Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Ramzes765

New member
Bez reklam
Bastian napisał:
Witajcie
jestem od weekendu posiadaczem 46XL2E - i genaralnie wszytsko jest ok a nawet bardziej niż ok - poza jedną małą niedogodnością. Jak włączam tv (po kilkugodzinnej przerwie w oglądaniu) to musze czekać na odpalenie wizji i foni ok 5 minut!!! tzn pali się zielona lampka ale nic nie widać i słychać. czy może mi ktoś pomóc w tym temacie - czym to jest spowodowane. nie dzieje się tak kiedy jest już "rozgrzany"
pozd

@Bastian od razu reklamuj - to na 100% NIE JEST NORMALNE. Powinno wlaczyc sie momentalnie
 

jtd

New member
Bez reklam
O matko to moze ty masz jakiegos skladaka XL1, XD1, XL2, lampki od XD1, panel XL1, obudowa XL2... Pewnie zabraklo materialow w Toruniu, to sprytni Polacy cos wymyslili.
 

zsz

New member
Witam po przerwie,
I zaraz pytanie. Były co najmniej 2 posty, że XL2 nie wpółpracuje z n-ką po HDMI. Czy ktoś może to wyjaśnić? A może to tylko kwestia ustawień?
Pozdrawiam
 

Bastian

New member
Xl2

więc...
1. jest made in Japan
2. dziękuje za wątek humorystyczny z różnymi częściami...... ale szukam porady
3. to dioda się pali na niebiesko i mozna ja włączać i wyłączać wtedy kiedy się ją chce - instruacja obsługi się kłania - taka opacja jest w menu, a zielona i czerwona lampka (dioda) jest taka jak zapewne we wszytkich tv
4. czytam to formum od jakiś 3 miesięcy więc po przeanalizowaniu wszytkich opcji jakie tylko mogłem przyjąć (nie jestem profrsjonalistą w tym temacie) zdecydowałem się właśnie na niego i jestem zadowolony poza tą jedną niedogodnością. Świeci jak dla mnie bardzo dobrze (cyfta+, bez HD, podłączyłem przez euro)

dzięki za wszystkie komentarze - zapewne jutro się skontaktuje z Sharpem

pozd
 

Hawkmoon

New member
no i jtd, made in japan... po co te głupie komentarze... pamiętaj, że sam jesteś takim samym "sprytnym Polakiem" jak ci co pracują w fabryce pod Toruniem, więc nie śmiej się głupio, bo śmiejesz się także z siebie samego...
 

jtd

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
no i jtd, made in japan... po co te głupie komentarze... pamiętaj, że sam jesteś takim samym "sprytnym Polakiem" jak ci co pracują w fabryce pod Toruniem, więc nie śmiej się głupio, bo śmiejesz się także z siebie samego...
Troche humoru na tym forum jeszcze nikomu nie zaszkodzilo, a jak ktos potrafi smiac sie ze siebie samego, to dla niego jest to motto: "Wiele okazji do śmiechu traci ten, kto nie potrafi śmiać się z samego siebie."
 

full2g

New member
Witam ,
długo czekałem na ten model ale po ogladnieciu go w Saturnie jestem rozczarowany . SD owszem super . Nawet VIVA ze slabym sygnalem dosc dobrze wyglada z 3 m . Obudowa SLIM tez fajna - po powieszeniu na sciane bedzie mniej odstawał.
Ale znowu Sharp swieci na fioletowo :???: Sledze Sharpa od modelu XD1 i chyba jednak pojde w kierunku KURO . Ciemne partie obrazu daja fioletowy odcien . Stojacy obok Grundig ( fakt - czerni zero ) swieci ladnym cieplym odcieniem . Kazdy kamien , kazda szarosc ma dominate fioletu. Bawilem sie ustawieniami 30 min i nawet zmiana temp koloru na b.ciepla nie likwiduje fioletowej poswiaty.
Jak dla mnie porazka :(

Do tego tandetna półprzezroczysta ramka wokół ekranu - ale to juz szczegół....

Pozdrawiam
Tomek
 

jtd

New member
Bez reklam
a wiec lyzeczka dziegciu, sam musze przetestowac ja, ale nie mam obok siebie nigdzie Saturna... FAK

ALE full2g - czern robi sie fioletowa pod katem, czy na wprost ?? Bo XD1 fiolet lapal pod katem, nawet lekkim.
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
jtd napisał:
Troche humoru na tym forum jeszcze nikomu nie zaszkodzilo, a jak ktos potrafi smiac sie ze siebie samego, to dla niego jest to motto: "Wiele okazji do śmiechu traci ten, kto nie potrafi śmiać się z samego siebie."

śmiać się lubię, a zwłaszcza z siebie, jeśli mam powód... nie lubię jednak - co jest ostatnio bardzo modne - wyśmiewania się z "Polaczków"... nie znoszę nadmiernego pietyzmu i mesjanizmu w stylu Wajdy, ale też mnie bardzo denerwuje śmianie się z Polaków, jako nieudaczników, co zwłaszcza w kontekście zbliżającego sie Euro stał się wręcz "trendy", "jazzy" czy jak się tam dzisiaj mówi... nie mamy jeszcze powodu do narzekań a już sami z siebie się śmiejemy, przyznasz, że to wyjątkowo głupie... i nie zrozum mnie źle, nie jestem ślepy na nasze przywary, ale osobiście uważam, że śmiać się z samych siebie też powinniśmy z umiarem, aby nie stać się śmieszni z powodu tylko tego śmiechu....

sorki, że się może nieco uniosłem, ale to w zasadzie jak pisałem, jest spowodowane zwłaszcza ostatno, modnym czarnowidztwem. Euro u nas się odbędzie wbrew wszelkim niedowiarkom i malkontentom - pytanie tylko czy wtedy oni uderzą się w pierś i przeproszą za te wszystkie głupoty co wygadywali??

PS: sorki za offtopa...
 

full2g

New member
jtd napisał:
a wiec lyzeczka dziegciu, sam musze przetestowac ja, ale nie mam obok siebie nigdzie Saturna... FAK

ALE full2g - czern robi sie fioletowa pod katem, czy na wprost ?? Bo XD1 fiolet lapal pod katem, nawet lekkim.


Dla mnie to ten fiolet jest niezalezny od kąta patrzenia.
Piszesz o lekkim kacie odchyłu - czy 15 stopni to duzo ?
Kiedys porownywalem stojace obok siebie XL1 i PDP 506 - Pioneer kolorki miodzio , Sharp fioletowy :(
XL2 dla mnie gra tak samo .

A tak chcialem 46 cali .... Boje sie ze 50 cali przy odleglosci 3m bedzie za duze przy naszej SD ......


Pozdrawiam
Tomek
 

jtd

New member
Bez reklam
mozesz jeszcze przetestowac nowe lcd toshiby z serii Z3030 :cool:

testowales XL1 i tez byl fiolet? chyba XD1..
 
Ostatnia edycja:

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
To dziwne z tym fioletem...
Testowałem niedawno w niemieckim sklepie xl1 i czerń była u niego wyśmienita ! I co najważniejsze-również patrząc z boku !!
To xl2 ma inną matrycę / elektronikę ...???
 

jtd

New member
Bez reklam
Bastian napisał:
Witajcie
jestem od weekendu posiadaczem 46XL2E - i genaralnie wszytsko jest ok a nawet bardziej niż ok - poza jedną małą niedogodnością. Jak włączam tv (po kilkugodzinnej przerwie w oglądaniu) to musze czekać na odpalenie wizji i foni ok 5 minut!!! tzn pali się zielona lampka ale nic nie widać i słychać. czy może mi ktoś pomóc w tym temacie - czym to jest spowodowane. nie dzieje się tak kiedy jest już "rozgrzany"
pozd
Bastian - czy u ciebie czern tez ma poswiate fioletowa ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli kupiłeś z gwarancją Sharp Polska - to daj znać dostaniesz kontakt do najlepszego -szefa serwisu centralnego.
 

Patrycjusz

New member
Witam :)

Panowie, to jak to jest:hmm::hmm::hmm::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Bastian już ma i to z gwarancją Sharp Polska, a na HDTV jeszcze go nie ma:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
KIKI, jak to jest z tymi Sharpami, są już w Polsce, czy też nie??

pozdro
 
Do góry