Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

_Jakub

New member
Witam,

faktycznie przy włączonej funkcji 100Hz i obrazie HD na meczu Lech - Udinese przy szybkiej piłce piłka podwójna. Przy wyłączonej oki, ale przynajmniej wczoraj przy padającym sniegu - mienił się trochę obraz dlatego wolałem już czasem podwójną piłkę i włączone 100Hz.
 

Miran

New member
Witam
Czy ma ktoś porównanie obrazu z tego sharpa i plazmy panasonica pv80??
Mam w tej chwili 42Pv80 i cyfrę+ i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu,teraz zastanawiam się nad zakupem 52XL2E i mam obawy czy obraz nie będzie aby gorszy??
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym względzie proszę o opinie.
 

gorol40

New member
n

witam. moze ktos objasnic mi jak krok po kroku podlaczyc telewizje"N" do sharpa 46 xl2? probuje juz chyba 4 godziny i nic...
 

SURTU

New member
46xl2e po dokładniejszym sprawdzeniu

No i kurde chyba jednak kiszka zobaczcie sami i napiszcie co o tym sądzicie - widać to na ps3 na czrnym tle, na tv bez sygnału i na cyfra+ gdzie czarne ramki itp. nie bardzo drażni, można to zmniejszyć, ale czy tak według was powinno być !!! prosze o pilną odpowiedź bo kurde to już mój drugi xl2e, fotki robione przy iso 100 i 200 - przy ustawieniach użytkownika i standard
 

Attachments

  • 5.jpg
    5.jpg
    138,1 KB · Wyś: 124
  • 4.jpg
    4.jpg
    134,1 KB · Wyś: 95
  • 1.jpg
    1.jpg
    170,6 KB · Wyś: 94
Ostatnia edycja:

Lewiu

New member
Sprawdzenie 46 XL2E

SURTU napisał:
No i kurde chyba jednak kiszka zobaczcie sami i napiszcie co o tym sądzicie - widać to na ps3 na czrnym tle, na tv bez sygnału i na cyfra+ gdzie czarne ramki itp. nie bardzo drażni, można to zmniejszyć, ale czy tak według was powinno być !!! prosze o pilną odpowiedź bo kurde to już mój drugi xl2e, fotki robione przy iso 100 i 200 - przy ustawieniach użytkownika i standard

Witam!
Mam XL 2E od 1,5 miesiąca, odbieram CP przez HDMI i nie widzę takiego problemu; podobnie na tv bez sygnału; mama ustawienia standardowe. Chyba więc tak jak u Ciebie nie powinno być.
 

Lewiu

New member
Lewiu napisał:
Witam!
Mam XL 2E od 1,5 miesiąca, odbieram CP przez HDMI i nie widzę takiego problemu; podobnie na tv bez sygnału; mama ustawienia standardowe. Chyba więc tak jak u Ciebie nie powinno być.
Oczywiście "mam" ustawienia standardowe.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@SURTU masz najwyrazniej jakiegos ogromnego pecha! Te zdjecia wskazuja na clouding a jest to na 100% wada. Na pewno tak nie powinno byc. Reklamuj

@gorol40 poczytaj instrukcje od nboxa a dokladnie zobacz jak ustwaic w nboxie wyjscie po HDMI (bodajże przycisk RES na przednim panelu)
 
Ostatnia edycja:

thoti

New member
46XL2E Sharp lubKDL-46W4230

Witam,
Przymierzam sie do zakupu :
KDL-46W4230 lub 46XL2E Sharp proszę o opinie
Porównując je kolory i odbior był na KDL ale mam watpliwości brak 100Hz
Ogladam tylko TV z UPC SD/HD
pozdrawiam
Grzegorz
 

_Jakub

New member
No i niestety są problemy z funkcją 100hz. Teraz oglądam skoki i po wybiciu z progu podwójne narty na Eurosport HD i TVP Sport. O dziwo wszystko dobrze na TVP1 i Eurosport zwykłym. Po wyłączeniu funkcji wszędzie dobrze.
 

mwilins

New member
Witam,

Zastanawiam się nad kupnem tego tv i z jednym z głównych powodów jest 100Hz. Prosze o opinie jak działa ten tryb. Czy ktoś ma jeszcze takie problemy jak _Jakub.

wili
 

egon12

New member
Hi,

Dostalem oswiadczenie serwisu umozliwiajace wymiane TV na nowy lub zwrot kosztow zakupu - serwis Sharp Polska pokazal wg. mnie swiatowa klase. Czy to jeszcze Polska, czy juz Europa ? :) Sklep z Olsztyna :) dokonal dzis zwrotu kosztow zakupu, podobnie jak Sharp dla mnie to swiatowa "liga". Obecnie jestem na etapie szukania nowego TV.

Pozdr,
egon12

egon12 napisał:
Witam!

Jestem juz po wizycie goscia z serwisu - w tym tygodniu mam miec odpowiedz od Sharp Polska, co dalej z moim TV - dam znac na forum jaka bedzie odpowiedz...

Pozdr
egon12
 

a4tech

New member
@egon12


Między innymi, właśnie dlatego zaufałem Sharp-owi :eek:k:
Toshiba również miała u mnie szanse ale poległa właśnie z powodu serwisu i kiepskiej obsługi klienta :confused: :???: :hmm:

Pozdro.
 

1stmadafaka

New member
@egon12

Ja również miło (jeśli można miło nazwać awarię ;) ) wspominam spotkanie z serwisem Sharp-a, wysłałem jednego e-maila z fotkami + 2 telefony (pierwszy zgłoszenie, drugi umówienie się na dostawę do domu) - XL1E - 2 pionowe ciemniejsze pasy - w ciągu ok. 10 dni miałem nowy telewizor XL2E (zabrali stary, gość z serwisu pomógł zawiesić nowy na ścianie - 52" za to pomogłem mu znieść stary do samochodu :D ).

Każdemu producentowi zdarzają się wpadki, technologia LCD też jest bardzo wymagająca - SERWIS - na tym teraz mogą wygrywać producenci/sprzedawcy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp dba doskonale pod względem serwisowym o klienta - wiec nie ma żadnych obaw tego typu.
Klient ma się ograniczyć do radości korzystania ze sprzętu i tyle :D
 

egon12

New member
pisac zle o firmie wolno ? a pochwalic to juz nie ? :) ja tam nie mam nic wspolnego ani z sharpem ani z sony ani z innym badziewiem :) i jezeli ktos zalatwil moja sprawe pozytywnie to chce o tym napisac... chyba po to jest forum ? :)

btw: @1stmadafaka nice nick :p

1stmadafaka napisał:
@kiki

uważaj, bo dzisiaj wątek wypłynął:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=337983#post337983

a od jakiegoś czasu polecasz Sharpa ;)
 
Ostatnia edycja:

mwilins

New member
Ponawiam swoje pytanie proszę napiszcie czy 100Hz działa dobrze w tym tv? Czy mimo że nie ma kilku rzeczy które są u konkurencji to czy warto go wybrać?
 

sopla2

New member
100 Hz w 46Xl2E czy działa

Mam pewiemn problem - ustawiam 100 HZ w sharpie
lecz jak włanczam info na ekranie pokazuje sie
720i 50 HZ na ekranie - LCD przy 1080i jest to samo
Podłaczenie po HDMI kabel Techlinka dekoder Philips 7021.
Moze miał ktos taki problem
 

maretzek

New member
sopla2 napisał:
Mam pewiemn problem - ustawiam 100 HZ w sharpie
lecz jak włanczam info na ekranie pokazuje sie
720i 50 HZ na ekranie - LCD przy 1080i jest to samo
Podłaczenie po HDMI kabel Techlinka dekoder Philips 7021.
Moze miał ktos taki problem

od wczoraj mam 46DH77E - to samo
 
Do góry