Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
czy ktoś podsumował czym się różni HD1E od XL2 ? czy tylko doddatkowym tunerem satelitarnym i dyskiem twardym, czy też ma może lepszą "elektronikę" ?

według informacji z instrukcji obsługi LX2 nie ma PIP - czy ja nie u miem czytać ? czy tv za kilkanaście tys. nie ma PIP ?
 
Ostatnia edycja:

mk5461

New member
misiaczekmarek napisał:
czy ktoś podsumował czym się różni HD1E od XL2 ? czy tylko doddatkowym tunerem satelitarnym i dyskiem twardym, czy też ma może lepszą "elektronikę" ?

według informacji z instrukcji obsługi LX2 nie ma PIP - czy ja nie u miem czytać ? czy tv za kilkanaście tys. nie ma PIP ?

Umiesz czytać ;-) XL2E tak jak XL1E nie ma PIP.
 

jtd

New member
Bez reklam
Troche pomeczylem tego sharpa w jednym z MM i jakie jest moje zdanie? Czern, kolory, katy patrzenia - bardzo dobre! O wiele lepsze niz na XD1, czern jest czarna pod prawie kazdym katem. Ale co mnie zasmucilo to slaby odbior kanalow SD, gorszy niz na XD1, jakies artefakty i prazkowania. Byc moze jest wina zlych ustawien... ja ich przynajmniej nie zmienialem.
 

d.karolik

New member
tak jak wczesniej pisałem .To już wiemy dlaczego XL2 był nawet tańszy od XL1 bo..(prawdopodobnie) jest gorszy od niego (tańszy o 300 funtów w angli i prawie taka same cena u nas ).Tak sie zastanawiam czy nie kupic X20E następca XD1 i mam przeczucie ,że w tym modelu wiele poprawili co do wersji XD1( buczenie i bardziej wypasiony ), a jakoś właśnie niemam przekonania co do następcy XL1 (czyli XL2) -30% części musiało sie gdzieś odbić , chyba że sie myle ale...( nowszy model i tańszy ?) coś chyba nie tak.Czekam na testy i pozdrawiam.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
d.karolik napisał:
tak jak wczesniej pisałem .To już wiemy dlaczego XL2 był nawet tańszy od XL1 bo..(prawdopodobnie) jest gorszy od niego (tańszy o 300 funtów w angli i prawie taka same cena u nas ).Tak sie zastanawiam czy nie kupic X20E następca XD1 i mam przeczucie ,że w tym modelu wiele poprawili co do wersji XD1( buczenie i bardziej wypasiony ), a jakoś właśnie niemam przekonania co do następcy XL1 (czyli XL2) -30% części musiało sie gdzieś odbić , chyba że sie myle ale...( nowszy model i tańszy ?) coś chyba nie tak.Czekam na testy i pozdrawiam.
No tak to juz jest ostatnio ze nowsze modele sa tańsze od starych. Ja mam jvc 37s60 za, którego dałem w styczniu 5500zł, teraz jego nastęca 37G80 kosztuje z tego co pamietam jakies 3700zł. i wcale to nie oznacza ze jest gorszy.
 

rosi

New member
d.karolik napisał:
tak jak wczesniej pisałem .To już wiemy dlaczego XL2 był nawet tańszy od XL1 bo..(prawdopodobnie) jest gorszy od niego (tańszy o 300 funtów w angli i prawie taka same cena u nas ).Tak sie zastanawiam czy nie kupic X20E następca XD1 i mam przeczucie ,że w tym modelu wiele poprawili co do wersji XD1( buczenie i bardziej wypasiony ), a jakoś właśnie niemam przekonania co do następcy XL1 (czyli XL2) -30% części musiało sie gdzieś odbić , chyba że sie myle ale...( nowszy model i tańszy ?) coś chyba nie tak.Czekam na testy i pozdrawiam.
Twój tok myślenia jest błędny. Gdybyśmy sprzęt mieli wybierać jedynie przez kryterium ilości części (im więcej tym lepiej) to wciąż powinniśmy używać starych telewizorów kineskopowych. Ja mam zupełnie odmienną opinię - im mniej elementów tym lepiej, bo oznacza to po prostu, że skala integracji układów w telewizorze jest lepsza niż w poprzednich modelach i jest on bardziej nowoczesny. Większa integracja oznacza mniejsze koszty produkcji, mniejszą cenę dla nas, czyli końcowych użytkowników, mniejszą awaryjność telewizora no i to że telewizor jest mniejszy (cieńszy) od swoich poprzedników. Ja widzę tu same zalety.

Co do jakości obrazu w nowym modelu LC-46XL2E. Trochę poobserwowałem telewizor w Saturnie w Jankach (sprzedają go po 9 990 zł) i poniżej zamieszczam moje wnioski.

