Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Primer

New member
Trochę dziwi mnie Twoje zdanie na temat ceny w w/w salonie w momencie kiedy kupowałem swojego 46xl2 był on tańszy od tego samego wystawionego w sklepie dla idiotów o ok 700 zł to po pierwsze poza tym ich system rat jest nie do pobicia a dla wielu osób jest to jedyny sposób zakupu sprzętu
pozdrawiam:cool:
I jeszcze jedno czy to że tv jest reklamowany musi oznaczac że jest do dupy,przynajmniej w moim odczuciu napewno tak nie jest a przynajmniej nie w przypadku tego tv. Myślę że z tą tezą trochę przesadziłeś.Prawdę mówiąc nie widziałem nigdy poważnej reklamy żadnego z gównianych wyrobów których na rynku pełno nie tylko w dziedzinie rtv natomiast osobiście pamiętam firmę która swego czasu była potęgą na rynku komputerów a do tego trafił jej się człowiek który zbudował na tamte czasy perłę wśród komputerów wyprzedzającą swoimi osiągami pc-towy złom o dekadę, oczywiście mowa o AMIDZE niestety właściciele commodore wyznawali Twoją zasadę że coś tak cudownego sprzeda się samo i nie trzeba tego wogóle reklamować i co ? zamiast zarobić miliony dolarów doprowadzili do upadku nie tylko Amigi ale i potężnej firmy jaką była Commodore international inc.Dlatego zastanów się czy Twoja opinia nie jest zbyt pochopna.;)
 
Ostatnia edycja:

Golibroda

New member
Witaj

Cenę oceniam według innych łódzkich i pabianickich sklepów. Widziałem , że cena tam była wysoka w porównaniu z innymi. Nawet gdy zaproponowało się gotówkę to cena na 10k spadała o 200 złotych co było niemile zaskakujące.
Fakt,że ceny wystawione tam są dla ratowiczów i w cene wliczone są potencjalne procenty. Tak wynika z moich obserwacji przy wielokrotnych wizytach.
Znam sklepy oferujące zdecydowanie lepsze ceny (chocby łódzkie allegrowe), które mają sprzęt z SHARP Polska. Znam takie co maja jeszcze taniej ale jadą z Raichu ;) i te nie biorę pod uwagę ze względu na "niepewną " gwarancję.

Natomiast nawiązując do reklamy nie miałem nic na myśli (ani złego, ani dobrego), tylko stwierdziłem, że ostatnio często pokazują w TV.
Tutaj nieopatrznie mnie źle zrozumiałeś.....ale wybaczam :mrgreen: .

Pozdrawiam Ciebie
i mojego nadal faworyta XL2
(choć spogladam ostatnio na plazmę Panasa PY85 w rozmiarze 46 - widziałem obok siebie XL2 i PY85 - panas był boski - zapraszam na Nawrot na wizję lokalną - wiesz gdzie :).

Piotr
 

leszcz

New member
Golibroda napisał:
Witaj

Cenę oceniam według innych łódzkich i pabianickich sklepów. Widziałem , że cena tam była wysoka w porównaniu z innymi. Nawet gdy zaproponowało się gotówkę to cena na 10k spadała o 200 złotych co było niemile zaskakujące.
Fakt,że ceny wystawione tam są dla ratowiczów i w cene wliczone są potencjalne procenty. Tak wynika z moich obserwacji przy wielokrotnych wizytach.
Znam sklepy oferujące zdecydowanie lepsze ceny (chocby łódzkie allegrowe), które mają sprzęt z SHARP Polska. Znam takie co maja jeszcze taniej ale jadą z Raichu ;) i te nie biorę pod uwagę ze względu na "niepewną " gwarancję.

Natomiast nawiązując do reklamy nie miałem nic na myśli (ani złego, ani dobrego), tylko stwierdziłem, że ostatnio często pokazują w TV.
Tutaj nieopatrznie mnie źle zrozumiałeś.....ale wybaczam :mrgreen: .

Pozdrawiam Ciebie
i mojego nadal faworyta XL2
(choć spogladam ostatnio na plazmę Panasa PY85 w rozmiarze 46 - widziałem obok siebie XL2 i PY85 - panas był boski - zapraszam na Nawrot na wizję lokalną - wiesz gdzie :).

Piotr

kupuj PY85 jest o niebo lepszy od wszystkich LCD do SD
 

NATE

New member
Hej Sharpowcy ;)

Przy jakich kolorach/scenach mogę zwrócić uwagę na te przekłamania, o których piszecie (fiolet/róż) ? Chcę się temu przyjrzeć gdzieś w sklepie, i prosiłabym o podpowiedzi gdzie patrzeć by zobaczyć.
 

km1963

New member
Bez reklam
Witam Cię

Jeśli się nie rozpiszę to odpowiem Ci jako pierwszy:)

Choć nie jestem ale byłem aczkolwiek nie wiem czy będę posiadaczem ( nie moja wina tylko Sharpa :p ) bo jak dla mnie a troszkę widziałem na różnych sygnałach wiele TV (nie chwalę się) to nie jest najlepszy model na rynku niestety:( (do pewnego momentu był w kręgu moich zainteresowań)

Ale do rzeczy

red push jest niewidoczny przy poniższych ustawieniach (użytkownika nie firmowych):

wszelkiej maści polepszacze wyłączone
temperatura - średnio-niska
barwa 2
kolor -4

a dla większej analizy polecam test z cyklu w sieci ( jeśli jesteś kaman;) )
http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC42XL2E

Pomyśl jeśli możesz poczekać o Sony X4000 lub jak Ci się spieszy popatrz na X3500 (ostatnio mój faworyt)

Pozdrawiam:)
 

NATE

New member
km jak zwykle na posterunku ;) serdeczne dzięki

przeczytałam i z tego wynika, że najbardziej nienaturalnie wygląda czerwony, gdy jest własnie coś czerwonego. Jest zbyt agresywny w porównaniu do reszty obrazu, który jest jakby bardziej stonowany. Czy właśnie generalnie najbardziej na takich scenach gdzie jest czerwony, ta wada się uwydatnia?
 

Golibroda

New member
do Leszcza - czyli moja obserwacja PY85 vs XL2 to nie złudzenie ?

do Nate - róz wychodzi jak mamy obiekt w kolorze białym (wiadomo na 100%,ze jet biały) a SHARP pokazuje go w odcieniu różowym.
Najlepiej to widziałem, gdy obok siebie stały XD1 i XL2 (płynęła po morzu taka motorówka biała - to było jakieś demo). Na XD1 doskonale biała a na XL2 różowa. Potem jak widziałem jak i gdzie jest ten róz to widzę go w każdej sytuacji zwracając na elementy białe na obrazie.
Ostatnio testowałem właczając którąś ze stron telegazety z białymi polami bądź podkładami pod literki. Tutaj bez stojacego obok innego TV róż był widoczny ale nie rzucała się tak w oczy (kto nie wien, moze nie widzeć)
Jak zobaczysz będziesz widzieć już zawsze. A ja go widzę bo poobserwowałem różne egzemplarze XL2 w róznych sklepach. wszędzie to samo.W testach to nazywaja "red push"
Natomiast fiolet pojawia sie gdy zaczniemy zmieniać kąt oglądania TV (na wprost niby prawie doskonale czarny). Po odsuwaniu się od osi TV zaczynamy tracić czerń i wchodziny w ciemny fiolet. Oczywiście zależy to od ustawień TV i od oświetlenia zewnętrznego. Nie znalazłem takiegio TV gdzie ten efekt by nie wystepował.
Może w domu wyglądało by to lepiej albo zniknęłoby w ogóle (tak piszą inni posiadacze,że nie zaobserwowal zjawisk różu i fioletu) ale mnie nie stać na 8k zł dla eksperymentu.
I proszę mnie nie namawiać do prezentacji w domu bo nie mam pieniążków aby przekonać się za kilka setek o występowaniu tego zjawiska (chyba, że stanie się cud).
Ja cały czas zastanawiam się nad XL2 tylko z pełną świadomoscią muszę zaakceptować jego wady. A już myślałem, że wybrałem prawie ideał.
A teraz zamieszał mi Panas PY85 (czekam na 46 cali).

Pozdrawiam i czekam na rzeczową dyskusię.
Piotr

P.S.
Dobrze by było aby prezentacje w domu były na specyficznych warunkach:
Zamawiam prezentację i............jak zdecyduje się na zakup TV u tego sprzedawcy bo zobaczyłem na oczy ,że wady to moje złudzenie optyczne albo sprzedawca namówił mnie do innego rozwiązania to mam ją gratis, jak nic nie kupię to płacę umówioną stawkę bo nikt przecież nie będzie targał olbrzyma za darmo do mnie ;)
 

mirecore

New member
GOLIBRODA - potwierdzam twoje obserwacje, też byłem napalony na XL2 i długo czekałem aż pojawi się w sklepach, ale jak doświadczyłem tych zabarwień na własne oczy - to zrezygnowałem z LCD i kupiłem Panasa PV70PA - nie ma mowy o słabych kątach, jest 100Hz, czarny nie świeci, zero smużeń itp. i to za 4000 zł a nie za 8000 zł
 

Driver1

New member
Jestem posiadaczem tego telewizora tj 46XL2E od ok miesiaca i recze glowa ze bialy to bialy a czarny to czarny. Nie ma zadnego rozu na bialym tle!! Tak samo jak ty przez testy Kikiego obawialem sie tego lecz u mnie takie zjawiska nie wystepuja!!- moze to tez kwestia serii - ja mam najnowsza. Tak samo nie ma efektu "czerwonych" twarzy.

Mam jedno pytanie do urzytkownikow tego tv. Mam tuner satelitarny i chcialbym zeby poprzez wlaczenie tunera wlaczal sie automatycznie tv - da sie tak ustawic w przypadku tego modelu?
 

mirecore

New member
DRIVER

podobno to jest problem kabla HDMI - wszyscy na to cierpimy - ja mam plasmę i mam to samo - przez SCART rozpoznaje a przez HDMI dupa
 

leszekk

New member
Mam ten telewizor od 3 dni. Kupiłem od Kikiego w zestawie z Blu-ray. Jakość obrazu z N-ki jest powalająca, absolutnie przerosła moje oczekiwania! Wymagana jest drobna regulacja i wyłączenie automatyki ostrości. Obraz z płty blu-ray jest powalający.
Naprawdę szczerze go polecam!!!!
 

km1963

New member
Bez reklam
NATE napisał:
km jak zwykle na posterunku ;) serdeczne dzięki

przeczytałam i z tego wynika, że najbardziej nienaturalnie wygląda czerwony, gdy jest własnie coś czerwonego. Jest zbyt agresywny w porównaniu do reszty obrazu, który jest jakby bardziej stonowany. Czy właśnie generalnie najbardziej na takich scenach gdzie jest czerwony, ta wada się uwydatnia?

Witam

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję ,że nie widziałaś tego na własne oczy i fajnie po co psuć sobie odczucia czytając to forum :rolleyes: i doszukiwać się rzeczy niewidocznych ;)

Ale poważnie to nie o przejaskrawienie czerwonego jak to ma w zwyczaju Samsung tu chodzi ale o niewłaściwe ustawienia ( a po przesiadce z CRT jest to problem z mnogością ustawień ) optymalnych nastawień czyli widzisz demo z białym niedziwiedziem na białym śniegu a biały kolor misia i śniegu w niektórych ujęciach przechodzi w różowy

I jak w poprzednim poście napisałem to są ustawienia użytkowników które gwarantują ustawienia gdzie efekt red push nie wystąpi - nie wiem czy czytałaś test Angola?

