Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

SURTU

New member
smugi poziome

pisałem juz o tym na ogólnym forum ale admin mnie zamknął odsyłając tu Jestem w szoku - wydałem na telewizor 5300 zł. i mam taką wadę : jak jest obraz poruszający się z góy na dół bądź jasne tło to widzę poziome smugi na całą szerokość lcd a grubośc to 4-5 co (niby to minus podświetlania ) - taki ciemniejszy obraz - napewno to nie jest wada sygnału bo widzę to przy kablówce, dvd i kompie - nie jest to bardzo widoczne ale mnie irytuje, serwisant powiedział, że to normalne - bardzo proszę was o informacje co wy na to zaznaczam, że w menu przetestowałem wszystkie możliewe ustawienia i nadal to jest - pomocy
 

norbywu

New member
Witam,
Mnie również nic nie buczy przy włączonym jak i wyłączonym opc za to po ciemku na czarnym tle wszystkie cztery rogi świecą jaśniej, oczywiście w serwisie stwierdzili to co u przedmówców z ich wadami, że to normalne. Nie jestem do końca pewien czy w telewizorze za ponad 5000 takie rzeczy powinny być normalne?
 

derhund

New member
co do pasów to mam tylko jeden poziomy ledwo widoczny
problem jest znany sharpowi, na zagranicznych forach nazywają go banding chyba.

nawet na youtube są filmiki z przykładami


z jakiegos forum
all recent Sharp LCD TVs (younger than 3 years old that is), have banding problems: non-uniform backlight. This is NOT visible when watching stationary images, but it is when there is horizontal scrolling
 

SURTU

New member
No obejrzałem sobie na YOUTUBE i mam takie spostrzeżenia:
Tam widze na niektórych LCD poziome pasy a na niektórych pionowe (podejrzewam, że zalezy to od systemu podswietlania). U mnie własnie jest to samo poziomo. Po wpisaniu SHARP BANDING znalazło sie wiele takich filmików i to szczerze powiem mnie zaniepokiło. Samo słowo Banding - cóż wpisuje w translatora i takie tłumaczenia mi wyświetla : związywanie, obwiązywanie, zrzeszanie, zespalanie się. Hmm nie kumam czemu tą wade w lcd tak nazwano moze nie wszystkie tłumaczenia znalazłem.
 

norbywu

New member
W takim razie moje pytanie jest takie :
czy efekty takie jak banding lub clouding są wadami fabrycznymi telewizorów i można je reklamować czy nie. W serwisie napewno padnie odpowiedź : to normalne;)
 

pepe1

New member
Ja mam lcd 42 " i u mnie nie zauwazylem zadnych pasow ani buczenia telewizora. Takze chyba to nie jest wada fabryczna jak twierdza serwisy tylko wada poszczegolnych modeli. Moze to tez zalezy od wielkosci matrycy.
 

trixman

New member
Witam.
Mam pytanie które już pojawiało sie wiele razy na forum, a mianowicie wybór przekatnej do odleglości oglądania.Przeczytalem sobie forum i znalzłem duzo sprzecznych odpowiedzi.Mianowicie chcalbym zakupic Sharp Lc-52XL2E , ale odleglośc od telewizora wynosi 2,5m.Skad taki pomyśł?Mieszkanie w którym mieszkam jest tymczasowe i dlatego chcialbym , aby mój zakup był przyszłosciowy.
Na forum przeczytałem wypowiedź, że LCD nigdy nie jest za duzy lecz obawiam się , że 52 może byc delikatnie za duża , a w obecnym mieszkaniu posiedzę jeszcze z 2 lata.
Posiadam cyfre+ tak dla ułatwienia w podpowiedziach.
 

brun

Member
trixman ! moja rada jest taka: bierz 52" nie patrz na nic, ja zrobiłem ten błąd i kupiłem 42" gdybym miał kupować jeszcze raz brałbym 52" jeśli miałbym kasę kupiłbym większy np57" zf toschiby.

sprzedaję tv w sklepie, ostatnio przyszedł klient który miał 42" i kupił 52, instalowałem u niego sprzęt, starszy facet siedzi ok 2m od tv wybrał 52x20 powiedział że 42" już się zrobił dla niego za mały teraz jest extra.

