Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

km1963

New member
Bez reklam
km1963 napisał:
A co wyniknie ze wspólpracy Pionnera z Sharpem czyli liderów obu technologii zobaczymy (jeśli ;) ) na marcowych targach CEBIT no bo chyba nie plazmę od Sharpa a LCD od Pionnera:p

no chyba jestem prorok :D :D :D
a jeśli nie to król Julian :krol: (" mam koronę mam to jestem królem ")
pozdrawiam


Jak stwierdził Toshiya Yamamoto, jeden z szefów koncernu Pioneer – znanego od dziesięciu lat z produkcji bardzo dobrych ekranów plazmowych – istnieje możliwość wprowadzenia do oferty firmy, telewizorów LCD TV z ekranami o przekątnych mniejszych niż 42 cale.

Japoński koncern bardzo dobrze radzi sobie ze sprzedażą plazm z ekranami o przekątnej 42 czy 50 cali, a także jeszcze większych produktów i wydaje się, że mniejsze LCD TV będą idealnie uzupełniały ofertę firmy. Yamamoto dodał także i to kategorycznie, że firma nie będzie angażowała się w produkcję LCD TV z dużymi ekranami.

Pioneer znajduje się aktualnie w pierwszej piątce producentów ekranów plazmowych, za firmami: Panasonic, LG Electronics, Samsung SDI i Hitachi. Firma posiada w swoich trzech japońskich fabrykach cztery linie produkcyjne na których może wytworzyć do 970 tys. paneli rocznie. W roku 2007 firma zamierza wyprodukować 720 tys. plazm, natomiast w rok przyszłym produkcja zwiększyć się może nawet do 800 tys. sztuk. Najważniejszym rynkiem dla Pioneera jest Europa, to tu sprzedaje on 40% swojej produkcji

żródło http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3056
 

baba

Member
czy ktoś już testował lc 46 xl2e ? jak on ma sie do xl1e? Mam jeszcze małe pytanko.: czy ktos może mi podać dokładne wymiary 46 xl2e?:eek:k:
 

krzycho115

New member
Czytam instrukcję XL2 i nie umię znaleźć 2 rzeczy:

1. Funkcja automatycznego włączenia telewizora o danej godzinie (obecnie używam Tv zamiast budzika)
2. Sleep timer nie da sie ustawić że ma się wyłaczyć po np 30 lub 60 minutach?
 

jtd

New member
Bez reklam
krzycho115 napisał:
Czytam instrukcję XL2 i nie umię znaleźć 2 rzeczy:

1. Funkcja automatycznego włączenia telewizora o danej godzinie (obecnie używam Tv zamiast budzika)
2. Sleep timer nie da sie ustawić że ma się wyłaczyć po np 30 lub 60 minutach?
ale masz wymagania... :cool:
 

bartekbw

New member
:confused: Witam wszystkich - to moj 1szy post na tym forum choc przegladam go juz kilka tygodni. Pomogliscie mi w podjeciu decyzji co do wyboru wlasnie tego TV (XL2) poprzez rewelacyjne opinie wyrazane na temat wczesniejszego modelu tj XL1. (mam nadzieje ze nie bedzie XL2 gorszy od poprzednika bo jak swieci XL1 widzialem ). Tylko co z tego jak czekam na zamowiony model troche czasu (jak mnie pamiec nie myli to mija juz 3 tydzien :/ ) - Wiec mam pytanie czy ja mam tylko takiego pecha :( czy jednak problemy z zamowieniem tego TV to norma = albo sprzedaje sie jak cieple buleczki albo sa male ilosci przewidziane na polski rynek i wszyscy borykaja sie z takimi terminkami oczekiwania. Pozdrawiam serdecznie.
 