Jeśli chcesz to zobaczyć na własne oczy to masz punkt odniesienia - inne ustawienia własne wrażenia:D

Jeśli mówimy o fioletowym to oczywiście jest to kwestia subiektywna i dotyczy czerni w technologii LCD

Po pierwsze TV oglądamy na wprost ewentualnie pod małym kontem ( jak dla mnie 15 procent najwyżej - powyżej trzeba zmienić ustawienia w salonie itp.:D ) i tu czerń jest jak dla LCD ok

Po drugie nie popadajmy w skrajność fanatycy plazm czekają na czerń bardziej czarną od czarnej 8 generacji czyli 9 najczarniejszą z możliwych - oczywiście mniejszą niż 10-tą i tak w kółko :D ale przecież to nie jest jedyny element decydujący czy plazma czy LCD - celowo nie rozwijam wątku bo każdy wie lub doczytał ;) jak jest różnica między tymi technologiami:cool:

Pozdrawiam - mając nadzieję na indywidualne pytania bo moja obecność na forum nie jest "posterunkiem" ale zlepkiem odczuć i doznań osobistych nie popartych marketingiem czy też "biznesem" w jakimkolwiek wydaniu i stanem przed "ostatecznym" wyborem na parę lat TV ( przed laserem , LED , SED , inne - niepotrzebne skreślić )


PS
Kurcze nie pozdrowiłem i brak odzewu to teraz to robię

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Uff już myślełem, że tylko ja jestem przewrażliwiony na rózowy odcień. Chyba widziałem to samo demo z motorówką bo też mogę potwierdzić.

Szkoda bo też to był mój wielki faworyt.
Czekam teraz aż w sklepach pojawi się Tosia ZF aby zobaczyć jak obraz się prezentuje.

Golibroda - ja wielki przeciwnik plazm też teraz ciężko myślę nad Panasem PY85 !!
 

km1963

New member
Bez reklam
Golibroda napisał:
Potem jak widziałem jak i gdzie jest ten róz to widzę go w każdej sytuacji zwracając na elementy białe na obrazie.
Ostatnio testowałem właczając którąś ze stron telegazety z białymi polami bądź podkładami pod literki. Tutaj bez stojacego obok innego TV róż był widoczny ale nie rzucała się tak w oczy (kto nie wien, moze nie widzeć)
Jak zobaczysz będziesz widzieć już zawsze. A ja go widzę bo poobserwowałem różne egzemplarze XL2 w róznych sklepach. wszędzie to samo.W testach to nazywaja "red push"

Moim zadaniem nie jest kopnie się z koniem ani obrona Sharpa ale głosy typu Golibroda , ProSiaczek , mirecore i innych które nie wspominają o ustawieniach na XL2 w TV oglądanych gdzieś w sklepie ? i jednocześnie nie korygowaniu , sprawdzeniu optymalnych ustawień nie brzmią reprezentatywnie żeby nie powiedzieć wiarygodnie

A przecież można pokusić się o wnioski z ustawień podanych na forum tym czy tamtym w stosunku do ustawień sklepowych a nie uogólnianie "widzę różowy zawsze" - cytat nie precyzyjny - wolę plazmę bo nie widzę odblasków od innych żródeł czy to w dzień czy w nocy biel jest dla mnie biała , czarny jest czarny , ostrość jest zadowalająca a powidoków po sprawdzeniu nawet w Kuro nie będzie -;)

Ale jednocześnie potwierdzają "tezę" iż plazma ( oczywiście nie ma mowy o szczegółach ) jest lepsza - to przykład braku rzetelnego porównania obu technologii na optymalnych dla każdego z Nas ustawieniach w indywidualnych w warunkach użytkowania - jak na razie albo jeszcze piasanie o oczywistościach mnie nie męczy:rolleyes:

Głosy zadowolonych użytkowników mówią same za siebie - co nie zmienia absolutnie tego co napisałem Sharp na tę chwilę zaspał ( może z Pionkiem będzie to hit lub sam z jego technologią pokaże coś ekstra ) i nie jest to na tę chwilę najlepszy TV

Pozdrawiam zadowolonych z XL2 i zwoleników plazm:)
 

mirecore

New member
km1963

tak się składa że byłem zwolennikiem XL2 zanim pojawił się w sklepach. Jak tylko się pokazał jeździłem do ElectroWorld i siedziałem tam po trzy godziny już mnie tam kolesie poznawali i włączali mi to co chciałem DVD (TOKIO DRIFT), CYFRE i BlueRay (SWAT), z dysku twartego filmy testowe - znałem menu już na pamięć ale w żaden sposób nie możnabyło pozbyć się tych przebarwień na zadnym wystawionym w sklepie, nawet czekałem aż wjedzie 52cale i to samo. Juz ktoś powiedział - jak raz to zobaczysz to już to widzisz.

Zrezygnowałem z Sharpa i zainteresowałem się Sony X3500 - nie miał takich przebarwień ale za to smużył jak szalony. Olałem ostatecznie LCD jak w końcu pooglądałem sobie KURO a potem Panasa - powiedziałem, matko to po cholere ja tyle czasu straciłem na porównania, szukanie który LCD co ma, czy ma 100Hz czy nie, ile milisekund - sranie w banie. Po prostu idź do kogoś kto ma Plasmę posiedź trochę pooglądaj to zrozumiesz o czym ja tu piszę. Byłem wrogiem starej wypalającej się technologii plasm - a teraz mam plasmę i nie oddam za żadnego LCD.
 

husar30

New member
a ja mialem zawsze plazme a teraz mam LCD

mialem plazmy od poczatku i zawsze panasia i musze powiedziec ze od czasu jak sie skusilem na 46HD1 Sharpa to nie widzialem lepszego obrazu nigdzie,i nie mow ze milisekundy nie maja znaczenia,maja tylko patrz kto i co podaje, sharp od modeluX20 wzwyz ma matryce 8 generacji czyli 4ms i kontrast1:2000-3000 i takiej matrycy nie ma nikt na swiecie, Samsung bedzie mial pod koniec 2008 roku a w styczniu Sharp bedzie juz mial matryce 10 generacji, to jest przeskok technologiczny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp HD 1 łączy płynność LCD i plazmy. Niewiele telewizorów tak potrafi.
Jakość przy dobrym sygnale jest rewelacyjna. Kto ma ten wie.
 

Golibroda

New member
km1963 napisał:
Moim zadaniem nie jest kopnie się z koniem ani obrona Sharpa ale głosy typu Golibroda , ProSiaczek , mirecore i innych które nie

Wywołany do tablicy twierdzę, że zwykły Kowalski kupujac TV za cięzkie pieniądze nie znający portali takich jak HDTV czy podobnych właczając telewizor ma mieć kolory "poprawne" (zbliżone do rzczywistości) a nie przekopywać się przez zakamarki menu i coś tam niwelować czy korygować. On ma właczyć TV i TV ma grać. Niewielu się zna na technicznych okresleniach i zaawansowanych funkcjach TV bo uzywa tylko przyciski kanałów, głośności i włącznik sieciowy.
A taki co za bardzo wnika (jak ja czy śmiem twierdzić ,że my) jest po prostu nięszczęliwy bo znając sie na rzeczy widzi to czego nie widzi zwykły Nowak.

ProSiaczek - moje poszukiwaia płaszczaka zaczynały sie od plasmy (byłem zwolennikiem tej technologi) panas, pionek ale odstaszały mnie węże i inne powidoki a teraz pojawił sie Panas PY85. Gdzyby ze swoimi parametrami miałby wyglad XL2 to byłby mój.
A tak jak nie spojrzeć kazdy ma jakas wadę i z kupnem płasczaka mozna czekac do emerytury......a to juz sie robi meczące.

Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Obecnie mam CRT Loewe 29 cali. Jak go kupowałem w 1994 roku to wszyscy pukali sie w głowę po co mi 29 cali. Ja go jednak wziąłem właśnie - za obraz (żadna firma tego nie miała). Bił na głowę wszystkie firmy mozliwościami. Obraz przetwarzany w pełni cyfrowo, dzwięk NICAM (o którym nikt nic nie słyszał w Polsce dopiero potem zapadła decyzja o formie kodowania), Działa super do tej pory, nie zauważyłem zmiany parametrów wyświetlania.
I dlatego tak dokładnie wybieram nowy TV bo nie chcę "podciąc sobie żył" uszczęśliwiając się nową technologią, z której "wyciagnę" gorsze parametry i obraz niz z mojego starusza. A moze to tylko sentyment ;)
 
Do góry