Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Paczek27

New member
Ponawiam prośbę.

Czytam fora, byłem w Saturnie pare razy i myślę, jaki kupić telewizor.
Sam nie dam wybrać, więc proszę o pomoc: Sharp XL2 E, Sony Bravia
W 3000 czy Samsung LE-46F86B? Sharp wyglądał lepiej niż Sony, ma lepszy czas reakcji i 100Hz. O tym Samsungu wiem tylko tyle, że ma świetny kontrast (25000:1) i 100Hz. Ile on ma kolorów, jaki czas reakci, ile megapikseli, ilo bitową matrycę i czy ma 24p?
W nowym LCD chodzi mi o dobre odtwarzanie filmów na BD, kanałów na N-TV (najczęściej Discovery HD, TVN 24 i N-Sport) oraz o płynne działanie gier z PS3 (chyba czas reakcji jest tutaj ważny).
Z góry dziękuję za pomoc.
 

Hawkmoon

New member
eskobar napisał:
za cytuje opis jednej ze stron:

Częstotliwość odświeżania obrazu 100/120 Hz w połączeniu z technologią Quick Shoot firmy Sharp zapewnia maksymalną ostrość obrazu i gwarantuje zachowanie najmniejszych szczegółów nawet przy najbardziej dynamicznych scenach. Odbiorniki Aquos XL2E są kompatybilne z formatem 24 klatek na sekundę, a jego konwersja nie ma wpływu na jakość. Obrazy są jak żywe. Filmy nagrane w formacie 24 klatek na sekundę, odtwarzane przez kompatybilne odtwarzacze, jak na przykład nowy odtwarzacz Sharpa Blu-ray BD-HP20S, są automatycznie rozpoznawane przez telewizor.

pozdro

JEDYNY SPOSOB DZIAł TECHNICZNY SHARP POLSKA.

ależ tu masz wyraźnie napisane, że nowy miał rację "(...)a jego konwersja(...)" to znaczy dokładnie tyle co napisał nowy: pulldown+mnożnik. A to czy to widać czy nie, to już subiektywna opinia każdego z nas. Sony w reklamie którą przytoczyłes pisze że nie ma to wpływu na jakość bo ileś tam osób tak ci powie... ale to czy ty to widzisz czy nie, zależy tylko od ciebie.
 

quax

New member
ml. napisał:
(...)W sumie teraz wiadomość, którą chciałem się podzielić - Otóż, 46XL2E wyświetla po HDMI 1920x1080 w trybie natywnym (piksel to piksel?).(...)
I to jest właśnie odpowiedź na moje pytanie zadane kilka postów wcześniej, na jaką czekałem :D
Tak trzymać! :D

A napisz jeszcze z jakiej firmy kabla używasz, jaka jest jego długość i czy jest to kabel DVI->HDMI?
Ja potrzebuję 7m, aby przesłać obraz z PC (DVI) do TV (HDMI) ale czytałem w innym wątku, że kabel 7.5m HDMI-DVI SVL1107 Bandridge Premium nie działa... :(
Pytam, bo chciałbym kupić kabel, który będzie działał z tym TV... :)
 

4321

New member
Witam kupując kabel DVI-HDMI prosze zwrucić uwage aby miał wszystkie piny na rynku można spotkać z nie pełnym okablowaniem tj. są pojedyńcze i z takim przewodem miałem problem uzyskać rożdzielczość 1920 /1080 po wielu kobinacjach w końcu mi się to udało . Z pełnym okablowaniem tj. podwujnym nie było najmniejszego problemu
ps. tak jest w moim Sharpie XL1 myśle żę w XL2 będzie podobnie
 
Ostatnia edycja:
dziś kolejny raz oglądałem XL2. Piekny lcd jednak czemu ma taki ciemny obraz. Czy ktos wie? Wraz z obsługą nie mogliśmy ustawić lepszej jasności. Czy HD1E ma podobny obraz?A może to jest własnie wzór a inne telewizory są za jasne
 

taisio

New member
też to zauważyłem, byłem dzisiaj w MM i Saturnie, gdzie stały xl2e. Obraz na nich był ciemny i niewyraźny. Sygnał ten sam co na innych TV, przyznam szczerze że RD2E świecił dużo ładniej. Zaraz, ktoś powie że to kwestia ustawienia, próbowałem go jakoś ustawić ale nie wiele to dało. 100Hz prawie nie widoczne, w porównaniu z RD2E A już byłem zdecydowany na Xl2e, chyba zdecyduję się na drugą opcję Tośke z3030d.
 

DZIELNA6

New member
taisio napisał:
też to zauważyłem, byłem dzisiaj w MM i Saturnie, gdzie stały xl2e. Obraz na nich był ciemny i niewyraźny. Sygnał ten sam co na innych TV, przyznam szczerze że RD2E świecił dużo ładniej. Zaraz, ktoś powie że to kwestia ustawienia, próbowałem go jakoś ustawić ale nie wiele to dało. 100Hz prawie nie widoczne, w porównaniu z RD2E A już byłem zdecydowany na Xl2e, chyba zdecyduję się na drugą opcję Tośke z3030d.

Widzę, że co raz wiecej jest osób niezadowolonych z XL2E. Na konkurencyjnym forum krytykowany jest za różową poświatę. Też byłem zdecydowany na ten model , ale chyba pomyślę o Philipsie 52 PFL 9632D, względnie o Toshbie 52Z3030
 

pku

New member
DZIELNA6 napisał:
chyba pomyślę o Philipsie 52 PFL 9632D, względnie o Toshbie 52Z3030

Mam dokładnie taką samą drogę .. szukania :)
Mysle jednak że te tv tak finalnie to roznią sie minimalnie i właściwie, którego sie nie wybierze, to czlowiek będzie zadowolony.
Reszta to cechy osobnicze kupujacego :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak można pisać takie dyrdymały że Sharp ma poświatę i na jakiej podstawie.
To że ktoś wszedł do sklepu gdzie wcześniej , ktoś inny bawił się ustawieniami. Jedna baba drugiej babie.....
Otóż cokolwiek można zarzucić Sharpowie Xl2 to z całą pewnością nie to ,że ma poświatę - bo to zwykłe BZDURY. Jak robiliśmy porównanie z plazmą Pioneera Kuro - to jakość bieli na testach płyty Monstera była jak wyprana w najlepszym proszku na świecie. A efekt był taki że na śnieżno białej koszuli nie widać nawet było zmarszczek .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590
Taka ocena jak ją cytujesz - nawet na sąsiednim forum - jest dleikatnie mówiąc nieuprawiona . Nawet specjaliści Europy nie zauważyli ???
http://www.eisa-awards.eu/2007/node/720.
Ten ktoś to napisał te głupoty najpierw powinien iść do okulisty a następnie niech poda :
- z jakich źródeł korzystał robiąc test
- jak skalibrował / czym / ten telewizor.
Jeśli nie wykonał choć jednej czynności z wymienionych - nie powinien zabierać głosu. Bo pisze BAJKI .
Sharp XL2 -po kalibracji z sygnałów HD - czyli najlepszej jakosci źródła - ma wręcz "nadwypulkona biel " , podobnie jak czerń przy wygaszaniu pikseli.
 

eskobar

New member
witam

jezeli chodzi o podswietlenie sprawdzcie sobie jak ten model philipsa pfl9632 przy kacie okolo 140-150st swieci(wszechobecny jasny fiolet),ustawienia standardowe jezeli oczywiscie porownujecie go do sharpa.

pozdro
 

DZIELNA6

New member
kiki napisał:
Jak można pisać takie dyrdymały że Sharp ma poświatę i na jakiej podstawie.
To że ktoś wszedł do sklepu gdzie wcześniej , ktoś inny bawił się ustawieniami. Jedna baba drugiej babie.....
Otóż cokolwiek można zarzucić Sharpowie Xl2 to z całą pewnością nie to ,że ma poświatę - bo to zwykłe BZDURY. Jak robiliśmy porównanie z plazmą Pioneera Kuro - to jakość bieli na testach płyty Monstera była jak wyprana w najlepszym proszku na świecie. A efekt był taki że na śnieżno białej koszuli nie widać nawet było zmarszczek .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590
Taka ocena jak ją cytujesz - nawet na sąsiednim forum - jest dleikatnie mówiąc nieuprawiona . Nawet specjaliści Europy nie zauważyli ???
http://www.eisa-awards.eu/2007/node/720.
Ten ktoś to napisał te głupoty najpierw powinien iść do okulisty a następnie niech poda :
- z jakich źródeł korzystał robiąc test
- jak skalibrował / czym / ten telewizor.
Jeśli nie wykonał choć jednej czynności z wymienionych - nie powinien zabierać głosu. Bo pisze BAJKI .
Sharp XL2 -po kalibracji z sygnałów HD - czyli najlepszej jakosci źródła - ma wręcz "nadwypulkona biel " , podobnie jak czerń przy wygaszaniu pikseli.


Kiki wyluzuj, nie możesz nikomu zabronić a także mnie w wyrażaniu swojej opinii
To Ty piszesz głupoty. O jakich mówisz porównaniach chyba nie XL2E bo podajesz linki ale do HD1E a nie XL2E, a to dwa różne LCD. A w ogóle to ignorujesz wiele próśb o test XL2E, nawet nie raczysz odpowiedzieć na nie.
Porównywałem stojące obok siebie LCD Sharpa 52XL2E i 52XD1E
- sygnał to demo Sharpa po componencie
- ustawienia (regulacja) to te dostępne dla użytkownika w menu. Zmiany kontrastu, jasności, koloru, barwy jak i temperatury nie wyeliminowało różowej poświaty. Szczególnie widoczne to było na ujęciach piasku i chmur. Tego problemu nie było natomiast na 52Xd1E, gdzie kolory były bardziej naturalne, biały był naprawdę biały. Ty tego problemu nie widzisz,( a może nie chcesz) ale na zakupiony LCd to niestety ja będę patrzył, a dla mnie to dyskwalifikuje Sharpa. Na szczęście dominację różu widzą także inni włącznie z personelem kilku sklepów które odwiedziłem. A może faktycznie ktoś tu powinien iść do okulisty.
 

quax

New member
Ustawienia obrazu XL2

DZIELNA6, nie obraź się że, pytam, ale wolę mieć pewność, czy próbowałeś:

1. Wyłączyć OPC (automatyczną regulację jasności) - być może obraz jest zbyt ciemny, bo TV automatycznie zmniejsza siłę podświetlenia.
2. Przełączyć na inny tryb AV, np na "dynamiczny" (za pomocą przycisku na pilocie pod klapką w prawym górnym rogu) - aby zmienić wszystko (jasność, różowawość, itp :)

Mam XL2 w domu i naprawdę nie jest ani zbyt ciemny ani zbyt różowy, jeśli tego nie chcę :)
 

full2g

New member
DZIELNA6 napisał:
Porównywałem stojące obok siebie LCD Sharpa 52XL2E i 52XD1E
- sygnał to demo Sharpa po componencie
- ustawienia (regulacja) to te dostępne dla użytkownika w menu. Zmiany kontrastu, jasności, koloru, barwy jak i temperatury nie wyeliminowało różowej poświaty. Szczególnie widoczne to było na ujęciach piasku i chmur. Tego problemu nie było natomiast na 52Xd1E, gdzie kolory były bardziej naturalne, biały był naprawdę biały. Ty tego problemu nie widzisz,( a może nie chcesz) ale na zakupiony LCd to niestety ja będę patrzył, a dla mnie to dyskwalifikuje Sharpa. Na szczęście dominację różu widzą także inni włącznie z personelem kilku sklepów które odwiedziłem. A może faktycznie ktoś tu powinien iść do okulisty.

No niemozliwe ... :) A jednak ........ chwile mnie nie bylo w tej czesci a tu tyle sie pozmienialo ...

Zastanawiajac sie nad kupnem LCD/plazmy sam zastanawialem sie nad Sharpem . Wtedy jednak myslalem ze jestem "inny" i jak tu ktos to opisal , musialbym isc do okulisty .... Piszac na te forum i bezposrednio do kikiego , moje odczucia co do fioletu pozostawaly odosobnione ... Zaprowadzilem znajomych do sklepu , sam bawilem sie ustawieniami ok 60 min , ogladalem cala serie XD,XL i HD i ... dalej byl fiolet .
Kiki - piszesz o kalibracji sygnalu HD , probkach HD itp . My zas mowimy i sygnale slabej jakosci , sygnale SD , jak rowniez w miare dobrym HD . Mowimy tez o zdjeciach z porownan z min Toshiba i Pionerze . Zdjecia te sam zamiesciles na zamknietej czesci forum .....
Widaj jednak ze wiecej ludzi w \Polsce musi isc do okulisty :) Mimo ze nie glosowali na PiS .....



