Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

akcent76

New member
Glimmer Twins napisał:
Mam co prawda Sharpa XD1 a nie XL2 ale z Cyfry obraz jest ekstra (z wyjątkiem niektórych kanałów). Radzę postawić tylko na dobry tuner do Cyfry np Humax HDCI 2000 lub nowy iCord, połaczyć po HDMI i powinna szczęka opaść. Myślę że należy zapomnieć o oryginalnych tunerach z Cyfry+ (moje subiektywna ocena).

No cóż, mam nadzieję, że nowy dekoder plus odpowiedni kabel poprawią moje samopoczucie.

Czy po HDMi masz obraz w pełnym rozmiarze?
 

robwiel

New member
Wizyta montera i dostosowanie sygnały rozwiązało problemy, mam teraz inną zagwozdkę:

Czy ktoś tutaj już podłączył ten TV do komputera?


Ja walczyłem z kilkoma sterownikami, wpisywaniem rozdzielczości ręcznie itd i wygląda na to że
1) faktycznie nie jest 100% vesa compatible, jeśli przez kabel analogowy się puszcza sygnal to jest to 1024x1280 bez możliwości przeskalowania na cały ekran
góra-dól: ekran wypełniony, ale po bokach czarne pasy. Opcja przeskalowania z poziomu menu niedostepna.

2) czy ktoś tutaj podłączył przez HDMI/DVI (max rozdzielczośc wtedy oficjalnie ~1440x1080 - nie pamiętam z manuala) i czy wtedy wypełniony jest cały okran/możliwość przeskalowania jest dostępna
 

bulek

New member
1. 1024x1280? Ty w pionie ten telewizor oglądasz? Bez problemu obsługuje tryby VESA... tylko, że to tryby 4:3, a twój TV 16:9, więc czarne pasy po bokach są jak najbardziej naturalne.

2. Podłączałem przez HDMI/DVI. Nie wiem skąd wziąłeś tą maksymalną wartość. Leci pełna rozdzielczość 1920x1080p i żadne skalowanie nie jest potrzebne. Może to ograniczenie twojej karty?
 

Patrycjusz

New member
Witam.
Panowie, trochę z innej mańki.

Czy ktoś może napisać jak lcd sprawuje się podczas oglądania nocą.
Czy podświetlenie panela daje tak czadu, że oczy się męczą, czy jest ok?
Czy Waszym zdaniem, nastawiając się raczej na nocne oglądanie, lepszym rozwiązaniem będzie plazma? (interesuje mnie tylko ta kwestia, nie chciałbym wywołać kolejnej dyskusji na temat co lepsze- lcd czy plazma)

pozdro i szacuneczek
 

mariusz_nowak

New member
Patrycjusz napisał:
Witam.
Panowie, trochę z innej mańki.

Czy ktoś może napisać jak lcd sprawuje się podczas oglądania nocą.
Czy podświetlenie panela daje tak czadu, że oczy się męczą, czy jest ok?
Czy Waszym zdaniem, nastawiając się raczej na nocne oglądanie, lepszym rozwiązaniem będzie plazma? (interesuje mnie tylko ta kwestia, nie chciałbym wywołać kolejnej dyskusji na temat co lepsze- lcd czy plazma)

pozdro i szacuneczek

Poziom podświetlenia matrycy jest regulowany, możesz też włączyć funkcję OPC, która dostosowuje poziom podświetlenia do warunków panujących w pomieszczeniu (oczywiście zakres możesz sobie sam ustawić) Pozdrawiam;)
 

bulek

New member
Wytrzeszczu oczu to raczej nie, bo jak będzie za bardzo świecił, to będziesz je mrużył :). Mam 46 cali, odległość 3-3,5 m i ustawione OPC. Nie zauważyłem nigdy zmęczenia wzroku. Poza tym jak km1963 wspomniał używam jakichś drobnych źródeł światła... po prostu, żeby nie siedzieć w ciemności, bo to niezdrowe. Dzieciaki natomiast lubią Pottera oglądać w ciemności, ale też na wzrok nie narzekam.

Hmm.. coś tu się z forum dzieje, bo nagle wiadomość znalazła się powyżej tej, której odpowiadałem... jakby co to odpowiedź dla Patrycjusza, który pisał o wytrzeszczu oczu, którą właśnie widzę poniżej swojej odpowiedzi :).
 
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
mariusz, dzięki za odpowiedź, ale nadal nie daje mi ona "jasności sprawy"
Czy generalnie, przy długim oglądaniu lcd w nocy można dostać "wytrzeszczu oczu", czy raczej moje obawy są przesadzone.

pzdr
 

km1963

New member
Bez reklam
jest drugi aspekt czyli w jakich warunkach oglądasz?

tzn czy włączasz lampkę , żyrandol , całkowita ciemność lub podświetlenie w stylu Ambilith ala Philips

pozdrawiam

ps czy tylko ja czy portal przechodzi deja vu bo godzina jest 21,49 hi hi
 
Ostatnia edycja:

czechoj

Member
Praktycznie tylko wieczorami ogladam TV (46" odległość 3,5-4m) i nie odczuwam jakichkolwiek objawów dyskomfortu czy zmęczenia oka, mimo iż mam za sobą cały dzień pracy :). Nie włączam przy tym żadnych lampek itp. ponieważ nie chce mi się podnosić "zupy" aby je wyłączyć po zakończeniu ogladania.
Myślę że zależy to częściowo od predyspozycji indywidualnych każdego człowieka.
 

