Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Zauważyłem że jest mała różnica w opisie poprzedniej i ostatniej aktualizacji UQ10E , czy są w sprzedaży różne modele tego Sharpa?

Software Update Version 1.11
UQ10 Serie / PRO10R Serie
Archive 151.03 MB 15.05.2014
Software Update Version 1.09
UQ10 Serie
Archive 151.05 MB 06.05.2014
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Pomyślałem o różnych modelach z powodu UQ10E/PRO10RSerieCo ten ;dopisek; może oznaczać , w poprzedniej wersji oprogramowania tego skrótu nie było
 

Daras72

New member
Sharp Vs. Toshiba

Kiki czy mógłbyś porównać Sharpa opisanego w teście o przekątnej 60'' do - Toshiba 58" L9363 ?
Podobna wielkość , podobna cena , podobne opinie...
Sharp , powiedzmy - ''4K Ready'' a Toshiba w pełni 4K Ultra Hd.
Z tego co wyczytałem np. w Toshibie brak Dts z USB ?!
Pozdrawiam
 

wojtmul

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego modelu czy na filmie np Sin city macie takie niebieskie poświaty na konturach podczas ruchu ?? masakra
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kiki czy mógłbyś porównać Sharpa opisanego w teście o przekątnej 60'' do - Toshiba 58" L9363 ?
Podobna wielkość , podobna cena , podobne opinie...
Sharp , powiedzmy - ''4K Ready'' a Toshiba w pełni 4K Ultra Hd.
Z tego co wyczytałem np. w Toshibie brak Dts z USB ?!
Pozdrawiam

Dokładnie, brak dts.
Oba mają matrycę z rodziny "VA", z dość dobrym kontrastem. W Toshibie masz zdecydowanie lepszy procesor skalujący i wyostrzający, no i natywne 4k, a FHD z możliwością odtwarzania to dwie zupełnie inne bajki. Ogólnie fajny test Toshiby zrobił Szymon z obywatelhd parę miesięcy temu.
Toshiba L9363DG – czy 4K ma sens? [test] | Obywatel HD

Test Sharpa masz tu na forum.
 

Daras72

New member
Może jakieś porównanie odbioru sygnału HD, SD. UHD to raczej wiadomo ); Podświetlenie matrycy.
Jakie pliki czyta z USB , jak z nagrywaniem , co z dźwiękiem z USB - dts ?
O Sharpie wiemy dość dużo ale z tym modelem Toshiby , oprócz wspomnianego testu na innym.forum jest dość cicho. Może osobny test ?
Myśle że wiele osób byłoby zainteresownych wynikami. Podobna cena do Sharpa , wielkość i chyba jakość.
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Po testach -:
clouding
pozostawia niebieskie kontury
4K tylko do hdmi 1.4 (czyli @30Hz)
staro wyglądające menu

neutralne

kontrast 1745:1 tryb ANSI

Był tez test 60uq10 z samsungiem 55F9000 uwaga zgodzono się tylko na tryb dynamiczny (jakoś nikt nigdy nie chce porównywać z nowymi modelami :))

_6114.jpg

_6113.jpg

_6116.jpg

_6117.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba jest tańsza i mniejsza.

Sharp to Quatron i wymaga kalibracji.
Na obrazie w Sharpie ZERO Cloudingu.
Menu bardzo ładne, proste i dynamicznie .
Mała liczba aplikacji.
Płynność genialna zarówno skośna , pionowa jak i pozioma.
Matryca półmat
A 4K jak wszędzie - oprócz Panasonica 65EW600 (witaj mistrzu 4K) idzie po HDMI.

Samsung F9000 nie służy do jakości obrazu ale do pokazy wyglądu.
Już to z Samsungiem ćwiczyłem.
Czyli ma ładnie wyglądać a nie ważne jak gra.
Podobnie jak obecnie Loewe
 

tdx

New member
Bez reklam
Testy jednolitości podświetlenia tego nie potwierdzają ale Ty wiesz lepiej.

u_sharp.jpg


Menu proste owszem jest, ale "dynamiczne"?

Nie wiem jak wygląda wszędzie 4K ale jak by już miało jakoś "iść" to raczej z HEVC i 2160p@60fps
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Macie ten Tv w domu? ustawialiście/kalibrowaliscie? Nie, to gratuluję wiary w testy , a że menu staje się argumentem w +/- to już naprawdę mistrzostwo świata :lol:
 

tdx

New member
Bez reklam
jędrzejj1957 wiadomo że OSD ma małą wagę mimo że jest archaiczne (patrząc obiektywnie ale jak działa i się sprawdza to faktycznie nie ma o czym pisać)
Rozumiem że Ty miałeś wszystkie inne TV w domu i z stąd Twoja uwaga...

Jeśli w polandii posiadający ten TV pisze

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu czy na filmie np Sin city macie takie niebieskie poświaty na konturach podczas ruchu ?? masakra

Dodam że ktoś jest po wymianie już tego TV
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/109936-sharp-lc-uq6010e-problem.html

I osoba testująca np we Włoszech ten TV zauważa to samo to co?
Ma pecha?

Czy pisząc o 4K i akceptowalnych sygnałach napisałem nieprawdę?

Cloudnig w mniejszym lub większym stopniu występuje zawsze na edge led...
 

zwierzak11

New member
kiki i tdx wyznają tą samą religię ale należą do innych zakonów i dzięki temu kształtują naszą realną świadomość
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@tdx nie miałem tego Samsunga , ale miałem od A 656, B750(?) C 7000, D7000 i było w nich dość sporo ;niedoróbek; które nie jednokrotnie mnie wkurzały, ale jak to mówią widziały gały co brały. Po kolejnych testach tych tv myślałem że teraz to już będzie ok , a wychodziło jak zawsze. Co do UQ nie mam objawów które opisujesz , dostałem dość dobre ( w porównaniu z fabrycznymi , chociaż zastanawiam się nad profesjonalną kalibracją obrazu ) ustawienia obrazu i mając w domu inne tv mam nie jako małe odniesienie. Ogólnie jestem zadowolony ,a narzekania na menu itp. dla mnie są śmieszne i nie zmienią oceny mojego tv. W necie możemy znalezć bardzo dużo negatywnych ocen zarówno Samsunga jak i innych firm produkujących LCD....Więc komu się nie podoba to nie kupi , tylko radzę wszystkim potencjalnym właścicielom idzcie do sklepu popatrzcie , poustawiajcie obraz , porównajcie i zakupcie który wam najlepiej świeci, albo ma super szybkie z bajerami menu .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tdx- Ma pecha.
I możesz pluć ile chcesz na Sharpa.
Telewizor ma się na tyle rewelacyjnie że obecnie w większości sklepów są braki.
Zdecydowanie większy popyt w Polsce niż możliwości produkcyjne co Łatwo sprawdzić w Sharp Polska - bądź w dobrych sklepach.

Wiele znanych osób kupiło tego Sharpa w Polsce po prezentacji z różnymi modelami różnych firm. I są bardzo zadowoleni z zakupu.
Wpisy są na portalu.
Ja również jestem bardzo zadowolony i nic mi nikt nie zrobi.
 
Do góry