Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

lolila

New member
witam...czy ktos z szanownych kolegow, moze podac nr pilota serii xl2e...z gory dziekuje,,,kupilem ten model lecz bez osprzetu:)z gory dziekuje za odpowiedz
 

bulek

New member
Mój problem we współpracy pomiędzy XL2E i dekoderem UPC już rozwiązany. Pomogło uaktualnione oprogramowanie dekodera i powrót do ustawień fabrycznych dekodera (albo jedna z tych rzeczy). Uff... :)
 

derhund

New member
witam
od 2 dni wisi u mnie 52 xl2e (zakupiony w berlinie 2100 euro minus 100 euro cashback, z 3 letnią gwarancją producenta)
ze sprzętu jestem bardzo zadowolony, sygnał z kablówki aster poprawny, z satelity sd dobry, hd bez komentarza:)

kwestię wzbudzania telewizora przez hdmi rozwiązałem za pomocą pilota logiteca (programowalne sekwencje dla 2-3 sprzętów np. ogladaj telewizję pod jednym przyciskiem)

chciałbym się jednak dowiedzieć czegos więcej na temat możliwości wykorzystania tunera nziemnej telewizji cyfrowej (mieszkam w w-wie), czy ktoś go używa i jeśli tak to na jakiej antenie?

pozdrawiam wszystkich sharpo-maniaków z forum (dzięki wam kupiłem właśnie ten model)
 

Jimmy

New member
@derhund

Ten model tak jak większość dostepnych u nas i w Europie TV LCD ma tylko MPEG-2, zaś Polska przeszła na MPEG-4. Transmisji cyfrowej naziemniej więc nie zobaczysz. Rzekomo niektóre moduły CI używane w odbiornikach satelitarnych jak np. Viacess CI NP4 Extra włożone do kieszeni CI telewizora są zdolne zamieniać sygnał MPEG-2 na MPEG-4, ale tak naprawdę nie słyszałem, żeby to bezproblemowo działało. Może ktoś z właścicieli XL2E to przetestował? Nie radziłbym więc kupować takiego modułu bez zapewnienia sobie możliwości bezwarunkowego zwrotu. Skoro masz i kablówkę i satelitę (tak jak ja), to chyba najlepiej sobie naziemną odpuścić.
 

promienie_iks

New member
mijasz sie z prawda - nawet na mpeg-2 zobaczy tv cyfrowa w polsce. ja ogladam w tej kompresji tvn, polsat i tv4. malo ale lepszy rydz niz nic - syganl leci z nadajnika ze sremu
 

Jimmy

New member
@promienie_iks

Nie mijam się z prawdą. Chodzi o to, że ze Śremu idzie jeszcze transmisja w kompresji zarówno MPEG 2 jak i MPEG 4, dlatego je oglądasz i zapewne niedługo to potrwa, bo decyzje w sprawie przejścia na MPEG 4 zapadły. Ja odpowiadałem derhundowi, który mieszka w Warszawie i w MPEG 2 już tu nic nie obejrzy.Proponuję zajrzeć tu http://www.radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php
 
Ostatnia edycja:

mattt

New member
xl2 i pc

podlaczylem kompa z sharpem kabelkiem dvi-hdmi i wszystko pieknie tylko ze nie moge wymusic odbioru w rozdzielczosci 1920x1080 i 60Hz. Max co moge przeslac to 1920x1080 i tylko 30Hz. Jak ustwaiam wieksza czestotliwosc to na tv pojawia sie komunikat ze odebrano niekompatybilny sygnal (czy cos w tym rodzaju). Gdy ustawione jest 30Hz to na tv widze ze oderano sygnal 1080i 60Hz..?? Czyli z przeplotem..?
Tak czy siak obraz jest troche nieczytelny - Nazwy ikonek na pulpicie sa rozmazane i prawie niemozliwe do odczytania i nie ma znaczenia czy ustawie obraz rozciagniety czy pixel na pixel...
Czy jest to kwestia moich ustawien (kompa lub tv)? karty (radeon 9550) czy moze kabel (tani kabel za 35 zeta)?
pozdrawiam
 

bulek

New member
Raczej kwiestia ustawień kompa. Z mojego laptopa idzie sygnał 1920x1080p 50Hz. Mam ATI FireGL V5200. Spróbuj tak ustawić jeśli u ciebie się da. Na TV ustaw tryb pixel na pixel.
 

