Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

max9810

New member
Sharp AQUOS LC-42XL2E

Mam 4 pytania być może banalne za co z góry przepraszam (jestem początkującym urzytkownikiem TV HD :

1. Zegar który można wyświetlać w prawym dolnym rogu ( patrz "OPCJE") od jakiegoś czsu nie jest widoczny i w żaden sposób nie potrafię go wlączyć. Próbowałem już wszystkiego i nic. Czy ktoś z Was miał taki problem i czy należy zgłośić to do serwisu, czy może ja nieudolnie posługuje sie instrukcją oraz głową?

2. W czasie przelączania kanałów na dekoderze Cyfry+ (Philps z nagrywaniem) czasami, nie zawsze pojawiają się poziome linie na ułamek sekundy. Czy to objaw normałny? a okienku informacji Tv gdzie podaje jakie wejście jest włączone pokazuje mi 50 Hz a dlaczego nie 100 Hz (przy ustawianiach włączyłem 100 Hz)


3. Wydaje mi się również że nie działa automatyczny poziom głosności - który reguluje poziom nagłośnienia stosunku filmu do reklam.

4. Jakie ustawienia należy przyjąć na tv oraz na dekoderze żeby otrzymac możliwie najlepszy obraz.

Teraz na dekoderze mam ustawione 1080i, urządzenia są połączon b.dobrej jakości kablem na wyściu numer 5 HDMI( apropos, czym się różni 1080i od 1080p)
 

tedbaker

New member
Sharp Aquos LC42XL2 - proszę o pomoc !!!

Sharp Aquos LC42XL2 - proszę o pomoc !!! Witam Wszystkich
To moja pierwsza wizyta na tym forum dlatego proszę o wyrozumiałość ale do rzeczy : zamówiłem sobie LCD-ka SHARP AQUOS LC42XL2 i mam dostać go w przyszłym tygodniu. Posiadam odtwarzacz dvd SONY DVP-NS 330 jak widać nie jest najmłodszy. I w związku z tym mam podstawowe pytanie : Jakim kablem podłączyć mój odtwarzacz dvd aby uzyskać najlepszy obraz na nowym LCD. Z tyłu odtwarzacza dvd mam następujące wejścia :
1. Line (RGB)-TV - czyli tzw. euro złącze
2. Line Out ( 3 czincze : 2 audio R i L + 1 Video
3. Digital Out - 1 jakby też czincz o nazwie Coaxial
Nie posiada hdmi.
Proszę o pomoc bo naprawdę jestem laikiem w tych sprawach i proszę nie odsyłać mnie do innych stron bo od 2 dni nic innego nie robię :( i z tym konkretnym przypadkiem się nie spotkałem.
Druga sprawa to czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia po dostawie telewizora czy to jest faktycznie nówka i nie używany i gdzie i jak to mogę sprawdzić oraz czy i ewentualnie ile może mieć wypalonych pixeli itd...
Z góry dziękuję za pomoc. :) .
 

GEORGE

New member
42xl2e - automatyczna regulacja dźwieku

Jestem szczęśliwym posiadaczem w/w LCD:). Jestem w fazie regulacji i ustawień. Bardzo pomocne są informacje zamieszczone na tym forum. Mam jedno pytanie - nie działa automatyka regulacji poziomu dźwięku. Gdziś na forum było to poruszane ale nie mogę znalęźć. Czy ma na to wpływ ustawienia trybu AV ? Proszę o podpoqwiedź.
Pozdrowienia GEORGE
 

czago

Banned
GEORGE napisał:
Mam jedno pytanie - nie działa automatyka regulacji poziomu dźwięku. Gdziś na forum było to poruszane ale nie mogę znalęźć. Czy ma na to wpływ ustawienia trybu AV ? Proszę o podpoqwiedź.
Pozdrowienia GEORGE
max9810 napisał:
3. Wydaje mi się również że nie działa automatyczny poziom głosności - który reguluje poziom nagłośnienia stosunku filmu do reklam.

