Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

marcin_best

New member
Zeby nie bylo tak "jednoznacznie" co tu wybrac :) to tylko dodam ze:

Sharp seria HD1E
TV firmware v2.16.000
DVB firmware v4.5.0

modół dostepowy Aston Crypt
Application ver 2.1800B
Hardware ver. 1.0000
Cisas Ver. 1.0003
Boot ver. 2.1800
CA ver Aston 2.0r14

wszytko chodzi z C+ na kanalach HD ok !!!! zadnych problemow, zadnego zacinania sie i oczywiscie na nie HD kanalach tez jest ok. moze to zasluga najnowszego softu w TV i DVB i najnowszej karty Aston 2.18? choc Jimmy tez chyba to mial i walczym z wiatrakami ?. Jedynie na HD nie ma EPG ale jak to juz pisano poprostu go nie nadaje C+

pozdrawiam
m.
p.s.
Jimmy dzieki za rady
 

Jimmy

New member
Jimmy napisał:
Witam,
Ponieważ nie zdążyłem dać końcowego wniosku w poprzednim poście, jest on następujący. Ze wzgledu na to, że dodatkowe, wbudowane urządzenia w HD1E jak tuner satelitarny i nagrywarka na dysk twardy nie funkcjonowały prawidłowo, wydatek ok. 4000 zł wiecej na ten TV niż na XL2E nie miał sensu. Za tę rożnicę można kupić: wysokiej klasy zewnętrzny tuner sat HD MPEG 4 z nagrywarką na dysk twardy (Technisat Digicorder HD S2 lub Humax ICord w cenach ok. 2000 zł) i jeszcze odtwarzacz Blue-ray. Uważam też, że używanie HD1E jako monitora do podłaczenia n-ki czy innego dekodera sat lub zewnętrznego tunera jest bez sensu. Tym bardziej, ze płynność w HD1E jest fatalna w porównaniu do XL2E.
Żałować można tylko:
- braku takich kolorów, dźwięku przez wbudowane głośniki i inteligetnego skalowania obrazu jak w HD1E, ale skalowanie te działa tam tylko na wbudowanych tunerach, na źródle zewnętrznym przez HDMI już nie,
- braku tunera kablowego jaki jest w HD1E, co wobec przecieków, że UPC będzie puszczać w kable sygnał cyfrowy od kwietnia br może być powodem żalu, bo do innych TV trzeba będzie dostawiać skrzynkę z cyfrowym tunerem kablowym.
Reasumując, wydaje mi się, że przy uwzględnieniu dostępnych opcji rynkowych, cen, konieczności wymiany sprzętu na nowszej generacji za ok 3-4 lata, XL2E było dobrym wyborem. Rozważałem jeszcze Toshibę Regza 46Z3500, ale gdy się okazało, ze nie ma ona złącza CI na ew.podłączenie modułu transformującego MPEG4 do MPEG2 dla DVB-T, to ją skreśliłem.
Oczywiście nowe modele pokazane na CES jak Sharp SE94 czy nowe Kuro powodują, ze zaczyna się żałować, że się nie poczekało, ale przecierz to nie ma końca i ciągle czekając, słysząc różne zapowiedzi nowości, nic by się nie kupiło.
Pozdrawiam

Sorry, zrobiłem bład. oczywiście chodziło o Toshibę 47Z3030, która nie ma złącza CI.
Z ostatniej chwili: używany przeze mnie tuner satelitarny miał wczoraj zmianę softu gdzie dodano opcję: "extended/normal HDMI color space". Na "extended" obraz w XL2E jest dużo lepszy stąd moja ocena dla kolorów, czerni i kontrastu w XL2E wzrasta do 4+. Jedyną więc dla mnie w tej chwili sprawą, do której można się w XL2E przyczepić są kiepskie głośniki.
 

Jimmy

New member
poniatowski napisał:
Cała seria Z 3030 (jak równiez ZF) ma gniazdo CI co widac nawet na zdjęciach testowych.