ja gdybym miał jak się pozbyć poczciwego xd1 wziałbym 52" xl lub x20 bez zastanowienia
 

majusi

New member
Rzeczywiście coś z tymi Sharp jest nie tak. Moja córka ma 1E i jej coś buczy (chociaż ja nie słyszę, ale kobiety chyba mają bardziej wyczulony ten zmysł, węch też). Ja mam 2E i nic takiego nie zaobserwowałem. Tylko w OPC coś mi za ciemno (może na siłę chce uzyskać głębie czerni). Wyłączyłem.
Kupowałem go na początku roku wtedy w tej cenie był podobno najlepszym produktem na rynku w tym zakresie cenowym. Teraz nie wiem czy bym go wybrał tym bardziej, że lepiej by było jak byłby większy (60'). Poza tym po rozpakowaniu stwierdziłem, że brak jest logo Sharp z przodu, nie mogę doprosić się o ten znaczek - pozostało tylko miejsce na niego. Z tego co tu czytam to serwis Sharp jest do zabicia. Szczególnie jeżeli chodzi o twierdzenie, że "ten typ tak ma" (TV). A dobry serwis to połowa sukcesu.
 

trixman

New member
Brun--->Dzięki za podopowiedź.Własnie chcialem odpowiedź kogos kto widzial takie zestwienie w realu.Rozmiar już mam teraz tylko w miare przeglądania forum dostaje dylematu jaka marka i jaki model.ufff......
 

andrzej2212

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bierz XL2E:). Ja po prawie roku poszukiwań, porównań organoleptycznych w różnych sklepach stwierdziłem, że w relacji cena/jakość nie ma nic lepszego (oczywiście mowa o LCD).
Jakość SD na cyfrze+ oceniam na bardzo dobrą, DVD bardzo bobrą, TV naziemna PL dobrą, TV naziemna niemiecka bardzo bobrą, Blue Ray poza skalą.
Po odpowiednim dopasowaniu ustawień TV na danym wejściu do sygnału mity na temat różowej bieli można między bajki włożyć, buczenia też nie słychać, ale to wszystko to tylko moje odczucia.
Powodzenia w decyzji.
 

trixman

New member
Jutro wybieram sie na testowanie no i zakup.Myślę , że zdecduje się juz na konkretny model.Wolałbym dokonać zakupów w realu niż przez internet.Powiem szczerze , że mój wybór był zdecydownie łatwiejszy przed przecztaniem wątków na tym forum.Zastanawiałem się nad sonym 52W4500, ale czytając o problemach z Cloudingiem odeszła mi chęć na niego.W Sharpie znów cos innego itd itd.....Ciekaw jestem tylko tego czy ja zwykły smiertelnik jestem w stanie wychwycic wszytskie te wady przedstawiane przez osoby mocno pochłonięte tematem telewizorów LCD :)
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
majusi napisał:
Moja córka ma 1E i jej coś buczy (chociaż ja nie słyszę, ale kobiety chyba mają bardziej wyczulony ten zmysł, węch też)
powolę sobie się nie zgodzić
mam węch lepszy od mojego psa (choć to chyba nic szczególnego - Yorki podobno maja słaby węch ;)), często mi to przeszkadza w życiu, chciałbym móc go wyłączać na żądanie...
żona zaś jest pozbawiona zarówno węchu, jak i innych zmysłów które mogłyby wpłynąć na ew. negatywną ocenę naszego 42XL2E, o Jej słuchu nie wspomnę (będę miłosierny)
jedyne co jej się nie podoba w Sharpie to pilot (nieergonomiczny i fatalnie powolny)

majusi napisał:
Z tego co tu czytam to serwis Sharp jest do zabicia. Szczególnie jeżeli chodzi o twierdzenie, że "ten typ tak ma" (TV). A dobry serwis to połowa sukcesu.
wybrałem Sharpa właśnie z uwagi na świetny serwis
za to o serwisie Sony chodzą tu najgorsze opinie
mimo to - gdybym dziś kupował, to wybrałbym Z4500 (chyba że kasy starczyłoby mi na X)
 
Ostatnia edycja:

JohnnyBravo7

New member
sharp 40" xl2e

Khem... będzie raczej długo ale jestem Wam to winien ;-)

Ok, to zaczne od siebie, bo sam zastanawiałem się nieraz kto pisze tutejsze posty, szczerze mówiąc poprostu często podejżewałem kogoś kto ma ineres pisać tak a nie inaczej... Ja jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o tv, miałem dotychczas crt full wersje panasonica 29" i był ok. nowym tv zaczalem sie interesowac chyba od lutego tego roku (to nie zart :) ) i oczywiscie na poczatku wielka fascynacja sharpem 42"xl2e, z gory chodzilo mi o najlepszy tv na rynku w rozmiarze 40-42" (nie istotne jakie mam warunki bo zaraz poleca komentarze ze "lepiej 15 albo 89 cali"). Do niedawna w gre wchodzil tylko ten sharp, ale ostatnio pokazal sie x4500 i w4500 (kolega kupil w4500 ale 52" z tymi ledami i mowil ze jest super), nawet pisalem do Kiki'ego w sprawie prezentacji... i ostatecznie prawie przypadkiem kupilem jednak sharpa 42"xl2e w molochu (electro), az sam sie dziwie ale w dobrej cenie 4900 na 0% raty..
A teraz puenta: Kupujac go mialem strasznego cykora bo przeczytalem chyba tysiac roznych postow na roznych forach o "wadach" sharpow itd...
Niczego nie neguje i wspolczuje ludziom, ktorym sie one przytrafily ale ja jako totalny amator mowie: JEST SUPER!! Nie widze zadnych cloudingow, smingow, buczenia, rozowych sniegow, yeti, ufo i czego to tam ktos nie widzial, tv mam od wczoraj i caly czas sie nim podniecam, Jesli chodzi o obraz SD to straszna kicha :) pixele jak na filmikach z youtube ale wystarczy odrobina pojecia o pixelach, rozdzielczosciach itd (mam sklep komputerowy) i nie trzeba krzyczec i sie rzucac ze slabo widac tylko zmienic na lepszy sygnal, w srode montuja mi tuner cyfrowy aster i programy hd :).
REASUMUJAC: pomijajac przypadki jakichs usterek, SHARP 42" XL2E JEST SUPER I KAZDEMU MOGE GO POLECIC!
Teraz jeszcze pomecze pewnie Kikiego (albo kogos kto ma doswiadczenie w tej kwestii?? ) w mailu o ustawienia (chociaz powiem szczerze ze i standardowe sa dla mnie ok :) ), podlacze dobry sygnal i w razie jakby mnie cos faktycznie zaniepokoilo to dam znac :)
Poki co nie wiem jak wlaczyc timer (wylaczanie czasowe) i widze ze nie ma PIP'u, do wolnego przelaczania przyzywczailem sie w 1 dzien :)
Przepraszam za rozwiazlosc i pozdrawiam wszystkich kupujacych i tych ktorzy juz sobie jakies fajne tv kupili :)
 

SURTU

New member
JohnnyBravo7

Powiem krótko po jednym dniu to możesz sobie pisać, ale raczej nie sprawdziłeś wszystkiego dokładnie i chociażby w róznych warunkach oświetleniowych. Mam nadzieję, że twoje zdanie nie zmieni się po urzywaniu sprzetu przez ponad 1 lub 2 miesiące. POZDRAWIAM - ja ma ten tv 42 cale i oprócz tego bandingu jestem bardzo zadowolny szczególnie z BR czy PS3 wtedy jest BOSKO
 

JohnnyBravo7

New member
Surtu

SURTU spoko ja w ogole nie neguje i nie chce sie odnosic do czyichkolwiek skarg/pochwal bo zaraz itak sie posypia dziesiatki i niepotrzebna dyskusja, ja jestem zwykly gosc i jak dla mnie cacy, podlaczylem wczoraj kompa przez hdmi i fotki.. malina przez duze M, jutro przyjdzie ekipa zalozyc tuner cyfrowy to i pakiet HD to zobaczymy jak dalej :) wlasnie zabieram sie za szukanie jakiegos dobrego ale nie najdrozszego odtwarzacza br
pozdrawiam wszystkich posiadaczy fajnych telewizorkow - juz wiem ze to wieeeelka radocha :)
 

majusi

New member
Kup sobie PS3. Ma wszystkie formaty (przede wszystkim AVCHD - to do kamer w HD a nie każdy BD go ma) a transport taki sam jak Sony 550. Poza tym uaktualnia się na bieżąco i jeszcze można pograć.
Nie myślę o zmianie BD, czekam może coś ciekawego pokaże się.
 

ewadora

New member
Witam.
Chciałabym zapytać uzytkowników,czy w sharpach rozciągniecie postaci ( obrazu ) w pionie da sie zlikwidowac?
Byłam kiedyś u kolegi ,który ma sharpa Aquosa- jakis starszy model - i wszystko było własnie rozciągniete. Co smieszniejsze kolega tak sie przyzwyczaił ,że tego nie zauważał .Powiedział mi ,ze tego nie mozna zmienic.
Od kilku miesiecy szukam dobrego LCD-ka i wybór padł właśnie na Sharp LC XL2E-prawdopodobnie 46 cali.
Obawiam sie tylko tego rozciagnięcia postaci. CZy Wy macie normalny obraz - czy też wszyscy sie przyzwyczaili i nikt o tym nie pisze?:hmm:
Moze to dla niektórych głupie pytanie - ale dla mnie to pierwszyzakup TV ( własciwie pierwszy w życiu :roll:),więc sie zupełnie nie znam a nie chciałabym kupic czegos comnie bedzie potem denerwować
z góry dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam
 

ewadora

New member
Jeszcze jedno pytanie
Co warto dokupić do tego telewizorka z oprzyrządowania( jakies kabelki - mile widziane ich nazwy), konkretny typ zamocowania do ściany. Chciałabym aby TV mozna było podłączyć do kompa , do kamery cyfrowej,do dekodera n-ki
 
Do góry