Hawkmoon

New member
bez obrazy, ale to chyba kiepsko czytasz to forum... bo na polskim rynku w ogóle nie ma jeszcze tego modelu... sklepy internetowe albo sprowadzają go z zagranicy, albo powystawiały oferty żeby nałapać klientów... jak pisał kiki premiera tego modelu będzie dopiero najwcześniej pod koniec tego miesiąca, jeśli nie później...
 

trops55

Member
Hawkmoon napisał:
bez obrazy, ale to chyba kiepsko czytasz to forum... bo na polskim rynku w ogóle nie ma jeszcze tego modelu... sklepy internetowe albo sprowadzają go z zagranicy, albo powystawiały oferty żeby nałapać klientów... jak pisał kiki premiera tego modelu będzie dopiero najwcześniej pod koniec tego miesiąca, jeśli nie później...[/quote

Są już u oficjalnego dustrybutora Sharp Polska - Prohome w super cenach.
 

bartekbw

New member
Faktycznie, niedoczytalem :( , tylko szkoda ze sprzedawcy i to nie tylko w tym sklepie w ktorym zlozylem zamowienie nie maja takich konkretnych informacji (albo ich nie chca udzielac) bo wlasnie na tej podstawie napisalem poprzedniego posta. Od 2 dni zaczolem na wlasna reke sprawdzac sklepy internetowe i tak jak napisales moze lapia klientow, ale wiekszosc zgodnie potwierdzala ze jak zloze zamowienie to czas oczekiwania na XL2 to od 3 do 14 dni (jeden ze "sklepow" zaklinal sie ze beda go mieli na dniach :/ - no wlasnie moze to modele sprowadzane z zagranicy ale tego tez mi sprzedawcy nie przekazali). Pozdrawiam i czekam dalej cierpliwie (bo zonie cierpliwosc sie juz konczy :roll: ).
 

jtd

New member
Bez reklam
trops55 napisał:
Hawkmoon napisał:
bez obrazy, ale to chyba kiepsko czytasz to forum... bo na polskim rynku w ogóle nie ma jeszcze tego modelu... sklepy internetowe albo sprowadzają go z zagranicy, albo powystawiały oferty żeby nałapać klientów... jak pisał kiki premiera tego modelu będzie dopiero najwcześniej pod koniec tego miesiąca, jeśli nie później...[/quote

Są już u oficjalnego dustrybutora Sharp Polska - Prohome w super cenach.
Sa ale chyba tylko X20E a nie XL2
 

quax

New member
Różnice pomiędzy X20 a XL2

Patrzę sobie na różnice pomiędzy 46" X20 a XL2 na stronce http://www.sharp.co.uk i opróz ceny (XL2 jest 100 funtów droższy) widzę tylko, że XL2:
- ma o 10cm większą przekątną ekranu - chodź z tym bym się kłócił może to chochlik drukarski ;)
- zużywa o 18W więcej prądu
- jest o 1,2cm głębszy
- jest o 0,5kg cięższy
Czy to naprawdę wszystkie różnice pomiędzy tymi modelami?
 
Ostatnia edycja:

trops55

Member
quax napisał:
Patrzę sobie na różnice pomiędzy 46" X20 a XL2 na stronce http://www.sharp.co.uk i opróz ceny (XL2 jest 100 funtów droższy) widzę tylko, że XL2:
- ma o 10cm większą przekątną ekranu - chodź z tym bym się kłócił może to chochlik drukarski ;)
- zużywa o 18W więcej prądu
- jest o 1,2cm głębszy
- jest o 0,5kg cięższy
Czy to naprawdę wszystkie różnice pomiędzy tymi modelami?

Nie zauważyłeś najważniejszej różnicy

XL2 ma 100 Hz
 

nowy66

New member
Oprócz wymienionych wcześniej : wygląd :)D) i (to chyba wynika ze 100Hz) czas odświeżania matrycy XL2 - natywne 4ms natomiast X20 -6ms (a w wersji ActionMode 4ms - "bo to następca XD1 jest").

pzdr
 
Do góry