Rzeczywiście, jak teraz zajrzałem na stronę testową http://www.hdtvtest.co.uk/Toshiba-47Z3030D to wygląda, że jest slot CI. Opierałem się wcześniej na specyfikacji ze strony Toshiby, gdzie złącze CI nie jest wymienione i na telefonie do Kikiego, który nie znalazł tego złącza, może dlatego, że jest ono trochę ukryte i było to sprawdzane w pośpiechu.
 

nowy66

New member
Jimmy napisał:
Z ostatniej chwili: używany przeze mnie tuner satelitarny miał wczoraj zmianę softu gdzie dodano opcję: "extended/normal HDMI color space". Na "extended" obraz w XL2E jest dużo lepszy stąd moja ocena dla kolorów, czerni i kontrastu w XL2E wzrasta do 4+. Jedyną więc dla mnie w tej chwili sprawą, do której można się w XL2E przyczepić są kiepskie głośniki.

Nie bierz tego jako czepianie się - ale Twoja ocena się kupy nie trzyma. Zmiana softu w tunerze poprawia ocenę Sharpa jako wyświetlacza? To oznacza ni mnie ni więcej tylko to, ze jeżeli dostarczy się Sharpowi dokonały (lub bliski doskonałości) sygnał to jego ocena znowu wzrośnie? Sam mam 52XL2 i co do kolorów to nie bardzo mogę się przyczepić... (głośniki OK - ale do oglądania wiadomości?? do KD i tak idzie przez Ampli)

Konkluzja jest taka, że Sharp wymaga po prostu bardzo dobrego sygnału. A nie do tego jest stworzony?

pzdr
 

Jimmy

New member
nowy66 napisał:
Nie bierz tego jako czepianie się - ale Twoja ocena się kupy nie trzyma. Zmiana softu w tunerze poprawia ocenę Sharpa jako wyświetlacza? To oznacza ni mnie ni więcej tylko to, ze jeżeli dostarczy się Sharpowi dokonały (lub bliski doskonałości) sygnał to jego ocena znowu wzrośnie? Sam mam 52XL2 i co do kolorów to nie bardzo mogę się przyczepić... (głośniki OK - ale do oglądania wiadomości?? do KD i tak idzie przez Ampli)

Konkluzja jest taka, że Sharp wymaga po prostu bardzo dobrego sygnału. A nie do tego jest stworzony?

pzdr

Przepraszam, ale co się kupy nie trzyma? Czy to, że wczesniej oceniłem XL2E gorzej, a po wyświetleniu lepszego sygnału po HDMI oceniłem go lepiej? Czy nie mam do tego prawa? A jaki masz inny sposób na sprawdzenie wyświetlacza, jak nie badanie na różnych źródłach sygnału? Poleganie na raklamie i na ocenach na forum, gdzie prawie "każda sroka swój ogonek chwali"?
Gdybyś widział jakie kolory ma HD1E, to byś prowdopodobnie inaczej mówił.
Pozdrawiam
 

nowy66

New member
Jimmy napisał:
Przepraszam, ale co się kupy nie trzyma? Czy to, że wczesniej oceniłem XL2E gorzej, a po wyświetleniu lepszego sygnału po HDMI oceniłem go lepiej? Czy nie mam do tego prawa? A jaki masz inny sposób na sprawdzenie wyświetlacza, jak nie badanie na różnych źródłach sygnału? Poleganie na raklamie i na ocenach na forum, gdzie prawie "każda sroka swój ogonek chwali"?
Gdybyś widział jakie kolory ma HD1E, to byś prowdopodobnie inaczej mówił.
Pozdrawiam

Kupy nie trzyma się ocena wyświetlacza w zależności od jakości tunera sat, odtwarzacza DVD, innego... oto chodzi. W takiej sytuacji oceniasz tak naprawde NIE sharpa ale element NADAWCZY. Naturalnie nie mam zamiaru kwestionować Twojego prawa do ocen. Tylko naturalna konsekwencją takiego podejścia jest prawdopodobieństwo oceny XL2 jako "The best of the best" przy nadawaniu z źródła "idealnego".

Tak się składa, że miałem możliwość oglądania-porównywania HD1, XL2, X20 oraz XD1 w jednym pomieszczeniu, z jenego źródła, po wsenym ustawieniu wszystkich na mniej więcej optymalne ustawienia parametrów.

pzdr
 

Jimmy

New member
nowy66 napisał:
Kupy nie trzyma się ocena wyświetlacza w zależności od jakości tunera sat, odtwarzacza DVD, innego... oto chodzi. W takiej sytuacji oceniasz tak naprawde NIE sharpa ale element NADAWCZY. Naturalnie nie mam zamiaru kwestionować Twojego prawa do ocen. Tylko naturalna konsekwencją takiego podejścia jest prawdopodobieństwo oceny XL2 jako "The best of the best" przy nadawaniu z źródła "idealnego".

