Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

tdx

New member
Bez reklam
F9000 byl porownywany pod wzgelem jedynie jakosci 4K. Mnie codzilo wylacznie o to ze test byl na dynamicznych ustawieniach. Ja nie neguje jakosci tego sprzetu jedynie czego chce to obiektywnej oceny tv. Tak jak napisalem jestem zwolennikiem testow gdzie sa jakies wartosci do ktorej mozna sie odniesc w sposob bezwgledny.

Wartosc kontrastu cos mi powie. Wartosc slowna typu cesarz czerni, kuro bandingu czy f16 input laga to zadne wartosci...
Zdjecia tez pozostawiaja bardzo wiele niedomowien.
Moim celem w zadnym wypadku nie jest dyskredytowanie zadnego modelu... :)

Ten sharp to bardzo dobry model ale tez swoje kosztuje i porownywanie go do d7 sensu nie ma gdyz sam wymienilem go na f65 i swieci lepiej :)


wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Ostatnia edycja:

Daras72

New member
Sharp vs. Toshiba c.d.

Widzę że porównanie tych dwóch TV jest trudniejsze niż myślałem :x

Toshiba jest mniejsza, owszem - 2 CALE.
Ale tańsza ? Hmmmm.....

Sharp nie mniej niż - 8799 PLN
Toshiba nie mniej niż - 8999 PLN

Proszę Kiki wskaż w jakim sklepie Tośka jest tańsza od tego modelu Sharpa :D Być może dla niebieskich ?! He

4K jak wszędzie ? To znaczy ?
Sharp ma matrycę FULL HD i chyba ma możliwość przyjmowania sygnału 4k. Tylko HDMI.

Chciałem uzyskać opinię czy różnica w wyświetlaniu sygnału ULTRA HD jest tak mocno widoczna , na korzyść TOSHIBY , ale muszę się domyślać że tak.

Chciałbym wiedzieć czy w TOSHIBIE można odtworzyć materiały 4K z USB ?
Jak wygląda sprawa dźwięku z USB ? Obsługuje DTS czy nie ?
Podobno są bardzo częste aktualizacje oprogramowania.

W Twoim teście Toshiby 55L7453, ocena końcowa to 90 na 100 możliwych !
Czy model 58L9363DG jest dzięki matrycy ULTRA HD jest JESZCZE LEPSZY ??!!!

Nie chce przez to powiedzieć że SHARP UQ jest gorszy - ABSOLUTNIE !!!
Po prostu chciałbym wiedzieć jak najwięcej o każdym z nich zanim podejmę ostateczną decyzję.

Dzięki za merytoryczne odpowiedzi forumowiczów.
Pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego jest coś takiego jak prezentacja telewizorów w domu.
Woziliśmy nawet plazmy VT60 vs Sharp uq10 czy LE857 . I Sharp bardzo często zostaje w domu po prezentacji wybrany przez samego zainteresowanego.
Prezentacja w jego domu, w jego warunkach z jego sygnałem i w jego otoczeniu światła. Ja wybrałem w salonie głownie na dużą ilość światła i jestem mega zadowolony - bo przestałem każdorazowo zasłaniać okna.
Oczywiście kosztuję ciut więcej niż inne modele innych firm ale Ci co go kupują wiedzą o tym ile kosztuje przed prezentacją.
Poza tym nie wszyscy chcą jeździć takim samym samochodem czy nosić takie same jedynie słuszne ubrania. Lubią mieć dobry sprzęt i stać ich jest na to. I ten Sharp daje dokładnie takie poczucie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kiki a mógłbyś podpiąć sygnał 4k jakiś pod Toshibę L9 i Sharpa UQ10 i zrobić zdjęcie porównawcze z bliska?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli rozdzielczość 4K to nie będzie widać na obrazach.
Widać to dopiero na tablicach testowych.
Oczywiście przewaga na natywne 4K - czyli Toshiba górą.
Ale również do pewnej odległości.
Moja percepcja widzenia różnic to na 65" - około 1, 8 metra.
Z dalszych odległości różnice się zacierają.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@kiki zapytałeś Sharp.pl co poprawiają , wnoszą nowe wersje oprogramowań do UQ10E ? Sam też napisałem , ale na razie cicho...
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Otrzymałem odpowiedz od Sharp ver.1.11

Fixed: TV reboots when it plays specific AAC audio of TS  Fixed: ARC Amp no audio after TV R/C OFF >ON  Changed: Update Infra e-pops condition in Demo Mode – Freeview HD logo is added  Changed: Update Infra e-pops condition in Demo Mode – HD Boxer Logo added  Fixed: Vertical line noise appears and picture error happens when changing input signal FHD <-> 4k2K
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawuje się tak że jest w Sharpie naprawdę jest kolejka na niego.Ja czekam już 10 dni. A ta ilość która wchodzi do Polski wystarczy jedynie na kilka dni pracy.
 

PAROWA71

New member
Rozgladam się za TV z budżetem 15 tysięcy na pierwszym miejscu jakość obrazu cos zbliżonego może do plazmy czern itp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myśmy wysłali naprawdę sporo telewizorów Sharpa dla tych co mieli plazmy Pioneera. Zawsze jest obawa że coś, komuś się nie spodoba.
Ale tym razem - sprawdź po wpisach, wszyscy są bardzo zadowoleni.
Zostałbym z Sharpem.
 

jarswi

New member
Dla łowców okazji - do wyrwania w fajnej cenie 7950 (Saturn) - gdyby nie remonty o innym bym nie myślał
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki, (lub ktokolwiek kto juz go posiada) mam prośbę. Nie pali się bardzo ale w najbliższym czasie planuje zmienić juz wysłużonego LE40M86BD, którego mam juz ponad 6lat i wg mnie ma dobry obraz pomimo swojego wieku. Dopiero w tym Sharpie widzę znaczącą przepaść, która "otwiera" mój portfel.
Do rzeczy, prosiłbym o sprawdzenie czy z spdif wyjdzie sygnał passthrough dla ac3/dts podanym na wejście hdmi tego tv.
Nie chce zmieniać dobrze grajacego ampli z 700W trafo na te ogołocone pierdziałki perpetum mobile, które teraz są na rynku dla jednego "bajeru" w tym przypadku formatu audio z hdmi.
Z góry dziękuję

Wysłane z GT-N7100


/Edit

Poniekąd sam sobie odpowiedzialem, ściągnąłem instrukcje i w niej jest wzmianka:

" Cyfrowe wyjście audio. Ta funkcja umożliwia wybór cyfrowego rodzaju odtwarzania dźwięku.

Wybierz kolejno pozycje „Menu TV” > „Ustawienia” > „Opcja” > „Ustawienia złączy” > „Cyfrowe wyjście audio”.

Ciąg bitów - Opcja Do wielokanałowego systemu dźwięku Dolby Digital, DTS. "

Ale może post się komuś przyda na przyszłość ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry