SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

mirek74

New member
Witam
Posiadam od ponad tygodnia 46X20E, wszystko OK. tylko że skórnik dwa razy mi się zawiesił. TJ. Był wyłączony pilotem świeciła się ta czerwona dioda, i jak chciałem go włączyć to po naciśnięciu w pilicie przycisku włączenia zaświeciła w TV zielona dioda i tyle, TV nie uruchomił się. Po wyjęciu wtyczki z gniazdka wszystko wróciło do normy.
Prosił bym innych użytkowników tego TV o odpowiedź czy u nich coś takiego też się zdarzyło.?
Pozdrawiam
 

eclips

New member
witam
jestem mocno zainteresowany 46x20 ale mam problem co wybrac.czy w tej samej cenie jvc 46z70 czy dopłacic i 46xl2.
prosze o rade bo jutro ide kupic tv a a nie znalazłem nigdzie porównania do jvc
 

Airvision

New member
Albo jestem noga z angielskiego albo wychodzi na to, że i w tych modelach występuje problem z bandingiem

http://www.avforums.com/forums/




PS. Na tym forum posty czyta się od dołu jak u siebie zauważyłem do tego przykładowo pierwszy post tematu jest na ostatniej stronie (czyli na odwrót niż na większości stron). Chociaż może to przez ustawienia - radzę patrzyć na daty postów.
 

krecha2

New member
no to chlopaki do dziela .. kto z was zauwazyl banding! ja mam sygnal sd z kablowki blokowej :) i powiem ze czasami ale zadko w szarych odcieniach filmu lub programu widac gdzie-niegdzie takie male kreseczki w pionie mysle ze to kwesta sygnalu , po podpieciu kompa nie widzialem (moze sie nie przygladalem bo puszczalem dema 1080p:) piszcie czy widzicie to!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja nie dopatrzyłem się bandingu

icon1.gif
Sharp 46X 20 - pierwsze wejście
Są już na rynku polskim rynku od kilku dni w sprzedaży .
Extra że są lekkie bo wreszcie samemu można wziąć pod pachę i nawet nie poczuć wagi.
Przedstawiciel pochodzi z Japonii

DSC_0721.jpg


posiada cały plik instrukcji w różnych językach co świadczy o szerokim rynku na ten model. Ale instrukcja w języku polskim jest w komplecie o ile telewizor pochodzi z sieci Sharp Polska.
DSC_0722.jpg


jak zawsze jest dobrze zabezpieczony przed porysowaniem przez steropian
DSC_0724.jpg


informacja mówi ,że mamy doczynienia z pierwszym na rynku w dystrybucji
odchudzonym modelem.
DSC_0729.jpg


stopa tradycyjnie nieobrotowa
DSC_0730.jpg


No i potwierdzenie wszystkich zalet wyposażenia.
Panoramiczny telewizor LCD 46'' 16:9
Stereo NICAM z Virtual Dolby Surround
Pełna zgodność matrycy z obrazem telewizji wysokiej rozdzielczości: Full-HD
Panel LCD TFT Advanced Super View & Black
Rozdzielczość 1920 x 1080
Podświetlenie o 4 długościach fali RGB Plus
Wbudowany tuner DVB-T
Usuwanie drżeń obrazu SD/HD
Czas reakcji matrycy 4 ms
Jasność 450 cd/m2
Średni kontrast 2000:1
Dynamiczna stopa kontrastu 10 000:1
Procesor dźwięku przestrzennego SRS TruSurround XTR oraz Dolby DigitalR
Kąt obserwacji: 176°
Teletext
Funkcja Clear Voice - doskonałe odtwarzanie mowy ludzkiej
Wejścia: terminal HDMI x 3; SCART x 2; Component; AV/S-video; PC-in
Wyjścia: cyfrowe optyczne, słuchawkowe
Polskie menu ekranowe
AQUOS link
Kolor "piano-black"
Gwarancja 24 miesiące
DSC_0731.jpg


Rozpoczynamy od kalibracji . Kalibracja podobnie jak w przypadku zdecydowanej większości LCD- znacznie poprawia naturalna barwę obrazu.
P1050445.jpg



Kolejny czynnik -biel . Pozwala na identyfikację i wyraźne zróżnicowanie odcieni
P1050460.jpg
 

Airvision

New member
@kiki

Dzięki za "pierwsze spojrzenie" i pocieszenie na temat bandingu :)

Mam pytanie, czy mógłbyś wrzucić parę fotek jak sobie ten telewizor radzi z sygnałem SD :) ? (HD też mile widziane). Jestem niemal na 100% zdecydowany na ten TV :p

PS. Zdjęcia pewnego forumowicza:

http://gallery.mac.com/ironduke74#100063

Widać, że banding pojawia się w ekstremalnych sytuacjach i raczej przy normalnym użytkowaniu TV jest niewidoczny, tak sądzę.
 