Tak się składa, że miałem możliwość oglądania-porównywania HD1, XL2, X20 oraz XD1 w jednym pomieszczeniu, z jenego źródła, po wsenym ustawieniu wszystkich na mniej więcej optymalne ustawienia parametrów.

pzdr

To forum służy między innymi do tego, aby użytkownicy danego sprzętu mogli wystawiać o nim opinie, również w oparciu o posiadane peryferia. Skoro uważasz, że nie można oceniać telewizora w zależności od podawanego mu sygnału, to gratuluję. Powiedz to tym wszytkim zawiedzionym, którzy po zakupie i podłączeniu w domu telewizora, który na innym źródle w sklepie (lub na demie) wyświetlał świetnie, a po podłączeniu w domu do posiadanego tunera był beznadziejny.
Poza tym nie uważam i tego nie stwierdziłem, że XL2E jest tak dobry, że przy idealnym sygnale będzie the best. Przy posiadanym kontraście nie ma prawa taki być, a po wejściu w tym roku nowych modeli, znajdzie się na nizszych pozycjach rankingów. To tylko twój za daleko idący wniosek.
Proponuje zakończyć tę dyskusję bo nie ma ona większego sensu.
 

nowy66

New member
Jimmy napisał:
.... skoro uważasz, że nie można oceniać telewizora w zależności od podawanego mu sygnału, to gratuluję. Powiedz to tym wszytkim zawiedzionym, którzy po zakupie i podłączeniu w domu telewizora, który na innym źródle w sklepie (lub na demie) wyświetlał świetnie, a po podłączeniu w domu do posiadanego tunera był beznadziejny....

Tak dokładnie uważam. W przeciwnym wypadku ocena może się wahać od "super" (BR, SATHD) do "beznadzieja" (kablówki niektóre, VHS,..). Jakość TV (imo) powinno się oceniać po zapodaniu mu różnych źródeł; wtedy można ocenić jak sobie TV radzi z tymi źródłami, jaki ma skaler,...; natomiast na najlepszym źródle ocenisz wartość TV - jako takiego : czy smuży, czy czerń jest OK, czy kąty są do zaakceptowania czy kolory są dobrze odwzorowywane czy jest "blackcrush" czy inny "redpush". I nie jest to dyskusja bez sensu - ponieważ (mam nadzieję) wyczuli użytkowników na różne opinie i pozwoli wybrać dla siebie tego "jedynego";).

pzdr
 

km1963

New member
Bez reklam
Witam

Jak dla mnie obaj poprzednicy mają po części rację ;)

Zakup wymarzonego TV dla wielu jest krokiem w nieznane a spojrzenie kupującego na parametry a nie na obraz przy porównywaniu poszczególnych modeli przy podawaniu różnego sygnału i jeszcze przy róznych ustawieniach TV jest tego najlepszym przykładem o marketinu forum nie zapominam;)

ze spojrzenia (tak mi się wydaje - sorki jeśli się mylę)
@Jimmy
Kupując TV chcemy by świecił na różnym żródle (Naszym) jak najlepiej i trudno się z tym nie zgodzić - tak byłoby najlepiej
ale jakże często zapominamy o tym że w naszej codzienności w zależności od tego kto ile i z jakiego żródła ogląda ten obraz jest różny i opinie w konsekwencji też

@nowyy66
Kupując TV dokonujemy świadomego wyboru sprawdzając go na wszelkie sposoby i wiemy jak będzie świecił na poszczególnym (Naszym) żródle - idealne podejście niestety rzadko ( bez obrazy dla wszystkich kupujących ) stosowane
ale czy najlepszym dla Nas TV jest ten oceniany na najlepszym sygnale a nie jakim go widzimy My
bo jeśli tak stawiać ocenę to następnym krokiem producentów będzie specjalizacja ten naj do HD a ten do SD a ten do DVD itd.

