Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

pzurek

New member
Witam,

norbywu napisał:
(...) Telewizor nowy nie używany wcześniej sprawdziłem czas pracy matrycy w menu serwsowym.(...)

Jak wchodzi się do menu serwisowego??? Grzebałem po opcjach dużo, ale czegoś takiego się nie doszukałem.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,
pzurek
 

artus4

New member
To znowu ja :)
Mam 2 dodatkowe uwagi:

1) fiolet w czerni : da sie jednak zauważyć ale w skrajne ekstrermalnych miejscach oglądania i zdecydowanie bardziej jest widoczna jeżeli zmieniamy kąt patrzenia w pionie. Przy dużych kątach patrzenia od dołu ekranu lub od góry da się zauważyć lekki fiolet, tylko ,że jet to fizyczna niemozliwość oglądania w takim położeniu. Bo zdecydowanie częściej zmieniamy miejsce oglądania w poziomie niż w pionie. Zapewniam,że przy standardowych ustawieniach TV wzgledem oglądajacego obraz i czerń jest naprawde na wysokim poziomie.

2) skalowanie obrazu który jest wysyłany przez HDMI mozna trochę oszukać i można mieć pełną opcję, jeżeli na odtwarzaczu w ustawieniach zmienimy w ustawieniach wyjścia sygnału HDMI rozdzielczość na niższą niż 1080p
Dotyczy to głównie filmów DVD które chcemy oglądać przez łacze HDMI
a TV daje nam tylko mozliwość trybu pełnego lub pixel na pixel.
Przy obniżeniu do 720p mamy juz wszystkie opcje skalowania a jakość filmu naprawdę nie wiele traci na jakośći - róznice właściwie nie do zauważenia.
 

norbywu

New member
@Ramzes765 - tak oczywiście 46xl2e, zgrałem też płytkę tvblink z neta, jest ogólnie dostępna, na teście odcieni szarości też zauważyłem nierównomierne podświetlenie i bardzo mnie to męczy:( . Już pisze meila do sklepu a jutro od rana dzwonienie.

@pzurek - było w tym wątku kilka stron wcześniej

Napisał _MarSs_
Wyłaczyć pilotem;
Wyciągnąć wtyk zasilania;
Nacisnąc i trzymać na obudowie zciszanie oraz input;
Podłączyć wtyczkę (samemu trudno ale nikt nie obiecywał, ze bedzie łatwo :smile: ;
Czekać na obraz i literkę K w lewym rogu;
Puścić przyciski;
Szybko nacisnąć zciszanie i program - ;

Mamy menu serwisowe.

Niestety nie znam opcji zawartych w tym menu a jest tego dość sporo chyba 33 podstrony i w sporej ilości można zmieniać wartości, może któryś z użytkowników pomoże w rozgryzieniu tego menu.
Na jednej z podstron znajdziesz czas pracy matrycy.

Pozdrawiam
 

pzurek

New member
Witam,
Dzięki za odpowiedź - przetestowałem i działa. Naprawdę sporo tego tam jest. Czas pracy matrycy odczytałem i wygląda na to że, telewizor dostałem nowy, 35h pracy matrycy - wydaje się być sensowną wartością, telewizor mam dokładnie tydzień więc licząc średnio 5h dziennie to by się zgadzało. (Też mnie to ciekawiło, bo kupowałem przez internet).

Pozdrawiam,
pzurek
 

krecha2

New member
Witam! mam pytanie : czy zastanawial sie ktos z was,lub sprawdzal porownywal model Xl2e z modelem X20e , czy widac roznice w obrazie i jak sie ma to 100hz do odbiornika bez tej funkcji, czy warto doplacic okolo 1000 zl za ta funkcje, prosze odpowiedz.
 