Automatyczny poziom głośności nie ma nic do roboty (nie może zadziałać) gdy film i reklamy mają ten sam poziom głośności - a tak jest w przypadku reklam nadawanych np. przez TVP. Podejrzewam, że inni nadawcy (TVN, Polsat) nadają tak samo.

Jeśli masz możliwość, podepnij miernik głośności i wtedy się przekonasz. Wiem, że to niewiarygodne, ale tak jest.

Dźwięk z reklam w odbiorze ludzkiego ucha, w wyniku pewnych zabiegów producentów reklam wydaje się znacznie głośniejszy. Obiektywnie (na mierniku) jest tej samej głośności. Z tego co wiem zabiegi te polegają na takiej modyfikacji dźwięku (m.in. wzmacnianiu pewnych częstotliwości, przyciszaniu innych) aby był on bardziej metaliczny, świdrujący ucho, że aż się ma ochotę od razy go przyciszyć. Jednak jego poziom pozostaje niestety bez zmian w stosunku do normalnego programu. A układ automatycznej regulacji głośności w telewizorze takich sztuczek jeszcze nie potrafi rozpoznać i dlatego go nie przycisza.

Ustawienia trybu AV nie powinny mieć na to wpływu.
 

max9810

New member
Dzięki !!!

Dzięki serdeczne za odpowieć. to co napisałes jest dla mnie przekomujące i dlatego jeden zproblemów mam z głowy , jescze raz dziękuje
 

GEORGE

New member
czago napisał:
Automatyczny poziom głośności nie ma nic do roboty (nie może zadziałać) gdy film i reklamy mają ten sam poziom głośności - a tak jest w przypadku reklam nadawanych np. przez TVP. Podejrzewam, że inni nadawcy (TVN, Polsat) nadają tak samo.

Jeśli masz możliwość, podepnij miernik głośności i wtedy się przekonasz. Wiem, że to niewiarygodne, ale tak jest.

Dźwięk z reklam w odbiorze ludzkiego ucha, w wyniku pewnych zabiegów producentów reklam wydaje się znacznie głośniejszy. Obiektywnie (na mierniku) jest tej samej głośności. Z tego co wiem zabiegi te polegają na takiej modyfikacji dźwięku (m.in. wzmacnianiu pewnych częstotliwości, przyciszaniu innych) aby był on bardziej metaliczny, świdrujący ucho, że aż się ma ochotę od razy go przyciszyć. Jednak jego poziom pozostaje niestety bez zmian w stosunku do normalnego programu. A układ automatycznej regulacji głośności w telewizorze takich sztuczek jeszcze nie potrafi rozpoznać i dlatego go nie przycisza.

Ustawienia trybu AV nie powinny mieć na to wpływu.

Dzięki za odpowidź. Ma to swoją logikę. Te pytanie zadałem również działowi technicznemu SHarp Polska. Czekam na odpowiedź.
Jeszcze raz dzięki za informację.
GEORGE:)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
tedbaker napisał:
Sharp Aquos LC42XL2 - proszę o pomoc !!!
1. Line (RGB)-TV - czyli tzw. euro złącze
2. Line Out ( 3 czincze : 2 audio R i L + 1 Video
3. Digital Out - 1 jakby też czincz o nazwie Coaxial
Nie posiada hdmi.

Kazde podlaczenie w Twoim przypadku da taki sam efekt. Czyli moze to byc opcja 1 lub 2. Opcja 3 - Coaxial - sluzy do wypuszczenia dzwieku z DVD np. do amplitunera.
 

andrzej2212

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ramzes, nie do koćca, bo na euro-scart masz każdą składową puszczoną osobnym torem (RGB), a na chinchach wszystko idzie razem (composite) nie mylić z component:). Tak więc z dwojga złego, napewno lepiej będzie po euro, lub zainwestować w odtwarzacz ze złączem component i funkcją progresive scan (już od 100 zeta można zaciągnąć;)).