Moim zdaniem jeśli nie można przetestować TV pod kątem posiadanych żródeł i dokonać kompromisowego wyboru rozważanych modeli to pozostaje ( reklama nie sponsorowana:p ) test porównawczy na porównywalnych modelach w Swoim Domu - np KIKIego

Pozdrawiam
 

marcin_best

New member
Wiecie co dla mnie (nowoupieczoneo posiadacza HD1) jest wazne, ze dzieki takim ja Jimmy, Kiki ... mozemy sie cos dowiedziec czego w reklamowce czy od sprzedawcy sie nie dowiemy, a wykonanie takich testow o jakich pisze nowy66 czasem nie jest poprostu mozliwe.
wazna konkluzja z tej dyskusji, jak sadze, to to ze roznica pomiedzy HD1 i XL2E okazuje sie sie byc relatywnie mala, i nie wiem czy warta roznicy w cenie pomimo ze mam HD1 i to dzialajacy z w budowanym DVB-S bez zarzutu na kanalach HD. XL2E + dobry tuner DVB-S z wewn. lub zewn. HDD napewno jest bardzo dobra alternatywa i to tansza. niech kazdy sam zdecyduje. :)
pozdro
m.


km1963 napisał:
Witam

Jak dla mnie obaj poprzednicy mają po części rację ;)

Zakup wymarzonego TV dla wielu jest krokiem w nieznane a spojrzenie kupującego na parametry a nie na obraz przy porównywaniu poszczególnych modeli przy podawaniu różnego sygnału i jeszcze przy róznych ustawieniach TV jest tego najlepszym przykładem o marketinu forum nie zapominam;)

ze spojrzenia (tak mi się wydaje - sorki jeśli się mylę)
@Jimmy
Kupując TV chcemy by świecił na różnym żródle (Naszym) jak najlepiej i trudno się z tym nie zgodzić - tak byłoby najlepiej
ale jakże często zapominamy o tym że w naszej codzienności w zależności od tego kto ile i z jakiego żródła ogląda ten obraz jest różny i opinie w konsekwencji też

@nowyy66
Kupując TV dokonujemy świadomego wyboru sprawdzając go na wszelkie sposoby i wiemy jak będzie świecił na poszczególnym (Naszym) żródle - idealne podejście niestety rzadko ( bez obrazy dla wszystkich kupujących ) stosowane
ale czy najlepszym dla Nas TV jest ten oceniany na najlepszym sygnale a nie jakim go widzimy My
bo jeśli tak stawiać ocenę to następnym krokiem producentów będzie specjalizacja ten naj do HD a ten do SD a ten do DVD itd.

Moim zdaniem jeśli nie można przetestować TV pod kątem posiadanych żródeł i dokonać kompromisowego wyboru rozważanych modeli to pozostaje ( reklama nie sponsorowana:p ) test porównawczy na porównywalnych modelach w Swoim Domu - np KIKIego

Pozdrawiam
 

czago

Banned
marcin_best napisał:
Wiecie co dla mnie (nowoupieczoneo posiadacza HD1) jest wazne, ze dzieki takim ja Jimmy, Kiki ... mozemy sie cos dowiedziec czego w reklamowce czy od sprzedawcy sie nie dowiemy...

Akurat Jimmy i Kiki to dwa przeciwstawne bieguny:
Jimmy - użytkownik TV, który wydał na niego swoje pieniądze (może pisać o wadach danego modelu)
Kiki - sprzedawca, który żyje m.in. ze sprzedaży TV (o wadach z założenia nie pisze)
Zatem wiarygodność przedstawianych przez nich opinii dla niektórych osób z pewnością może nie być jednakowa.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Kolego @czago - daj sobie juz spokoj z tymi swoimi komentarzami. Napisales juz wyraznie ze nie kupilbys Sharpa bo jest... rozwy, fioletowy, buczy itd. Nie bierzesz pod uwage opinii Kikiego bo... sprzedaje TV wiec nie jest obiektywny, najlepsze TV wg Ciebie to Sony - WSZYSCY juz to czytalismy w setkach Twoich postow - przestan juz nabijac kolejne bo to sie zenujace robi.
A najlepiej kup sobie w koncu Sharpa i to od Kikiego ;) a zobaczysz ze błądziles ;)

PS
Nie uwlaczajac ;)
 

km1963

New member
Bez reklam
marcin_best napisał:
.
wazna konkluzja z tej dyskusji, jak sadze, to to ze roznica pomiedzy HD1 i XL2E okazuje sie sie byc relatywnie mala, i nie wiem czy warta roznicy w cenie

Witam

Nie zgadzam się do końca z tym stwierdzeniem bo :

różnica w parametrach i elektronice oraz wyglądzie jest bezsprzeczna ( co było w poprzednich nie tylko moich postach ) i tu rodzi się pytanie czy dla kupującego zauważalna i warta różnicy w cenie

