Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

pzurek

New member
Witam,
Dziwny zbieg okoliczności - mnie też zniknął zegar i nie mogłem go włączyć.
Od razu odpowiem, że ma to związek z zanikiem prądu - u mnie zegar zniknął dokładnie w dniu kiedy wyłączyli prąd jak byłem w pracy (TV cały czas jest w trybie czuwania) - po powrocie do domu jak włączyłem TV zobaczyłem że niema zegara. Tak jak pisał ktoś wyżej - pomogło przełączenie TV na sygnał z anteny analogowej i po przełączeniu na dekoder zegar jest wyświetlany.

Pozdrawiam,
Piotr
 
Ostatnia edycja:

pepe1

New member
Czy ktos wie kiedy dziala automatyczna regulacja glosnosci. Chodzi glownie o reklamy ktore sa glosniejsze od normalnego programu. Odbieram sygnal analogowy i cyfrowy z kablowki. Mam wlaczona w menu opcje automatyczna regulacja glosnosci ale niestety ona nie dziala. W czasie reklam musze sam sciszac odbiornik.
 

_MarSs_

New member
AVL podobnie jak DD po prostu NIE DZIAŁA i tyle, dlatego ja ciągle marudzę, że Sharp brzydko zachowuje się w stosunku do tych co uwierzyli w ich "japońską technologię"...
 

Arti123456

New member
pzurek napisał:
Witam,
Poprzedni problem o którym pisałem (brak dźwięku po HDMI w połączeniu z dekoderem n-ki) udało mi się rozwiązać.
Teraz kolejny - nie wiem już gdzie mam grzebnąć i co zmienić, aby uzyskać obraz poprzez wejście ext8 (Pr,Pb,Y) w połączeniu z odtwarzaczem DVD Yamaha S661??? O ile dźwięk jest, tak obrazu niema. Może ktoś pomoże??? Jeszcze jedna sprawa - dlaczego zarówno w instrukcji jak i w rzeczywistości w Menu->Ustawienia->Pomiń wejście niema wejścia ext8?

Pozdrawiam,
pzurek

Napisz jak to zrobiłeś? Mam ten sam problem (n-ka, Sharp 46XL2E, kabel bandridge). Czy to wina kabla?
 

pzurek

New member
Witam,
Arti123456 napisał:
Napisz jak to zrobiłeś? Mam ten sam problem (n-ka, Sharp 46XL2E, kabel bandridge). Czy to wina kabla?
Nie to nie jest wina kabla. Rozwiązanie w moim przypadku było trywialnie proste, poprostu mój dekoder n-ki był domyślnie ustawiony w trybie DVI, a nie HDMI. Po przestawieniu dekodera w tryb HDMI wszystko gra.

Pozdrawiam,
Piotr
 

mover

New member
ttauzo napisał:
Na PC tez nie ma problemu z rozdzielczoscia 1920x1080 z PC. Jedynie musialem ustawic na karcie 50hz bo przy 60hz obraz byl, ale niewyrazny, przeskalowany... Troche zajelo mi zanim doszedlem co i jak
no ja pier**** juz 2 tydzien z tym walcze... dawalem 50Hz, dawalem 24Hz i ciagle mam przeskalowany obraz, za cholere nie moge ustawic aspektu 1:1 (zeby caly pulpit byl widoczny) jakies pomysly ?
 

mover

New member
mover napisał:
no ja pier**** juz 2 tydzien z tym walcze... dawalem 50Hz, dawalem 24Hz i ciagle mam przeskalowany obraz, za cholere nie moge ustawic aspektu 1:1 (zeby caly pulpit byl widoczny) jakies pomysly ?

dobra, doszedlem do tego co bylo, opisze problem moze komus sie przyda: wiec najpierw musialem wylaczyc jedna karte graficzna w laptopie, w trybie SLI w ogole nie chcial przekazywac obrazu na hdmi (ale mysle ze to bardziej kwestia software'owa niz ograniczenie ze strony sprzetu). nastepnie nalezy ustawic sygnal wyjsciowy z kompa na 50Hz, badz 24Hz i 1080 (p oczywiscie). musimy dac max 50Hz, gdyz technologia TV LCD 100Hz jest tak zrobiona, ze tv sam podwaja czestotliwosc, wynikiem czego mamy obraz 100Hzm, przy 60 byloby 120. ale jest to bynajmniej dziwne, bo nawet gdy funkcje 100Hz mam wylaczona, to i tak nie moge puscic wiecej niz 50Hz. tak czy inaczej: nalezy ustawic to tylko w trybie dualview, przy klonowaniu wystarczy ustawic rozdzialke monitora 1080 i 60Hz. na telewizor powinno isc wtedy automatycznie 50Hz.
i teraz najwazniejsze kur**, na pilocie, pod klapka jest guziczek, do zmiany trybu wyswietlania, (panoramiczny, normalny itp...), gdy podlaczymy kompa po hdmi zamiast tych trybow pojawi nam sie opcja pixel na pixel, wlaczamy ja i mamy w koncu normalny, nieprzeskalowany obraz :]

i jeczcze troche na temat gier: jesli (nawet w trybie klonowania obrazu) na kompie mamy ustawione 60Hz i wlaczona synchronizacje i obraz rysuje sie plynniutko, to na tv synchro nie bedzie, musimy ustawic limit fps'ow na 50 + synchro pionowe. wtedy powinno smigac idealnie plynnie :)

wesolych swiat :)
 

Golibroda

New member
XL2 a Logitech Harmony ONE

Witam

Czy udało się komuś poprawnie skonfigurować współprace tego pilota z XL2 ?

Chodzi o funkcje Activites, która umożliwia wygenerowanie makra, włączającego kolejne urządzenia i przełączania ich na określone wejścia.

Chodzi o:
1. Włączenie nBox
2. Włączenie XL2
3. Przełączenie na odpowiednie wejście - u mnie EXT5 (HDMI) - gdy np wybrane było inne (np: TV, czy EXT4)

Punkt 1,2 wykonuje sie poprawnie ale przełaczenie na wymagane wejście nie jest wykonywane.

Czy ktoś przerabiał tego pilota z XL2 w zakresie przełączania wejść TV ?

Wątek "test Harmony One" przeglądałem ale zanim zadzwonię do supportu może tutaj znajdę odpowiedź.
 

derhund

New member
z tego co wiem można w tych pilotach ustawić jedynie ilość przełączeń next input ale i tak jest problem ponieważ pilot nie pamieta na jakim wejściu ostatnio miałeś telewizor
ja staram sie zostawiać przed wyłaczeniem na hdmi (tam gdzie mam sat)
tez się zdziwiłem że hdmi nie wzbudza telewizora :???:
 

tedi1209

New member
sharp 42xl2

Od tygodnia mogę raczyć się tym egzemplarzem i mogę powiedzieć, że dokonałem właściwego wyboru. Sprzęt jest super. Kolory wręcz cudowne - naturalne nie jak w samsungach jakieś kosicznie ostre. Dźwiek także dobry. Po ustawieniu ponownym anteny N sygnał wysoki i jakość wysoka co widać na ekranie. Brak uwag.
 

artus4

New member
Witam
No to się niedługo nacieszyłem moim Sharpikiem ( mam 52 xl2e od 10.2008 ) i dziś mi się popsuł. W trakcie ogladania wyłączył mi się i teraz nie da rady go uruchomić. Po włączeniu zasilania migają tylko na zmianę diody od zasilania i OPC.
Czy ktoś miał moze pododobny problem lub może wie co to może być.
 

SURTU

New member
cyfra+ na 42xl2e

Cześć mam tak jak w tytule dekoder PHILIPSA połączony z TV kablem HDMI i nie mogę odpalić telegazety na kanałach z cyfry ? Czemu ? Macie jakieś rozwiązania ?
 

pepe1

New member
SURTU napisał:
Cześć mam tak jak w tytule dekoder PHILIPSA połączony z TV kablem HDMI i nie mogę odpalić telegazety na kanałach z cyfry ? Czemu ? Macie jakieś rozwiązania ?


Ja mam inny dekoder kablowki i telegazete moge zalaczyc z pilota dekedera. Telegazeta z pilota tv wtedy nie dziala.
 

tomy_pl

New member
Czy możecie odpowiedzieć mi na pytania:
1. Jak działa autoskalowanie na XL2?
2. Jak w rzeczywistości wygląda sprawa kątów widzenia w ciemnym pomieszczeniu, czy mocno widać zmianę tonalną barw podczas patrzenia pod różnym kątem?

Zależy mi na warunkach pomiaru wrażeń bezpośrednio u Was w domach.
 

egon12

New member
clouding w 46xl2e

Hi,

nie bylo nie bylo i zaczelo sie cos pojawiac po ponad roku uzywania, mam dwie chmurki na 46xl2e, przed telefonem do serwisu zapytam czy ktos z Was mial taki problem ? i jak w takiej sytuacji zachowa sie sharp polska, dalem wtedy za ten tv ponad 8k zl ehhh :(
 

mover

New member
tomy_pl napisał:
Czy możecie odpowiedzieć mi na pytania:
1. Jak działa autoskalowanie na XL2?
2. Jak w rzeczywistości wygląda sprawa kątów widzenia w ciemnym pomieszczeniu, czy mocno widać zmianę tonalną barw podczas patrzenia pod różnym kątem?

Zależy mi na warunkach pomiaru wrażeń bezpośrednio u Was w domach.
1. jesli chodzi ci o obraz telewizyjny, to masz rozne skalowania do wyboru, takze z tym nie ma najmniejszego problemu (przelaczasz je przyciskiem na pilocie). tak ze kazdy program moze miec zachowane proporcje, albo mozesz sobie fullscreena zrobic z zachowanymi proporcjami badz nie. 2. katy sa naprawde ok, nie mam co do tego najmniejszych zastrzezen.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@egon12
Nie strasz - jestes chyba pierwszy, ktory ma chmurki na Sharpie. ja rowniez mam od ponad roku tylko XL1E i nigdy chmurek nie mialem. Mam nadzieje, ze Sharp uzna to jako wade. daj znac jak poszlo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
również pierwsze słyszę . Nikt nigdy w żadnym telewizorze Sharpa nie zgłaszał cloudingu. Przetrzyj dobrze matrycę :D
 

a4tech

New member
@egon12

Możesz dokładniej opisać te "chmurki" ???

Mój Ojciec ma ten sam model od roku (eksploatuje go naprawdę obficie) i żadnych chmurek, duszków itp. nie ma :confused:
 
Do góry