Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

makis

New member
Hoodzielec napisał:
Może w takim razie część XL2E ma z natury uszkodzoną opcję 100Hz? :p
A może po prostu różni ludzie postrzegają płynność wyświetlania ruchu inaczej? Może to i dobrze, bo byłoby nudno gdyby wszyscy na świecie byli tacy sami i mieli identyczny gust ;)
W tym miejscu pragnę podkreślić, że skokowe wyświetlanie ruchu w moim domu widzę tylko ja, natomiast dla mojej żony jest wszystko OK!
Aha - widziałem pewną (niewielką do średniej) "niedopłynność" nie tylko na moim egzemplarzu, ale także i na każdym z tej serii oglądanym w sklepach.

Uwaga: pod klapką jest taki klawisz DEMO który dzieli ekran na 2 części: prawą bez 100Hz i lewą z zastosowaniem 100Hz. Widziałem w sklepie demo na 46 lub 52 (nie pamietam) XL2E i chodziło cacy, była widoczna spora różnica na korzyść 100Hz, pokazywano obraz z jakiejś płyty demo - być może odpowiednio spreparowanej, natomiast na moim 42XL2E efekt jest widoczny wyłącznie na fabrycznie "wbudowanym" pasku przesuwajacym się u dołu ekranu. Natomiast na reszcie ekranu nigdy nie widać żadnej różnicy, niezależnie od podanego sygnału. Moze jednak mam walnięty egzemplarz? A jak jest u Was z tym DEMO 100Hz?

Spróbuj wyłączyć "Film Mode" /TRYB FILMU/w sygnale SD , może pomoże, w "DEMO" jest różnica w sygnale HD
 
Ostatnia edycja:

pepe1

New member
Hoodzielec napisał:
Może w takim razie część XL2E ma z natury uszkodzoną opcję 100Hz? :p
A może po prostu różni ludzie postrzegają płynność wyświetlania ruchu inaczej? Może to i dobrze, bo byłoby nudno gdyby wszyscy na świecie byli tacy sami i mieli identyczny gust ;)
W tym miejscu pragnę podkreślić, że skokowe wyświetlanie ruchu w moim domu widzę tylko ja, natomiast dla mojej żony jest wszystko OK!
Aha - widziałem pewną (niewielką do średniej) "niedopłynność" nie tylko na moim egzemplarzu, ale także i na każdym z tej serii oglądanym w sklepach.

Uwaga: pod klapką jest taki klawisz DEMO który dzieli ekran na 2 części: prawą bez 100Hz i lewą z zastosowaniem 100Hz. Widziałem w sklepie demo na 46 lub 52 (nie pamietam) XL2E i chodziło cacy, była widoczna spora różnica na korzyść 100Hz, pokazywano obraz z jakiejś płyty demo - być może odpowiednio spreparowanej, natomiast na moim 42XL2E efekt jest widoczny wyłącznie na fabrycznie "wbudowanym" pasku przesuwajacym się u dołu ekranu. Natomiast na reszcie ekranu nigdy nie widać żadnej różnicy, niezależnie od podanego sygnału. Moze jednak mam walnięty egzemplarz? A jak jest u Was z tym DEMO 100Hz?


Ja starałem się tez obserwować różnice ze 100Hz. Trzeba się przypatrzeć. Najlepiej widać na sygnale Hd. Mam Canal+Sport Hd i najlepiej to widać na reklamach wokół boiska. I podobno na dynamicznych akcjach filmowych ale z tym się nie bawiłem.
Co do płynności ruchu na moim tv jest wszystko ok. Ale nie oglądałem filmow z odtwarzacz BR. Mam kilka kanałow Hd z kablowki i jest ok
 

herman

New member
Jak podlaczyc 42xle2 do pc

Panowie, porszę o pomoc.
Problem opisywalem juz tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=201367&postcount=239
Ale bez odpowiedzi.
w skrócie...
mam problem z takim podlaczeniem lcd (SHARP LC-42XL2E).Pojawia mi sie komuniakt: Odebrano niekompatybilny sygnal wideo. Prosze sprawdzic urzadzenie wyjsciowe).
Jakies pomysly??

Może zapytam inaczej. Czy wogóle jest możliwe podpięcie tego TV na FULL HD przez łącze analogowe D-sub?
Jeśli nie, to rozumiem, ze pozostaje tylko dvi-->hdmi i hdmi-->hdmi. Niestety jak pisalem wczesniej opcja dvi-->hdmi u mnie nie dziala.
Porsze ponownie o pomoc.
Pozdrawiam
Radek
 

Butch1

New member
42" LCD Sharp LC42XL2E (Aquos)

Noszę się z zamiarem kupna Sharpa LC42XL2E. Będę oglądał na nim Cyfrę Plus. Czy zdaniem Szanownych forumowiczów można kupić lepszy LCD od XL2E w cenie 5600 PLN przy zachowaniu 42"??? Z góry dzięki za każdy rozsądny głos w dyskusji.
 

bulek

New member
Przez d-sub nie prześlesz sygnału 1080p (chyba to masz na myśli). Zobacz sobie w instrukcji - tam są opisane obsługiwane tryby graficzne. Spróbuj swoją kartę poprzestawiać na jeden z nich (zarówno rozdzielczość jak i odświeżanie).
 

herman

New member
bulek napisał:
Przez d-sub nie prześlesz sygnału 1080p (chyba to masz na myśli). Zobacz sobie w instrukcji - tam są opisane obsługiwane tryby graficzne. Spróbuj swoją kartę poprzestawiać na jeden z nich (zarówno rozdzielczość jak i odświeżanie).

hej, dzieki za odpowiedz
udało się w końcu podłączyc z laptopem, ktory ma wyjscie hdmi, ale nadal nie jestem w stanie podlaczyc przez dvi - ciagle jest komunikat o nieprawidlowym sygnale..
Mam 2 pytania:
1. czy przez dvi osiaga sie full hd (moze wogole nie warto sie bawic)
2. pytanie o karte x8800gt z wyjsciem hdmi, czy ktos probowal do niej podlaczyc TV przez hdmi?

pozdrawiam
 

ProSiaczek

New member
Najlepiej jak sam zobaczysz jakość wyświetlanego obrazu. Poczytaj forum, wyciągnij średnią z ospisów i najlepeij samemu zdecydować.
A ja dodam kamyczek do dyskusji: zobacz jeszcze Toshibe ZF
 

Butch1

New member
Pierwsze wrażenia

Telewizor jest po byku. Kolejnym etapem będzie dokupowanie do niego peryferiów, na pierwszy ogień idzie tuner hd. Dzięki za głosy w dyskusji.
 

krzynek1

New member
herman napisał:
W takim razie, czy komus udalo sie tego sharpa podlaczyc z kompem przez DVI--hdmi??

tak, mi wlasnie, moja karta to nv 8800gt, ale na poprzedniej czyli 7900gs tez dzialalo

wiec to nie wina tv, moze Twoja karta graficzna sprawia ten problem
 

lutalivre

New member
Witam
Właśnie stoje przed nielada ciężkim zadaniem. Już byłem zdecydowany na Sharpa LC 42xl2, gdy dziś w MM zobaczyłem jak świeci Samsung LE 40A656.
Te dwa cale różnicy mi nie robią, a cena 1000pln przewagi na korzyść Samsunga to np xbox :D . Poza tym widziałem w markecie jak świecą oba i Samsung wydawał mi się lepszy. (nie wiem tylko czy nie był to jakiś zabieg marketnigowy)
Jest jakaś zdecydowana różnica pomiędzy nimi, lub coś co przemawia na korzyść Sharpa? Robił ktoś kiedyś porównanie?

pzdr
 

Sliper

New member
Trenuje tego xl2e od 2 tygodni i brakuje mi 2 opcji:
- timera wyłączania
- PiP
Może są te opcje ale nie mogę znaleźeźć ani w instrukcji ani "na czuja"

@lutalivre - z tymi porównaniami w sklepach to jest tak, że ten sam telewizor przy różnych ustawieniach może zupełnie mieć inny obraz. Np xl2e ma fabrycznie ustawiony tryb wyświetlania "Dynamiczny(ustalony)" który uważam że jest tragiczny i jakość obrazu jest przy nim fatalna. Jak się ustawieniami nie pobawisz na obu telewizorach to chyba nigdy właściwie nie porównasz. Ale to jest tylko moja opinia...
 

pepe1

New member
Sliper napisał:
Trenuje tego xl2e od 2 tygodni i brakuje mi 2 opcji:
- timera wyłączania
- PiP
Może są te opcje ale nie mogę znaleźeźć ani w instrukcji ani "na czuja"

@lutalivre - z tymi porównaniami w sklepach to jest tak, że ten sam telewizor przy różnych ustawieniach może zupełnie mieć inny obraz. Np xl2e ma fabrycznie ustawiony tryb wyświetlania "Dynamiczny(ustalony)" który uważam że jest tragiczny i jakość obrazu jest przy nim fatalna. Jak się ustawieniami nie pobawisz na obu telewizorach to chyba nigdy właściwie nie porównasz. Ale to jest tylko moja opinia...

Wyłączenie przez timer masz w opcjach zasilania-uśpienie.
 

areswow

New member
Czesc,
przymierzam sie do zakupu 42XL2E, zastanawia mnie jednak jedna rzecz.
Bylem dzisiaj w Saturnie i cena tego telewizora wynoisla 7 tys, tymczasme w internecie na stronie ELECTRO telewizor jest tanszy o blisko 1,5 tys zł.

Mam pytanie, jak widzicie zakupy tv za posrednictwem netu (wiem ze w ciagu 10 dni mzona zwrocic nawet bez waznej przyczyny), skad az takie wachanai ceny?

Moze ewentualnei ktos korzystal ze wspomnianej str. i ma jakies pozytywne lub negatywne wspomnienia?

Z gory dziekuje. Pozdr.
 
Do góry