Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

jtd

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
Automatycznie? Na jakiej podstawie okreslaja ze obraz ma byc uciety???

Sharp ma taka mozliwosc ale po recznym wybraniu rozciagniecia. Jesli natomiast nadawca wysyla wss to automat dziala - to jest logiczne
Maja jakies tam algorytmy, ktore okreslaja jak i kiedy obciac, mierza roznice kolorow, dlugosc danego pasa, jego kolor i kontrast z pozostalym obrazem i obcinaja.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
jtd napisał:
Maja jakies tam algorytmy, ktore okreslaja jak i kiedy obciac, mierza roznice kolorow, dlugosc danego pasa, jego kolor i kontrast z pozostalym obrazem i obcinaja.

Nie widzialem jak to dziala w praktyce ale wydaje mi sie to troche dziwne, jak np. leca wlasnie reklamy i niektore sa z pasami niektore nie to obraz skacze raz tak raz tak? - ale jesli Pionieer i Panasonic cos takiego ma to nie bede dyskutowal bo nie widzialem jak to dziala w praktyce. Moja opinia opiera sie na wlasnych doswiadczeniach z XL1E - sam mam mozliwosc wyboru 14:9 lub 16:9 (kinowego) i obcinam dokladnie (oczywiscie mowimy o sygnale 4:3, ktory z dodanymi pasami wyglada jak 16:9 a tak naprawde dalej jest to 4:3 bo jesli sygnal jest nadawany w 16:9 to TV sam to rozciagnie - zeby nie bylo niedomowien ;)). Ogolnie marzeniem bedzie jak nadawcy beda wysylac sygnal wss albo w ogole przejda na 16:9 ;)
 

jtd

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
Nie widzialem jak to dziala w praktyce ale wydaje mi sie to troche dziwne, jak np. leca wlasnie reklamy i niektore sa z pasami niektore nie to obraz skacze raz tak raz tak?

dokladnie, skacze raz tak, raz tak, mi sie to podoba, nie trzeba siegac po pilota :)
 

espero

New member
Ramzes765 napisał:
Nie piszcie glupot! Zaden TV nie rozciagnie Ci obrazu jesli nadawca nie wlaczy sygnalu 16:9 (wss). Jak na TVN sa pasy to zmieniasz sobie w menu TV na 16:9 kinowy i masz caly ekran. Jesli nadawca sam zaznaczy ze audycja jest 16:9 (wss) wtedy TV sam dostosuje obraz.



TVN nie nadaje tego sygnalu w 16:9 tylko w 4:3 z pasami i to wlasnie jest roznica

dzieki za odpowiedz. Czy zmiana w menu na "16:9 Kinowy" da dokladnie ten sam efekt, gdyby nadawca nadawal sygnal poprawnie w 16:9? Zadna czesc obrazu (oprocz czarnych pasow) nie zostanie obcieta?
 

taisio

New member
Witam. Potrzebuję jakiejś fachowej porady,a mianowicie chodzi mi o wybór LCD. Wiem że ten temat był już wałkowany nie raz, ale może ktoś pomógł by mi pomóc wybrać między 42XL2E a 46X20E. Co bardziej przemawia na korzyść 100Hz ale 42" lub brak 100Hz przy 46"? Odległość od TV to jakieś 3m z groszami. Wiem że najlepszym wyborem byłby 46XL2e, ale to już trochę przy bogato wychodzi. Jestem zdecydowany na Sharpa (chyba), chyba że macie jakies inne propozycje. Dzięki z góry za podpowiedzi.
 

krecha2

New member
wiele osob nie widzi dzialania 100hz ,wiec jak nie jestes videofilem :) to pewnie tez tego nie zobaczysz ,mialem taki sam dylemat ,tylko ze mnie przyciska kasa ,jakbym ja mial to kupilbym Xl2e a ze nie mam prawdopodobnie kupie x20e .. ,
 

