Sharp LC-52HD1E - 1wszy test na świecie - opinie użytkowników, wszystko o serii HD1

czago

Banned
mystic napisał:
I tak od oczywistej zalety, jaką jest możliwość SAMODZIELNEJ wymiany FW co nawet dla mało zorientowanej i robiącej to pierwszy raz osoby jest sprawą łopatologiczną (wystarczy przeczytać dokładnie i ze zrozumieniem instrukcję obsługi), zszedłeś do spiskowej teorii dziejów jak to nas Polaków wszyscy w Europie kopią w d...ę.

Nie napisałem, że wszyscy kopią nas Polaków w d..ę tylko, że w przeciwienstwie do innych firm robi to konkretna firma - SHARP.
Zwróciłeś uwagę na różnicę w cenie pomiędzy porównywalnymi (ale tylko z pozoru) telewizorami Sharpa i Sony. Warto wreszcie powiedzieć wprost z czego ona wynika:
- po pierwsze: Sharp, oprócz telewizorów pełnowartościowych, pcha na polski rynek także odrzuty produkcyjne, całe serie telewizorów, które nie przeszły rygorystycznej kontroli jakościowej (patrz: niektóre serie XD1, XL1, XL2 i inne)
- po drugie: Sharp w Polsce nie uznaje Gwarancji Europejskiej, a więc w sposób bezczelny tnie koszty serwisu kosztem polskiego klienta
- po trzecie: Sharp nie dba w Polsce o komfort zakupu dla polskiego klienta. Nie zależy mu aby polski klient mógł w dobrych warunkach porównać dostepne modele i świadomie wybrać. Po co w Polsce salony firmowe? Przecież ten polski plebs i tak wszystko kupi, a już napewno jak mu sie troszkę obniży cenę.
Tak wygląda strategia Sharpa.

Można więc na takim rynku jak polski nieco obniżyć ceny, bo i tak zysk ze sprzedaży produktów nie dopuszczonych na rynek zachodni to wynagrodzi.

Co za tym idzie, przy takiej polityce sprzedaży w Polsce, kupując u nas Sharpa możemy trafić na bubel z prawdopodobieństwem co najmniej kilkakrotnie większym niż przy zakupie telewizorów innych firm.
 

Misiektt

New member
Panowie ale po co ta idiotyczna kłótnia.
Czago jakbyś troche poczytał i znał się troche na elektronice wiedziałbyś, że prawie każdy producent produkuje sprzęt w którym znajduje później jakąś wadę i musi aktualizować oprogramowanie. Nawet mój kawomat musiał przejść aktualizacje płytki z flashem w serwisie, to po prostu elektronika.

Co do Sharpa rozwiązanie jest idealne bo :
1) jak sam widzisz tylko mi przeszkadzał zainstalowany soft 2.9.4
2) mogłem sobie sam zrobić zmiany nie dzwoniąc i nie oddawając telewizora na serwis
3) zajeło mi to 3 minuty
4) mam DLA mnie sprawny telewizor

PRzy każdej aktualizacji, producenci piszą, jeśli wszystko Ci działa nie aktualizuj firmware i koniec.

Twoje wypowiedzi sprowadzają się do płaskich stwierdzeń bez sensu, chcesz mi powiedzieć że jeśli kupiłem Xboxa 360 ze starym firmware rok temu, a kilka tygodni temu wyszła aktualizacja z DivX, to znaczy że jestem głupi i nienormalny, że nie czekałem do dzisiaj albo że autor nie przewidział że w grudniu zrobi DivX i wypiścił odrazu.

Od dawien dawna w połowie sprzętu, którą mam jest aktualizacja firmware począwszy od Pioneera aż po Kawomat, nie jest to nic dziwnego i nie normalnego, więc chwała za to Sharpowi że zrobił to w miarę w bezproblemowy sposób czyli click click :).

Co do gustów o nich nie dyskutuje kochałem się kiedyś w Samsungach, miałem Sony X3500 teraz mam Sharpa bo tak mi bardziej pasuje.
 

czago

Banned
Misiektt,
to nie jest żadna kłótnia tylko wymiana zdań.
Jeśli ktoś jej nie rozumie to być może sprawia wrażenie idiotycznej.