Zalety:
- super biel, bardzo dobre żywe kolory, choć myślę że mniej naturalne niż w najlepszych plazmach
- czerń jest na prawdę czarna, nie zauważyłem fioletowego odbarwienia jeśli patrzy się na wprost telewizora; jeśli patrzy się pod dużym kątem to czerń faktycznie zmienia odcień na nieco fioletowy, ale efekt jest na prawdę minimalny i jest ciężko zauważalny nawet jeśli chce się go wypatrzyć; widać go jedynie na dużych czarnych płaszczyznach i w normalnych warunkach nawet jak patrzy się pod kątem na telewizor jest on niezauważalny. Fioletowy odcień czerni świadczy poza tym o użyciu w Sharpie najlepszej dostępnej obecnie na rynku matrycy LCD - IPS.
- bardzo dobre kąty widzenia
- brak jakiegokolwiek smużenia nawet przy szybkich zmianach obrazu
- wąska ramka wokół telewizora; cieńszy od poprzedników mniej więcej o połowę co jest na prawdę bardzo dobrym rezultatem. XL2E wygląda na prawdę ładnie.

Wady:
- brak odwzorowania najciemniejszych odcieni szarego, od pewnego poziomu po prostu one nie istnieją - zamiast tego zobaczyłem jedynie jedną czarną plamę i jest to chyba najpoważniejsza wada Sharpa
- patrząc z bardzo bliskiej odległości biel zmienia nieco odcień, ale podczas zwykłego użytkowania nie będzie to zauważalne
 

jtd

New member
Bez reklam
a testowales moze tez polskie kanaly SD z anteny ? bo ja tak i obraz wyszedl mi gorszy niz na XD1 pod wzgledem czystosci przekazu..
 

d.karolik

New member
rosi
Moze i mój tok myślenia jest błędny ,ale tak jak napisałem czekam na test XL1 kontra XL2 i wtedy zobaczymy.Z resztą ,tego co napisałeś o nowej technologi zgadzam się z tobą i jak najbardziej jestem za tym żeby TV były coraz tańsze i cieńsze.

P.S. 46XL2 można kupić od 7990-9800 zł ( oferty skapiec.pl ) a 46XL1 od 8200-13000 zł .Oby 46XL2 okazał sie lepszy, tylko kto kupi wtedy drozszego i starszego 46XL1?.
Oby mniejsza ilość części ( nowsze rozwiązania ) niewpłyneła na jakość obrazu.

Pozdrawiam.
 

TOMEK0306

New member
witam tez bylem w sklepie i ogladalem xl2 w akcji obok ktorego stal rd2 oba 42'' sygnal z n-ki roznice? oba z innymi ustawieniami wiec trudno oceniac bo jakosc na jednym i drugim jak dla mnie byla ok pomijam sygnal hd i tylko na sd bazuje bo przy hd to kazdy ladnie zagra zastanawiam sie wlasnie nad xl2 powiem ze jestem na 90% zdecydowany ale teraz mam dylemat czy full + 100hz czy moze kupic rd2 bez full hd ale 100hz widzialem tez w akcji sony w3000 40'' i tez przy sygnale sd z n byl bardzo dobry niewiem jak w sonym ale np.w sharppie brakuje stop klatki i pip-a niewiem tez czy w sharpie jest mozliwosc nadawania nazw stacja tv z kabla bo tego w meni tez niewidzialem pozdrawiam
 

Golibroda

New member
Witam

Ponawiam swoją prośbę o podanie dokładnych wymiarów transportowych pudełka czyli opakowania tekturowego :mrgreen: w którym jest TV w styropianach.

Chodzi o to do jakiego samochodu mogę upchnać pudełko z TV w środku transportując go w pozycji pionowej.

Wysokość x szerokość x głębokość (opakowania):

Telewizor SHARP LC-46XL2

Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Chyba poprzednia moja prośba umknęła w gączczu wątku :p
 

d.karolik

New member
Golibroda napisał:
Witam

Ponawiam swoją prośbę o podanie dokładnych wymiarów transportowych pudełka czyli opakowania tekturowego :mrgreen: w którym jest TV w styropianach.

Chodzi o to do jakiego samochodu mogę upchnać pudełko z TV w środku transportując go w pozycji pionowej.

Wysokość x szerokość x głębokość (opakowania):

Telewizor SHARP LC-46XL2

Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Chyba poprzednia moja prośba umknęła w gączczu wątku :p



Witam
Tak dla porównania Philips 46" jest zapakowany w pudło:
140x95x30 cm ( dane saturn Arkadia-warszawa)
Mam nadzieje , że mogłem pomódz.
Pozdrawiam.
P.S Myśle że bedą podobne gabarytowo.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
TOMEK0306 napisał:
...jestem na 90% zdecydowany ale teraz mam dylemat czy full + 100hz czy moze kupic rd2 bez full hd ale 100hz...
W moim XL1 funkcja 100Hz nie ma zadnego znaczenia :hmm:. Jak jest wlaczona i wylaczona obraz w SD po scarcie jest taki sam. Mozliwe ze matryca jest tak dobra ze nie widac roznicy. To samo z TrueD - zadnej roznicy. Jedyna roznica jest przy wlaczonej i wylaczonej czerni - jak jest wlaczona to obraz jest lepszy (bardziej czarny - co oczywiste ;) )
 

Tom0000

New member
Ramzes765 napisał:
W moim XL1 funkcja 100Hz nie ma zadnego znaczenia . Jak jest wlaczona i wylaczona obraz w SD po scarcie jest taki sam. Mozliwe ze matryca jest tak dobra ze nie widac roznicy.

Hmmmm. A moze to swiadczy o slabosci matrycy ?
Bardziej obstawialbym jednak niedoskonalosc systemu 100Hz. Wyglada , ze na chwile obecna 100Hz jest bezbledne tylko w toshibach.
 
Do góry