eckrbr

New member
Podłączyłem odtwarzacz DVD po componencie i nie ma ani obrazu ani dźwięku. Prośba o podpowiedź co może być przyczyną, podlączyłem drugi odtwarzacz i nic, tylko od czasu do czasu wyswietla się zielony ekran , przeszukałem chyba wszystkie ustawienia i nie pomaga?
Dodam że na złączu euro działa ok. :confused:
 

Jimmy

New member
eckrbr napisał:
Podłączyłem odtwarzacz DVD po componencie i nie ma ani obrazu ani dźwięku. Prośba o podpowiedź co może być przyczyną, podlączyłem drugi odtwarzacz i nic, tylko od czasu do czasu wyswietla się zielony ekran , przeszukałem chyba wszystkie ustawienia i nie pomaga?
Dodam że na złączu euro działa ok. :confused:
Naciśnij na pilocie telewizora przycisk znajdujący się pod dziewiątką. Wybierz Ext 8. Oddzielnym, podwójnym kablem audio podłacz wyjścia audio odtwarzacza do do odpowiednich wejść audio telewizora.
 

eckrbr

New member
Oczywiście do dźwięku podłączyłem osobne kable, poprawność połączenia też sprawdzałem a wejście jest zadeklarowane poprawnie tj. ext8. , kabel też sprawdzony i jest ok. , po podłączeniu wyświetla się na ekranie połączeni component i zmienia co pewien czas tryb wyświetlania tj. 60Hz, 50Hz 576i, na którymś z nich wyświetla się właśnie zielony ekran i jakby"przebija" lekko obraz z odtwarzacza.
Pytanie do Ramzesa o co chodzi z tym ustawieniem trybu na PC , jestem jakby świeży w tym temacie i jak to zmienić? Czy mogą być jeszcze jakieś ustawienia w menu które coś pomogą?
 

Jimmy

New member
Jeśli i w odtwarzaczu jest ustawione wyjście video - komponent, to już tylko może oznaczać: uszkodzenie kabli component, uszkodzenie wejść/wyjść.
 

makis

New member
Czy po HDMI jest możliwoś wyboru formatu obrazu oprócz "piksel na piksel' i "skalowanie" np. tryb panoramiczny jest widoczny podświetlony na niebiesko , ale nie jest dostępny, czy są do wboru tylko te dwa ,a może jest na to jakaś rada .
 

lotartur

New member
zmiana czasu

Witam, namówiłem kumpla na 52" 100HZ, bez HD (Hard drive) jest boski i to za 6999 w sklepie w Baniosze koło Piaseczna i mały problem z zegarem, otóż jak zmienić czas, bo po pierwszym uruchomieniu, zaznaczyliśmy Polska jako miejsce usytuowania TV i czas niestety się nie zgadza, pomyślałem, że zaznaczymy inny kraj, zmienimy strefę czasową, ale niestety do tamtej planszy juz nie mogliśmy ponownie wrócić, co z tym fantem?
Pozdrawiam Sharpowców
 

bulek

New member
makis, HDMI nie ma z tym nic wspólnego. Sygnały HD mają ograniczoną ilośc opcji (sparawdź w instrukcji). Sygnały SD (nawet puszczone przez HDMI) mają ich dużo więcej.

lotartur, czas zalezy od kanału, który oglądasz. Włączcie sobie TVP1 i powinien ustawić się prawidłowy.
 

flymar

New member
mattt napisał:
podlaczylem kompa z sharpem kabelkiem dvi-hdmi i wszystko pieknie tylko ze nie moge wymusic odbioru w rozdzielczosci 1920x1080 i 60Hz. ...
Podejrzewam, że wina karty graficznej. Da się z takiego połączenia uzyskać obraz 1080p 60 Hz
 
Do góry