Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Salah Ad-Din

New member
Witam

Postanowiłem was zapytać i proszę jeśli jest to możliwe o Pomoc w tej sprawie.

Mam dylemat jaki LCD wybrać do komputera waham się między tymi modelami:

Sharp LC-46XL2E
Sony 46W4000
Samsung LE46A656

uściślę że będę go używał w 100% tylko do PC - czyli jako monitor , nagłośnienie mam zewnętrzne więc słabe głosniki ( samsung ) mi nie przeszkadzają.

Za Samsungiem przemawia 100 hz i to że ponoć idealnie działa na PC
Za Sonym 5 lat gwarancji i to mnie najbardziej ciągnie do tej firmy bo nie wiem czy będzie lepszy od Samsunga na PC
Za Sharpem to że gdzieś w testach dobrze wypada

Co wybrać do kompa z tych modeli ??
 

shc73

New member
Dekodowanie audio z SD

Witam,

Czy może ktoś mnie oświecić w poniższym temacie?

Mam wyprowadzone audio z 42xl2e do amplitunera onkyo 606 po łączu optycznym. Czy dla programów nadawanych w SD, a mających np. dla filmów audio w DD, amplituner powinien mi zdekodować dolby automatycznie. Niby w ustawieniach audio w tv jest wybór pomiędzy PCM a Dolby Digital, ale jak dla mnie nie ma różnicy - amplituner nie zwraca na to uwagi. Nie mam dostępu do cyfrowych kanałów w kablówce, więc nie mogę sprawdzić, czy dla nich to by działało.

Z kolei odtwarzając filmy z płyt (dvd połączone z ampli po hdmi), bez problemu amplituner automatycznie dekoduje sygnał DD.

Pozdrawiam,
shc73
 

majusi

New member
Rybar_79 napisał:
Zrobi się chyba troszkę OT, ale wybaczcie.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z kilkoma stwierdzeniami :)
Amplituner nie musi mieć dekoderów DolbyTrueHD i DTS HD MA. PS3 dekoduje te dwa formaty dźwięku "na pokładzie". Przede wszystkim posiada procesor CELL, który zajmuje się przetwarzaniem obrazu i dźwięku, dlatego nie potrzebuje dodatkowych scalaków. Dźwięk przez HDMI ustawiony na LPCM jest podawany po zdekodowaniu do amplitunera jako Multichannel PCM 5.1 lub 7.1 zależy jak został nagrany na płycie BD. Firmware bodajże 2.52 oferował już dekodowanie DTS HD MA. A w Centrum Sony chyba Pan sprzedawca sam nie wiedział do końca czy dobrze mówi :)

Sam również uzywam PS3 jako odtwarzacza BD i owszem ma wiatrak, bo jakoś musi chłodzić CELL'a, ale przy normalnym (czytaj nie nocnym) poziomie dźwięku z amplitunera wiatraka nie słychać. Bardzo przyjemnie skaluje DVD. Jedyne czego ten prawie-wszystkomający kombajn nie robi to odtwarzanie VideoCD.
Dzieki, ale po pewnym czasie sam doszedłem do tego. Mimo wszystko pierwsza PS3 6oGB nie obsługiwała dźwięku DTS HD MA pomimo najświeższej aktualizacji 2.52. Tu chyba przyczyna była w HDMI 1.1 i brak możliwości przesłania dźwięku jako multichanel. W Centrum Sony wypowiadano się na temat porównania PS3 i ich modelu BD 550. Nie ma różnicy.
 

majusi

New member
shc73 napisał:
Mam wyprowadzone audio z 42xl2e do amplitunera onkyo 606 po łączu optycznym.
W tą stronę to nie działa. W DVD działa DVD --> Onkyo i tu jest dekodowany lub wyprowadzany jako multichanel. TV --> Onkyo tylko sygnał PCM stereo (o ile).
 

shc73

New member
majusi napisał:
W tą stronę to nie działa. W DVD działa DVD --> Onkyo i tu jest dekodowany lub wyprowadzany jako multichanel. TV --> Onkyo tylko sygnał PCM stereo (o ile).
po co jest więc w XL2E w Menu -> Opcja -> Cyfrowe wyjście audio do wyboru [PCM] lub [Dolby Digital]?

