Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

km1963

New member
Bez reklam
jtd napisał:
Kolega zapodal fotki z sygnalu PAL, a to czy jest on analogowy czy cyfrowy nie robi prawie zadnej roznicy.

no nie tak nie można sygnał analogowy i cyfrowy to to samo ????:( herezja czy marketing :D
a napewno prawie robi różnicę:D

a ja tu kolegę cytuję jeszcze trochę " takich kawałków " a odepnę się od kompa :cool:
fotki mile widziane:)

pozdr
 

Golibroda

New member
jtd napisał:
No to jak mniemam porownywales obraz na XL1, XD1 i XL2, moze cos o tym porownaniu napiszesz, co widziales i jak wypadly telewizory ?

Nie porównywałem wszystkich modeli w jednym czasie.

Obserwująć XD1 w róznych sklepach stwierdzałem, że czerń wtym TV jest bardzo ciemno fioletowa. Myślałem,ze to przypadłość sklepu sygnału czy oswietlenia ale widziałem to w kilku róznych lokalizacjach.

Natomiast w XL1 nie stwierdziłem filotetu na czerni natomiast 100Hz nie było widoczne.Telewizor był za to sztrasznie gruby.

Gdy zobaczyłem XL2, jego grubość, image od razu wpadł mi w oko. TV LCD zbliża się do moich wyobrażeń i oczekiwań od takiego odbiornika.
Obserwowałem tylko kanały SD z satelity. obraz był 4/5 (dopuszczalny ale jednak to nie było to). Niestety nie mogłem popatrzeć na HDTV bo N nie chciała współpracowac przez HDMi z tym TV.

Natomiast było widać osławione 100Hz. Patrząc na TV na wprost niby tego nie widać ale patrząc na niego "katem oka" widać,że duże jasne powierzchnie rzeczywiście nie migoczą.

A jak to zauważyłem : stały obok siebie pod kątem 90 stopni dwa TV. Puszczone na tym samym sygnale. Jeden XL2 46 cali (ze 100Hz), drugi 52 cale (bez 100hz) X20. Patrzyłem pomiedzy dwa TV zerkając kątem oka raz na jeden raz na drugi i X20 wyraźnie mrugał a XL2 nie. I to nie była sugestia. Moja małzonka bez naleciałosci technicznych bez sugerowania tez to potwierdziła.

Co do czerni chyba była OK ale nie doprosiłem się o podłączenie czegoś z DVD aby były na górze i dole "czarne pasy". Wtedy dokładnie widać co warta jest ta czerń.

Pytajcie ...odpowiem...jesli bedę coś więcej wiedział.

Pozdrawiam
piotr



P.S.

aaaaaaa........pytałem o pilota ...widziałem ...piekny i podobno nie od HD1 ;)
 

leni

New member
Musio1968 napisał:
Moim zdaniem obraz " żyleta " !!! Ale to są kanaly niemieckie które są zdecydowanie lepszej jakości niż polskie ! Ciekawe jak gra przy sygnałach słabej jakości np. kablówka Miltimedia ? Pozdrawiam :) :) :)

Ps. Leni - ile kosztował XL2 ?

Witam!
Kupilem go w Niemczech w Medi Max,kosztowal 2200 - 10% rabatu:)To prawda ze polskie programy nie maja takiej jakosci jak niemieckie ale wlasnie wczoraj ogladalem na dwojce Polska-Kasachstan i bylo ok.Cyfra jest tez super.

ps.Philips 42PFl9732 mialem do porownania i zdecydowanie byl lepszy Sharp w sygnale Pal,ale to jest moje zdanie:)

Pozdrawiam
 

leni

New member
Golibroda napisał:
Szczęściarzu, jaka cena i skąd ??

A tak na marginesie może zechciałby kolega zmierzyc mi zewnętrzne wymiary pudełka ?................ślicznie proszę :p

Pozdrawiam
Piotr

zewnetrzne wymiary pudelka tzn Panel?
Panel ma 93cm na 53cm

Pozdrawiam!
 

anek

New member
W Saturnie w Katowicach Sharp XL2E stoi za 11999zł. Wygląda świetnie ale nie zau ważyłem róznicy w obrazie w stosunku do XL1. Możliwe,że dopiero przy filmach w domowym zaciszu możliwości 24 klatek się ujawnią.
Pozdrawiam.
 

