SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

maciek_w

New member
42 chyba w sam raz?

Witam,
dzięki za posty krecha2 i mirek74, ja planowałem zakup modelu 37 ale po waszych wypowiedziach widzę, że z odległości 3-3,5 metra można oglądać ten tv42" nawet z kablówki, szkoda tylko, że pojawiło się info o buczeniu a to przecież wada modelu XD, czyżby nowa seria x20 została tylko odchudzona?
 

krecha2

New member
Chlopaki podpielem ps3 kablem HDMI (dostalem go za darmo w centrum sony jako dodatek do ps3) wlaczam film dvd obraz jest ok ,tylko z okolo 20 cm widac na calym ekranie przezroczyste cieniutkie paski proste jak od linijki.. ps3 odtwarza mi film na dvd w trybie 1080p 50 hz, co to moze byc te paski oczywiscie ,tez tak macie?, czy moze to wina kabla? zobaczcie u siebie! jutro bede mial film blue-ray wiec zobacze czy tak samo bedzie na tym nosniku!
 

mirek74

New member
krecha2 napisał:
Chlopaki podpielem ps3 kablem HDMI (dostalem go za darmo w centrum sony jako dodatek do ps3) wlaczam film dvd obraz jest ok ,tylko z okolo 20 cm widac na calym ekranie przezroczyste cieniutkie paski proste jak od linijki.. ps3 odtwarza mi film na dvd w trybie 1080p 50 hz, co to moze byc te paski oczywiscie ,tez tak macie?, czy moze to wina kabla? zobaczcie u siebie! jutro bede mial film blue-ray wiec zobacze czy tak samo bedzie na tym nosniku!
Witam
Wygląda to na winę kabla.
Pozdrawiam
 

krecha2

New member
A Ja mam problem z moim Sharpem X20e 42 cale ,pierwsza rzecz juz wiem dlaczego mowicie ze jest bezszelestny , bo taki jest ale jak do niego podlacze cos np. ps3 albo kompa wtedy jest cisza , gdy wylacze ktores z urzadzen robi sie halas i piszczy cos z tylu , 1 rzecz!
2 .. widac banding! jak gram na nowo nabytym ps3 mnie to wkurza ..czasami na jakis odcieniach miedzy kolorami np ciemnym brazowym na motorstormie, pojawiaja sie paski jasne w roznych czeesciach ekranu widoczne , co do tv jest bardzo fajny kolory sa ok ale te 2 rzeczy mnie dobijaja, powiedzcie czy banding mozna zglosic do serwisu? ,piszczenie pokaze im bo juz mam jak! pomocy!
 

warebel

New member
wczoraj dolecial do mnie 46" TV omawianego tutaj modelu i poza tym ze jest ogromny i robi niesamowite wrazenie, to mam rowniez z nim 2 problemy. tak jak przedmowca, podczas grania w niektore gry na PS3 (np GT HD) widze czasami jakby jakas siatke na TV, sam nie wiem czy po jakims czasie oko przestanie to widziec?

druga rzecz, to znalazlem na calej matrycy chyba 4 czy 5 martwych pixeli. obejrzalem cala matryce centymetr po centymetrze i mam mieszane uczucia, bo nie wiem czy inni nabywcy tez takie cos maja, czy moze mialem po prostu pecha. w sumie z ok. 3m nic nie widac, ale wydajac takie pieniadze, chcialoby sie miec produkt idealny! chyba moge zamienic na inny egzemplaz?

na zakonczenie powiem, ze jak do tej pory nie uslyszalem zadnych niepokojacych odglosow z niego (piszczenie, buczenie ect.), a ogladalem TV do poznych godzin nocnych.

prosze posiadaczy o porady w sprawie tych dwoch kwestii ktore poruszylem.
 

Buddy

New member
Witam wszystkich,

Właśnie przymierzam się do zakupu 42X20E i czytając wcześniejsze posty zaniepokoiłem się, czy mój wybór jest właściwy :???:. Wiem, że nie ma zapewne modelu, który byłby wolny od wad w zupełności. Jednak chciałbym ograniczyć do minimum ryzyko kupna wadliwgo LCD. Być może ta nowa seria X20E nie pozbyła się jeszcze wad wieku dziecięcego ...

Tak czy inaczej, proszę kolegów i koleżanki o wszelkie uwagi dotyczące ich użytkowania, a także wskazówki jakich sklepów na necie trzeba się wystrzegać, a jakim z czystym sumieniem można zaufać:eek:k:.

Z góry wielkie dzięki ... Buddy;)
 

Mouera

New member
Chyba z dostępnością 37X20 nadal jest problem - nigdzie nie można go kupić, i żaden ze sprzedawców nie potrafił odpowiedzieć kiedy będą - wie ktoś może coś więcej?
 

Airvision

New member
Facet w Avansie mówił, że pod koniec obecnego miesiąca.

