Sharp LC-46LE830E dziwny obraz

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Ustawienia DVB-T:
Wchodzisz najpierw na DTV przyciskiem w pilocie, a potem:
Menu -> Ustawienia -> Ustawienia wyświetlania -> Automatyczna instalacja -> TAK -> Polski -> Wyszukiwanie cyfrowe
Dzięki.
Na zewnętrznej radiowej nic nie znalazł.
Jutro spróbuję z jakimś kawałkiem kabla albo inną radiową wewnętrzną ale raczej się nie łudzę bo DVB-T jak wszystkim wiadomo jest jeszcze w fazie testów i żaden nadajnik w Polsce nie nadaje z pełną mocą.
 

facet

Member
Bez reklam
PS. Wesoly z ciebie czlowiek, facet :)
Hahahaha:) Zgadza się:)

widac w ujęciach w terenie, gzdie jest piasek, bloto, itp. Wszystko wpada w jedeń odcień i jest to raczej powiązanie żółtego z czerwienią
A czegos takiego to u siebie nie zauważyłem:)
Być może na coniektórych sygnałach SD, ale na HD jest super:)
Właśnie oglądam kanał CI:) (sygnał SD) Wykopują trupa:) Ziemia i błoto czarne i brązowe:)
Żólta jest tylko taśma policyjna:)
 

arcu

New member
Zamiast spać, to ja robie zdjecia, ale ok.
Niestety aparat przeklamuje, byc moze skladowe bardziej odpowiadają matrycy w aparacie niz moim oczom :)

W poniższej fotce najbardziej widać efekt, choć na zywo jest bardziej intensywnie. Widać sciany, podlogi, wszystko w jednym odcieniu. W kazdym niemal serialu TV jest ten efekt, wchodzi notorycznie w beż:


Tu podobnie, ściana budynku ma beżową poswiate, asfalt rowniez. Aparat niezle to odseparował muszę przyznać:


Tu tło już fajniej, acz twarze wciaż beżowawe


Tu znowu efekt beżu


Tu także, ale nieco mniej drastycznie, na zywo oczami wyglada to gorzej:
 
Ostatnia edycja:

facet

Member
Bez reklam
Twoje Użytkownika.
Z tym że:
Temp kolorow: Średnio niska
Gamma +1
DNR: auto
Tryb Filmu: Zaawansowane niskie
Zakres OPC: +7 -7
 

arcu

New member
Sa to Twoje 'Uzytkownik' AXEL


Istnieje też szansa, ze to wina dekodera nbox.
 
Ostatnia edycja:

arcu

New member
Zalezy od materiału też.
Po prostu jak sa intensywne kolory, to TV swieci OK.
Ale jak zaczynają się odcienie kolorów, czyli kolory wpadające w pastelowe, to obraz robi się taki jakby, hm.. jednolity, mdły, szarobury.
Mówią na to gradacja, beznadziejną ma gradację

Ciągle widzę jakąś mgłę w tym obrazie.
Oczywiscie z blu-ray'a idzie elegancko - TV da sie ogladac nawet z pół metra, ale z kanałów HD, oczywiscie jest mega poprawa do SD, ale to wciąż nie to, czego oczekiwałem tak de-facto.

PS. Te HD kanały to idą w 720i, no nie? (nie mylić polączenia tunera z TV, bo tu jest 1080i, ale chodzi o sygnal transmitujący)
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Ja też mam taką mgłę na ekranie jak NIE siedzę centralnie na wprost TV. Nawet na wieszaku pochyliłem go lekko w dół do poziomu oczu siedzącego na kanapie. Jak stoję to obraz już nie jest tak ostry. Kąty też tracą sporo. 20-25 stopni to maks. dla siedzenia z boku. Ten TV trzeba ustawić tak dokładnie jak kolumny głośnikowe dla audiofila :D
Ja przeskoczyłem na razie na tryb AV: [STANDARD] bo obraz wydaje mi się bardziej żywy i ostry.

Czasem błyśnie mi myśl, że trzeba było kupić PDP, ale za chwilę pomyślę o wadach PDP i Sharp jest "cacy" :D
 

arcu

New member
Niby zadowoleni, ale widze, ze tez narzekasz na szczegóły.

Powiem szczerze, ze na standardowym jest jeszcze gorzej, jesli chodzi o beż, ale na szczescie połapalem sie w czym rzecz.
Chodzi o temperature średnią - daje ona ten własnie beż, jak dam na średnio-niską, to beż znika, ale pojawia się troche czerwieni.

Czerwień mozna podregulować ręcznie za pomocą GAIN.
Dałem wstępnie G na +8, B na +10, R gdzieś na -1..-2 dla High i dla Low.
Jest znacznie lepiej, ale gradacja jest wciąż spieprzona

Gdzie tą słabą gradacje widać? No wlasnie wszedzie tam, gdzie jset ciemno z kamerą, czyli np. ujęcia we wnętrzu, np. w pokoju, gdzie swiatło kręconego materiału jest niedostateczne.
Widać ewidentnie, że tam gdzie ma być biel (np. biała ściana czy sufit, albo lodowka w kuchni), wpadało w ten beż, teraz tego beżu nie ma, ale wciąż barwy są słabo odseparowane bo ciągle wpada jakaś poświata - tak jakby LCD miał pokazywać dobrze, ale z tyłu go podświetla jakiś kolor.

