SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

wilewicz

New member
Może źle się wyraziłem - "przekonać" - chodzi mi o opinie posiadaczy modelu 37X20E użytkujących telewizor w domu - modele większe mają inne matryce i w moim mniemaniu są nieporównywalne z mniejszymi... Może gorszy obraz w sklepie wynika z większej "czułości" telewizora na jakość sygnału i w domowych warunkach można w pełni cieszyć się wielokrotnie opisywanymi zaletami tego telewizora?
 

szy

New member
wilewicz napisał:
Może źle się wyraziłem - "przekonać" - chodzi mi o opinie posiadaczy modelu 37X20E użytkujących telewizor w domu - modele większe mają inne matryce i w moim mniemaniu są nieporównywalne z mniejszymi... Może gorszy obraz w sklepie wynika z większej "czułości" telewizora na jakość sygnału i w domowych warunkach można w pełni cieszyć się wielokrotnie opisywanymi zaletami tego telewizora?
mnie tez zastanawiaja te smuzenia w roznych sklepach. bialy kolor to jakis jasny szary. a slaby sygnal sd to jakas sieczka. tez mi sie wydaje ze pochlebne opinie odnosnie sharpax20 sa do modelow wiekszych od 37. moze ktos sie wypowie z uzytkownikow 37.
 

Dzika Mrówka

New member
Dzień dobry cześć i czołem ;)


Mam pytanie natury technicznej.

Do LCD 42x20e podłączona jest przez HDMI konsola Xbox 360. Z telewizora do amplitunera puszczony cyfrowy kabelek optyczny. W konsoli ustawiony DD5.1.
Dlaczego nie mogę usyskać dżwięku Dolby Digital na amplitunerze?
Sprawdziłem i ampli zglasza sygnał PCM a nie DD. Dodatkowo w instrukcji do Sharpa jest informacja że po podłączeniu kabelka cyfrowego należy wybrać w jakim trybie ma pracować wyjście cyfrowe: PCM czy Dolby Digital, ale niestety w żadnych trybach HDMI nie widać tej opcji, pojawia się za to w trybie TV - nie wiem o co tu chodzi.
Kombinowałem z różnymi kablami i ustawieniami i nic.
Wie ktoś gdzie jest pies pogrzebany?


Pozdrawiam miłośników Sharpa :eek:k:
 

bulek

New member
Na zgaranicznych forach dość dużo osób się skarży na brak poprawnego dźwięku z xboxa przez HDMI. Rozwiązania konkretnego nie widzę. Niektórzy ustawiają na konsoli na przmian Stereo i DD5.1 aż zaskoczy odpowiedni tryb... i podobno im pomaga.
 

Dzika Mrówka

New member
Niestety problem nie leży po stronie xboxa, gdyż podłączałem inne urządzenia w podany sposób, czy to ps3 albo odtwarzacz dvd i nadal sygnał wyprowadzany z telewizora przez kabel optyczny nie jest w DD5.1. :confused:

Rozumuję że w jakiś sposób trzeba przestawić w LCD wyjście optyczne z z PCM na DD ale nie mogę rozkminić jak.
 

nales99

New member
Pomocy

Witam

Może mi ktoś powiedzieć czy takie wyświetlanie koloru przez sharpa 42x20e jest normalne czy to może niesprawny egzemplarz. Przy oglądaniu scen w których kamera przesówa sie na boki lub góra dół skutkuje to pojawianiem się ciemniejszych pasów.
Prosze o pomoc, jest to drugi egzemplarz tego modelu który mam w domu. Już raz wymieniłem pierwsza sztuka posiadała taki sam "efekt" (plus ciemniejsze plamy) tylko o wiele bardziej widoczny.

Pozdrawiam
 

Orioł

New member
Wadliwa sztuka po prostu. Po dwóch nieudanych naprawach (wymianach?) możesz zwrócić towar. W mojej 46" nie ma takiego problemu. I jak dotąd nigdzie czegoś takiego nie widziałem u Sharpików.
 

_Jakub

New member
nales99 napisał:
Witam

Może mi ktoś powiedzieć czy takie wyświetlanie koloru przez sharpa 42x20e jest normalne czy to może niesprawny egzemplarz. Przy oglądaniu scen w których kamera przesówa sie na boki lub góra dół skutkuje to pojawianiem się ciemniejszych pasów.
Prosze o pomoc, jest to drugi egzemplarz tego modelu który mam w domu. Już raz wymieniłem pierwsza sztuka posiadała taki sam "efekt" (plus ciemniejsze plamy) tylko o wiele bardziej widoczny.

Pozdrawiam


To tzw. banding. Też tak mam na 46 calach. Z tego co czytałem testy to ta kwestia była tam poruszona więc chyba to normalne. Ja wogole mam jakby połowę ekranu jaśniejszą patrząc na wprost od lewej strony (widać to na ciemnym tle), nie wiem czy tak działa podświetlenie matrycy czy to też jest wada. Ale nie zamierzam już nic wymieniać bo mam model nr 5 !!! (wymieniałem głównie na piksele, a i tak mam 3 martwe obecnie :)) Jak się o tym wszystkim zapomni, to naprawdę obraz jest rewelacyjny !!!
 

nales99

New member
heh :/

Witam

Chłopaki dzięki za słowa otuchy.
Kontaktowałem się z przedstawicielem sharpa i on mi powiedział że to normalna cecha tv 42 i więcej cali, jest to cecha powstała przy procesie produkcji i tak po prostu jest, na niektórych tv jest to bardziej widoczne a na niektórych mniej.
Szczerze mówiąc nie takiej odpowiedzi się spodziewałem, na pocieszenie pozostaje mi to że nie mam żadnego martwego piksela.
Ale wacham się jeszcze czy wymieniać jeszcze raz czy już wyluzować i zostać z tym egzemplarzem.

Jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam
 

mchmiel21

New member
Hmmm no i sie stało...

Po 1,5 miesiąca moja 46" X20e sie "popsuła" mam niebieski pionowy pasek przez cały ekran :( najbardziej mnie przeraża teraz worzenie telewizora i kurna czekanie aż go naprawia i dadzą kolejna matrycę ze spierdziolonymi pixelami. Sharp zaczyna mnie denerwować.

Czy może ktoś mi napisać jak wygląda sprawa dowozu do nich telewizora? czy jeżeli kupowałem w sklepie internetowym to wioze do nich czy do sharpa?
 

krecha2

New member
jak sie wam sprawuje ten model tv we wspolpracy z tv 'N-ka''
zamierzam zalozyc , czy kanaly sd dzialaja lepiej z satelity czy z kablowki blokowej?
 

mirek74

New member
N-ka śmiga na X20E aż miło, jakość programów jest naprawdę bardzo dobra, a na HD szczególnie, gdy jest cos wyświetlane gdzie jest bardzo dużo szczegółów rewelacja. Natomiast, co do całej oferty programowej N-ki, po za kanałami Discovery, HBO, i Filmbox to raczej lekko mówiąc nic ciekawego. Szczególnie pakiet Hity Filmowe, moim zdaniem porażka, naprawdę jeszcze nic tam nie oglądałem. Ale jeśli chodzi o jakość to jest bardzo dobra.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy jakie masz warunki ?
To ścisła czołówka światowa. Ma znakomitą najnowszą matrycę 4 ms. Ma nowe skalery i świetnie spisuje sie do wielu urzadzeń od dobrym sygnale:
HD dvd, blu ray, dvd, Tuner cyfrowy, komp , aparat cyfrowy, kamera hd lub dobra cyfrowa.
 

makis

New member
OK dziękuję,ma współpracować z tunerem sat. Cyfra+ lub "N" i komputerem, a co powiesz na Philipsa 47 PFL 9732D bo chciałbym dokonać właściwego wyboru pomiędzy tymi dwoma TV, w ciągu ostatnich trzech lat zmieniłem dwa telewizory, ten chciałbym mieć na dłużej, przepraszam , że pytam o to samo w dwóch miejscach
 
Ostatnia edycja:

tomter

New member
Witam, może ktoś z użytkowników 46X20 poda jakie zastosował ustawienia obrazu??
czy istnieje możliwość oglądania kanałów C+ przez tuner wmontowany w telewizor?
 
Ostatnia edycja:

Jcob

New member
Witam! Moje ustawienia dla kablówki to :
OPC- Wył
Podświetlanie +12
Kontrast +32
Jasność 0
Kolor 0
Barwa 0
Ostrość +3

temp.kolorow średnio niska
trb akcji wył.
tryb filmu standard
active contrast wył

Ustawienia dla PS3 - HDMI
OPC- Wył
Podświetlanie +12
Kontrast +35
Jasność +7
Kolor 0
Barwa 0
Ostrość +1
temp.kolorow średnio niska
trb akcji wył.
tryb filmu standard
active contrast wł


Peace:eek:k:
 

mirek74

New member
Jcob, nie za duży kontrast ?, no ale to kwestia gustu. Proponuję ściągnąć Digital Video Essentialss :eek:k: , i skalibrować sobie TV.
Pozdrawiam
 
Do góry