Ja jednak z innej beczki, a mianowicie temat [FONT=&quot]mpeg2/[/FONT][FONT=&quot]mpeg4.
[/FONT]
Chodzi mi o to, czy po podłączeniu do XL2E zewntrznego tunera mpeg4 po HDMI TV będzie w stanie obrobić ten sygnał i czy wogóle coś da podłączenie zewnętrznego tunera (czy nie będzie to jakieś przeskalowanie w mpeg2, bądź jakaś zapora na wejściu nie będzie trzymać sygnału)?
Specjalnie odczekałem grudzień, bo przed świętami ceny nieco poszły do góry i już w styczniu / lutym miałem zaciągaś sprzęta, ale doczytałem posty w rzeczonym temacie i znów zagwozdka:hmm:.
Druga strona to temat tunerów sat DVB-S2 mpeg4.
Czy w tych tunerach na wyjściu HDMI pojawia się DVB-S2 mpeg4 i czy XL2E puszcza taki sygnał tym torem, bo już nie wiem:(.
Proszę o jak najbardziej wyczerpującą odpowiedź.
PzDr.
[FONT=&quot]
[/FONT]
 

Jimmy

New member
andrzej2212 napisał:
Ramzes, nie do koćca, bo na euro-scart masz każdą składową puszczoną osobnym torem (RGB), a na chinchach wszystko idzie razem (composite) nie mylić z component:). Tak więc z dwojga złego, napewno lepiej będzie po euro, lub zainwestować w odtwarzacz ze złączem component i funkcją progresive scan (już od 100 zeta można zaciągnąć;)).

Ja jednak z innej beczki, a mianowicie temat [FONT=&quot]mpeg2/[/FONT][FONT=&quot]mpeg4.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]Chodzi mi o to, czy po podłączeniu do XL2E zewntrznego tunera mpeg4 po HDMI TV będzie w stanie obrobić ten sygnał i czy wogóle coś da podłączenie zewnętrznego tunera (czy nie będzie to jakieś przeskalowanie w mpeg2, bądź jakaś zapora na wejściu nie będzie trzymać sygnału)?
Specjalnie odczekałem grudzień, bo przed świętami ceny nieco poszły do góry i już w styczniu / lutym miałem zaciągaś sprzęta, ale doczytałem posty w rzeczonym temacie i znów zagwozdka:hmm:.
Druga strona to temat tunerów sat DVB-S2 mpeg4.
Czy w tych tunerach na wyjściu HDMI pojawia się DVB-S2 mpeg4 i czy XL2E puszcza taki sygnał tym torem, bo już nie wiem:(.
Proszę o jak najbardziej wyczerpującą odpowiedź.
PzDr.
[FONT=&quot]
[/FONT]
Witam,
Co do twoich wątpliwości w sprawie podłączenia DVB-S2 mpeg4 to ja mam LC-46XL2E oraz tuner satelitarny Technisat Digicorder HD S2 podłączony przez HDMI. Kanały nadające w MPEG 4 są odbierane przez TV bez żadnego problemu. Gdyby TV przetwarzał tylko MPEG 2, ekran na tych kanałach byłby po prosu czarny (prawie;) ).
Pozdrawiam
 

andrzej2212

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wielkie dzięki Jimmy. Uspokoiłeś mnie:).
Czyli jest tak, że to tuner TV, który siedzi w "patrzydle" jest MPEG2, natomiast ze źródeł zewnętrznych TV obrabia MPEG4.
Tu zagadnienie jest dla mnie mało istotne, bo po TV naziemnej za wiele się spodziewać nie można i głównie używam SAT.
Rasz jeszcze wielkie ThX I PzDr.

Aha, jeszcze ponawiam prośbę mumin73, dotyczącą ilości przepracowanych godzin w serii XL2E. Było już o tym, ale tylko tyle, że można, nikt natomiast nie powiedział jak to zrobić;).
Jeżeli to nie kłopot to bardzo będę wdzięczny, bo nie za bardzo chcę kupić sprzęta, który stał na wystawie i już ma "najechane" z 1000 godzin:mrgreen:.
PzDr.
 
