SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

SMT

New member
Chyba kategoria mojego pytania nalezy do tych mniej
popularnych, ale mimo to pozwole sobie zadac je jeszcze raz.

Ostatnio nabylem telwizor lcd sharp 37x20e,
i po podpieciu go do laptopa napotykam naspetujacy problem.
Jak puszczam ripy z HD, dajmy na to 10 gb, i odtwarzam je
bezposrednio na ekranie laptopa to dzialaja plynnie,
bez najmniejszych zarzutow.
Natomiast jesli podlaczam lapka do telewizora,
to filmy lekko/minimalnie skacza!
Probowalem juz chyba wszystkiego,
rozne sterowniki do karty graficznej,
rozne kodek packi (cccp, matroska, k-lite, allinone),
rozne playery, ustawialem rozne rozdzielczosci i wszedzie czasem mniej, czasem wiecej,
ale wystepuje to minimalne skakanie.
Nie mam pojecia co z tym zrobic, w szczegolnosci, ze na lapku smiga,
a jak podlaczam lcd po HDMI to wystepuje lekkie skakanie.
Nie ogarniam tych zaawansowanych ustawien w kodekach h264,
wiec tak sie bawilem metoda prob i bledow, ktora daje jakies
tam minimalne efekty ale i tak nigdy nie uzystakalem ,
tak plynnego obrazu na lcd jak na ekranie lapaka.
Pomozcie bo juz jestem kompletnie bezsilny

laptop:
-hp pavilion dv9033cl:
c2d 2.0
geforcego7600
1gb ramu

lcd:
-sharp 37x20e

podlaczenie:
-kanel HDMI:
manta za 2 dychy

PS: wydaje mi sie ze z racji bezproblemowego odtwarzania na ekranie lapka,
oraz faktu, ze ripy 1 gigowe czy 10 defacto tak samo lekko skacza,
to musi byc chyba cos w ustawieniach kodekow!?

PS2: czy mozliwe ze po hdmi spada wydajnosc gpu/cpu ?


pzdr.
 

alsat1

New member
Czy to banding?

Witam.Poczytałem trochę o Sharpach z serii x20e i nabyłem wersję 37" z angielskiego sklepu Argos po dobrej cenie 505 Funtów wraz z dostawą do domu.
Mam go od dzisiaj i od rana oglądam na nim cyfrę i testowałem kompa podłączonego pod EXT7.
Obraz z kompa miodzio,super jakość a jak dojdzie kabel HDMI/DVI to podejrzewam że będzie jeszcze lepszy.
Cyfrę oglądam na zwykłym tunku SD Technomate 1500 który odczytuje kartę cyfry i ogólnie wszystko ok tylko zauważyłem że na niektórych kanałach,szczególnie na Canal+sport i Canal + Film są małe paseczki,czasem niezauważalne,a czasem bardziej.Czy to banding?Na canal+sport na meczu w sumie cały czas obraz do bani i nie wiem czy tylko ja tak mam czy inni użytkownicy tej serii też tak mają na tym kanale....Na innych kanałach tego niezauważyłem,może tylko na HBO,HBO2 i HBO Comedy na niektórych filmach też taka jakby mała pikseloza czy paseczki,ale nie duże aczkolwiek czasem zniekształacające trochę obraz.
Mecz który leciał na TVp Info o niebo lepszej jakości niż na Canal+Sport-czy to c+ może mieć słaby bitrate na nie swoich kanałach?

Kanały TVN,TVN7,TVP1 są ok,dosyć dobrej jakości jak na SD na tym LCD.Szczególnie TVN-bdb obraz.

Nie mam okazji jeszcze przetestować jakości HD ale zamierzam niedługo kupić jakiś dekoder HD i mam pytanie czy na kanałach HD też takie paseczki/kwadraciki pojawiają się?Jak to z tym jest?

A może powinienem oddać telewizor,bo mam na to 30 dni.

Czy na palzmach jest lepsza jakość obrazu SD?

Proszę o porady-dziękuję.
 

xeero

New member
SMT napisał:
Chyba kategoria mojego pytania nalezy do tych mniej
popularnych, ale mimo to pozwole sobie zadac je jeszcze raz.

Ostatnio nabylem telwizor lcd sharp 37x20e,
i po podpieciu go do laptopa napotykam naspetujacy problem.
Jak puszczam ripy z HD, dajmy na to 10 gb, i odtwarzam je
bezposrednio na ekranie laptopa to dzialaja plynnie,
bez najmniejszych zarzutow.
Natomiast jesli podlaczam lapka do telewizora,
to filmy lekko/minimalnie skacza!
Probowalem juz chyba wszystkiego,
rozne sterowniki do karty graficznej,
rozne kodek packi (cccp, matroska, k-lite, allinone),
rozne playery, ustawialem rozne rozdzielczosci i wszedzie czasem mniej, czasem wiecej,
ale wystepuje to minimalne skakanie.
Nie mam pojecia co z tym zrobic, w szczegolnosci, ze na lapku smiga,
a jak podlaczam lcd po HDMI to wystepuje lekkie skakanie.
Nie ogarniam tych zaawansowanych ustawien w kodekach h264,
wiec tak sie bawilem metoda prob i bledow, ktora daje jakies
tam minimalne efekty ale i tak nigdy nie uzystakalem ,
tak plynnego obrazu na lcd jak na ekranie lapaka.
Pomozcie bo juz jestem kompletnie bezsilny

laptop:
-hp pavilion dv9033cl:
c2d 2.0
geforcego7600
1gb ramu

lcd:
-sharp 37x20e

podlaczenie:
-kanel HDMI:
manta za 2 dychy

PS: wydaje mi sie ze z racji bezproblemowego odtwarzania na ekranie lapka,
oraz faktu, ze ripy 1 gigowe czy 10 defacto tak samo lekko skacza,
to musi byc chyba cos w ustawieniach kodekow!?
PS2: czy mozliwe ze po hdmi spada wydajnosc gpu/cpu ?
pzdr.
Witam,
Mam podobny problem mam tv sharpa 46X20E kiedy podpinam go do komputera zaczyna mi siać, tzn. filmy nie zaleznie od tego czy to 720 czy 1080 dostają spowolnienia i obraz i dzwiek. winamp sie przycina, myszka skacze po ekranie a nie plynnie sie przesuwa. tragedia, nie mówiąc o oglądaniu filmu bo tego nie da sie zrobic bo jest klatkowanie czy to na TV czy na monitorze. problem przestaje istnieć w momencie odpięcią kabla HDMI-DVI od TV lub wyłączenie TV z zasilania.
TV i komp podpięte przez listwę zasilającą, kabelek HDMI-DVI nie najtańszy PROLINK z filterkami na końcówkach. już nie wiem co mam zrobić. żadna wiertarka, szlifierka czy pralka mi nie dziala w innym pokoju. ręce mi opadaja bo jak mi przywiezli TV do domu to podpiolem go pod laptopa i nie mialem problemów z filmami natomiast jak jest podpiętu komputer stacjonarny do sieci to niestety mogę zapomniec o filmach. ktos ma jakieś pomysły jak temu zaradzić ?? korzystanie z laptopa jest nie wykonalne bo nie moze hulać w 1080.
 

alsat1

New member
xeero napisał:
Witam,
Mam podobny problem mam tv sharpa 46X20E kiedy podpinam go do komputera zaczyna mi siać, tzn. filmy nie zaleznie od tego czy to 720 czy 1080 dostają spowolnienia i obraz i dzwiek. winamp sie przycina, myszka skacze po ekranie a nie plynnie sie przesuwa. tragedia, nie mówiąc o oglądaniu filmu bo tego nie da sie zrobic bo jest klatkowanie czy to na TV czy na monitorze. problem przestaje istnieć w momencie odpięcią kabla HDMI-DVI od TV lub wyłączenie TV z zasilania.
TV i komp podpięte przez listwę zasilającą, kabelek HDMI-DVI nie najtańszy PROLINK z filterkami na końcówkach. już nie wiem co mam zrobić. żadna wiertarka, szlifierka czy pralka mi nie dziala w innym pokoju. ręce mi opadaja bo jak mi przywiezli TV do domu to podpiolem go pod laptopa i nie mialem problemów z filmami natomiast jak jest podpiętu komputer stacjonarny do sieci to niestety mogę zapomniec o filmach. ktos ma jakieś pomysły jak temu zaradzić ?? korzystanie z laptopa jest nie wykonalne bo nie moze hulać w 1080.


Spróbuj innego playera,mi po próbach i wgraniu wszystkich kodeków najlepiej działa BSPalyer(zero przycinkem na filmach HD)-polecam.

A co do mojego problemu,sa tylko czasami te paski,szczególnie na meczach na C+,ale rzadko,na innych kanałch nie ma.
Za to zauważyłem inny problem,otóż gdy na ekaranie jest ciemno,na filmie,reklamie,czy nawet na kompie pod hdmi gdy na ekranie w prawym dolnym rogu widzę lekką jasną poświatę,myślałem że to może zakłócenia od kabla który wisiał obok ale nie.
Nie przeszkadza to gdy jest jasno na ekranie,ale gdy jest akcja w ciemnych scenach jest to dosyć widoczne....
chyba muszę wymienić model....
 

xeero

New member
Rozwiazałem mój problem wywaliłem karte graficzną 8500GT zgodna z HD i przełaczyłęm się na zintegrowana 6100 problem minął. Wine ponoszą karty graficzne nie współgrające po DVI z HDMI na TV. Co prawda nie mam tylu ustawień co poprzednio ale nawet 1080 mi się nie jąkają :)
 

sPiDeK

Member
Witam.

Mam blizniaczy model do x20 tzn. 37b20e, rozni sie kolorem obudowy.
Telewizor cacy, ale na ciemnych scenach widac ze lampy z lewej i prawej strony nierowno podswietlaja matryce. Nie chodzi o same rogi, ale cale boki nierowno roswietlaja matryce, pozostawiajac efet taki ze boki sa jasniejsze od srodka telewizora :(. Widac to szczegolnie na ciemnych scenach. Czytalem w tym watku ze kilka osob zauwazylo ten problem. Zadzwonilem do serwisu Sharpa i wyslali mi jakiegos technika ktory ma to zobaczyc i teraz pytanie czy to przypadlosc tych telewizorow czy trafilem na trefny model i upierac sie nad wymiana?? Zaznacze ze ogladajac przez 5 dni satelite nie zauwazylem tego, dopiero po podpieciu do kompa i puszczeniu filmu hd dokladnie to widac (np. napisy koncowe). Prosze o wypowiedz osoby ktore faktycznie zauwazaja ten efekt i znaja sie na tym, bo napewno wiele osob nawet tego nie zauwaza a jednak takie cos posiada.

Pozdrawiam.

Wlasnie dostalem informacje od kolegi ktory kupil razem ze mna model 37x20e i ma ten sam objaw :( To chyba taka wada tych tv, tylko jedni to widza drudzy nie ;/
 
Ostatnia edycja:

_MarSs_

New member
Każdy LCD podświetlany lampami ma nierówną jasność ekranu. W jednych nierównomierność nie przekracza 5% i tego nie widać, a u innych dochodzi do 40% i to widzi każdy.
Ponieważ nierównomierność podświetlania zmienia się w funkcji mocy świecenia lamp, to popróbuj pobawić się podświetlaniem, aby dobrać możliwie najlepsze rozświetlenie.
 

bemx2k

New member
Tym co im zrywa filmy HD , panowie sprawdzcie swoje wypasione laptopy ;) a tak powaznie
grafiki w laptopach powiedzmy ponizej 700£ to lipa
i jak posiadacie laptopa z kulawa grafika i aktywujecie
dualview to musi sie to odbic na wydajnosci GPU :/

Ja mam dwa kompy w domu ( nie laptopy ) i z obydwu obraz na TV spoko malina , dadam jeszcze na koniec ze najbardziej wydajny i dajacy max jakosc jest codeck CoreAVC Pro 1.8
 

xeero

New member
bemx2k napisał:
Ja mam dwa kompy w domu ( nie laptopy ) i z obydwu obraz na TV spoko malina , dadam jeszcze na koniec ze najbardziej wydajny i dajacy max jakosc jest codeck CoreAVC Pro 1.8

A czy możesz napisać jakie masz karty graficzne w środku bo ja wymiękłem jak moja grafika się nie sprawdziła. Dzięki.
 

alsat1

New member
Witam ponownie.
Jak koledzy wyżej pisali,i pisałem trochę również,mam także problem z nie równym podświetleniem matrycy a rzecz tyczy się prawego dolnego rogu.Jest on bardzo podświetlony na ciemnych scenach a ostatnio nawet już to widać czasem normalnie na filmach.Mam wrażenie jakby to się pomacniało to podświetlenie,jakby było to coraz jaśniejsze.Zmiana w ustawieniach podświetlenia nic nie pomaga.
Czy mam oddać TV?
 

sPiDeK

Member
xeero napisał:
A czy możesz napisać jakie masz karty graficzne w środku bo ja wymiękłem jak moja grafika się nie sprawdziła. Dzięki.

Ja mam 8600gt i od strzala poszlo na 1080p, bez zadnego grzebania w ustawieniach. Wpialem kabel i smiga.

Przy okazji po zmianie na kabel dvi-hdmi nie ma juz wrazenia ze lampy po bokach swieca mocniej. Duzo lepiej teraz sie oglada i jasniejsze boki praktycznie zauwazalne sa tylko na napisach koncowych i to tez trzeba sie wpatrzec. Nie wiem co ma kabel do lamp, ale jest duuuzoo lepiej i juz mi to nie przeszkadza :)
 

SMT

New member
bemx2k napisał:
Tym co im zrywa filmy HD , panowie sprawdzcie swoje wypasione laptopy ;) a tak powaznie
grafiki w laptopach powiedzmy ponizej 700£ to lipa
i jak posiadacie laptopa z kulawa grafika i aktywujecie
dualview to musi sie to odbic na wydajnosci GPU :/

Ja mam dwa kompy w domu ( nie laptopy ) i z obydwu obraz na TV spoko malina , dadam jeszcze na koniec ze najbardziej wydajny i dajacy max jakosc jest codeck CoreAVC Pro 1.8

Jak pisalem, problem nie polega na tym ze laptop nie ogarnia odtwarzania filmow hd, tylko na tym ze na ekranie laptopa odtwarza plynnie a na lcd skacze, ale nie jednoczesnie, NIE na dual view. Pisalem caly czas o trybie single view, tylko na lcd.
Niestety moj problem nie znikl, caly czas jest skakanie - trzesienie sie obrazu (takie same na ripach 1gb czy na 12gb)! I jak narazie to chyba 4 forum i nikt nigdzie mi niestety nie pomogl

PS:
btw moze powtorze
hp pavilon dv9033cl:
-c2d 2.0
-2gb ram
-gerofcego7600 (komp byl opcjonalnie sprzedawany z odtwarzaczami hddvd, wiec nie wydaje mi sie zeby grafika nie ogarniala ripow)



pzdr.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
SMT napisał:
Jak pisalem, problem nie polega na tym ze laptop nie ogarnia odtwarzania filmow hd...nigdzie mi niestety nie pomogl...
hp pavilon dv9033cl:
-c2d 2.0
-2gb ram
-gerofcego7600 (komp byl opcjonalnie sprzedawany z odtwarzaczami hddvd, wiec nie wydaje mi sie zeby grafika nie ogarniala ripow)
pzdr.

A jednak moim zdaniem problem tkwi po stronie laptopa - i rozwiązania szukaj albo w servisie HP albo na forach komputerowych!
Gdybyś łączył się HDMI-DVI albo DVI-DVI - można by o coś posądzać twój TV
A rozwiązanie testu na problemy z HP jest banalne:
- na pewno masz choć 1 znajomego z LCD lub Plazmą z wejściem HDMI - poproś by przyniósł TV do ciebie... żartuję :) Oczywiście ty leć z lapkiem i swoim kablem (jest oczywiście opcja winy kabla) i po prostu sprawdź czy jest to samo! Jeśli tak -> to jak pisałem wcześniej może serwis HP pomoże.

Może masz źle osadzone złącze hdmi na grafice lub samo złącze jest wadliwe.
Oczywiście pomijam kwestie kodeków, bo twierdzisz, że na ekranie lapka jest OK.
tyle moich wywodów...
 

Walduss

New member
Uuuuufffffffff........... przeczytałem cały wątek :) Dwa dni mi to zajęło ale na temat serii x20E wiem chyba wszystko.... no dobra prawie wszystko, stąd mam dwa pytania.

Pytanie 1. Teoretycznie rozmiar ma znaczenie (chociaż kobiety twierdzą, że niekoniecznie :) ) ale mam dylemat w jakim rozmiarze wybrać panel. Waham się pomiędzy 42'' a 46''. Z pomiarów wyszło mi że mam 3,5-4m od ściany gdzie chciałbym powiesić telewizor. Skłaniam się ku 46'' ale nie chcę przedobrzyć... Telewizor będzie podpięty przynajmniej jeszcze przez 1,5 roku do cyfrowego Polsatu. Potem zobaczymy. Chcę też oglądać filmy na DVD i BD i cieszyć się HD. Może jakąś konsolę ale to już marginalnie. Głównie TV satelitarna + czasami DVD i BD. Który rozmiar do takich zastosowań będzie najlepszy.

Pytanie 2. W tym wątku było poruszane parę razy ale nikt nie udzielił odpowiedzi. Jak sprawdzić wersję softu i jak zrobić update do najnowszej wersji. Może jest gdzieś to opisane będę wdzięczny za linka. Udało mi się tylko wyłuskać, że pendrive musi być FAT:)

EDIT
Pytanie nr.2 rozwiązuje poniższy link. Co prawda po niemiecku ale można skumać o co kaman. :)
www*sharp.de/softwareupdates/lcd-tv/lc3237424652_x20e_basis.html

Ktoś będzie tak miły i wspomoże mnie... ?
 
Ostatnia edycja:

derhund

New member
bierz 46 ja mam 52 z odległości 4,5-5m i jest ok
co do pendriva czyta mi z kilku różnych ale przy nagrywaniu filmów lepszy jest twardziel z zasilaniem tak ma mój brat i śmiga aż miło
 

_MarSs_

New member
Jak Ci tak dobrze idzie z czytaniem, to zajżyj jeszcze tutaj: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=18564

Pen drive musi być mniejszy niż 2GB, bo podobno te większe robia problemy, system plików FAT.

Co do rozmiaru to bierz 46" bo 4 metry to szmat drogi do TV.

derhund napisał:
... co do pendriva czyta mi z kilku różnych ale przy nagrywaniu filmów lepszy jest twardziel z zasilaniem tak ma mój brat i śmiga aż miło

Ale o co chodzi? Zgrywa filmy z TV czy odtwarza na TV - jakieś cuda chyba!
 

pafka

New member
Witam

Na początku dodam tylko, że świetne forum dzięki któremu podjąłem decyzję o kupnie LC - 46X20E.
Telewizorek ok. Ale mam problem z ustawieniem zegara. czytałem że sygnał sam pobiera. Gdzieś doczytałem że z telegazety itd. Ale ma się to mało do prawdy bo czas idzie o godzinę do przodu oraz minut nie zgadzają się kompletnie do czasu z telegazety. Mam podpięty sygnał analogowy z kablówki.
Jak ręcznie ustawić czas bo w menu są tylko opcje wyświetlania czasu ale ustawienie daty i zegara nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam
 
Do góry