Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

KIRAB

New member
Panowie, jest ktoś w stanie pomóc skomunikować przez miracast to cudo z laptopem.
Laptop wykrywa go ja "tv viera" , prosi o podanie kodu pin , wpisuje ten podany na ekranie tv i... echo, nie łączy!
Ma ktoś pojęcie dlaczego?
 

sebooq

New member
Witam
Zastanawiam się bardzo poważnie nad zakupem tego telewizora, chodź nie ukrywam że rozważam też tańszą wersję LC-60LE855E lub LC-60LE857E . Główną rolę odgrywa oczywiście kasa! Tu pytanie czy warto dorzucać ok. 2.000 zł, do Sharp LC-60UQ10E?! Dodam, że do tv będę miał podłączony dekoder nc+, i to właśnie to źródło będzie głównym dostawcą sygnału. Odległość do TV od kanapy to ok. 3,5 m.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie jeśli nie potrzebujesz 4K - to zostałbym przez dobrych kilka lat z Sharpem 60LE857.
A jeszcze podobno ten model akceptuje 4K - ale tego jeszcze nie sprawdziłem.
Cena jest extra dla niebieskich członków forum.
 

wojtmul

New member
Jest moze ktoś z opolskiego lub doloslaskiego kto posiada taki telewizor , bo ja mam juz drugi i mam cały czas ten sam problem fioletowe niebieska poświata na włosach, na postaciach
 

ROTEL6

New member
Jest moze ktoś z opolskiego lub doloslaskiego kto posiada taki telewizor , bo ja mam juz drugi i mam cały czas ten sam problem fioletowe niebieska poświata na włosach, na postaciach


U mnie nic takiego nie wystepuje sprawdzales moze na innym kablu hdmi ? sprawdz tez czy kabelki nie sa jednokierunkowe , moga tez wystepowac podobne zaklocenia jesli masz blisko tv kolumny magnesy moga czasami robic takie efekty.
 

wojtmul

New member
U mnie nic takiego nie wystepuje sprawdzales moze na innym kablu hdmi ? sprawdz tez czy kabelki nie sa jednokierunkowe , moga tez wystepowac podobne zaklocenia jesli masz blisko tv kolumny magnesy moga czasami robic takie efekty.

Kabel HDMI odpada bo na youtube też to występuje mam ogromną prośbę jak możesz nagraj filmik na youtube jak u ciebie to chodzi menu i obraz
 

ROTEL6

New member
Wygląda u mnie to tak :( ta niebieska poświata a w ciemnych scenach jakby brak czerni tylko takie dziwne szumy nawet nie wiem jak to nazwać
Sharp 2 hh - YouTube

Ok postaram sie wieczorem cos nagrac niestety nie mam kamerki filmik bedzie z komorki . Dziwnie to u Ciebie wyglada ten model akurat potrzebuje duzo czasu aby ustawic obraz do wlasnych potrzeb ale czegos takiego u mnie nie widzialem , wiem tez ze ten tv w niektorych egzemplarzach ma problemy z nierownoscia podswietlenia szczegolnie czesto opisywane jest na forach angielsko jezycznych moze tam poszukaj , tu masz link 86 stron duzo do czytania.
2014 Sharp AQUOS Line-Up - Page 85
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to nie wynika z nierówności podświetlenia.

Sprawdziłem na trzech egzemplarzach u mnie tego nie ma.
I szczerze nie mam pojęcia jakie możesz mieć zakłócenia?
Ale przypomina mi to wysokie pole elektromagnetyczne przy telewizorze.
Masz jakiś taki sprzęt tam ???
 

wojtmul

New member
Ale to nie wynika z nierówności podświetlenia.

Sprawdziłem na trzech egzemplarzach u mnie tego nie ma.
I szczerze nie mam pojęcia jakie możesz mieć zakłócenia?
Ale przypomina mi to wysokie pole elektromagnetyczne przy telewizorze.
Masz jakiś taki sprzęt tam ???

jest kino domowe dekoder cyfry plus i ps4
dodam że to drugi telewizor sharp pierwszy mi wymienił bo miał bardzo podobną usterkę
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to mamy przyczynę.
Kiedyś właśnie sam klient miał podobnie.
Przypadkiem przestawił telewizor w inne miejsce i ... ta da - działał super.
Okazało się że ma wysokie pole elektromagnetyczne w tym miejscu.
I powiem Ci więcej że jest to bardzo nie zdrowe nie tylko dla telewizora ale przede wszystkim dla zdrowia.
I zajmij się tym !!!
 

wojtmul

New member
No to mamy przyczynę.
Kiedyś właśnie sam klient miał podobnie.
Przypadkiem przestawił telewizor w inne miejsce i ... ta da - działał super.
Okazało się że ma wysokie pole elektromagnetyczne w tym miejscu.
I powiem Ci więcej że jest to bardzo nie zdrowe nie tylko dla telewizora ale przede wszystkim dla zdrowia.
I zajmij się tym !!!
\

ok przestawię tv w inne miejsce , miałem tam wcześniej tv LCD Led samsung i nic takiego nie występowało hmm..... bardzo dziwna sprawa jak zmienię miejsce to dam znać czy to coś dało
 

wojtmul

New member
\

ok przestawię tv w inne miejsce , miałem tam wcześniej tv LCD Led samsung i nic takiego nie występowało hmm..... bardzo dziwna sprawa jak zmienię miejsce to dam znać czy to coś dało


a przypominało mi się poprzedni był miesiąc w serwisie i powiedzieli że próbowali naprawić ale się nie udało i usterka dalej występowała czyli raczej to nie pole magnetyczne bo bu u nich tego nie było
 

wojtmul

New member
Miałem przed chwilą telefon z Sharp będą u mnie w przyszłym tygodniu zobaczymy co ustalą , profesjonalne podejście trzeba przyznać
 

Daras72

New member
Clouding ?...

No to niezła lipa.Sam się zastanawiałem nad przesiadką z Samsunga serii C8000 na ten model , ale po opiniach o częstym Cloudingu, jakoś mi się odechciewa. Walczyłem z tym w Samsungu i nie mam ochoty na powtórkę z rozrywki. Szkoda );
 
Do góry