Dla jasności: nie chodzi tu tylko o wymianę wadliwego oprogramowania HD1E sprzedawanego przez Sharpa.
Dla wielu zwykłych użytkowników taka sytuacja jest nie do zaakceptowania. Nie każdy ma ochotę grzebać w oprogramowaniu swoich telewizorów, kawiarek, telefonów, zegarków czy szczoteczek do zębów.

Nie dajmy się zwariować. Sharp nie robi telewizorów dla paru zapaleńców, zadowolonych, że od razu po kupnie mogą wymienić cały soft i potem chwalić się reszcie, że teraz to już mają sprawny TV.

Po zakupie sprzęt powinien być pełnowartościowy beż żadnej wymiany oprogramowania - nawet w przypadku Sharpa, którego dość niska cena mimo wszystko wskazuje, że możemy spodziewać się różnych niemiłych niespodzianek.
 

mystic

New member
czago napisał:
Misiektt,
Dla jasności: nie chodzi tu tylko o wymianę wadliwego oprogramowania HD1E sprzedawanego przez Sharpa.
A mi się wydaje, że chodzi właśnie o to, a resztę uznałbym za duży OFF TOP.
Załóż osobny wątek pt. "Sharp to dno" czy coś w tym stylu, tam wyrażaj do woli swoje sfrustrowanie marką, jej marketingiem, PR ect., bo póki co zaśmiecasz topic nie mającymi nic wspólnego z tytułem wątku bzdetami, których się czytać już nie chce, bo to temat konkretnie nie o tym, o czym ty piszesz, więc daj już sobie siana i oszczędź czasu ludziom, którzy czytają ten topic szukając informacji konkretnie o seri HD1, z której telewizora Ty przecież nie masz. Z mojej strony EOT, moderator powinien zrobić tu porządek.
 

Misiektt

New member
czago nie będę się zniżał do twoich tekstów ale wyraźnie sam nie czytasz tego co ludzie piszą :).

Przecież prawie każda osoba posiada FW 2.9.4 i nikt nie zgłasza żadnych problemów więc dlaczego nazywasz je wadliwym?? Dlatego że mi nie działało tak jak chciałem ??

Ostatnio kupiłem sobie NAS firmy Qnap i też wymieniłem soft bo coś mi nie pasowało, a znam multum ludzi którzy jadą na FW sprzed roku i nikt nie narzeka i nie tyka FW, więc skończmy tą idiotyczną dyskusje, bo po prostu nie masz racji.

Przeczytaj temat od początku i zobaczysz, że jedyną osobą, która narzekała na FW byłem ja, co dokładnie oznacza tyle, że jestem jedyną osobą która miała wadliwy firmware :). Firmware zawsze będzie wadliwy dla jakiejś osoby :) i to akurat jest normalne, dlatego pojawiają się nowe FW, których 99% użytkowników nie wgrywa niezależnie czy to Sharp czy to PS# czy to NAS i uwierz mi znam to z autopsji
 

czago

Banned
mystic napisał:
A mi się wydaje, że chodzi właśnie o to, a resztę uznałbym za duży OFF TOP.
Załóż osobny wątek pt. "Sharp to dno" czy coś w tym stylu, tam wyrażaj do woli swoje sfrustrowanie marką, jej marketingiem, PR ect., bo póki co zaśmiecasz topic nie mającymi nic wspólnego z tytułem wątku bzdetami, których się czytać już nie chce, bo to temat konkretnie nie o tym, o czym ty piszesz, więc daj już sobie siana i oszczędź czasu ludziom, którzy czytają ten topic szukając informacji konkretnie o seri HD1, z której telewizora Ty przecież nie masz. Z mojej strony EOT, moderator powinien zrobić tu porządek.

Wydaje mi się, że ten wątek dotyczy serii HD1E i moje posty wbrew Twoim sugestiom dotyczą w sposób bezpośredni lub pośredni tego modelu. Jeśli uważasz, że potencjalni kupujący oczekują tylko samego wychwalania sprzętu bez ukazywania i podkreślania jego minusów to jesteś w błędzie. Zwracanie uwagi na mankamenty sprzętu zapobiega w przyszłości bolesnym rozczarowaniom potencjalnych nabywców.
 

Misiektt

New member
czago, naprawdę odpuść :)
Miałem 15 000 zł mogłem kupić Sony, mogłem kupić Samsunga, a kupiłem Sharpa - dlaczego ? Czyżbym był głupi ? Czytałem to forum od deski do deski i mnie tylko ogłupiło bo wszędzie coś komuś nie pasuje = ile ludzi tyle opinii. Ja znam wady HD1E a jeśli coś da się zrobić przez banalny update Firmware to zdecydowanie jest to dla mnie zaleta. Miałem obok siebie Pioneera Kuro F86 i Sharpa i wybrałem Sharpa a zawsze się krzywiłem na Sharpa to znaczy co jestem głupi?

Mam doczynienia z potężną ilością różnego rodzaju sprzętu obsługuję firmy i nie tylko firmy doradzam ludzią zakupy w domu i uwierz mi czy chcesz czy nie jeszcze nikt z nich nie narzekał :). Dzięki temu bawiłem się PDP-6080D - jakbyś nie wiedział Kuro 60" Full HD. Na życzenie dostarcze Ci zdjęcia :D

Sharp ma swoje wady ale ta seria HD1E jest bardzo udana i uwierz mi ja nie widze ich za dużo inni widzą znacznie, więcej ale tu nastaje podstawowe pytanie jeśli coś dla mnie nie jest wadą to czy jest to rzeczywiście wadą.

Robiłem testy płynności obrazu i co by nie psikać na Sharpa chodzi prawie idealnie, czego nie można powiedzieć o Samsungach i Sony, zapytaj kogoś kto miał te trzy modele w łapie miał Xboxa 360 z PGR4 i zapierdalał po ulicach.

Reasumując, dla przyszłych klientów - podoba wam się jakiś model - kupcie go i nie sugerujcie się opiniami na forum, bo telewizor kupuje się dla siebie, a nie dlatego że w testach jest najlepszy. Oczywiście jak kogoś stać i jest najbardziej wymagający zawsze może olać wszystkie wypociny i kupić lidera Pioneer'a Kuro :D i nie chodzi o testy to po prostu widać :D


Czago specjalnie dla Ciebie mały Screen :D

36b4d7a1ba1d66b6med.jpg


JAk widać na powyższym obrazku trochę źródeł moge testować :D

 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Potwierdzam na podstawie własnych obserwacji Sharp HD 1 ma niesamowitą płynność i świetnie skaluje również w SD. Polecam też zgłębić wiedzę korzystając z prezentacji w domu. Tam każdy jest najlepszym expertem.
 

espero

New member
kiki napisał:
Potwierdzam na podstawie własnych obserwacji Sharp HD 1 ma niesamowitą płynność i świetnie skaluje również w SD. Polecam też zgłębić wiedzę korzystając z prezentacji w domu. Tam każdy jest najlepszym expertem.

kiki, ale czy skoro XL2 to prawie ten sam TV tyle ze bez wodotryskow, czy mozesz potwierdzic, ze gda identycznie lub w posob bardzo zblizony do HD1? Testowales moze obydwa w 24p? c z plynnoscia?
 

czago

Banned
Misiektt napisał:
czago, naprawdę odpuść :)





Miałem 15 000 zł mogłem kupić Sony, mogłem kupić Samsunga, a kupiłem Sharpa - dlaczego ? Czyżbym był głupi ? Czytałem to forum od deski do deski i mnie tylko ogłupiło bo wszędzie coś komuś nie pasuje = ile ludzi tyle opinii. Ja znam wady HD1E a jeśli coś da się zrobić przez banalny update Firmware to zdecydowanie jest to dla mnie zaleta. Miałem obok siebie Pioneera Kuro F86 i Sharpa i wybrałem Sharpa a zawsze się krzywiłem na Sharpa to znaczy co jestem głupi?​

Mam doczynienia z potężną ilością różnego rodzaju sprzętu obsługuję firmy i nie tylko firmy doradzam ludzią zakupy w domu i uwierz mi czy chcesz czy nie jeszcze nikt z nich nie narzekał :). Dzięki temu bawiłem się PDP-6080D - jakbyś nie wiedział Kuro 60" Full HD. Na życzenie dostarcze Ci zdjęcia :D