Na stronie 18 instrukcji polskiej, cytuję: "Po podłączeniu w pokazany sposób wzmacniacza przy użyciu cyfrowego wejścia audio i głośników zewnętrznych należy ustawić format wyjściowy audio na zgodny z oglądanym programem lub podłączonym urządzeniem" ???
 

reflektor

New member
toms83qwe19 napisał:
No panowie, napiszcie jak się sprawuje tv 46 XL2E w połączeniu z komputerem. Nie ma problemu przy podłączaniu przez HDMI? Idzie ustawić rozdzielczość natywną, 1920x1080?
Bardzo mi zależy na takich informacjach, bo nie ukrywam, że w głównej mierze tak chciałbym używać tego tv.

Ja podłączyłem komputer po HDMI (kabel DVI -> HDMI), z tym, że Apple (MacBook Pro) a nie PC.
W komputerze nie musiałem nic ustawiać,wszystko poszło z automatu, a w telewizorze wybrałem tryb "pixel na pixel".
Jakość rewelacyjna, po tym, jak pobawiłem się trochę ustawieniami obrazu (kontrast, barwa, etc.).

P.S. Dla moich potrzeb (oglądanie na ekranie TV filmów i zdjęć zmagazynowanych w komputerze) znalazłem lepsze rozwiązanie od połączenia komputera z TV kablem: Jest to settop box Apple TV, ale to chyba nie ten wątek ;)
 

majusi

New member
shc73 napisał:
po co jest więc w XL2E w Menu -> Opcja -> Cyfrowe wyjście audio do wyboru [PCM] lub [Dolby Digital]?

Na stronie 18 instrukcji polskiej, cytuję: "Po podłączeniu w pokazany sposób wzmacniacza przy użyciu cyfrowego wejścia audio i głośników zewnętrznych należy ustawić format wyjściowy audio na zgodny z oglądanym programem lub podłączonym urządzeniem" ???
I dotyczy to sygnału podawanego bezpośrednio na TV z anteny lub dekodera? Muszę sprawdzić czy XL2E ma wyjście cyfrowe. Nie korzystałem nigdy w ten sposób. Wiem tylko tyle, że Cyfra+ z satelity przesyła sygnał DD tylko w ustawieniach oryginalnych (np.: angielski z napisami). W polskim dubbingu jest czyste stereo. Mam taką opcję w Fergussonie i to dotyczy tylko HD. n-TV przesyła DD nawet w języku polskim (amplituner to wykazuje).
 

toms83qwe19

New member
reflektor napisał:
Ja podłączyłem komputer po HDMI (kabel DVI -> HDMI), z tym, że Apple (MacBook Pro) a nie PC.
W komputerze nie musiałem nic ustawiać,wszystko poszło z automatu, a w telewizorze wybrałem tryb "pixel na pixel".
Jakość rewelacyjna, po tym, jak pobawiłem się trochę ustawieniami obrazu (kontrast, barwa, etc.).

P.S. Dla moich potrzeb (oglądanie na ekranie TV filmów i zdjęć zmagazynowanych w komputerze) znalazłem lepsze rozwiązanie od połączenia komputera z TV kablem: Jest to settop box Apple TV, ale to chyba nie ten wątek ;)

Dzięki za info. No to mam nadzieję, że przy podłączaniu PC też nie będzie żadnych problemów. HDMI to wkońcu też cyfrowe połączenie i nie powinno być komplikacji, ale w rzeczywistości różnie się to sprawdza.
 

mover

New member
toms83qwe19 napisał:
Dzięki za info. No to mam nadzieję, że przy podłączaniu PC też nie będzie żadnych problemów. HDMI to wkońcu też cyfrowe połączenie i nie powinno być komplikacji, ale w rzeczywistości różnie się to sprawdza.
no nie wiem czy nie bedziesz mial problemow, ja walcze z tym od tygodnia. chyba poszperam po necie i poszukam jakiegos programu do przekazywania sygnalu, bo wydaje mi sie ze nvidia ssie pod tym wzgledem...

czym w ogole przekazujecie sygnal z dvi-hdmi ? ktos poleca jakis program ?
 
Ostatnia edycja:

_MarSs_

New member
majusi napisał:
I dotyczy to sygnału podawanego bezpośrednio na TV z anteny lub dekodera? Muszę sprawdzić czy XL2E ma wyjście cyfrowe. Nie korzystałem nigdy w ten sposób. Wiem tylko tyle, że Cyfra+ z satelity przesyła sygnał DD tylko w ustawieniach oryginalnych (np.: angielski z napisami). W polskim dubbingu jest czyste stereo. Mam taką opcję w Fergussonie i to dotyczy tylko HD. n-TV przesyła DD nawet w języku polskim (amplituner to wykazuje).

To ustwienie jest dostępne wyłącznie w trybie TV (nie ma w EXT) i nie robi ono zupełnie nic. Niezależnie jak ustawię, to i tak z optyka wychodzi LPCM, a szkoda...
 

shc73

New member
_MarSs_ napisał:
To ustwienie jest dostępne wyłącznie w trybie TV (nie ma w EXT) i nie robi ono zupełnie nic. Niezależnie jak ustawię, to i tak z optyka wychodzi LPCM, a szkoda...
No właśnie, i mi się wydaje, że brak reakcji na to ustawienie. Ale przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł.

Mianowicie zrobię dziś test z tunera nagrywarki, która z kolei jest połączona po hdmi z amplitunerem. Zobaczymy, czy tutaj amplituner wykryje dolby. Bo jeśli nie, to zacznę podejrzewać, że kablówka robi coś z oryginalnym dźwiękiem...
 

ttauzo

New member
Full HD z PC - nie ma problemu

Na PC tez nie ma problemu z rozdzielczoscia 1920x1080 z PC. Jedynie musialem ustawic na karcie 50hz bo przy 60hz obraz byl, ale niewyrazny, przeskalowany... Troche zajelo mi zanim doszedlem co i jak
 

grygiel

New member
Koledzy jako że nie mam czasu przeglądać 120 stron ,szukałem ale po 20 już mnie oczy bolą a gdzieś to było pamietam, zniknął mi zegar nie da sie go włączyć, przez dwa miesiace było dobrze i tak nagle ,pomoże ktoś? ;)
 

shc73

New member
grygiel napisał:
Koledzy jako że nie mam czasu przeglądać 120 stron ,szukałem ale po 20 już mnie oczy bolą a gdzieś to było pamietam, zniknął mi zegar nie da sie go włączyć, przez dwa miesiace było dobrze i tak nagle ,pomoże ktoś? ;)
Z tego co pamiętam (nie mam teraz pilota przed oczami) - otwórz klapkę i naciskaj "i+", aż pojawi się zegar
 

grygiel

New member
Rybar_79 napisał:
Strona 31 instrukcji obsługi, całkiem ciekawa lektura.
Ustawienia wyświetlania - > wyświetlanie czasu i tytułu.
Kolego bez urazy ,ale czy przeczytałeś ze zrozumeiniem co napisałem ? ;)Napisałem że czas się wyświetlał i nagle przestał , w opcjach jest ustawione tak jak było czyli jest włączone i poprzez pilota nie da się go włączyć ani na stałe ani co pół godziny.
 

beka.s

New member
znikający zegar

mam ten sam problem, co jakis czas znika zegar, nie wiem z jakiego powodu, wlaczam go ponownie przelaczajc na sygnal z anteny naziemnej Tv potem w menu w ustawieniach wlaczam wyswietlanie zegara - wtedy sie pojawia (hura!) i przelaczam na sygnal z dekodera Ext - zegar nadal jest. za jaks czas, raz krotszy raz dluższy, znowu zniknie.
gdzies na forum czytalam ze wyciagniecie baterii z pilota mialo pomagac, niestety nie pomaga
 

_MarSs_

New member
A czy aby nie wyłączacie tych swoich TV z gniazda sieciowego, jakąś listwą czy coś w tym stylu?
Jeśli tak to wszystko jest OK.

TV bierze czas z Teletextu, więc jeśli ogladasz wyłącznie z tunera satelitarnego przez HDMI, component ... i wyłączysz TV z zasilania, to po właczeniu on biedny po prostu NIE WIE która jest godzina, bo przeciez nie ma GPS ani DCF77, no i nie wyślietla godziny sakoro nie wie która.

Wystarczy przyjąć jedno z poniższych:
1. jak nie ma godziny, to przełaczyć na antenę naziemną np TVP1 i poczekać kilka minut, aż się zegar pojawi (teraz nastała chamska moda na wklajanie reklam w znacznik czasu i dlatego to czasem tyle trwa);
2. nie wyłaczać nigdy TV z sieci - niech bedzie na czuwaniu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry