Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jutro będziemy mieli informację z fabryki pod Toruniem o dostępności LX2 do testów.
Pytaliśmy podczas pobytu w fabryce - niestety towar z fabryki wyjeżdża do magazynów w Niemczech a później dopiero wraca do sklepów które zamawiają - kolejnym transportem. Tak że koszty logistyczne mimo że nieracjonalne zostaną bez zmian. Sharp Polska nie ma magazynów w
kraju :(
 

km1963

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
jutro będziemy mieli informację z fabryki pod Toruniem o dostępności LX2 do testów.
Pytaliśmy podczas pobytu w fabryce - niestety towar z fabryki wyjeżdża do magazynów w Niemczech a później dopiero wraca do sklepów które zamawiają - kolejnym transportem. Tak że koszty logistyczne mimo że nieracjonalne zostaną bez zmian. Sharp Polska nie ma magazynów w
kraju :(

KIKI Hawkmoon napisał "Niższa cena xl2 może być spowodowana (a nawet na pewno będzie, ale nie wiem czy już) produkcją xl2 pod Toruniem, co za tym idzie zdaje się sharp ominie opłaty celne za import tv do UE (które zdaje się są w przypadku xl1)."

o opłatach za import do UE które chyba ponosi Sharp a Ty o kosztach logistycznych czy też magazynowych to nie to samo !
Jak coś wiesz i możesz ujawnić to napisz
lub czy z tytułu produkcji w PL jest jakaś korzyść cenowa dla klienta ( i dla Ciebie przy okazji:D )

pozdrawiam
 

Hawkmoon

New member
dokładnie... choć przyznam się że się rozpędziłem, bo kiedyś tam coś wyczytałem, a to akurat nie musi być prawdą, ale nie wątpię, że kiki może to info zweryfikować, więc dołączam się do prośby o weryfikację, czy w związku z produkcją tych tv na terenie UE nie będzie dodatkowych opłat za sprowadzanie tych tv do UE, czy jednak w jakiejś tam formie (np. za matryce, które chyba wciąż jednak pozostaną sprowadzane z Japonii) opłaty będą istnieć wciąż, a co za tym idzie polityka cenowa nie zmieni się ani na jotę....
 

d.karolik

New member
Hawkmoon napisał:
Cena nie wyznacza jakości. Niższa cena xl2 może być spowodowana (a nawet na pewno będzie, ale nie wiem czy już) produkcją xl2 pod Toruniem, co za tym idzie zdaje się sharp ominie opłaty celne za import tv do UE (które zdaje się są w przypadku xl1).

PS: karolik... ja rozumiem, że nasz piękny kraj jest pełen dysortografików, ale bez przesady... weź coś z tym zrób, bo to aż w oczy kole ("karzdy", "leprzy", "poniewarz"... ałaja...)

Tylko,że nadal jest to strona angielska i napewno nie są zciągane z pod Torunia.Więc i tak jest tańszy 46XL2.
Pozdrawiam sorry za ortografie i mam nadzieje ,że oczy całe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Decyzji jeszcze nie ma o LX2. Japończycy muszą uzyskać zgodę swoich przełożonych. A to nie jest krótki proces. Ale jestem dobrej nadzieji.

Matryce lądują z Japonii . Myślę że nie chcą utracić rynku .
Nie będzie zmiany cen - bo pytałem. Logistycznie też kanał. Znacznie lepsze rozwiązanie będzie w fabryce Toshiby . Tu Polska będzie miała "lepiej" z dostępnością. To właśnie konkurencja Toshiby
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16084
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15799
Może spowodować w Polsce zmiany cenowe - ale też trzeba poczekać dobrych kilka miesięcy...
 

Hawkmoon

New member
ech.... czekać to juz nie widze sensu (czekam do lutego kiedy świnak skarbonka będzie gotowa do rozbicia)... a co do tego że jest angielska... no i co z tego??? Oczywiście, że będzie ściągana spod Torunia, bo jest to przecież fabryka, która ma obsługiwać Europę...

Aczkolwiek, w związku z odpowiedzią kikiego, zaczynam się zastanawiać, czy karolik nie ma racji.. czemu mają niby być xl2 o 300 funciaków tańsze, skoro w teorii nie mogą??? Czyżby to jednak miała być uboższa wersja??? Kiki możesz to jakoś skomntować, czy musimy poczekać do testów???
 

mirecore

New member
Pierwsi kupują WCZEŚNI ADOPTERZY.

To sa ci, którzy muszą mieć wszystkie nowinki tech. odrazu, jak ich nie mają to źle się czują, są zdołowani i nie mogą spać.

To podobno prawdziwe określenie stosowane w marketingu.
Przepłacają kupując po najwyższych cenach najnowsze modele.

Jak wszedł IntelCore2 Quad kosztował ponad 2k, dzisiaj tylko 1k a nawet nie miną rok. Więc, po co przepłacać. Jak i tak za chwilę może wejść XL3 albo LaserTV
 

mirecore

New member
jtd napisał:
Widac po ilosci twoich postow na forum, ze dopiero zaczynasz przygode z hdtv, wiec nie pisz takich rzeczy bo jest to nieprawda.

ale co jest nieprawdą?

to że zawsze sie znajdą frajerzy albo milionerzy którzy przepłacają??

czy to że sharp cały czas pracuje nad jeszcze lepszym modelem telewizora???

bo jak dla mnie to prawdy oczywiste... lol

a to że jestem nowy na tym forum nie znaczy, że dopiero sie urodziłem...
wprowadzanie tak często nowych modeli z niewielkimi zmianami ale jednak znaczącymi dla WCZESNYCH ADOPTERÓW, jest powszechnie stosowane od wielu lat w przemyśle komputerowym.
 

km1963

New member
Bez reklam
mirecore napisał:
ale co jest nieprawdą?

to że zawsze sie znajdą frajerzy albo milionerzy którzy przepłacają??

czy to że sharp cały czas pracuje nad jeszcze lepszym modelem telewizora???

bo jak dla mnie to prawdy oczywiste... lol

a to że jestem nowy na tym forum nie znaczy, że dopiero sie urodziłem...
wprowadzanie tak często nowych modeli z niewielkimi zmianami ale jednak znaczącymi dla WCZESNYCH ADOPTERÓW, jest powszechnie stosowane od wielu lat w przemyśle komputerowym.

No nie coś niesamowitego pojawił się "gość" który wreszcie przedstawia :)swoje spojrzenie nie marketingowe na produkt który oferuje machina sprzedawców i nie tylko że nie prosi o poradę to reprezentuje własny pogląd na forum brawo :D :D :D (i nie jestem tu ani kpiący ani złośliwy)

Ta łyżka goryczy do miodu nie zaszkodzi forum bo ile można wyjaśnień w temacie co lepsze LCD czy plazma a pytający nie do końca zapoznał się z tematami i jak pisałem w innym wątku taka pseudo myśl z czasów profesorów starej daty powinna być obowiązująca " jeśli zadajesz pytanie i czegoś nie wiesz to coś wiesz "

To prawda co mówisz sam rok temu dokonałem zakupu
Zostałem frajerem ale na własne życzenie bo po roku czekania i zgłębiania wiedzy na forach nie wytrzymałem i kupiłem jako jeden z pierwszych ten wymarzony TV za cenę w mojej ocenie atrakcyjną mniejszą niż na początku była przypisana do modelu i jeszcze bez VAT - "cena super" ale po roku zapłaciłbym za ten sam model 50 % i wcale nie piszę tego by namawiać na takie czekanie bo to do niczego nie prowadzi - nowy model inna cena na stary i tak w kólko ale cierpliwość popłaca i jest taki krytyczny punkt kiedy stosunek możliwości do ceny jest optymalny czyli najkorzystniejszy dla klienta

odnosząc się do Twojego spojrzenia

każdy producent pracuje nad rozwojem ale w tym momencie widać po IF-ie brak rozwiązań które poprawjają odbiór (a nie są marketingiem - 100 Hz wymyślono wcześniej , zmiany konstrukcyjne czyli slim węższa ramka lub tunery to nie rewolucja a 24 klatki nie wiadomo czy widać )

dzięki internetowi ( zarazem przekleństwo ale i dobrodziejstwo - zależy kto i jak używa :p )wiemy iż w Japoni Sharp wprowadza nową serię modeli D http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2997

no ale czym się one różnią - kolorową ramką ... nie tylko nie mają żadnych lepszych parametrów od analogicznych i od dostępnych w UE

Taki zabieg socjotechniczny w marketingu jak dla mnie ( i powtórzę nie jestem z branży ) i podzielam myśl przedmówcy
A czy ktoś ma ileś postów na liczniku lub jest niebieski nie ma tu znaczenia