czechoj

Member
quax napisał:
Wcale się nie dziwię. Tak jak pisałem kilka postów wcześniej - bardzo trudno je zauważyć, a nawet gdy się taki znajdzie to strasznie łatwo go zgubić :)
Jeśli masz możliwość wyświetlenia na TV całego białego ekranu (np. za pomocą komputera, aparatu fotograficznego albo innego urządzenia) - to byłbym zobowiązany gdybyś wyoglądał go wtedy przez chwilę całego z odległości 20cm.
Dla ułatwienia załączam plik z obrazkami testowymi "test_pikseli.zip" (zrobiłem też obrazki monochromatyczne (czerwony, zielony i niebieski) w celu przetestowania subpikseli).
Zastanawiam się jak to jest w innych egzemplarzach niz mój. Acha i napisz czy także masz 46".
Też mam 46" i dziś zapodałem na ekran Twoje pliki tesowe. Otóż Na białym, zielonym, niebieskim i czerwonym ekranie nie widać żadnego uszkodzonego piksela czy subpiksela, natomiast na zupełnie czarnym obrazie permanentnie świecą 3 zielone subpiksele jednak w natłoku innych z odległości wiekszej niz 20 -30 cm tego nie widać.
 

TOMEK0306

New member
witam ogladalem dzisiaj xl2 40'' i musze przyznac ze sie troche rozczarowalem 1-to przelaczanie kanalow faktycznie troche za dlugo trwa zbyt dlugo
2-stop klatka jest ale powrot znowu tragedia najpierw czarne tlo potem wskakuje obraz trwa to zbyt dlugo
3-pilot bardzo fajny ladny ale malo intuicyjny
4-akurat lecial n sport i na dole ekranu
pasek z napisami co zauwazylem to jak lecialy napisy z prawej do lewej to najpierw jakby sie zjezdzaly a nakoncu po lewej rozjezdzalu przy koncu ekranu niewiem czy to zle ustawienie ale dziwnie to wygladalio
5-nieznalazlem tez przycisku pozwalajacego na powrot na kanal wczesniej ogladany

porownywalem go z sonym i odziwo tam wygladalo to duzo lepiej przede wszystkim samo przejscie miedzy kanalami trwa szybko stop klatka dziala inaczej bo wyswietla sie obraz zatrzymany a obok leci w mniejszym ekraniku dalej program
caly czas sie zastanawiam miedzy sonym 40'' w3000 lub 42'' xl2
oba full hd ale sharp ma 100hz
oba matryce 10bit-owe
oba mi sie podobaja

niewiem jak z obrazem bo oba graly dla mnie dobrze ale wiadomo sygnal niebyl za dobry niebylo mozliwosci podlaczenia ani pc ani dvd niewiem czy wybrac sonego czy sharpa moze Kiki cos poradzi moze zrobi porownanie
a moze poczekac jeszcze jak seria x3500 (100hz) troche spadnie z ceny do ceny w3000 - xl2 mam wiecej pytan niz odpowiedzi czy tylko dla tych 100hz wybrac sharpa???? pozdrawiam
 
Bardzo ciekawy jestem Waszych opinii na temat porównania XL2 i Sony 46X3500. Przyznaję, iż XL2 będę dopiero oglądał jutro w Saturnie. Do wczoraj nastawiony byłem na Philipsa 9900 jednak w porównaniu z Sony stracił on w moich oczach - opinię wydaję na podstawie swojej sensoryki - ( z zawodu porównuję produkty ale w innej branży:) ). Dla mnie najważniejsza jest jakość obrazu.
Faktycznie w salonach Sony informują że 3 ms np. w Philipsie to bajka.
Pozdrawiam
 

eskobar

New member
mirecore napisał:
ESKOBAR

Ten Philips co ma 3ms dostał nawet nagrodę EISA jako najlepszy FullHD roku 2008 i jak to sie ma do Sharpa XL2.
Nie zgodzę się że trudno ustalić albo nie ma standardu na mierzenie czasu reakcji matrycy, przecież jakoś to zmierzyli muszą tylko podać jaką miarą i Philips podaje że jest to 3ms (pomiar Perceived Blur-Edge-Width; BEW) a co to dokładnie znaczy to już se kliencie sam znajdz i jakoś mi się nie udało tego zrozumieć - no ale to już moja ułomność, oni podali i są OK.
Sony (pan w centrum sony zapewnia że to pomiar Black To Black)
a Sharp nie podaje żadnej informacji o metodzie pomiaru i odrazu konkurencja ma powód żeby posądzać Sharpa o najgorszą metodę pomiaru Gray To Gray. To chyba w interesie firmy leży żeby nie dopuszczać do takiej sytuacji, i byc bardziej uczciwym na wszelki wypadek. I bądź tu mądry, a żona z dzieckiem na telewizor czekają juz pół roku.
witam

dzieki za uswiadomienie jaki tv dostał nagrode eisa bo naprawde nie wiedziałem:rolleyes:
sugerujesz sie co kto powiedział badz kto co napisał wiec jestes w błedzie,
zapewniam Cie ze sharp ma b2b uwierzysz mi??? badz komu kolwiek innemu???
podaj mi mozliwosc sprawdzenia tego z perstektywy zwykłego klienta laika:hmm:
to pewnie rodzina jeszcze poczeka.

Ps jestes zwolennikiem sonego lub handlujesz ta firma to tylko pytanie???

pozdro
 

jtd

New member
Bez reklam
TOMEK0306 napisał:
porownywalem go z sonym i odziwo tam wygladalo to duzo lepiej przede wszystkim samo przejscie miedzy kanalami trwa szybko stop klatka dziala inaczej bo wyswietla sie obraz zatrzymany a obok leci w mniejszym ekraniku dalej program

Tzn. dokladnie ile czasu trwa w sonym W3000 przejscie pomiedzy kanalami, ponizej 1 sekundy ?
 

czago

Banned
jtd napisał:
Nawet bez WSS plazmy Panasonica i Pioneera potrafia same obcinac te pasy, z tym ze Pioneer robi to idealnie, Panasonic troche gorzej.

Widziałem jak to wygląda: tego się po prostu nie da oglądać. Nie dość, że przy każdym pojawieniu się pasków obraz skacze, to jeszcze przy obcięciu pasów kompletnie traci rozdzielczość i staje się rozmyty, czyli nie do oglądania. Rozumiem, że na wielu plazmach rozdzielczość jest słabsza ale żeby jeszcze ją sztucznie pogarszać - tego nie rozumiem.
 

_MarSs_

New member
TOMEK0306 napisał:
4-akurat lecial n sport i na dole ekranu
pasek z napisami co zauwazylem to jak lecialy napisy z prawej do lewej to najpierw jakby sie zjezdzaly a nakoncu po lewej rozjezdzalu przy koncu ekranu niewiem czy to zle ustawienie ale dziwnie to wygladalio
To kwestia ustawienia proporcji obrazu. Leciał obraz 4:3 i właczone było skalowanie do 16:9. Jest ono nierównomierne celowo, bo jakby było równomierne, to nie zauważyłbyś zmian w szerokości napisów, ale prezenterka wiadomości miała by optycznie 20kg wagi więcej.

Co do automatycznego przełączania proporcji, to mam obecnie 32" Philipsa CRT, który podobnie jak Sharpy przełącza proporcje tylko po wykryciu znacznika. W praktyce z anteny w ogóle nie przełącza, bo nie ma znaczników, ale już przywykłem i jak żona ogląda seriale TVP2 lub Tańce.. na TVN to jej ręcznie przełączam.
Obserwowałem plazmę Panasonic u kumpla, która sama przełącza proporcje, a raczej wypełnia ekran, żeby nie miał pasków i rzeczywiście potrafi to wkurzać. Tym bardziej, że różne programy stosują paski jako dodatkowy środek artystyczny, który nie ma nic wspólnego z 16:9, niestety ten durny Panas z uporem maniaka wypełnia ekran co przypomina momentami wizytę z studio krzywych zwierciadeł.
Więc jak stara prawda głosi każdy kij ma dwa końce i nikt nie jest doskonały!
 

ab_pl

New member
Mam 42xl2 od dwóch dni. To mój pierwszy telewizor LCD. Bardzo rozczarowują mnie kolory. Sygnał z Cyfry+ i z komputera. Wobec kolorów na moim 14" laptopie to co widzę na ekranie LX2 to porażka. Kolory są sztuczne, przejaskrawione. Jak zmniejszam parametr "kolor" to wyszystko blaknie i szarzeje, ale nadal jest sztucznie. Czy nie potrafię ustawić tego obrazu, czy też lx2 tak mają?
 
Do góry