NATE

New member
to o co pytasz, widać gołym okiem. Przyglądałam się kiedyś długo x20 i xl2e stojących obok siebie, i wiem że x20e bym nie chciała.
 

małgosia

New member
Ja się zastanawiałam i dokonałam wyboru. Niestety, podobnie jak NATE, nie odpowiadam Twoim kryterium, więc nawet się nie wysilam na pisanie. Zwlecz tyłek z fotela i zobacz na własne oczy męski szowinisto :D
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Hehehe :D:D:D ale Ci sie oberwalo
Jednak ja rowniez polecam XL2e nie warto sobie nawet glowy zawracac XL20e, 100hz w sygnale SD jest bardzo potrzebne przy HD lepiej miec wylaczone. Ale roznic jest wiecej oczywiscie na korzysc XL2e
 

krecha2

New member
czy moze ktos powaznie odpowiedziec jakie sa roznice w praktyce , chodzi o plynnosc , czern, jak dziala to 100hz i czy warto doplacac 1000 zl do tego .
 

rzdr

New member
Po co w ogole w takim razie jest ta opcja 100Hz skoro wszyscy tutaj kaza ja wylaczac bo powoduje pogorszenie jakosci obrazu?:???:
Tzn. teoretycznie wiem po co (zeby nie bylo przeskokow przy animacjach), ale w praktyce jak to jest? Nie sprawdza sie to?

Czy to ze TV nie ma MPEG-4 to wada? Czy tuner dostarczony nam przez firme ktora jest dostawca cyfrowej kablowki nie bedzie mial tego MPEG-4 i nie wystarczy do wyswietlenia full HD na telewizorku?
 

marosek

New member
Witam,
Wertowałem ten wątek dość długo, ale chyba jedak odpowiedzi nie znalazłem.
Mam 42XL2E i Fergusona 8900HD połączone przez hdmi(seryjne od ferdka)
i niestety bardzo uciążliwe są szumy(tak to nazwałem) widoczne podłużne "pixele" w miejscach poruszających się obiektów. (przy podobnych odcieniach występujących koło siebie)
Nie wiem czy dobrze ująłem problem, ale mam nadzieję że tak.

kombinowałem z ustawieniami tv (wył 100Hz) wył DNR itp. ale nic nie pomogło.
Oczywiście z anteny naziemnej takiego problemu nie ma.

Wiecie jak to rozwiązać? słabiutki kabel to raczej nie przyczyna,
wina tunera(oprogramowanie?)
 

beka.s

New member
krecha2 napisał:
nikt przed kupnem nie zastanawial sie nad tymi dwoma? x20e jest tanszy o 1000 zl warto doplacac do xl2e?

Biorąc pod uwagę podejście do kobiet to nie wiem czy moja opinia coś wniesie :p ale mam LC 46XL2E od początku października i jestem załamana…. Wygląda oczywiście ślicznie (wisi na ścianie) ale wieczorami oglądać się go nie da :( buczy strasznie przy sciemnianiu obrazu. Stoczyłam już wojne z infolinią i w koncu przyjeli mi rekalamcje, bo wg nich ma buczec (na pewno nie aż tak!!! – słychać buczenie z kilkunastu metrów!!!). teraz walcze z serwisem dla którego tv jest sprawny:( Mało istotne ze nie mieli nawet warunkow żeby sprawdzic czy buczy bo tysiąc telewizorow działało i nawet nikt nie przyciemnil obrazu….a szkoda gadac, serwisant skwitował mnie na koniec ze jak mi buczy to mam sobie dac dźwięk glosniej (ręce opadają, mam pobudzic dzieci, bo buczy wieczorami i nocą jak wokół ciemno jest, wada ta była juz opisywana wiele razy na innych forach, myslalm ze ja wyeliminowali).
Także radze przy kupnie tego modelu włączyć funkcje OPC i się wsłuchać, bo potem żadna przyjemność z posiadania wrednie buczącego telewizora.
Ja walcze dalej z serwisem, reklamuje reklamacje, obłed…
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SURTU

New member
odnośnie buczenia

To mi nic nie buczy (mam 42xl2e)- więc niech nie pierdziela za to mam taki problem, że jak mam jasne tło niejednak bardzo jasne to mi sie podłużne ciemniejsze pasy pojawiają - serwisant mowi, że tak ma być jednak nie wydaje mi sie
 
Do góry