Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

jtd

New member
Bez reklam
to rzeczywiscie dlugo... moje drugie pytanie - jak przelaczasz na jakis analogowy kanal 4:3, gdzie leci np. teledysk w formacie 16:9 i u gory i na dole sa czarne pasy, czy ten sharp potrafi sam je obciac i dopascowac obraz, zeby byl bez tych czarnych paskow ?
 

czechoj

Member
U mnie "stoi" Made in Japan. Jestem bardzo zadowolony obraz super (Cyfrowy Polast) choć zależy od stacji i danego programu. Martwych pikseli nie zauważyłem. Wraz z kinem domowym Denona robi prawdziwe wrazenie.
 

quax

New member
jtd napisał:
(...) moje drugie pytanie - jak przelaczasz na jakis analogowy kanal 4:3, gdzie leci np. teledysk w formacie 16:9 i u gory i na dole sa czarne pasy, czy ten sharp potrafi sam je obciac i dopascowac obraz, zeby byl bez tych czarnych paskow ?
Jak do tej pory to nie udało mi się go tak ustawić (może nie spróbowałem wszystkiego...?) więc wygląda na to że on tak nie umie...
Ale w instrukcji na str. 29 (możesz ją pobrać ze strony Sharp Polska) jest opisane, że TV ma możliwość odczytu z transmitowanego sygnału informacji o WSS i na tej podstawie potrafi się automatycznie przełączyć w najlepszy format. Być może nasze stacje SD nie nadają info o WSS...?

oki44 napisał:
Dzięki quax za wyjaśnienia. Jeszcze jedno pytanko. Czy z tyłu TV, na naklejce jest: Made in Łysomice, czy inaczej?
Na moim TV jest "MADE IN JAPAN".
Co ciekawe, na końcu instrukcji jest napis "Wydrukowano w Polsce" :)
A pudełko wyniosłem do piwnicy i nie pamiętam co na nim pisało.

czechoj napisał:
(...)Martwych pikseli nie zauważyłem.(...)
Wcale się nie dziwię. Tak jak pisałem kilka postów wcześniej - bardzo trudno je zauważyć, a nawet gdy się taki znajdzie to strasznie łatwo go zgubić :)
Jeśli masz możliwość wyświetlenia na TV całego białego ekranu (np. za pomocą komputera, aparatu fotograficznego albo innego urządzenia) - to byłbym zobowiązany gdybyś wyoglądał go wtedy przez chwilę całego z odległości 20cm.
Dla ułatwienia załączam plik z obrazkami testowymi "test_pikseli.zip" (zrobiłem też obrazki monochromatyczne (czerwony, zielony i niebieski) w celu przetestowania subpikseli).
Zastanawiam się jak to jest w innych egzemplarzach niz mój. Acha i napisz czy także masz 46".

-----
Heh, wiecie co? Po napisaniu tego posta jeszcze raz przysiadłem do oglądania moich 2, jak myslałem, martwych pikseli ale okazuje się, że patrząc na subpiksele (R, G lub B) pod innym kątem - cały subpiksel jednak świeci. :D
Wygląda więc na to, że nie mam martwych pikseli, a to co zaobserwowałem to jakaś drobinka kurzu czy inne zanieczyszczenie, które przedostało się do którejś warstwy matrycy i teraz po prostu przy niektórych kątach patrzenia zasłania świecący subpiksel, a przy niektórych nie :)

A więc wygląda na to, że wszystkie z moich 6 220 800 subpikseli mają poprawnie działające podłączenia elektryczne - natomiast w procesie produkcji ekranu nie było nieskazitelnej czystości, bo jakieś dwa niepotrzebne paprochy się w mojej matrycy zawieruszyły...

A jak to jest w waszych egzemplarzach?
 

Attachments

  • test_pikseli.zip
    3,5 KB · Wyś: 194
Ostatnia edycja:

pku

New member
A jaj mam pytanie, czy ktorys z Was ma takie doswiadczenia i moze porownac jakosc obrazu z jakas przyzwoitą plazmą?

Od dłuzszego czasu czekam na dobrej jakosci panel full HD w LCD i zastanawiam sie czy XL2 to juz to czy jeszcze poczekac :)
 

czago

Banned
"Prawie" czyni wielką różnicę ;) .

A poważniej: dla mnie dużym minusem jest błyszcząca i blikująca ramka wokół ekranu. Niestety tej wady Sharp nie jest w stanie (nie chce) usunąć w swoich kolejnych modelach. A szkoda.
 

pku

New member
jtd napisał:
No Xl2 jest prawie idealny, to ja nie wiem na co chcesz jeszcze poczekac ?
Na rozdzielczość 4 x FULL HD :)

A tak przy okazji czy ktos wie jaki byl stosunek rozdzielczosci kineskopu CRT do sygnału PAL ?

Np. telewizor CRT 32" (tylko) plamka 0,2 mm to jaka rozdzielczość fizyczna ? (sam nie wiem)

Ale w pionie 576 linii * 0,2mm to wychodzi, ze pelna wysokość 1:1 to 11,5 cm
To ile pelnych PALi w pione bylo w Waszych ostatnich telewizorach CRT ? :)

Wlaśnie doczytalem (jak zle to mnie poprawcie) ale pixele w LCD maja ok. 0,5 - 0,6 mm.

Czyli dobrze napisalem, jak bedzie 4x FULL HD (2x2) to bedzie DOPIERO mniej wiecej CRT.

Jednak jest maly kruczek, max. rozdzielczość kineskopu jaką znalazlem to ok. 2048 w poziomie.
Może przerwy miedzy plamkami są duże :(
 
Ostatnia edycja:

Krzysztofp.

New member
Quax, także mam 46xl2 od piątku, również od "najlepszych" i co mogę potwierdzić, Twoje wszystkie spostrzeżenia pokrywają się z moimi. Jedynie do czego jeszcze mogę mieć uwagę, a nie zostało wcześniej dopowiedziane to to, że basy przy dużym wzmocnieniu wyraźnie ulegają zmniejszeniu. Ogólnie super:)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Powiedzcie mi jak u was (w XL2) jest z funkcją wzmacniania czerni? Ja po niemal 2 miesiacach użykowania XL1 stwierdzam, że najlepszy obraz (dla sportu) uzyskuje jesli mam ja wylaczona! Ksztalty sa wtedy naturalne. Jesli ogladam filmy z DVD to ustawiam na wlaczona.
 

brystol

New member
42xl2e

Tak to wygląda u mnie na zwykłej osiedlowej kablówce:

gladiator.jpg


ze zdjęcia może to nie wynika ale obraz był naprawdę baaardzo dobry.

meczyk.jpg


żadnego smużenia podczas oglądania tego meczu nie zauważyłem ale obraz na bokach faktycznie troszkę "rozmyty", co aż tak bardzo nie przeszkadza.
 

eskobar

New member
witam

sorry za poruszanie juz zapewne starego tematu ale chciałbym sie dowiedziec czy rzeczewiscie,tak jak było to opisywane w tym wątku ze produkcja tv sharp jest pod toruniem czy jak wywnioskowałem sa one tylko składane-poprostu czegos tu nie rozum,iem a wydaje mi sie to wazne,produkcja zasadniczo rozni si od składania-przykład lg,wszystkie tv lg maja napisane z tyłu składane a nie produkowane. Mogło mi cos umknąc jezeli chodzi o wczesniejsze posty wiec badzcie wyrozumiali:)

pozdro
 

km1963

New member
Bez reklam
eskobar napisał:
witam

sorry za poruszanie juz zapewne starego tematu ale chciałbym sie dowiedziec czy rzeczewiscie,tak jak było to opisywane w tym wątku ze produkcja tv sharp jest pod toruniem czy jak wywnioskowałem sa one tylko składane-poprostu czegos tu nie rozum,iem a wydaje mi sie to wazne,produkcja zasadniczo rozni si od składania-przykład lg,wszystkie tv lg maja napisane z tyłu składane a nie produkowane. Mogło mi cos umknąc jezeli chodzi o wczesniejsze posty wiec badzcie wyrozumiali:)

pozdro

W przypadku modeli XL i X20 mimo składania ich w Polsce mają na tabliczce znamionowej "made in Japan" czyli większa część z "kraju kwitnącej wiśni" ( w tym matryca )
Ta fabryka też mnie niepokoi (jakość wymuszona odpowiednią kontrolą) ale i Toshiba jest w Polsce co przekłada się b.dobrą ceną miejmy nadzieję na podobną u Sharpa

pozdrawiam
 

mirecore

New member
???