rosi

New member
Patrycjusz napisał:
Czy ktoś może napisać jak lcd sprawuje się podczas oglądania nocą.
Zacznę od tego, że posiadam plazme Pioneer 5080D. Na początku też myślałem o LCD i o Sharpie, jednak w końcu wybrałem Pioneera. Jeśli chodzi o nocne oglądanie to według mnie plazmy szczególnie ta Pioneera mają przewagę nad LCD. Czerń, zakres barw, szybkość są tu lepsze od każdego LCDka. Oczywiście nie są to obecnie jakieś olbrzymie różnice, gdyż technologia LCD na prawdę poszła do przodu, ale wciąż plazmy mają w takich warunkach przewagę nad ekranami LCD.
Sytuacja odwraca się, gdy oglądamy obraz w dzień. Gdy pada światło na ekran to zdecydowanie lepiej zachowują się wartswy antyodblaskowe w LCD niż w plazmach. Czerń w Pioneerze staje się wtedy szara i efektywny konstrast jaki widzimy jest niestety niski. W takich warunkach lepszy jest LCD.
 

mariusz_nowak

New member
Tak jak koledzy powyżej piszą, ja tam żadnego zmęczenia nie odczuwam, a ewentualny wytrzeszcz gałek robi mi się jak mnie akcja filmu wciagnie. Pozdrawiam:D
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
z dobrym LCD nie ma problema
no chyba że projektant w ramach radosnej tfu-rczości walnie sobie (a raczej Tobie) na ekranie szybkę w której widzisz własne odbicie i wszystko co choć trochę odbija światło
 

Patrycjusz

New member
mariusz_nowak napisał:
.............. ewentualny wytrzeszcz gałek robi mi się jak mnie akcja filmu wciagnie. Pozdrawiam:D

dobre :)

Dzięki Panowie za informacje, bo ta kwestia ostatnio mnie troszkę zastanawiała i nie jest tak źle, jak myślałem.

wielkie dzięki, pozdrawiam :)
 

Sir_Misiek

New member
Czemu w LC-42XL2E + Xbox 360 podłączonym kablem Component, dołączonym do X'a nie mogę w opcjach wybrać 1080p (jest przełączona ta zworka na kablu na hdtv). 1080i działa, ale 1080p już nie... Obraz się jakoś zwęża i jakby 2 razy to samo jest? Czyżby ten kabel 1080p nie obsługiwał??
 

ayrton_1

New member
Komponent nie obsługuje 1080p max. 1080i aby uzyskać 1080p trzeba podłączyć xboxa kablem HDMI


Pisałem o tym w oddzielnym temacie ale nikt jakoś nie odpowiedział:

Ostatnio mam szanse kupić TV w anglii i przewieźć go za darmo, interesuje mnie właśnie sharp xl2 42" mam tylko wątpliwośći czy zaryzykować bo z tego co wiem "europejska gwarancja sharpa" nie obejmuje naszego wspaniałego kraju- czy orientuje się ktoś czy jest szansa że to się zmieni. Oprócz tego nie jestem pewien czy TV będzie poprawnie działał w Polsce( w sensie obraz z anteny, na stronie sharpa widnieje info że TV obsługuje większość rodzajów systemu PAL ale jednak chcę się upewnić, choć głównie TV będzie mi służył do konsoli z czym nie będzie akurat problemu). Ceny w Anglii są o około 30-40% niższe- 42" xl2 kosztuje 1000Ł=4600zł
 
Ostatnia edycja:

Chris29

New member
Cześc Wszystkim .
Czytam to forum od kilku miesiecy
poniewaz chcialem kupic telewizor pisze chcialem bo juz kupilem 2 miesiace temu sharp 46xl2E no coż moge powiedziec telewizor odbiera bardzo ladnie gry z playstation czy z komutera Bajka cyfra+ tez spoko .
Ale nie otym
Miesiac temu zauwazylem ze spalil mi sie 1 piksel mysle trudno to normalne przy panelach full hd
Ale 2 tygodnie temu wyskozcyla mi plamka wielkosci 3 mm
Wyglonda to tak jagby mala muszka wszedla do srodka i zdechla cos okropnego.
 

Driver1

New member
Witam wszystkich.

Czy ktos orientuje sie ile trzeba czekac na telewizor sharpa? Zamowilem ok 3 tygodni 46xl2e i do tej pory nie ma- czy to naturalne? Poinformowali mnie w ubiegly poniedzialek- wtorek tydzien temu ze ma juz te tv sharp polska i trzeba czekac na dostawe. Czy to prawda i jak dlugo jeszcze mam czekac?

Pozdrawiam

ps telewizor kupilem na stronie www.cyfrowedomy.pl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne cały czas .
Tyle że jest drogi zakup i być może czekają na zmianę cen żeby cokolwiek zarobić. Ale nie /sprawdziłe 8410 zł / czyli sprzedają kilkaset zł drożej więc powinni mieć już dawno.
 
Do góry