Pozdrawiam usera mirecore@ życząc wytrwałośc na forum w przedstawianiu własnego spojrzenia
 

jtd

New member
Bez reklam
Sharp i kazda inna firma pracuje ciagle nad nowymi telewizorami i bardzo dobrze, ze tak robia! Co nie znaczy, ze my konsumenci mamy co kilka miesiecy kupowac nowy tv. Ale jesli kogos stac, to dlaczego ma nie zmieniac tv co kilka miesiecy, wolnosc i swoboda jak to w pewnej piosence jest. Ja sam mam tv crt kilkuletni i niedlugo bede kupowal cos plaskiego. Z moich obserwacji wynika, ze obecne nowe tv (pioneer i sharp) sa juz bliskie idealu, jesli chodzi o jakosc obrazu. Do tej pory nic nie kupilem, bo wiekszosc plaszczkow mi sie nie podobala, czern, pixele, ale nowy pioneer i sharp xl to juz jest klasa, ktora mi odpowiada i cos z tego sobie pewnie wybiore.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie załapałem wszystkich dywagacji.
Nie ma przymusu zakupu.
Co rok wchodzą nowe modele i czekać na obniżki można do woli.
Ale nie można obrażać ludzi którzy za własne pieniądze kupują dla Siebie radość. Ciekawe czy kupując telewizor za 1000 zł słabej jakości - będziesz
czuł tą samą radość co przy zakupie wymarzonego znacznie droższego modelu ?
Większość kupując telewizor, kino czy inny sprzęt -kupuje również radość.
Oczywiscie mozesz kupić już w dość dobrej cenie stare modele plazm Panasonica czy lcd Sharpa.
Z pewnością nie będziesz przepłacał , ale czy to będzie taka radość jak na bardzo oczekiwany nowy model ? ..........
Każda przyjemność musi kosztować.
 

Hawkmoon

New member
jtd napisał:
Sa juz na ceneo http://www.ceneo.pl/categories.aspx...xl2&inDesc=False&minPrice=0&maxPrice=99999999

ceny jak za taki sprzet - rewelacyjne :cool: i gwarancja Sharp Polska 24mc
kto kupuje pierwszy ? :)

wiesz porównując do angielskich (chodzi o stosunek xl2 do xl1, a nie prosty przelicznik funciaki-złocisze) nie są takie atrakcyjne... w uk xl2 52" są o 300 funciaków tańsze od xl1, a 42" nawet o 400...

Ramzes765 napisał:
Chyba zaczyna sie sprzedaz XL2 ;) http://neo24.pl/produkt/,47590.html
Na skapiec.pl juz dostepny w 3 sklepach cena od 8094 do 9199 a wiec nizsza niz XL1

no i tu faktycznie ceny bardziej odpowiadają angielskim.. to czekamy jeszcze na testy Kikiego i zbieramy pieniążki..... :D

PS: Ramzes jak się sprawuje twoja xl?? (szkoda, że mi wtedy nie wyszło :p )

@mirecore
nie będę się czepiał, że obrażasz ludzi bo rządy sPISkowców przyzwyczaiły mnie już do takiego traktowania ludzi... ale się ciebie zapytam.. wskaż mi tv, który nie traci w ciągu roku większej części swojej wartości... nie ma takich.. a że kupując tv na przykład za 1000 zł po roku w sklepie zapłaciłbyś 600 zł, a za 10000 zapłaciłbyś 6000, to jest kwestia raczej na który cię stać, bo i tu i tu tracisz... z tv nie jest jeszcze na szczęście tak jak z komputerami w sensie dosłownym, i nie musisz ich zmieniać co 2 lata, więc jak kupisz tv za 10000 to następny kupisz za 10-15 lat, a bez obrazy jak kupisz za 1000 to raczej na pewno w ciągu pięciu lat kupisz następny... ja wiem, i tak wyjdzie na twoje. Tylko, że niektórzy potrzebują innych doznań, niż oglądanie obrazu w SD wyłącznie, a to chyba możesz uszanować???

PS: Domyślam, się że Mercedesa też byś nie kupił gdyby Cię bylo stać, bo przecież można spokojnie kupić Punciaka i też jeździć za dużo mniejsze pieniądze???
 
Ostatnia edycja:

mirecore

New member
Tak wygląda twarde lądowanie albo kubeł zimnej wody na głowę - jak kto woli.

Po pierwsze nikogo nie obraziłem, przedstawiłem tylko zjawisko, jakim jest WCZESNE ADOPTOWANIE i jakie nie wątpliwie zachodzi w wielu dziedzinach techniki. Telewizory i komputery to chyba najbardziej dynamicznie postępujący proces. Ja też wiele razy okazałem sie ciężkim frajerem...

przykład 1:

Reklama - poczwórna moc
Testy - prawie żadna gra lub program nie wykorzystuje dwóch rdzeni a co dopiero czterech

Rozsądek - zaczekaj przynajmniej aż będzie się mówić, że prawie każdy program i gra jest multicore

Tym czasem cztery rdzenie sprzedają się jak ciepłe bułeczki.
Jak to nazwać???



przykład 2:

Reklama - Zobacz więcej w Full HD

Testy - z odległości 3m nie widać różnicy na telewizorach Full HD i HD ready z sygnału 1080p (BR), Canal+HD nadaje w 720p a N w 1080i czyli żaden w Full HD i żadna z tych stacji nie przewiduje przez następne 5 lat zwiększenia rozdzielczości.