Ostatnia edycja:

nagi

New member
Przepraszam że sie wtrące w tą głęboką dyskusję. andrzej2212 i Jimmy czy Wy naprawde uważacie że to co idzie po kablu HDMI jest uzależnione od żródła sygnału (MGEG2 czy MPEG4) . Czy monitor komputerowy wyposażony w złacze DVI (sygnały te same co HDMI plus sygnały analogowe video ale bez dzwięku) ma wbudowany dekoder MPEG2 lub 4 ? Zastanówcie się. Moim skromnym zdaniem to co idzie po kablu HDMI lub DVI to nie skompresowany sygnał z dodatkowymi danymi typu zabezpieczenia ,zgoda na kopiowanie itp. i nie ważne czy sygnał pochodzi z HD DVD czy z tunera satelitarnego majacego lub nie wbudowany dekoder MPEG2 czy 4. A DVD Manty z wbudowanym skalerem i HDMI do którego włożę płyte z DIvx'em będe mógł obejrzeć na telewizorze bez DIvx'a ? DVB-S2 to standard przesyłu sygnału od satelity do tunera satelitarnego a nie po kablu HDMI. KOmpletnie mylicie pojecia. Ludzie zanim zadacie kolejne pytanie (kretyńskie) - pomyślcie, wpiszcie w Google.
Ale oczywiscie mogę się mylić.
Pozdrawiam i przepraszam jeśli kogoś uraziłem.
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
to ja mam LC-46XL2E

Sorki za dociekliwość
ale czy nie zmęczony nie najlepszą wspólpracą C+ z "topowym HD1" zamieniłeś go na XL2 czy może to drugi TV ?


A swoją drogą to negatywne opinie na forum "odcukrzyłyby" wątki z korzyścią dla wszystkich
Tak bez potwierdzenia to jeśli możesz i dysponujesz czasem to wskaż Twoim zdaniem minusy

A topowym TV Sharpa to może być nie wiem czy zauważyłeś seria w USA " specjal edition " pokazana na CES
Może KIKI nam powie czy będzie dostępny w UE ?

Pozdrawiam
 

andrzej2212

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nic nie uważam nagi, chciałem tylko się upewnić, że ze źródeł zewnętrznych TV przyjmie taki sygnał . Dziękuję http://hdtv.com.pl/forum/member.php?u=1467, że tak światły człowiek jak Ty pochylił się nad nami maluczkimi i nas oświecił. Chyba właśnie po to jest to forum, aby ludzie bardziej zorientowani (jak Ty) mogli wesprzeć swoją wiedzą nas mniej zorientowanych.
PzDr.
 

GEORGE

New member
Lc 42xl2e

czago napisał:
Automatyczny poziom głośności nie ma nic do roboty (nie może zadziałać) gdy film i reklamy mają ten sam poziom głośności - a tak jest w przypadku reklam nadawanych np. przez TVP. Podejrzewam, że inni nadawcy (TVN, Polsat) nadają tak samo.

Jeśli masz możliwość, podepnij miernik głośności i wtedy się przekonasz. Wiem, że to niewiarygodne, ale tak jest.

Dźwięk z reklam w odbiorze ludzkiego ucha, w wyniku pewnych zabiegów producentów reklam wydaje się znacznie głośniejszy. Obiektywnie (na mierniku) jest tej samej głośności. Z tego co wiem zabiegi te polegają na takiej modyfikacji dźwięku (m.in. wzmacnianiu pewnych częstotliwości, przyciszaniu innych) aby był on bardziej metaliczny, świdrujący ucho, że aż się ma ochotę od razy go przyciszyć. Jednak jego poziom pozostaje niestety bez zmian w stosunku do normalnego programu. A układ automatycznej
regulacji głośności w telewizorze takich sztuczek jeszcze nie potrafi rozpoznać i dlatego go nie przycisza.

Ustawienia trybu AV nie powinny mieć na to wpływu.
Otrzymałem odpowiedź z Sharp Polska. Otóż masz całkowitą rację.
Uzupełnię tylko, że chodzi o szerokość pasma przesyłanego dźwięku. Po wypuszczeniu przez wszystkie firmy odbiorników z "automatyczną regulacją dźwięku, właściciele reklam (być może we współdziałaniu z nadawcami) zaczęli tworzyć reklamy z rozszerzonym pasmem dżwięku. W efekcie tego głośność jest taka sama ale dżwięki lepiej słyszalne.
Gdyby nadawcy programów nadawali taką jakość dżwięku my byśmy skorzystali na tym a funkcja w/w zaczęła by działać. Nie podejrzewałem takiej perfidii reklamodawców.
Teraz czas na producentów, aby stworzyć taki filtr, który znowu zacznie działać.:confused:
 

Jimmy

New member
nagi napisał:
Przepraszam że sie wtrące w tą głęboką dyskusję. andrzej2212 i Jimmy czy Wy naprawde uważacie że to co idzie po kablu HDMI jest uzależnione od żródła sygnału (MGEG2 czy MPEG4) . Czy monitor komputerowy wyposażony w złacze DVI (sygnały te same co HDMI plus sygnały analogowe video ale bez dzwięku) ma wbudowany dekoder MPEG2 lub 4 ? Zastanówcie się. Moim skromnym zdaniem to co idzie po kablu HDMI lub DVI to nie skompresowany sygnał z dodatkowymi danymi typu zabezpieczenia ,zgoda na kopiowanie itp. i nie ważne czy sygnał pochodzi z HD DVD czy z tunera satelitarnego majacego lub nie wbudowany dekoder MPEG2 czy 4. A DVD Manty z wbudowanym skalerem i HDMI do którego włożę płyte z DIvx'em będe mógł obejrzeć na telewizorze bez DIvx'a ? DVB-S2 to standard przesyłu sygnału od satelity do tunera satelitarnego a nie po kablu HDMI. KOmpletnie mylicie pojecia. Ludzie zanim zadacie kolejne pytanie (kretyńskie) - pomyślcie, wpiszcie w Google.
Ale oczywiscie mogę się mylić.
Pozdrawiam i przepraszam jeśli kogoś uraziłem.

Masz rację. Oczywiście, że nie ma znaczenia jaki ma dekoder TV jesli jest używany jako monitor. Użyłem świadomie skrótu, aby się nie rozpisywać.
 

Jimmy

New member
km1963 napisał:
Sorki za dociekliwość
ale czy nie zmęczony nie najlepszą wspólpracą C+ z "topowym HD1" zamieniłeś go na XL2 czy może to drugi TV ?


A swoją drogą to negatywne opinie na forum "odcukrzyłyby" wątki z korzyścią dla wszystkich
Tak bez potwierdzenia to jeśli możesz i dysponujesz czasem to wskaż Twoim zdaniem minusy

A topowym TV Sharpa to może być nie wiem czy zauważyłeś seria w USA " specjal edition " pokazana na CES
Może KIKI nam powie czy będzie dostępny w UE ?

Pozdrawiam

Witam ponownie km1963,
Zgadza się, przesiadłem się na XL2E po zwrocie HD1E z powodu wad fabrycznych (nie tylko zła wspólpraca z modułami dostępu). Po ponad miesiecznych doświadczeniach z HD1E i obecnie XL2E mogę w skrócie (mam mało czasu) dać takie porównanie (skala ocen od 1 do 5 trochę jak w szkole i oczywiście oceny jak na LCD, "5" - najwyższa):
Kolory, czerń, kontrast: HD1E = 5, XL2E = 4-
Płynność: HD1E = 3-, XL2E = 5
Dźwięk przez głośniki TV: HD1E = 5, XL2E = 2
Możliwości opcji/ustawień: HD1E = 3, XL2E = 5

Porównianie dotyczy tylko ekranu, nie tunerów, bo nie da się tych TV porównać.
Generalnie pomysł Sharpa na TV z wbudowanymi 4 tunerami w HD1E (sat, terestial, cable i analog) był znakomity. Szkoda, że wykonanie niestety fatalne. Przypuszczam, że gdy w przyszłości pojawi się bardziej dopracowany model, pewnie go kupię.
Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Witam ponownie km1963,
Zgadza się, przesiadłem się na XL2E po zwrocie HD1E z powodu wad fabrycznych (nie tylko zła wspólpraca z modułami dostępu). Po ponad miesiecznych doświadczeniach z HD1E i obecnie XL2E mogę w skrócie (mam mało czasu) dać takie porównanie (skala ocen od 1 do 5 trochę jak w szkole i oczywiście oceny jak na LCD, "5" - najwyższa):
Kolory, czerń, kontrast: HD1E = 5, XL2E = 4-
Płynność: HD1E = 3-, XL2E = 5
Dźwięk przez głośniki TV: HD1E = 5, XL2E = 2
Możliwości opcji/ustawień: HD1E = 3, XL2E = 5

Porównianie dotyczy tylko ekranu, nie tunerów, bo nie da się tych TV porównać.
Generalnie pomysł Sharpa na TV z wbudowanymi 4 tunerami w HD1E (sat, terestial, cable i analog) był znakomity. Szkoda, że wykonanie niestety fatalne. Przypuszczam, że gdy w przyszłości pojawi się bardziej dopracowany model, pewnie go kupię.
Pozdrawiam

Witam

Dzięki :) za opinię użytkownika ( a co tak nie skromnie ;) miałem rację w tym co mówiłem - pisałem ) która pozwoli na łatwiejsze podjęcie decyzji potencjalnym nabywcom nie mającym czasu na szczegółowe porównania a ulegającym marketingowym hasłom ( parametrom , przyznaną nagrodą i sloganami o pozycjonowaniu modelu jako "topowy" - "wyrażnie japoński" a w końcu ekstra wysoką ceną :eek: )

Choć podzielam Twoje zdanie ( też bym kupił ) sam pomysł jest b.dobry ( gorzej z wykonaniem ) to pod warunkiem iż połączyłoby się możliwości obu modeli i może to kiedyś nastąpi ( moja nadzieja i umrze ostatnia 8) ) ale nie wiem jak "japońska Centrala" ( może "europejska" filia nie przekazuje odpowiednich wniosków ) odbierze tą wpadkę z modelem HD ( w UK -wycofany w UE - u niemiaszków jest ) i czy nie pójdą dalej w przeświadczeniu iż USA to rynek a UE ( choć większa ) to przyczółek i nie ma co się wysilać:confused: ( podobnie niestety myślą inne firmy żeby nie było ze tylko Sharp ) a potwierdzeniem będzie czy u nas pojawi się model " special edition " - KIKI wiesz coś na ten temat ?
 

czago

Banned
GEORGE napisał:
...Nie podejrzewałem takiej perfidii reklamodawców...

A ja niestety podejrzewam. Z tego co sie orientuję nadawca nie ma prawa jakiejkolwiek ingerencji w dostarczony materiał reklamowy. Musi go wypuścić lub może ew.zdyskwalifikować z przyczyn technicznych - ale wtedy traci reklamodawcę, a więc i zyski z reklamy.

Dzięki za wyjaśnienia Sharp Polska.
 

