Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

a4tech

New member
@NATE


Specjalnie dla Ciebie to dzisiaj sprawdziłem na 46XL2E.
I opisywanych przez Ciebie objawów nie zauważyłem :confused: :confused: :confused:

Może faktycznie coś z podświetlaniem ??? :???:

Sprawdź na różnych jednolitych tłach (kolorach).
Zgaś światło, zrób mrok. Zacznij od koloru czarnego (najłatwiej uzyskać).
Resztę barw możesz uzyskać podłączając PC pod TV + program graficzny (paleta barw) ;)


Pozdro i powodzenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
może masz kolumnę za blisko telewizora lub inne źródło z mocnym źródłem elektromagnetycznym.
 

NATE

New member
@a4tech: dzięki za odzew. Sprawdzę, jak to w praktyce wygląda podczas oglądania, gdyż TV w tej chwili wisi tylko i nie mam źródła z obrazem żadnego. Bawiłam się tylko menu.


@Kiki: TV wisi na ścianie - obok nie ma nic, co mogło by zakłócić jego pracę. Lewa strona menu jest bardziej jaskrawa, prawa mniej.
O dziwo tv nie kupiłam przez neta najtaniej gdzie się dało, tylko w Saturnie więc nie liczyłam na takie kwiatki. Przyjrzę się jeszcze dokładnie temu, gdy będę miała na TV obraz. Może powinnam pomyśleć o reklamacji... jak sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
No to teraz ja zapytam :)

"Posiadam" 46XL2E od dłuższego już czasu... To jeszcze dziewica (soft oryginalny).
Jego FW to:

FW.jpg

Wiem, że w między czasie wyszło kilka nowszych softów to tego TV.


I tu mam do Was pytanko...
Czy orientujecie się może co wnoszą te nowsze softy w porównianiu z obecnie posiadanym (wgranym) ?????


Z góry dzięki za info.


Pozdro.
 

Mariu

Member
@NATE Od wtorku mam co prawda 37Xl8E ale też to zauważyłem.Lewa strona jest bardziej jaskrawa.Jak go podłączyłem to było dość widoczne teraz różnica jest bardzo mała,jest troszke jaśniej ale już przy samym brzegu.Może jeszcze trochę pogra i sie wyrówna :) w sumie narazie za dużo nie pochodził.Co ciekawewidać to było najbaardziej widoczne na białym tle,lewa strona bardziej kóła w oczy,teraz świeci równiej.
 

skylla1

Member
Bez reklam
NATE napisał:
O dziwo tv nie kupiłam przez neta najtaniej gdzie się dało, tylko w Saturnie więc nie liczyłam na takie kwiatki.
Kupując w markecie typu Saturn masz wieksze szanse na zakup zwrotu lub nawet po naprawie jako nowego niż kupując w sklepie internetowym, który nie ma magazynów i bierze towar z hurtowni. A pewnie jeszcze z 1 tyś przepłaciłaś...
To tak na marginesie.
 

_Jakub

New member
Kody do pilota

Witam,

mam od soboty 52XL2E. Chciałbym wykorzystać pilota tego telewizora do obsługi:

- amplituner Harman Kardon AVR 135
- n-recorder

Pytanie czy ktoś z Was ma kody do tych sprzętów lub wie gdzie je znaleźć i czy wogole w przypadku n-ki jest to możliwe.
 

_Jakub

New member
Dvb-t

Witam,

tak jak pisałem jestem posiadaczem 52XL2E i jestem w zasięgu DVB-T. Pytanie czy ktoś z Was korzysta z naziemnej telewizji cyfrowej w tym telewiziorze. Wiem, że trudno jest znaleźć moduł CI, który by działał dobrze (wiadomo ten telewizor ma moduł MPEG-2 a nie MPEG-4). Pytanie w związku z tym, co trzeba by kupić (proszę posiadaczy o wypowiedź, którzy korzystają, sprawdzili) żeby to odpalić. Jakiś moduł, dekoder itp.
 

Mibay

New member
Witam. Mam małe pytanko, jaką serie telewizorów Sharp polecacie ? Szukam telewizora, i nie wiem na co się zdecydować. Interesuje mnie przekątna 37, 40, czy też 42, jeśli są. Jakie modele polecacie telewizorów ?

Przepraszam za głupie pytania, lecz jestem totalnym laikiem :(
Chce kupić telewizor, lecz nie wiem jaki model, nie mam rozeznania....
 

MJot

Member
Jeżeli nie masz ograniczeń finansowych, mierz od razu w serię DH77, dla 37'' odpowiedni jest też XL8.

Poszukaj na forum zestawu pytań pozycjonujących wymagania. Wtedy w miarę dokładnie uda się coś podpowiedzieć.
 

Mibay

New member
A jaka jest najnowsza seria tych Sharpów, bo nie mogę się z deka połapać.