Rozsądek - Do oglądania HD wystarczy telewizor HD Ready, chyba że oglądasz nonstop filmy z BlueRay z odległości 50cm

Tym czasem są sklepy, które notują rekordy sprzedanych Full HD

Czy nie zachodzi tu analogia???

Posiadam od około 6-7 lat telewizor 32 cale 100Hz Thompson (zgadnijcie ile on wtedy kosztował) od roku chcę zastąpić go LCD i jak na razie nie ma takiego, który mu dorówna. Wszystkie migają i to mnie denerwuje. Plazma odpada mój znajomy ma Panasonica od 3 lub 4 lat i w słoneczny dzień trzeba się bardziej domyślać niż oglądać a miga jak szalony szczególnie w ciemnych scenach. Powiecie KUROS - a ja powiem, że znam wady wszystkich plazm - a najbardziej szokuje to, że podczas transportu musi być ustawiona pionowo - który sklep da na to gwarancje?

Jeśli chodzi o bogatych, to znam wielu i wiem, że oni nie ślęczą na forach i nie szukają miesiącami produktu. Bogaci wchodzą do MEDIA MARKTU (bo nie są przecież idiotami) i mówią poproszę największy i najdroższy jaki macie najlepiej ten z reklamy w TV. Ale zawsze są wyjątki...

Na pożegnanie dziękuje KIKIEMU za ciekawy test XL1, szacunek za powstrzymanie się od namawiania i zachwalania. Tylko naoczne testy obnażają prawdę. Od roku odwiedzam sklepy i salony z TV LCD i jestem coraz bardziej nastawiony na czekanie na LASER TV (tylko kiedy??) niż kupowanie, niedorobionej technologii LCD. Widziałem najnowszy model Sony 100 Hz z obrazem 24p z BR PlayStation3 - miga i jeszcze raz miga... dlatego zainteresowałem się XL1 no i po informacjach na tym forum musze go zobaczyć...

Obecnie najlepszy obraz jaki widziałem to tylko tylna projekcja, ale koszty wymiany lampy i niby niesłyszalny wiatrak też zniechęca.


Żegnam

P.S.
Do Admina - możecie skasować mnie z bazy, a moja opłatę całoroczną przekazać KIKIEMU (oczywiście pewnie to nie mozliwe)

 

darek_k

New member
mirecore

frustracji Ty chyba masz jakiś problem(kompleks) związany z brakiem pieniędzy na sprzęt z ktorym doczekasz LASER TV , ciciałbys wydac raz i porządnie natomiast na razie jest to niemozliwe więc zachowujesz się jak dawni chłopo robotnicy ktorym nie wsmak że ktoś ma lepsze auto, mieszkanie lub wiekszy TV a ich nie było na to stać. Oczywiście przyczyn Twojej może byc wiele, ale zamiast obrażac osoby które ciężko pracują na te nowinki techniczne jak to nazywasz sam powinienes cos zrobic aby lepiej zarabiać a nie opluwać wszystkich dlatego że sam nie możesz dokupic do swojego TV
>>(zgadnijcie ile on wtedy kosztował) - to już hipokryzja ponieważ z Twojej strony jest to chełpienie i chwalenie się wydawaniem pieniędzy na Twoj CRT , które to wydawanie w całym poście starasz się pokazac jako cos złego , czyli wydając na Swoj Tv byłes wtedy takim w stanie WCZESNYM ADOPTOWANYM a treraz brak pieniędzy zmusza Cie do przejścia na drugą strone barykady.

dodatkową plazme, LCD lub projekcyjny aby cieszyc sie odbiorem sygnału HD i mieć namiastke kina w domu.
Brak ci odrobiny szacunku i kultury dla tych którzy kupuja LCD lub plazme może nawet nie z tych najdroższych ale na tyle na ile ich stać aby móc cieszyc się oglądając film na DVD lub Discovery ładniejszy niz na tych CRT ktory mają.
Wstydź sie bo Ci wszyscy ludzie cieszą sie tymi rzeczami z całych sił i nie mozna im tego odbierać i ich obrażać dlatego że samemu boisz sie wydać pieniądze.
 
Do góry