Słyszałem, że ogolnie podświetlanie LED wprowadza taki fałsz w gradacjach, ponieważ światło LED emituje bardzo wąskie pasemka widmowe widoczne na spektroskopie, więc owe LED nie uzupełnia należycie całego pasma od podczerwieni do ultrafioletu.

Idąc dalej, jechałem wlasnie na ustawieniach Twoich nieco zmodyfikowanych ustawieniach film (coś robiłem z czerwienia, chyba przesunalem ją na żółć i tę żółć dodatkowo osłabilem) i na 10-punktowych ustawieniach balansu bieli od Assasina wychodzi całkiem OK, choć do ideału wciaż daleko :(

Kalibrator w tych 10-punktowych widać, ze dla 1-go punktu bardzo zroznicował balans, bo wlasnie w najciemniejszych scenach TV sobie najgorzej radzi. Może trzeba teraz zostawic CMS, a zająć się balansem bieli z kazdym z 10 punktów.

Albo olać już sprawę i kupić tą cholerną plazmę. Poświcić kilka browarkow, zeby móc odlozyć pozniej na rachunki za prąd :D
 
Ostatnia edycja:

GORB

New member
Pozostaje dostosować go najlepiej jak się tylko uda, bo tego typu problemy ma rowniez konkurencja, wiec zmiana TV na innego w tej samej klasie cenowej nie wiele da.
No chyba, ze wydasz grubo ponad 5000,- na sonego z serii HX, to bedzie pełne zadowolenie :)

Nie wiem, czy celowo, ale widzę, że pominąłeś plazmy, a w cenie ok 3,5 tys. można kupic 50 calową plazmę z ładnymi naturalnymi kolorami. Plazmy mają inne przypadłości, ale natualne kolory to ich silna strona.
 

arcu

New member
Nie wiem, czy celowo, ale widzę, że pominąłeś plazmy, a w cenie ok 3,5 tys. można kupic 50 calową plazmę z ładnymi naturalnymi kolorami. Plazmy mają inne przypadłości, ale natualne kolory to ich silna strona.

Pominąłem? Zobacz moj ostatni post, zaraz nad Tobą ;)
O jakiej dokladnie plazmie za 3.5tyś piszesz, oraz jakie przypadłości masz na myśli?


Powaznie myślę nad zmianą TV. Szkoda, ze go nie oddałem, jak jeszcze mogłem, ale mówi się trudno.
 

facet

Member
Bez reklam
U mnie przegrała plazma ze względu na pobór prądu:) Buczenie zasilacza, grzanie się tv:)
Tv u mnie chodzi po 10 godzin dziennie:)
No i wypaleń się wystraszyłem. Czasami dzieciak oglada bajki a potem nie wyłanczając tv biegnie na podwórko:)
Ja wyboru nie żałuję, podoba mi się obraz na sharpie:) Wszystko jest kwestią ustawień:) Już prawie doszłem do pełnego zadowolenia z obrazu:) Hehehe:)
 

ewaldus

New member
Facet wg mnie, to w 80% zalezy od jakosci obrazu jaki zapodamy na tv, a 20% to ustawienia. U mnie duzo corka oglada Disney Chanel i tu nic nie poradzisz, chocby nie wiadomo jak ustawial. Teraz leci Mam Talent na Tvn HD, obraz super i ciezko go zepsuc ustawieniami. Jak macie Astre, to zobaczcie Eins Festiwal HD (w nce 502), to petla ok. 5min, obraz super. Po 10-ciu dniach moge powiedziec, ze wart byl tych 3170 zl z okularami za 40" jest bardzo wymagajacy co do sygnalu, dzwiek tez ok., ale jak dam bass na full, to czasami lubi obudowa ,,zarenonansowac", a ja lubie duuuzo basu. Chmurek zadnych nie widze, czasami wieczorem jak dam wyzsza jasnosc to po lewej i prawej przy ciemnych scenach pojawi sie mala poswiata podswietlenia, ale musi byc jasnosc na +3,+4 czego raczej sie nie stosuje.
 

arcu

New member
chyba macie racje.
To tak, jakby z audycji AM chcieć jakości Hi-End

Z blu-ray'a jest zajefajnie, obraz po prostu żyleta, dobrze nasycona i nie przesycona zarazem.
Z DVD już gorzej, ale też fajnie (a brat już narzeka na przepalenia i znikąt wzięte czerwienie na swoim szajsungu i za bardzo nie może z tym nic zrobić).

Niemniej, bardziej rozczarowany jestem n-ką i ich dekoderami nbox.
Moze turbodekoder śmiga lepiej. Zastanowie sie i sobie wymienie, poki jest jeszcze taka mozliwosc
 
Ostatnia edycja:

ewaldus

New member
Ale czego konkretnie oczekujesz od decodera? Za bialasa nic nie musiales placic, prosty w obsludze, jak sie zepsuje od reki wymienia. Nie oczekuj mozliwosci takich jak za sprzet ~1500-2000zl, ktory po dwoch, trzech latach moze sie okazac przestarzaly i trzeba bedzie znowu zainwestowac 2,3 tysiaczki.
 
Do góry