SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

Jcob

New member
Tak serio to cały czas mam schize, ze podczas grania mam za ciemny obraz!!!:roll: Czern jest tak mocna, ze np. w cieniu nic nie widac:roll::rolleyes:
Chyba tak poprostu musi byc:mrgreen:
 

drek02

New member
sila glosu

Witam wszytkich!Kilka dni temy kupilem Sharpa 37X20E i po podlaczeniu z Dvd przez component (zwykły odtwarzacz)mam taki problem.W telewizorze ustawiona jest sila glosu na maxa a w rzeczywistosci jest normalnie.Podobnie jest z innymi kanalmi telewizji "N"ktora podlaczona jest przez Hdmi,czy Xbox360.Czy moze ktos spotkal sie z tym samym lub podobnym problemem ,czy to norma?Z gory dzieki.Pozdrawiam
 

tomter

New member
Przy niektóerych ustawieniach (duża ostrość) na obrazie z tunera C+ po kablu HD obraz wydaje się jakby był pocięty żyletką drobne pionowe nacięcia? czy to może być wada tunera czy tez jest to normalka?
 

mirek74

New member
drek02 napisał:
Witam wszytkich!Kilka dni temy kupilem Sharpa 37X20E i po podlaczeniu z Dvd przez component (zwykły odtwarzacz)mam taki problem.W telewizorze ustawiona jest sila glosu na maxa a w rzeczywistosci jest normalnie.Podobnie jest z innymi kanalmi telewizji "N"ktora podlaczona jest przez Hdmi,czy Xbox360.Czy moze ktos spotkal sie z tym samym lub podobnym problemem ,czy to norma?Z gory dzieki.Pozdrawiam

Masz głównie źle ustawioną kontrast i jasność.
Pozdrawiam
 

bulek

New member
Jeśli dobrze rozumiem, to pokazywana godzina zalezy od kanału, który w danym momencie oglądasz. Chyba nie ma jak ustawić czasu ręcznie na stałe.
 

Ru$lan

New member
Dlaczego mój tv nie łapie aktualnego czasu?
Włanczam telegazete zarówno na programach analogowych jak i tych z dvb no i jak nie było aktualnego czasu tak nadal nie ma. ( do soboty byłem godzinę w tył, a teraz już jestem wie... ) Powoli zaczyna mnie to irytowa...
 

mikas

Member
Wiatam wszystkich, właśnie kupiłem tego Sharpa LC-42X20E i jestem z niego bardzo zadowolony, tylko mam kilka pytań.

1. Jak sprawdzić jaką ma się wersje softu w LCD, czym to zmieniąć i gdzie znajdę nowy soft ?
2.Ktoś polecał do kalibracji program Digital Video Essentialss, gdzie go znajdę, bo na google go nie widzę. Czy wtedy będe musiał podłączyć komputer do LCD i tak go ustawić?
3. Mam tuner Technomate 9100 na linux, jest on podobny do Dreamboxa i ma wyjście SCART, ale w ustawieniach obrazu mogę przełączyć na YPbPr, jak na to przełącze to mam wtedy zielony obraz. Czy jak kupię kabel EURO-Component to czy po przełączeniu na to będe miał lepszy obraz od zwykłego euro ?
4.Kino domowe podłączyłem kablem EURO ale mam też jeszcze jedno dvd z wyjściem Component jak podłącze to dvd takim kablem to obraz jest lepszy niż z euro ?
 

mikas

Member
A czy na tym Sharpie można odtowrzyć zdjęcia np z karty SD w Full HD. Myślałem o jakimś tanim użądzeniu do którego mogę włożyć SD i podłączyć HDMI. Bo w tym telewizorze mamy też USB, ale sądze że służy ono wyłącznie do upgrade softu itp.
 

bulek

New member
Można, byle takie urządzenie wysyłało ci obraz FullHD przez HDMI. Mam taki prosty odtwarzacz DVD Fergusona z wejściem USB. Zdjęcia z dowolnego flasha podłączonego do USB wysyła właśnie w formacie o który pytasz.
 

pkoso

New member
nales99 napisał:
Witam

Może mi ktoś powiedzieć czy takie wyświetlanie koloru przez sharpa 42x20e jest normalne czy to może niesprawny egzemplarz. Przy oglądaniu scen w których kamera przesówa sie na boki lub góra dół skutkuje to pojawianiem się ciemniejszych pasów.
Prosze o pomoc, jest to drugi egzemplarz tego modelu który mam w domu. Już raz wymieniłem pierwsza sztuka posiadała taki sam "efekt" (plus ciemniejsze plamy) tylko o wiele bardziej widoczny.

Pozdrawiam
Witam chciałem sie odnieśc do tak mocno zachwalanego tv na tym forum. Miałem dokładnie to samo bardzo mi przeszkadzało przy ogladaniu pilki noznej bylo widoczne i pod koniec to juz nizego nie ogladalem tylko patrzylem czy te paski sa widoczne i ciagle tam byly wiec poprostu oddalem tv do serwisu a serwis stwierdzil ze to wada ktorej nie mozna zreperowac no i dostalem papier z ktorym oddalem tv do sklepu internetowego i dostalem zwrot kasy. Konkludujac nie kupie wiecej nic tej marki za duzo mnie to kosztowalo nerwow i stresow jest niedopracowany i pelen wad a dodatkowo wciskane kity ze ten typ tak ma znajduja tu jak widze podatny grunt bo przeciez to sharp ktory nie moze byc kiepski ;) wiem, bo sam sie dalem na to nabrac wlasnie po przegladaniu postow na tym forum. Druga rzecz to oddawanie do sklepow tzw zwrotow przez 10 dni - :D jak myslicie co sie dzieje z tymi tv oddanymi przez co sprytniejszych i bardziej przedsiebiorczych i tych co wogole cos zauwazyli ano mysle ze wracaja do obiegu hehe no i stad sie bierze ze co chwila ktos dostaje tv ktorego ktos wczesniej odeslal nie odlepiajac folijek ale widzac wady :) Ja przynajmniej mam czyste sumienie bo moj wrocil do sharpa jako zlom - przynajmniej na razie. Pewnie po odswiezeniu wroci na rynek i znowu ktos napisze ze ma paski. pozdrawim wszystkich serdecznie i zycze aby sie wam wymarzone sharpy nie mialy wad i sie nie psuly.
 

Zbih

New member
Witam
Zakupiłem wczoraj sharpa 32X0E i wszystko pięknie i fajnie poza jednym szkopułem .. cały czas widać nieruchome delikatne niebieskie pasy po kątem ok. 30 stopni, pochylone w prawo .. jest ich z 5 .. widać to bardzo na białym tle...efekt jest taki, ze raz jest biały kolor, raz jasno niebieski (na zmianę przez cały ekran).. w starym tv tego nie miałem .. wina telewizora czy wadliwa sztuka????
 

mihalix

New member
Witam serdecznie,
37X20E kupiłem tydzień temu. Po tym czasie, dokonaniu wielu prób z różnymi ustawieniami mam kilka spostrzeżeń. Do TV podłączony jest dekoder cyfry PVR HD. Obraz na kanałach hd faktycznie niesamowity. W przypadku sd jest "mocno średnio". Problem pojawia się gdy na ekranie mamy do czynienia z szybkim ruchem i ciemnym obrazem. Pojawiają się wtedy ukośne pasy. Widoczne jest to także w przypadku obrazu z DVD (podłączony scart-em). Co ciekawe nie udało mi się podłączyć DVD za pomocą kabla componentowego- nic się nie wyświetlało.

pzdr
 

gworm

New member
42x20e

witajcie.
pierwszy post na tym forum :), ale wcześnie naczytałem się trochę i wiele waszych postów pomogło mi w wyborze telewizora.
Tak więc zakupiłem 42X20E w saturnie w katowicach :) promo było :).
cena do 5000zł.
Kupiłem ten telewizor wybierając go z porównania z Plazmą LG50PC51.
wybór trafił na sharpa ponieważ:
1.FULLHD
2.Matowa matryca 4ms
3.DVB-T
4.Dolby Digital (wyjście optyczne)
5.brak mankamentów typowych dla Plazmy.

Po pięciu dniach użytkowania, telewizor działa, badpixeli nie zauważyłem, nic nie piszczy itd. podłączona Upc kablówka - dobry obraz.
brak bandingu :)
Soft M000105 (planuje update)

A teraz spostrzeżenia.
Mam dość nasłoneczniony pokój w dzień, telewizor jest na przeciwko okna i mam wrażenie że jasność matrycy jest niewystarczająca, niestety w dnień nie da sie inaczej oglądać TV jak tylko i wyłącznie w tybie Dynamicznym i czasami wydaje się , że ten tryb także jest niewystarczający.

Pytanie do Was:
Czy macie podobne spostrzeżenia, że matryca o jasności 450 cd/m2 jest niewystarczająca?

pozdrawiam.

 
Ostatnia edycja:

Bruno

New member
Witam wszystkich,

jestem w posiadaniu tv 46x20e. Mam pytanie do posiadaczy tego lcd.
W jaki sposób można oglądać cyfrową tv za pośrednictwem dvb-t?
Mieszkam w Warszawie i chciałbym pooglądać cyfrowo kilka kanałów.
Nie wiem jak uruchomić tą funkcję w moim tv. Czy potrzebna jest specjalna antena? Myślałem, ze taka jest wbudowana.

Bardzo proszę o odpowiedź.
Z góry dzięki.

Pozdrawiam!
 

aldhar

New member
gworm: mówisz, że nie masz bandingu? a jaką masz serię?
Ja dziś miałem okazję zobaczyć karton z zamówionym telewizorem w firmie kurierskiej - niestety nie zmieścił się do samochodu i dowiozą mi go jutro. Pudełko wyglądało jak drugiej świeżości (mocno naderwane w okolicach rączek do noszenia). Numer seryjny na pudle zaczynał się od 707... czyli wyprodukowany w lipcu zeszłego roku. Czy to aby nie za stary egzemplarz jak na kwietniowe zamówienie? Myślicie, że próbują mi wcisnąć czyjś zwrot? Jeszcze jutro mogę nie odbierać tej przesyłki, więc proszę o opinie.
 
Do góry