Sharp LC-46LE830E dziwny obraz

GORB

New member
Pominąłem? Zobacz moj ostatni post, zaraz nad Tobą ;)
O jakiej dokladnie plazmie za 3.5tyś piszesz, oraz jakie przypadłości masz na myśli?


Powaznie myślę nad zmianą TV. Szkoda, ze go nie oddałem, jak jeszcze mogłem, ale mówi się trudno.

Sorki, ale odpowiedź dotyczy starszego posta z cenami, z którego pochodzi cytat.

Za ok. 3,5 tys. zł masz teraz Panasonica 50G30 (bez 3D) i Samsunga PS51D6900 (z 3D). Jakieś LG też się pewnie znajdzie.

Każda technologia ma wady i zalety. Wystarczy poszukac na forum....

Dużo większy pobór energii i grzanie si eplazmy to mity wymyślone przez sprzedawców LCD. Pobór prądu jest większy, ale nie na tyle, ze nagle zaczniesz pałacić za prąd kilkadziesiąt złotych mieisęcznie więcej. A co grzanai, to LCD, który mam w kuchni nagrzewa się znacznie bardziej niż plazma w salonie.
 

GORB

New member
U mnie przegrała plazma ze względu na pobór prądu:) Buczenie zasilacza, grzanie się tv:)
Tv u mnie chodzi po 10 godzin dziennie:)
No i wypaleń się wystraszyłem. Czasami dzieciak oglada bajki a potem nie wyłanczając tv biegnie na podwórko:)
Ja wyboru nie żałuję, podoba mi się obraz na sharpie:) Wszystko jest kwestią ustawień:) Już prawie doszłem do pełnego zadowolenia z obrazu:) Hehehe:)

Pobór prądu - kwestia kilku złotych na miesiąc.
buczenie - zdarza się
grzanie się TV - mit, jak już pisaem wcześniej u mnie w domu bradziej grzeje się LCD niż plazma.
Wypalenia - są problemem jesli długo oglądasz to samo (Twój przyklad z dzieckiem)
Ustawienia - różnica jest taka, ze widzę, ze sporo walczycie z ustawienaimi obrazu w TV. Ja na plaźmie mogą oglądać na ustawieniach fabrycznych i obraz jest naturalny z ładnymi kolorami.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Tylko, że kolego @GORB SHARP LE830E w moim przypadku model 46 calowy zużywa średnio 68 Wat.
Która plazma tyle zużyje ?
Poza tym mam jeszcze plazmę 42 cale Panasonica która grzeje jak kaloryfer. Kumpel ma LG 50 cali i ta to w ogóle daje jak słońce na pustyni.
Niby tego nie czuć bo ekran jest tylko ciepły ale latem w gorące dni jest to bardzo dokuczliwe.
W przeciwieństwie do plazmy i LCD w SHARP'ie LE830E matryca jest po prosu zimna nawet po 10 godzinach grania.
Nowa i energooszczędna technologia w tym wypadku jest naprawdę dobra.

A co do ustawień to jakbyś miał tyle możliwości co w Sharpie to też byś kombinował jak przysłowiowy koń pod górę :)
W swojej plazmie tego nie masz, ot co ;)
 
Ostatnia edycja:

GORB

New member
Tylko, że kolego @GORB SHARP LE830E w moim przypadku model 46 calowy zużywa średnio 68 Wat.
Która plazma tyle zużyje ?
Poza tym mam jeszcze plazmę 42 cale Panasonica która grzeje jak kaloryfer. Kumpel ma LG 50 cali i ta to w ogóle daje jak słońce na pustyni.
Niby tego nie czuć bo niby ekran jest tylko niby ciepły ale latem w gorące dni jest to bardzo dokuczliwe.
W przeciwieństwie do plazmy i LCD w SHARP'ie LE830E matryca jest po prosu zimna nawet po 10 godzinach grania.
Nowa i energooszczędna technologia w tym wypadku jest naprawdę dobra.

Ja nie mam zamairu nikogo przekonywać. Każdy wybiera co lubi. Też przez bardzo długi czas nie mogłem się zdecydować, czy plazma, czy LED. U mnie przeważyła jakość obrazu, bo np. za prąd i tak płacę krocie, więc TV nic tu nie zaważy na moich rachunkach.

Pojawiłem się tutaj tylko, by zwrócić uwagę autorki wątku na to, ze skoro braz z LCD LEd ją mocno rozczarował, to moze zwrócić uwagę na plazmy.

Tak więc nie atakujcie mnie Panowie, bo znikam z tego wątku (nie dotyczy on bowiem różnic między technologiami).
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
To nie tak kolego @GORB. Nie mam zamiaru Cię przekonywać, a tym bardziej przeganiać z tego tematu. To jest forum i każdy może pisać o własnych doświadczeniach.
Zgadzam się z tobą że plazma jest OK. ale obecnie obie technologie jakościowo się zrównały i wybór jest naprawdę ciężki. Ja miałem kupić Panasa 50G30, potem 50VT30 ale najbardziej bałem się grzania ekranu bo latem miałem naprawdę gorąco w pokoju. Obecnie mam plazmę Panasa 42 cale, LCD Sony 32 cale i Sharpa na LED 46 cali i mam jako takie porównanie. Przed zakupem Sharpa nie tylko chodziłem po sklepach oglądając obraz ale każdy ekran dotykałem zewnętrzną stroną dłoni oraz zbliżałem policzek do ekranu. Może mam świra ale latem nie potrzebuję ogrzewania bo mam w miarę słoneczny pokój.
 

octopus1975

New member
Wprowadzilem ustawienia Axela do 60le830 i jakby cos ruszylo. Ale brak czasu i slonce powoduje, ze ocenie lepiej wieczorem. Ale na ten moment moge dodac, ze raczej jest lepiej. Dodam tez, ze ustawienia Axela i fabryczne w moim tv byly w ok 70% takie same. I mam jeszcze kilka innych ustawien ale nie bylo u Axela o tym mowy wiec nie wiem czy sa one np w 60" a w 46 nie ma czy zostaly pominiete i juz.
 
Do góry