Jimmy

New member
@km1963

Witam,
Ponieważ nie zdążyłem dać końcowego wniosku w poprzednim poście, jest on następujący. Ze wzgledu na to, że dodatkowe, wbudowane urządzenia w HD1E jak tuner satelitarny i nagrywarka na dysk twardy nie funkcjonowały prawidłowo, wydatek ok. 4000 zł wiecej na ten TV niż na XL2E nie miał sensu. Za tę rożnicę można kupić: wysokiej klasy zewnętrzny tuner sat HD MPEG 4 z nagrywarką na dysk twardy (Technisat Digicorder HD S2 lub Humax ICord w cenach ok. 2000 zł) i jeszcze odtwarzacz Blue-ray. Uważam też, że używanie HD1E jako monitora do podłaczenia n-ki czy innego dekodera sat lub zewnętrznego tunera jest bez sensu. Tym bardziej, ze płynność w HD1E jest fatalna w porównaniu do XL2E.
Żałować można tylko:
- braku takich kolorów, dźwięku przez wbudowane głośniki i inteligetnego skalowania obrazu jak w HD1E, ale skalowanie te działa tam tylko na wbudowanych tunerach, na źródle zewnętrznym przez HDMI już nie,
- braku tunera kablowego jaki jest w HD1E, co wobec przecieków, że UPC będzie puszczać w kable sygnał cyfrowy od kwietnia br może być powodem żalu, bo do innych TV trzeba będzie dostawiać skrzynkę z cyfrowym tunerem kablowym.
Reasumując, wydaje mi się, że przy uwzględnieniu dostępnych opcji rynkowych, cen, konieczności wymiany sprzętu na nowszej generacji za ok 3-4 lata, XL2E było dobrym wyborem. Rozważałem jeszcze Toshibę Regza 46Z3500, ale gdy się okazało, ze nie ma ona złącza CI na ew.podłączenie modułu transformującego MPEG4 do MPEG2 dla DVB-T, to ją skreśliłem.
Oczywiście nowe modele pokazane na CES jak Sharp SE94 czy nowe Kuro powodują, ze zaczyna się żałować, że się nie poczekało, ale przecierz to nie ma końca i ciągle czekając, słysząc różne zapowiedzi nowości, nic by się nie kupiło.
Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Witam,
Ponieważ nie zdążyłem dać końcowego wniosku w poprzednim poście, jest on następujący. Ze wzgledu na to, że dodatkowe, wbudowane urządzenia w HD1E jak tuner satelitarny i nagrywarka na dysk twardy nie funkcjonowały prawidłowo, wydatek ok. 4000 zł wiecej na ten TV niż na XL2E nie miał sensu. Za tę rożnicę można kupić: wysokiej klasy zewnętrzny tuner sat HD MPEG 4 z nagrywarką na dysk twardy (Technisat Digicorder HD S2 lub Humax ICord w cenach ok. 2000 zł) i jeszcze odtwarzacz Blue-ray. Uważam też, że używanie HD1E jako monitora do podłaczenia n-ki czy innego dekodera sat lub zewnętrznego tunera jest bez sensu. Tym bardziej, ze płynność w HD1E jest fatalna w porównaniu do XL2E.
Żałować można tylko:
- braku takich kolorów, dźwięku przez wbudowane głośniki i inteligetnego skalowania obrazu jak w HD1E, ale skalowanie te działa tam tylko na wbudowanych tunerach, na źródle zewnętrznym przez HDMI już nie,
- braku tunera kablowego jaki jest w HD1E, co wobec przecieków, że UPC będzie puszczać w kable sygnał cyfrowy od kwietnia br może być powodem żalu, bo do innych TV trzeba będzie dostawiać skrzynkę z cyfrowym tunerem kablowym.
Reasumując, wydaje mi się, że przy uwzględnieniu dostępnych opcji rynkowych, cen, konieczności wymiany sprzętu na nowszej generacji za ok 3-4 lata, XL2E było dobrym wyborem. Rozważałem jeszcze Toshibę Regza 46Z3500, ale gdy się okazało, ze nie ma ona złącza CI na ew.podłączenie modułu transformującego MPEG4 do MPEG2 dla DVB-T, to ją skreśliłem.
Oczywiście nowe modele pokazane na CES jak Sharp SE94 czy nowe Kuro powodują, ze zaczyna się żałować, że się nie poczekało, ale przecierz to nie ma końca i ciągle czekając, słysząc różne zapowiedzi nowości, nic by się nie kupiło.
Pozdrawiam

Dzięki Jimmy :)

Twoje gorące wrażenia z użytkowania i szczere wnioski oraz bolesne doświadczenia skłaniają mnie do prośby do admninistracji aby tą cenną wiedzę którą podzielił się z Nami Jimmy w postaci postów przenieść do wątku Sharpa z modelem HD1

Jak wiesz zapewne z moich postów czekam ( bo na przeczekanie kupiłem Panasa lx 700 ) na topowy model ( uśmiech do Sharpa ;) ale bez wzajemności :( ) i sam nie wiem czy nie wpadłem w spiralę oczekiwania bo jakoś nie widzę nic naj technologicznie ( może jak by wymieszać Toshibę i Sharpa z Sony i dodać szczyptę OLED ale tak to tylko w ......:p ) a jak już jest SE94 to może nie dane nam ( UE gorsza od USA ???:confused: ) będzie go kupić a KIKI milczy

Pozdrawiam
 
Do góry