Pozdrawiam
 

czago

Banned
Ramzes765 napisał:
Kolego @czago - daj sobie juz spokoj z tymi swoimi komentarzami. Napisales juz wyraznie ze nie kupilbys Sharpa bo jest... rozwy, fioletowy, buczy itd. Nie bierzesz pod uwage opinii Kikiego bo... sprzedaje TV wiec nie jest obiektywny, najlepsze TV wg Ciebie to Sony - WSZYSCY juz to czytalismy w setkach Twoich postow - przestan juz nabijac kolejne bo to sie zenujace robi.
A najlepiej kup sobie w koncu Sharpa i to od Kikiego ;) a zobaczysz ze błądziles ;)

PS
Nie uwlaczajac ;)

Ramzes765, proszę skończ już z komentowaniem moich postów. Widzę, że ciężko jest Ci je zrozumieć to co dopiero merytorycznie się do nich odnosić.
Wierzę, że pomimo Twoich nerwowych reakcji wcale nie jesteś sfrustrowany z powodu zakupu swojego świetnego Sharpa.
Jeśli jednak ktoś ma inne zdanie niż Ty - pozwól mu je wyrazić.
W życiu przydaje sie czasem troszkę tolerancji.
 

grelak

New member
Witam wszystkich. Jestem tu nowy, moja wiedza na temat HDTV nie jest wielka, więc prosiłbym o pomoc.

Dzisiaj w końcu dostałem TV 46XL2E (wczoraj lub dzisiaj większość sklepów powinna mieć dostawę tych modeli). N-kę założą mi pewnie w tym tygodniu, ale nie tym się martwię. Otóż po podłączeniu dvd marantz dv 4001 (hdmi v1.0) kablem supra (2m) obraz jest hmm - fioletowy. Jeżeli w opcjach tv włącze monochromatyczność obraz jest super. Jednak coś nie gra z kolorami. Nie mam pojęcia co to może być. Wina kabla? dvd? a może nie wiem co w opcjach ustawić. Dźwięku też po kablu nie ma - ale to mi nie przeszkadza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zgłoś do serwisu Sharpa , jeśli będziesz miał jeszcze problemy daj znać - dostaniesz kontakt do serwisu centralnego / o ile masz gwarancję Shrap Polska/
 

Jimmy

New member
grelak napisał:
Witam wszystkich. Jestem tu nowy, moja wiedza na temat HDTV nie jest wielka, więc prosiłbym o pomoc.

Dzisiaj w końcu dostałem TV 46XL2E (wczoraj lub dzisiaj większość sklepów powinna mieć dostawę tych modeli). N-kę założą mi pewnie w tym tygodniu, ale nie tym się martwię. Otóż po podłączeniu dvd marantz dv 4001 (hdmi v1.0) kablem supra (2m) obraz jest hmm - fioletowy. Jeżeli w opcjach tv włącze monochromatyczność obraz jest super. Jednak coś nie gra z kolorami. Nie mam pojęcia co to może być. Wina kabla? dvd? a może nie wiem co w opcjach ustawić. Dźwięku też po kablu nie ma - ale to mi nie przeszkadza.
Witam,
Trochę to dziwne. Ciekawe jak działał DVD z twoim starym telewizorem. Popróbuj jeszcze z ustawieniami, najpierw wybierz spod klapki AV Mode "użytkownika" spróbuj skorygować ustawienia. Jeśli to nie pomoże, to już tylko serwis.
Pozdrawiam
 

grelak

New member
Podłączyłem dvd tym samym kablem do drugiego TV. Wszystko działa. Dzwoniłem do serwisu - mówią, że elektronika. Piękni normalnie. Nawet się nim nie nacieszę i już muszę się na 14 dni pozbywać sprzętu. Nie wiecie może czy jest możliwość wymiany TV na nowy ? Czy to raczej nie wchodzi w grę?
 

krzynek1

New member
Witam, zamierzam w najblizszym czasie kupic Sharpa 46XL2E, w tym celu bylem na prezentacji i przewertowalem jego instrukcje obslugi, a w niej jest napisane:



ze maks rozdzielczosc jaka mozna uzyskac przy podlaczeniu pc jest 1400x1050 przy HDMI

w takim razie, jak to jest ze niektorzy uzytkownicy tego modelu pisza o wyswietlaniu 1920x1080 ?
 
Do góry