SHARP LC-60LE740E - opinie

mundi21

New member
MarcinCC
No nie wstydź się podaj linka do konkurencji bo chyba się nie doczekam tego testu od kkkkkkki a mam zamiar go nabyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Doczekasz się bo go jutro kończę.
Wystarczy będzie zerknąć na zdjęcia by się przekonać że płynność Monstera , płynność pionowa jest rewelacyjna. Blokowanie szumów nie odstaje od topowych modeli Sony, Panasonica czy Samsunga.
Nie ma cloudingu i wytrzymuje konfrontację kątów bocznych , chociaż na kolana nie powala. Brakuje mu oczywiście takiej czerni jak ma Philips ale jutro w nocy sprawdzisz wyniki.
O dziwo bardzo dobrze gra 3D.
 
Ostatnia edycja:

east

New member
Witam

Kupiłem ten TV, podłączyłem wczoraj ps3, włączyłem dwie gry, obraz wygląda świetnie. Mam tylko problem, że w sytuacji, gdy ładuje się gra, albo nowy level, albo co innego, że obraz powinien być czarny na tv, to wyskakuje na cały ekran napis brak sygnału. Po tym jak gra się załaduje, pojawia się na ekranie już normalnie gra. Przejdę level, znów konsola ma załadować kolejny level, to ponownie wyskakuje na cały ekran BARK SYGANŁU. Co z tym zrobic?

Dziękuje za pomoc wszelką....

Pozdrawiam
 

ppdiablo

New member
Kolego u mnie jest ten sam efekt. czym to jest spowodowane nie wiem ale wydaje mi sie ze jest to norma. Dla zainteresowanych pojawiła sie nowa aktualizacja oprogramowania na stronie sharpa.

Co do testu to się chyba nie doczekamy bo się tak pojawia już od czerwca chyba. a szkoda bo to trochę niepoważne podejście do użytkowników i tematu.
 

east

New member
ppdiablo: kolego, ale masz ten efekt przy ps3 czy przy czymś innym także?

Dodam, że jest to uciążliwe dla mnie i jakieś takie drażniące gdzie w trakcie gry wyskakuje mi co chwila napis "Brak sygnału"...
 

ppdiablo

New member
Efekt mam tylko przy PS3 ale tylko w trakcie przejścia z menu głównego ps3 do menu startowego gry. W czasie grania efekt nie występuje.
 

east

New member
Hmmm dziwna sprawa...

Kiki wiesz może co jest przyczyną?

Czy w innych Sharpach występuje to samo, czy tylko przy tym TV tak wygląda sprawa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do poniższych TV pojawił się nowy software do ściągnięcia z naszej strony lub bezpośrednio przez TV podłączony do sieci:

60LE840E
60/70LE740E
70LE835E
80LE645E

Oprócz kilku poprawek „czyszczących” dodano oczekiwaną funkcję Favorite, dzięki której łatwo dodamy ulubione programy do osobnej listy, co jest zwłaszcza przydatne przy korzystaniu z modułu CI+ i tunera DVB-S mając np. 999 programów do posortowania.
 

azet

New member
Bez reklam
witam, tak się przymierzam do większego tv , (mam 42 cali plasmę ) i ten sharp wpadł mi w oko, martwi mnie tylko te 100 Hz, czy to daje radę ? co powiedzą użytkownicy o TV ? i czy będzie ( jest ? ) ten dawno zapowiadany test ?



ps.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ponad 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? różnie, albo blisko 2-3 m, albo daleko 6 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? blisko z boku, daleko na wprost, ale dla lepszego efektu mogę dla filmu postawić na środku fotel , co często czynię
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? obojętnie
6. Jak słońce świeci w pokoju? świeci, patrząc na telewizor z lewa okno , a i na wprost też okno, ale z tego tytułu specjalnie załozyłem rolety więc ciemnicę mogę zrobić
7. Jaki masz obecnie telewizor? 42 " plasma panasonica
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? co będzie miał to będzie miał
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowe , cyfra + z kanałami HD
10. Jakie urządzenia? DVD, PS3, cyfra+,laptop przez HDMI
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? różnie- od paru godzin, do cały dzień
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem, co na to okna ?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, kanały dokumentalne, najlepiej w jakości HD,można zagrać od czasu do czasu
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie wymagające, ale jak jest możliwość to czemu nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? zagram od czasu do czasu
16. Preferencje co do marki? nie ma, padło na SHARP-a
17. Preferencje co do wielkości? większy , padło na 60 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? gdy jest dynamiczna akcja i obraz robi się niewyraźny
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie,
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 6000 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? ten SHARP ma więc niech będzie,ale jak sięsprawuje 3d patrząc lekko z boku ?
 
Ostatnia edycja:

fifol1

New member
Witam pięknie. Mam pytanie do użytkowników tv jak w temacie o wszelkie jego przypadłości, z jakimi po nabyciu muszę się liczyć. Czy w tym modelu występuje problem z wbudowanym tunerem sat, jak w wątku: hdtv.com.pl/forum/sharp/70666-sharp-lc40le830e-mkv-i-napisy.html .Czy problemy z odtwarzaniem napisów do filmów z USB i w nim się spotyka, jak w temacie: hdtv.com.pl/forum/sharp/70666-sharp-lc40le830e-mkv-i-napisy-3.html .Za wszelkie informacje o niedociągnięciach w tym modelu będę wdzięczny. Liczę że będę mógł odstawić ślamazarny PVR od cyfry+, skoro wbudowane jest w tv DVBS2 jeśli tylko kupię moduł CI. O jakości obrazu już info jakieś znalazłem, ale co do problemików użytkowych, współpracy w zakresie wbudowanych gadżetów, to nie bardzo.
 
Ostatnia edycja:

nonamed

New member
poluje na LC-60LE840E... ale chyba kuleje dostępność tych telewizorów w Polsce ?? W ofercie sklepów EuroAgd i MM i innych Saturnach nie widzę... a interesują mnie raty...

@Kiki możesz coś więcej wiesz... ?
 

east

New member
Hmmm właśnie grałem na tym tv w fife 2011 pomiędzy załadowaniem meczów pojawia się ten ekran Brak Sygnału także. Skończyłem grać przełączyłem na HDMI 1 aby na cyfre przejść i to samo Brak Sygnału, to przełączyłem HDMI 2 i spowrotem HDMI 1 i zadziałało...


O co chodzi z tym Brak Sygnału?
 

azet

New member
Bez reklam
czy na fine motion- na wysokim ustawieniu- też pojawiają sięwam artefakty w postaci poświaty wokół np. centralnej postaci na ekranie ,takie coś jak kręgi na wodzie tylko że pojedyńcza fala ?
 

mwas

New member
czy na fine motion- na wysokim ustawieniu- też pojawiają sięwam artefakty w postaci poświaty wokół np. centralnej postaci na ekranie ,takie coś jak kręgi na wodzie tylko że pojedyńcza fala ?

Od około tygodnia jestem posiadaczem tego modelu i zauważyłem, że artefakty potrafią mi się zrobić wokół konturów wyraźniejszych przedmiotów lub postaci podczas szybszych scen. W zasadzie nie bardzo wiem co to jest ten "fine motion" oraz czy te artefakty wyglądają identycznie jak u Ciebie, ale fakt, że zaobserwowałem coś takiego i nie wiem czym jest to spowodowane. Dzisiaj będę testował z lepszej jakości kablem HDMI, może tutaj leży przyczyna.
Ja mam z kolei pytanie z innej beczki - przy odtwarzaniu materiału w 3D, czy jest możliwość aby zamienić ze sobą obraz prawy z lewym lub górny z dolnym ? Widziałem taką opcję na Samsungu - stosuje się ją, kiedy materiał jest dziwnie zakodowany i w efekcie 3D głębia jest odwrócona, tj. plan w oddali de facto pojawia nam się przed nosem i odwrotnie. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)
 
Do góry