Pozdrawiam
Tomek
 

d.karolik

New member
Witam
Tak jak kiedyś pisałem i coraz bardziej utwierdzam sie w moich domysłach ( nieobrażając posiadaczy XL2 ) ,że niewarto robić testu tego lcd bo niejest taki rewelacyjny jak by sie wydawało . Najpierw były wymówki , że niby problem z dostępnością , a teraz że trzeba iść do okulisty bo ?.... właśnie , widzimy te niedogodności ,więdz może okulista naprawi nam tak wzrok abyśmy widzieli w XL2 super niepowtarzalny LCD i żadnego poza nim. Sorry panowie ale ja też niejestem za XL2 bo widziałem Tosie z3030 obok XL2 i moim zdaniem jest 3xlepsza. Ale to tylko moje zdanie,chyba że ktoś to potwierdzi. A już pisząc ,że ktoś pisze głupoty i bajki robiąc to sam i dając linki do testu wyrzszego modelu Sharpa i cenowo niepowiem żeby pasował to sami to oceńcie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
full2g napisał:
............. moje odczucia co do fioletu pozostawaly odosobnione ... Zaprowadzilem znajomych do sklepu , sam bawilem sie ustawieniami ok 60 min , ogladalem cala serie XD,XL i HD i ... dalej byl fiolet .

nie jesteś sam, ja też widzę fiolet na XD, XL1 i 2 (moje spostrzeżenia dotyczą oglądania z boku)

pozdro
 

czechoj

Member
Panowie pytanie. Po nacisnięciu przycisku [i+] wyświetla sie nr portu wejścia oraz rozdzielczość ekranu i częstotliwość. Ja mam zawsze wyśwetlone 50Hz mimo zaznaczonych 100Hz w opcjach. Czy tak ma być?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Patrycjusz napisał:
nie jesteś sam, ja też widzę fiolet na XD, XL1 i 2 (moje spostrzeżenia dotyczą oglądania z boku)

pozdro

chlopaki czy ktos z Was ma ten TV w domu? Czy swoje opinie wyrazacie po probach w MediaMarkcie? Ustawcie jaskrawosc na -2 albo wiecej i fioletu nie ma! Jak dobrze dopiescicie ustwaienia to obraz jest dobry nawet na slabych kanalach SD. Zaden TV nie wyswietli extra obrazu ze slabego zrodla. Wszystko zalezy skad TV dostaje sygnal i w jaki sposob. Sharpy maja naprawde bardzo dobry obraz - moge to potwierdzic po 2,5 miesiacach uzytkowania XL-a. Nie twierdze ze Sharp XL jest najlepszym TV na rynku ale jest jednym z najlepszych i jesli twierdzicie ze obraz jest zly i fioletowy czy rozowy to nie kupujcie teraz jakiegokolwiek TV LCD bo nie spelni on waszych zyczen - poczekajcie az technologia roziwnie sie jeszcze bardziej.
 

ukaszer

New member
??

witam. piszę po raz pierwszy - czytam od jakiegoś czasu i nie wiem na który się zecydować 46XL 1 czy XL2 , a może po prostu X20 E....
zgłupiałem - pomocy :???:
 

ml.

New member
czechoj napisał:
Panowie pytanie. Po nacisnięciu przycisku [i+] wyświetla sie nr portu wejścia oraz rozdzielczość ekranu i częstotliwość. Ja mam zawsze wyśwetlone 50Hz mimo zaznaczonych 100Hz w opcjach. Czy tak ma być?
to są parametry 'wejścia' a nie 'wyjścia', czyli wyświetlacza. Zaznaczenie 100Hz nie ma nic wspólnego z parametrami wejściowymi sygnału. Wszystko jest OK.
 
Do góry