Golibroda

New member
leni napisał:
zewnetrzne wymiary pudelka tzn Panel?
Panel ma 93cm na 53cm

Pozdrawiam!

Pudełka czyli opakowania tekturowego :mrgreen: w którym jest TV w styropianach, nie zaś wymiary telewizora (te mam dokładne z instrukcji obsługi) ?

Chodzi o to do jakiego samochodu moge upchnać pudełko z TV w środku transportując w pozycji pionowej.

Wysokość x szerokość x głębokość (opakowania)

Pozdrawiam
Piotr
 

quax

New member
leni napisał:
Hallo!
Jestem chyba pierwszym Polakiem ktory kupil XL2
Jest poprostu SUPER
tu pare Fotek z Pal sygnalu D-box2

pozdrawiam

http://img155.imageshack.us/my.php?image=dscn1890kb0.jpg

http://img155.imageshack.us/my.php?image=dscn1891st3.jpg

Sygnał PAL to rozdzielczość 768x576, czyli stosunek 4:3, natomiast ten telewizor ma ekran 16:9 a proporcje obrazu na Twoich zdjęciach wyglądają na idealne (obraz jest na całym ekranie a nie widać żadnego rozciągniecia: kółka w logach stacji są okrągłe i twarze nie są porozciągane w poziomie).

Napisz proszę jak ustawiłeś telewizor aby uzyskać taki fajny efekt na sygnale PAL, bo wertuję instrukcję obsługi i nie wiem które to może być ustawienie... :???:
 

grah

New member
Wszystko zalezy od stacji...

Wszystko zależy od stacji, jak nadaje sygnał. Niektóre, nawet w Polsce (np. Poskat Sport) nadają w wymiarze 16:9, czyli na normalnym tv taki sygnał jest "spłaszczony". Do tego niektóre filmy już są puszczane w formacie 16:9, ale dostosowanym do 4:3, czyli z ramkami na górze/dole. Jednak TV może sobie taki obraz powiększyć, aby wypełniał cały ekran.

W obydwu przypadkach nie masz rozciągniętego logo stacji, jak i ludziki na ekranie nie wyglądają jak na starych francuskich filmach :)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
niemieckie stacje takie jak ARD czy ZDF nadaja swoje audycje w pal ale w 16:9 z bardzo wysokim bitrate. Jak pisalem juz w temacie dotyczacym XL1 obraz jest tam rewelacyjny. Moge potwierdzic jedynie ze na XL1 jest tak samo dobry. Jak ktos ma mozliwosc testowania XL2 to niech to zrobi na slabszych kanalach. Np wczoraj podczas transmisji meczu Polska-Kazachstan na TVP2 obraz byl fatalny! najgorszy jaki widzialem od czasu zakupienia XL1, dopiero zdjecia i porownania na takim przekazie pokaza czy XL2 jest lepszy od XL1
 

Hawkmoon

New member
anek napisał:
W Saturnie w Katowicach Sharp XL2E stoi za 11999zł. Wygląda świetnie ale nie zau ważyłem róznicy w obrazie w stosunku do XL1. Możliwe,że dopiero przy filmach w domowym zaciszu możliwości 24 klatek się ujawnią.
Pozdrawiam.

jak już piszesz o cenie modelu to podaj konkrety... chociaż jak znam tego rodzaju sklepy to pewnie masz na myśli 46" XL2E... tak???
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
za co te sklepy dla idiotow chca za taki tv 4000 zl wiecej niz jakis internetowy, rozumie, maja sklep realny, ale bez przesady...
 

Bastian

New member
XL2 - problem z włączaniem

Witajcie
jestem od weekendu posiadaczem 46XL2E - i genaralnie wszytsko jest ok a nawet bardziej niż ok - poza jedną małą niedogodnością. Jak włączam tv (po kilkugodzinnej przerwie w oglądaniu) to musze czekać na odpalenie wizji i foni ok 5 minut!!! tzn pali się zielona lampka ale nic nie widać i słychać. czy może mi ktoś pomóc w tym temacie - czym to jest spowodowane. nie dzieje się tak kiedy jest już "rozgrzany"
pozd
 

jtd

New member
Bez reklam
O to powazna sprawa, ja juz bym przedzwonil do Sharp Polska i zapytal sie co o tym mysla. Pewnie z tylu pisze Made in Poland hahaha.
A powiedz tez, czy przed zakupem porownywales ten tv z innymi, jesli tak to jak wypadl ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry