SHARP LC-UQ6010E Problem :(

wojtmul

New member
Witam kupiłem telewizor Sharp jak w tytule i mam ogromny problem z obrazem na którym pojawiają się jakieś fioletowe refleksy podczas ruchu szczególnie na czarnym "tak jakbym patrzył na laptopa pod złym kontem ,taki fioletowy czarny " tle nie wiem co z tym zrobić i jak to usunąć. Jaka może być tego przyczyna ???
Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Faktycznie wygląda jak tradycyjny "phosphor lag" :)
Dla pewności zmień kabel bo ta poświata jeśli nie jest to wina urządzenia którym nagrywasz jest bardzo niepokojąca...

Przywróć ustawienia fabryczne i nagraj filmik z np tym
https://www.youtube.com/watch?v=QSVmxd3NtEA

tu ładnie wszystko wyjdzie :D
 

wojtmul

New member
Faktycznie wygląda jak tradycyjny "phosphor lag" :)
Dla pewności zmień kabel bo ta poświata jeśli nie jest to wina urządzenia którym nagrywasz jest bardzo niepokojąca...

Przywróć ustawienia fabryczne i nagraj filmik z np tym
https://www.youtube.com/watch?v=QSVmxd3NtEA

tu ładnie wszystko wyjdzie :D
Opiszę całą sytuację Kupiłem telewizor około miesiąc temu ten filmik powstał na moim pierwszym telewizorze oddałem go na gwarancję po miesiącu przywieźli mi nowy tv, problem znaczenie zmalał ale jest widoczny jest to bardzo dziwne np.oglądam sobie film na bluray wczoraj wsysko ładnie a nagle gość ma na włosach taką poświatę albo na zamku w kurtce . Tv nie był tani i chyba nie odpuszczę ale 2 tv uszkodzony dziwię się bo na HDTV teście wypadł świetnie ,,,,
......nagram filmik i podeślę.....
 

tdx

New member
Bez reklam
Na razie nic z góry nie zakładaj na tak wyraźnym kontraście jaki jest w tym teście łatwo będzie ocenić co jest nie tak...
 

wojtmul

New member
Robiłem test nie było niebieskich refleksów ale kostki i napis się bardzo rozmazywały tak jak by się trzęsły
 

tdx

New member
Bez reklam
to akurat wina upłynniacza ruchu lub jego złego ustawienia...
Natomiast jeśli kolory Ci się składowe nie rozjeżdżają to albo problem w ustawieniach TV albo źródeł...
 

wojtmul

New member
Mam filmik z przed chwili tak to wygląda na Canal+Film Hd jest na moim kanale bo coś nie mogę go wstawić ale tam widać ten dziwny efekt
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
oglądałem faktycznie występuje....

ALe najpierw musisz wyeliminować pozostałe czynniki obejrzyj kilka filmów z YT, potem filmy z USB żeby sprawdzić źródła.
Jak będzie ok, to hdmi zmień na component jak ok to albo kabel albo elektronika w TV
 
Do góry