Osobiście teraz nie jestem do końca przekonany do 37x20e gdy w Saturnie jest 42 calowy XD1E za 4.5k choć z drugiej strony to podobno najgorszy model XD. Mętlik mam w głowie.
 

sajgon

New member
No właśnie pod jakim względem XD1E jest gorszy.
Porównując go do X20E:
* Ma starsze wejścia HDMI (X20E ma HDMI 1.3 ) ma to duże znaczenie dla PS3 i innych urządzeń?
* Gorszą matryce (X20E ma 10 bitową) co to znaczy, czy rzeczywiście to widać w codziennym użytkowaniu
* No i właśnie co to znaczy że X20E ma funkcję 1080p/24 czy również jest to ważne przy konsoli PS3?
:hmm:
 

Mouera

New member
Patrząc na cenę w Saturnie - 4500 za 42" - jestem prawie skłonny kupić 42XD1 - przecież 37X20 tyle kosztuje a nawet więcej.

Najgorsze jest to że mam przygotowaną gotówkę, ale X20 nie ma i nie wiadomo kiedy będą, a 42XD1 można jutro pójść i kupić (teoretycznie).

Rozmawiałem dzisiaj z facetem z notebooki.pl - stwierdził, że chodzą pogłoski że X20 do końca roku może nie być - kur.... - co tu robić???
 

mirek74

New member
Witam
SAJGON pytał czy widać tą funkcje 24p. Widać i to, zaje....iście dobrze, tylko, że film wygląda wtedy jakoś jak teatr, faktycznie wszystko jest jakieś dokładniejsze a sam film wygląda jak nakręcony inną kamerą (dla mnie trochę dziwne). Natomiast, co do samego TV, mój 46X20E zawiesił mi się trzy razy, dwa razy tak, że myślałem, że będę dzwonił po serwis, nic nie dało się zrobić, nawet wyciąganie wtyczki z gniazdka nie pomagało, po chwili sam zaskoczył, nie wiem, o co chodzi nie jarze tematu. Chyba zadzwonię do serwisu żeby mi wgrali nowy soft( pewnie pomoże), co do samego TV jest naprawdę dobry, kolory, kontrast, barwy, po prostu rewelacja.
Pozdrawiam
 

Ru$lan

New member
mirek74 a w jakich okolicznościach przyrody twój tv zaliczył zwis? mam ten sam telewizor i jeszcze (na szczęście) nic takiego mi się nie stało
 

krecha2

New member
Witam ja mam 42 x20e zwiechy nie mam , martwych pikseli nie mam, Ale za to mam problem z bandingiem! najbardziej widoczny na brazowym kolorze ,szarym i ciemnych odcieniach, mam go z lewej strony ekranu i tylko tam zauwazylem , wiecie moze co moge z tym zrobic?
 

jaceksobczak

New member
Czekam już 3 tygodnie na 37X20E. Sklep gdzie go zamówiłem twierdzi że ma potwierdzoną dostawę , ale jest jakiś problem z dostawą z magazynu centralnego Sharpa w Hamburgu. Nikt nie wie kiedy to nastąpi .Co ciekawe taka sama sytuacja z tym modelem jest w całej Europie , a nie tylko w Polsce.
 

zeter

New member
46x20e

Mam go od 2 tygodni i jestem zadowolony.
martwych pikseli brak
nie buczy
oglądam Cyfrę + z odległości 4,5 m

W oszczędzaniu Tryb 2 po załączeniu pilotem aby pokazał się obraz trzeba poczekać ok. 4 min
Dwa razy zdarzyło się, że po tych 4 min naprzemiennie zaczęły mrugać diodki czerwona i zielona a obrazu nie było.
Ponowne wciścięcie startu na pilocie uruchamia obraz.

Może ktoś zna sekwencję wejścia do menu serwisowego?
Czy komuś też mrugają diodki?
 
Ostatnia edycja:

kozi170

New member
Wiecie czy jest różnica w parametrach i w miejscu produkcji między 42X20E a 46X20E?
Chciałem kupić 46 w Media Markt ale z tego co piszecie to drogi jest u nas bo 7600zł dlatego zastanawiam sie nad 42...
Chyba, że możecie polecic jakiś pewny sklep internetowy albo inny gdzie 46 jest w dobrej cenie...
pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedź.
 

pom22

New member
kozi170 napisał:
Wiecie czy jest różnica w parametrach i w miejscu produkcji między 42X20E a 46X20E?
Chciałem kupić 46 w Media Markt ale z tego co piszecie to drogi jest u nas bo 7600zł dlatego zastanawiam sie nad 42...
Chyba, że możecie polecic jakiś pewny sklep internetowy albo inny gdzie 46 jest w dobrej cenie...
pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedź.


Ja kupiłem dwa tygodnie temu w Konstancinie w sklepie GAWIT 46x20e za 6800
 

przemekxyz

New member
online

Mouera napisał:
Patrząc na cenę w Saturnie - 4500 za 42" - jestem prawie skłonny kupić 42XD1 - przecież 37X20 tyle kosztuje a nawet więcej.

Najgorsze jest to że mam przygotowaną gotówkę, ale X20 nie ma i nie wiadomo kiedy będą, a 42XD1 można jutro pójść i kupić (teoretycznie).

Rozmawiałem dzisiaj z facetem z notebooki.pl - stwierdził, że chodzą pogłoski że X20 do końca roku może nie być - kur.... - co tu robić???
Nie wiem jaki masz problem... :p
Jest przecierz allegro, ceneo, czy inne skapce do wyboru :grin:

Ja zamowilem kilka godzin temu x20 - 46 cali i jutro mi do domu kurier przyniesie :twisted:


ps. decyzje podjalem dzieki forumowiczom THX ! :krol:
 
Do góry