Interesuje mnie
Sharp LC42XL2E

Sharp LC-42X20E



czy może coś z innej bajki ? Co o tych telewizorach sądzicie ?

Jaką serie w ogóle polecacie ?? XL2, XL8, X20, czy może coś jeszcze ? Za jakimi modelami można się porozglądać?

Przekątna 42 cali...
 
Ostatnia edycja:

NATE

New member
skylla1 napisał:
Kupując w markecie typu Saturn masz wieksze szanse na zakup zwrotu lub nawet po naprawie jako nowego niż kupując w sklepie internetowym, który nie ma magazynów i bierze towar z hurtowni. A pewnie jeszcze z 1 tyś przepłaciłaś...
To tak na marginesie.

Nie był po zwrocie, świeżo otwierany karton przy mnie. Telewizor też strasznie nowy :) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mam nówkę heh
Jeśli chodzi o cenę, to dałam za niego 4098zł. Chyba dobra cena, co? Czy ktoś 42" XL2E z tego forum kupił taniej ? Wyzywam na pojedynek ;)

@Mibay
Odnośnie tej bardziej podświetlonej lewej strony, to przy oglądaniu telewizji już trudno to dostrzec. Więc temat już dla mnie nie istnieje. Wyskoczyłam z nim, gdyż jestem straszną perfekcjonistką, dodatkowo kupując towar za 4tys. zł spodziewam się ideału,a tu niedociągnięcia... :)
 
Ostatnia edycja:

Mibay

New member
No to widzę że mam do czynienia z kimś rozeznanym w temacie.

Która seria sharpów jest w tym momencie aktualna, najnowsza ? Jeżeli mam 4 tyś złotówek to w którą warto zainwestować ?
 

NATE

New member
aktualnie sharp wrzuca na rynek D65, XL8, RD8E. Z nowych też będzie lub jest (nie wiem) XS1. no i dziś czytam na forum że nadchodzi następca XL2E - D77.
 

NATE

New member
Idź do sklepu i oglądaj :)
Ja wybrałam XL2E ze względu na obraz jaki prezentuje, parametry jakie oferuje i oczywiście za wygląd zewnętrzny. Jestem kobietą, i nie będę ukrywała że telewizor dla mnie musi pięknie odbierać ale i też musi wyglądać :p
 

_Jakub

New member
Moje pierwsze wrażenia z użytkowania 52XL2E:

- trochę słaba ostrość, ale tak jak w przypadku X20E wystarczy zwiększyć i jest oki
- obraz faktycznie trochę za ciemny (nie da się ustawić, zwiększenie jaskrawości powoduje rozjaśnienie wszystkiego tylko, że nie czarnego tak jak potrzeba), ale może coś za coś - czerń jest naprawdę czarna
- lekki banding ale ujdzie
- ta wielkość wymaga naprawdę dobrego sygnału, widać różnice nawet przy pozycjach w HD, przy 46X20E nie było aż takich różnic
- słynny róż jest widoczny, ale z odległości kilkudziesięciu centymetrów i to z ostrego kąta na czarnym tle, także dajmy sobie spokój, nie widzę tu żadnego problemu
- 100 Hz ja mam włączone cały czas i jest lepiej, można to zaobserwować na przesuwających się napisach, jest płynniej, nie zaobserwowałem problemów przy szybkiej piłce w meczu ale oglądałem mecze narazie tylko w SD, sprawdzę jeszcze przy HD
- generalnie obraz o wiele lepszy niż w 46X20E, ale powtarzam potrzebny naprawdę dobry sygnał, dlatego warto się zastanowić czy nie wystarczy 46XL2E, bo pewnie przy mniejszym nie było by tak widać niedoskonałości nadawców
 

egon12

New member
egon12 napisał:
Hi,

Nie ma co opisywac - wszystko mam nadziej widac na zalaczonej fotce, musialem ja troche pomniejszyc zeby dalo sie ja zalaczyc. Problem pojawia sie po jakis 2h od wlaczenia TV i nie jest uzalezniony od parametrow obrazu.

Pozdr
egon12


Witam!

Jestem juz po wizycie goscia z serwisu - w tym tygodniu mam miec odpowiedz od Sharp Polska, co dalej z moim TV - dam znac na forum jaka bedzie odpowiedz...

Pozdr
egon12
 

SURTU

New member
46xl2e

A ja już mam 46xl2e - po reklamacji 42xl2e - i jak i narazie jestem zadowlony - powiem tak myślałem nad wielomai innymi tv w trakcie przesiadki i pomimo kilku wad tego tv - jak prędkość przełącznia kanałów (które tak naprawdę przy cyfra+ nie są widoczne z uwagi na obsługę z tunera) po 6 miesiącach użytkowani 42xl stwierdzam, że nic innego bym nie kupił ten tv przy dobrym sygnale jest na 4+ a to dużo w mojej skali ocen przy mojej czepialności
 
Do góry