Sharp ma swoje wady ale ta seria HD1E jest bardzo udana i uwierz mi ja nie widze ich za dużo inni widzą znacznie, więcej ale tu nastaje podstawowe pytanie jeśli coś dla mnie nie jest wadą to czy jest to rzeczywiście wadą.​

Robiłem testy płynności obrazu i co by nie psikać na Sharpa chodzi prawie idealnie, czego nie można powiedzieć o Samsungach i Sony, zapytaj kogoś kto miał te trzy modele w łapie miał Xboxa 360 z PGR4 i zapierdalał po ulicach.​


Reasumując, dla przyszłych klientów - podoba wam się jakiś model - kupcie go i nie sugerujcie się opiniami na forum, bo telewizor kupuje się dla siebie, a nie dlatego że w testach jest najlepszy. Oczywiście jak kogoś stać i jest najbardziej wymagający zawsze może olać wszystkie wypociny i kupić lidera Pioneer'a Kuro :D i nie chodzi o testy to po prostu widać :D


Jeśli Twoje testy są tak samo obiektywne jak testy sprzedawców piszących na tym forum to nie są dla mnie wiarygodne.​


Trochę dziwi mnie, że zniechęcasz mnie do podawania na forum wad sprzętu. Chyba nie jesteś sprzedawcą?​

Dopóki bedę czytał nieobiektywne testy i zachwalania sprzętu bez podawania jednocześnie jego minusów, dopóty bedę starał się je podawać - jesli takowe bedą mi znane z autopsji lub postów innych użytkowników.

Jestem pewny, że dzięki temu przynajmniej kilka osób nie będzie rozczarowanych z powodu zakupu niewłaściwego modelu.

A decyzja zawsze należy do kupującego. Chodzi o to aby informacje pozyskiwane z tego forum nie były jednostronne.​

Jeśli HD1 to to samo co XL2 tylko z bajerami to niestety dla sporej ilości osób - oględnie mówiąc - nie jest to najlepszy LCD na rynku. XL2 na forum ma skrajne opinie.​



 
Ostatnia edycja:

Misiektt

New member
Czago nie trafiłeś nie mam żadnego sklepu ani żadnego sprzętu nie sprzedaje, a wady chyba podałem nie ? Właśnie o to mi chodzi pierdzielisz o wadach a na oczy modelu nie widziałeś. Wada dla mnie jest wtedy jak ja ją widze, a póki co ich nie widze to znaczy co mam na siłę ich szukać ??

Podawaj sobie wad ile chcesz przecież komu tu to przeszkadza, ja zniechęcam cię do mówienia że możliwość samodzielnego upgradu firmware to wada.

Co do BAJERÓW idąc tym tropem kup sobie Audi albo Mercedesa z welurem w środku i silnikiem 1.8 bo po co bahery prawda ? Każdy kupuje to co lubi, więc wybacz ale dla mnie to nie są bajery a rzeczy któe używam od momentu kupienia.

Miałem XL2 w rękach wolałem sobie kupić wybajerzony model i co nie wolno mi ?

Ciągle nie odpowiadasz mi na pytanie czy widziałeś jakikolwiek inny model LCD podłączony do Xboxa albo PS3, jeśli nie to dalsza dyskusja jest bez sensu.

Jak już powiedziałem, kupiłem telewizor dla Siebie i jak ktoś mnie zapyta o wady modelu który ja mam to mu je wymienie ale niestety póki co widzę jedną jedyną wade, a właściwe dwie - cena, z kąta 30 stopniu obraz nabiera fioletu ale ja oglądam telewizor na wprost, więc dla mnie to też nie wada.
 

czago

Banned
Niepotrzebnie się tak żołądkujesz. Może dlatego, że się nie rozumiemy.
Nie twierdzę, że mozliwość samodzielnego upgradu to wada. Twierdzę natomiast, że sprzedawanie sprzętu z softem, który od razu po kupnie wymaga upgradu bo źle działa, jest wadą.

Jesli ktoś nie widzi wad to nie znaczy, że ich nie ma. Ważne jest tylko czy rzeczywiście ich nie widzi (może za tydzień spostrzec i co wtedy?) i czy jęsli nawet widzi to czy są dla niego istotne.

Co do bajerów to znów nieporozumienie. Za wieloma jestem jak najbardziej za a już napewno za tunerem TV sat HD i twardym dyskiem. Model HD1E był przez jakiś czas moim wybranym więc nie dziwię się, że i Ty go wybrałeś. Z tą różnicą, że mi przeszło (znalazłem wg mnie lepszy) a Tobie nie.

Widziałem kilkakrotnie PS3 podłączone do Sony 46W3000. Według mnie obraz rewelacyjny, na grach smużeń nie widziałem (a przyglądałem się bardzo) i co więcej - nie mogłem się dopatrzyć nawet judderingu (tak to zdaje się nazywa), czyli braku płynności obrazu. Ten efekt jest za to dla mnie bardzo widoczny na filmach puszczanych z Blu-raya po HDMI. Z tego też względu zdecydowanie przekreśliłem serię W3000 i inne serie Sonego bez Motionflow+100Hz.

Wada Sharpów o której piszesz (fiolet) jest znana z innych postów użytkowników i każdy potencjalny nabywca powinien o niej wiedzieć. Może wtedy zwrócić na nią uwagę i jeśli ją w ogóle zauważy i stwierdzi, że mu przeszkadza to kupi inny TV. Ale jeśli stwierdzi, że nic nie widzi (tak jak ja nie widzę smużenia w Soniakach) to kupi właśnie ten model. Chodzi o świadomy wybór aby uniknąć późniejszych rozczarowań.
 

mk5461

New member
espero napisał:
kiki, ale czy skoro XL2 to prawie ten sam TV tyle ze bez wodotryskow, czy mozesz potwierdzic, ze gda identycznie lub w posob bardzo zblizony do HD1? Testowales moze obydwa w 24p? c z plynnoscia?

HD1 nie obsługuje 24p...
 

marcin_best

New member
pku napisał:
Witam :)

Dzisiaj odbyłem co najmniej dwie rozmowy na temat Sharpów HD1E, ale niestety pozostał niedosyt w kwestii trzech spraw:
1. Czy tuner DVB-S to S1 czy S2 tzn czy dekoduje MPEG-2/4 czy tylko 2, lub inaczej czy mozna obejrzec HD z satelity i jakie - 720p 1080i ?? Zakładam ze można choc nie jest to wprost nigdzie napisane, ale bylby niezly numer gdyby nie było można :)
2. Czy napewno ma truD HD - działające przy 1080i.
3. Jak by ktoś tu kiedyś zajrzał i go to interesowało to HD1 nie ma DVB-T z mpeg-4 :(

cytat z innego posta " w Sharpie HD1E tuner DVB-s to S2 - informacje od Sharp'a."

na co ma finalnie wplyw brak S1, czyli dekodera MPEG4 w DVB-S i DVB-T (bo rozumiem z poprzednich postow ze tak jest) ?
jakie stanowi to ogranicznie w ogladaniu kanalow HD z C+? i ew. innych zrodel?
z gory :) dzieki za odp.
 

kumus

New member
Sharp HD1E

espero napisał:
wiem wiem, to skrot myslowy, maja jakies pulldown i chcialem sie dowiedziec jak wygladaja filmy w 24p na obu tych telewizorach, czy widac przycinanie obrazu?

Koniec panowie z mitami - właśnie te mityczne 24 Hz. To tylko piękna nazwa. Sharp ma inne rozwiązanie (piksel do piksela) i moim zdaniem
radzi sobie lepiej niż Sony z 24 Hz.
Oglądałem na cyfrze+HD "Eragon" - coś niesamowitego, żadnego smużenia przy szybkich scenach, cudowne kolory, niewiarygodna płynność -
nazwałem to mistrzostwem świata w technologii telewizorów Full HD,
wrażenia lepsze niż w kinie, nawet dźwięk (tylko z głośników tv to niemal
wrażenia z kina).
Jeszcze raz, chyba większość zaglądających na to forum jest w błędzie
cały czas szukając tych 24 HZ, jak widać są lepsze rozwiązania ale inne nazwy.
Pozdrawiam i życzę spokoju i opanowania przy wyborze nowego TV
 

km1963

New member
Bez reklam
kumus napisał:
Koniec panowie z mitami - właśnie te mityczne 24 Hz. To tylko piękna nazwa. Sharp ma inne rozwiązanie (piksel do piksela) i moim zdaniem
radzi sobie lepiej niż Sony z 24 Hz.
Oglądałem na cyfrze+HD "Eragon" - coś niesamowitego, żadnego smużenia przy szybkich scenach, cudowne kolory, niewiarygodna płynność -
nazwałem to mistrzostwem świata w technologii telewizorów Full HD,
wrażenia lepsze niż w kinie, nawet dźwięk (tylko z głośników tv to niemal
wrażenia z kina).
Jeszcze raz, chyba większość zaglądających na to forum jest w błędzie
cały czas szukając tych 24 HZ, jak widać są lepsze rozwiązania ale inne nazwy.
Pozdrawiam i życzę spokoju i opanowania przy wyborze nowego TV

Witam:)

Gratulacje dla szcęśliwego posiadacza TV HD1 w pełni zadowolonego ze swojego wyboru

ale tak dla innych tytułem przypomnienia to

24p czyli 24 klatki to jest prędkość odtwarzania ( możliwość w TV ) filmu ( filmy orginalnie nagrywane z prędkością 24 klatek ) puszczone prze BR lub HDDVD i to nie to samo co 24Hz
i kolega to porównuje do 100 Hz ( ogólnie mówiąc ) wstawiania dodatkowych klatek co poprawia płynność obrazu i nie są to te same elementy dla wyświetlania obrazu

Mówiąc o " mistrzostwie świata " to dzięki RGB + II - czyli ( czerwony + zielony + niebieski - podstawowe składowe - dodano dadatkowy "czerwony inaczej" i zielony ) kolor twarzy ( po ustawieniach ) jest jak w Kuro idealny czyli "najbardziej różowy" - naturalny i podobnie jak z Kuro konkurencja może tylko o takim pomażyć :D

Pozdrawiam
 

Jimmy

New member
kumus napisał:
Koniec panowie z mitami - właśnie te mityczne 24 Hz. To tylko piękna nazwa. Sharp ma inne rozwiązanie (piksel do piksela) i moim zdaniem
radzi sobie lepiej niż Sony z 24 Hz.
Oglądałem na cyfrze+HD "Eragon" - coś niesamowitego, żadnego smużenia przy szybkich scenach, cudowne kolory, niewiarygodna płynność -
nazwałem to mistrzostwem świata w technologii telewizorów Full HD,
wrażenia lepsze niż w kinie, nawet dźwięk (tylko z głośników tv to niemal
wrażenia z kina).
Jeszcze raz, chyba większość zaglądających na to forum jest w błędzie
cały czas szukając tych 24 HZ, jak widać są lepsze rozwiązania ale inne nazwy.
Pozdrawiam i życzę spokoju i opanowania przy wyborze nowego TV

Dodam tylko do tego co wyjaśnił już wyżej km1963, któremu dziękuję za dociekliwość. Użytkowałem HD1E przez ponad miesiąc. Jego płynność jest naprawdę kiepska. Przyjrzyj się scenom gdy przejeżdżają samochody, motocykle itp. Moj egzemplarz HD1E miał wady we wbudowanym tunerze sat i nagrywarce na dysk twardy, ale ekran pracował normalnie i nie sądzę, aby była różnica między moim i twoim tv pod tym względem. Nie można zaprzeczyć zaletom HD1E - vide moje posty na wątku XL2E z dnia 23-01-2008, 15:56,wczoraj, 13:28 i dziś, ale niestety ma on conajmniej takie wady jak kiepska płynność i brak 24p. Nie wykluczam sytuacji, że tuner sat i nagrywarka HD były wadliwe tylko w moim egzemplarzu HD1E, choć trochę trudno mi w to uwierzyć.

Co do piksel na piksel, to nie ma on tu żadnego znaczenia w zakresie płynności bo jest to sposób skalowania ekranu do otrzymywanego sygnału HD i chodzi tu o to, że otrzymany=wyświetlany czyli piksel na piksel (często występują przy tym lśniące wąskie paski an dole ekranu). Druga opcja "pełny" przy sygnałach HD, rozciąga ekran (ze stratą na rozdzielczości) i wtedy paska nie widać.

Ogólnie mówiąc, nie ma do tej pory ani jednego LCD na rynku, który byłby doskonały. Rozumiem, że każdy chce utwierdzać się w przekonaniu, że dokonał świetnego wyboru kupując ten, a nie inny sprzęt za kilkanaście tysięcy, ale nie można wprowadzać innych w błąd twierdząc, że białe jest czarne, a czarne jest białe mimo tego, że jest bardzo znany polityk w Polsce, który twierdzi, że nikt mu nie udowodni, że białe jest białe a czarne jest czarne.
Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Dodam tylko do tego co wyjaśnił już wyżej km1963, któremu dziękuję za dociekliwość.

No nie Jimmy już się rumienię ;) :D :D
a tak poważnie to Ty ty jesteś tym któremu należy się szacunek jesteś wielki :krol: za prawdę i obiektywizm bo niewielu jest tych co kupią i przyznają się po czasie do " niedoskonałości " swojego wymarzonego TV a już niewielu tych co wrócą na forum i to opiszą

Fajnie że to jednak TV marki Sharp sprawił Ci satysfakcję modelem XL2 choć jak dla mnie niestety to jeszcze nie jest ten "optymalny naj " model od tego producenta ( skąd u mnie tyle wyrozumiałości i jednocześnie oczekiwań ??? - ano miałem XD1 i swego czasu był on najlepszym TV na naszym niestety drugoplanowym dla strategów ( japońsko-amerykańsko-europejskich - dowolność przypadkowa i nie zamierzona) po USA rynku i najwyższy czas by Sharp dostrzegł UE jej rynek (nie mniejszy) i oczekiwania bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić że nie wiedzą o coraz powszechniejszym HD lub nie doceniają wiedzy i kieszeni klienta - troszkę żółci zawsze zeszło :p a co w Sharpie ? ;)

Pozdrawiam
 

Jimmy

New member
km1963 napisał:
No nie Jimmy już się rumienię ;) :D :D
a tak poważnie to Ty ty jesteś tym któremu należy się szacunek jesteś wielki :krol: za prawdę i obiektywizm bo niewielu jest tych co kupią i przyznają się po czasie do " niedoskonałości " swojego wymarzonego TV a już niewielu tych co wrócą na forum i to opiszą

Fajnie że to jednak TV marki Sharp sprawił Ci satysfakcję modelem XL2 choć jak dla mnie niestety to jeszcze nie jest ten "optymalny naj " model od tego producenta ( skąd u mnie tyle wyrozumiałości i jednocześnie oczekiwań ??? - ano miałem XD1 i swego czasu był on najlepszym TV na naszym niestety drugoplanowym dla strategów ( japońsko-amerykańsko-europejskich - dowolność przypadkowa i nie zamierzona) po USA rynku i najwyższy czas by Sharp dostrzegł UE jej rynek (nie mniejszy) i oczekiwania bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić że nie wiedzą o coraz powszechniejszym HD lub nie doceniają wiedzy i kieszeni klienta - troszkę żółci zawsze zeszło :p a co w Sharpie ? ;)

Pozdrawiam

Witam,
Dziękuję km1963 za wiele cennych wskazówek, które od listopada, czasami z bólem, czytałem.
W lutowym wydaniu Sat Kuriera będzie test Sharpa LC-46 HD1E (jest taka zapowiedź w styczniowym) i dowiemy się ile tak naprawdę jest on wart. Sądzę, że pradwopodobnie technicy Sat Kuriera będą jednak testować tylko wbudowany tuner satelitarny i może DVB-T, ale i tak będzie to cenna opinia prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Opinie bowiem na forum potrafią być tak tendencyjne, że podam przykład jednego postu, w którym ktoś tu napisał, że tuner sat w jego HD1E obsługuje przełączniki DiSEqC (a więc np. 2 satelity, co potrafią najprostsze tunery), a serwis Sharpa mówi, że to absolutnie niemożliwe.
Pozdrawiam
 
Do góry