Właśnie byłem w centrum sony (wawa) i na pytanie dlaczego w nowych TV Sony (seria 3000) czas reakcji wynosi 8ms a u konkurencji tylko 4ms (XL1 i XL2) pan sie rozesmiał i powiedział że Sharp oszukuje i podaje czas reakcji Gray to Gray czyli nie prawdziwy bo powinno się mierzyć w Black to Black.
I z tąd moje pytanie do was, czy pan w centrum sony miał rację???
 

km1963

New member
Bez reklam
mirecore napisał:
Właśnie byłem w centrum sony (wawa) i na pytanie dlaczego w nowych TV Sony (seria 3000) czas reakcji wynosi 8ms a u konkurencji tylko 4ms (XL1 i XL2) pan sie rozesmiał i powiedział że Sharp oszukuje i podaje czas reakcji Gray to Gray czyli nie prawdziwy bo powinno się mierzyć w Black to Black.
I z tąd moje pytanie do was, czy pan w centrum sony miał rację???

nie wiem jak czas reakcji mierzy Sharp ( nie ma ustalonych standardów ) ale wiem że nie jest to najważniejszy parametr ( Toshiba wcale nie podaje a jej elektronika wpływa na obraz b.dobrze jak nie najlepiej ) technologia 100Hz daje lepsze efekty niż czas reakcji matrycy

z podwórka monitorów i moich obserwacji ( jeśli można taką analogię stosować ) to zmiana koloru z jednego odcienia szarości na inny jest to prostsze zadanie dla matrycy, niż zmiana np. z czarnego na biały i wynosi około połowy w stosunku do czarny-biały

pozdrawiam
 

mirecore

New member
!!!

dzięki km1963
ja już całkiem zgłupiałem, najpierw chciałem Sony46W3000, potem wpadłem na to forum tu wszyscy (no prawie) doradzają Sharpa XL1, XL2. Też gdzieś widziałem tego Sharpa i zraził mnie ten fioletowy w czarnym i czerwone twarze. Sony też widziałem i migał w duzych białych aplach. Chyba bez prezentacji i porównania tych modeli w domu się nie obejdzie.

Może ktoś ma coś do powiedzenia na temat,
Sony46W3000 kontra Sharp46XL2
będę wdzięczny, bo juz mózg mi się zlasował.
 

km1963

New member
Bez reklam
mirecore napisał:
dzięki km1963
ja już całkiem zgłupiałem, najpierw chciałem Sony46W3000, potem wpadłem na to forum tu wszyscy (no prawie) doradzają Sharpa XL1, XL2. Też gdzieś widziałem tego Sharpa i zraził mnie ten fioletowy w czarnym i czerwone twarze. Sony też widziałem i migał w duzych białych aplach. Chyba bez prezentacji i porównania tych modeli w domu się nie obejdzie.

Może ktoś ma coś do powiedzenia na temat,
Sony46W3000 kontra Sharp46XL2
będę wdzięczny, bo juz mózg mi się zlasował.

A czy Twoje spojrzenie na TV było na ustawionych przez sprzedawców parametrach ( kolor , kontrast itp) bo od siebie powiem Ci a widziałem ustawionego optymalnie Sharpa i na pewno nie był on czerwony ( jak Samsung )
a czarny przechodzi w fioletowy a jak dla mnie w grafitowy ale dopiero pod kątem około 45 stopni w stosunku do spojrzenia na wprost tylko czy kupujemy TV i siadamy do niego z boku ?? może niektórzy ??

A prezentacja w przypadku wątpliwości to fajna możliwość na nie popełnienie błędu do pokazu rozważ jeszcze Toshibę z serii 3030Z

pozdrawiam
 

Goratha

New member
mirecore napisał:
dzięki km1963
ja już całkiem zgłupiałem, najpierw chciałem Sony46W3000, potem wpadłem na to forum tu wszyscy (no prawie) doradzają Sharpa XL1, XL2. Też gdzieś widziałem tego Sharpa i zraził mnie ten fioletowy w czarnym i czerwone twarze. Sony też widziałem i migał w duzych białych aplach. Chyba bez prezentacji i porównania tych modeli w domu się nie obejdzie.

Może ktoś ma coś do powiedzenia na temat,
Sony46W3000 kontra Sharp46XL2
będę wdzięczny, bo juz mózg mi się zlasował.
To ja sie podlacze i rozszerze nieco:
Sharp 46XL1 contra 46 XL2 contra Toshiba 47 z3030-z przeznaczeniem do Cyfry+,codziennego programu tv i duzej ilosci sportu[pilki]:)
 
Do góry