Ostatnia edycja:

krecha2

New member
witam odrazu powiem ze mam ten tv model 42 cale od tygodnia wszystko ladnie pieknie dzialaa mam tylko sygnal anaalogowy ,wiec nie powiem za wiele ale..:) na sd da sie spokojnie oglaadac i to z kilku metrow (ja ogladam z 3) ladnie wyglada, za kilka dni zakladam n-ke wiec bede mogl wiecej napisac , obraz z komputera wspanialy i potwierdzam ze nic nie smuzy ,polecam do grania ,materialy sportowe u mnie na kablowce chodza bardzo dobrze(tenis,siatka,bilard,pilka nozna,) Wszystko na plus...Ale..

Nikt z was nie napisal o piszczeniu/buczeniu podczas ogladania tv w nocy uslyszalem dosc dziwny pisk ,sciszylem tv podstawileem ucho z tylu tv, uslyszalem ze to nie lodowka tylko moj tv bzyczy bardzo uciazliwym dzwiekiem ktory strasznie mnie denerwuje..:( jak scena podczas filu jest cicha daje to po uszach !! nie wiem jak bylo w seri Xd1e czy to taki sam dzwiek ,ale u mnie piszczy! zadzwonie do serwisu zapytam co jest grane. pozdrawiam i polecam tv

(tylko bez buczenia bo wychodzi na to ze to moj tylko tak dziala ,albo mam wyczulony sluch)
 

MyKey

New member
Moja 46'' jest bezszelestna...
Czy 42'' też robią w Japonii ?
bo pamiętam ze 42xd1e był czas jakis robiony na taiwanie i oprocz deko gorszych parametrów matrycy, częściej od pozostałych braci z serii stwarzał problemy...
 

mirek74

New member
Witam
U mnie nic nie buczy, jest totalna cisza, ale mimo to, że jest Made in Japan to mam trzy bad piksele, tj. na ciemnym tle widać takie trzy zielone punkciki. TV oglądam z 3,5 metra i z tej odległości nie widać tego, zresztą przy ruchomych obrazach nawet z bliska ciężko je zauważyć. Ale mimo to jest pewien nie dosyt, bo jestem detalistą. Niestety takie coś nie podlega wymianie, pisze nawet w instrukcji obsługi.
Natomiast, co do obrazu to jak dla mnie REWELACJA, nawet przy korzystaniu z kablówki. TV ma bardzo dobre oddanie barw i kontrastów oczywiście jest to moja prywatna ocena. Ja z czystym sumieniem mogę go polecić, nie wydaje mi się żeby ktoś był nie zadowolony, no chyba, że z takiego defektu, jaki mam mój, ale to loteria. Dla tego czasem chyba lepiej zapłacić parę złotych więcej i obejrzeć sobie TV na miejscu w sklepie przed kupnem. Przez internet jest taniej, ale......
 

krecha2

New member
Moja 42 jest made in japan ..i w dzien nic nie slychac ale w nocy piszczy i bardzo jak dla mnie przeszkadza , bad pixeli nie mam.. (chyba)

wiec jezeli wam nic nie piszczy to musze miec cos zwalonego (chyba nie mam najlepszego sluchu z forum:):):) czekam na kontakt od kikiego i zobacze co bedzie pozdrawiam! potwierdzam wspanialy obraz!
 

pawelcio

New member
Witam
Moi rodzice są w posiadaniu takiego telewizora (46x20e).
Dysponują wyłącznie sygnałem SD z kablówki UPC, który wprawdzie wygląda znacznie lepiej niż w sklepie, ale do doskonałości wiele mu brakuje. Jednak po wstępnej regulacji parametrów i po wyłączeniu DNR jest znośnie.
Podłączałem laptopa, ale pozwalał on tylko na jakąś dziką rozdzielczość 1280x768.
Karta graficzna w moim pececie (GF 7900GS) teoretycznie pozwala na ustawienie rozdzielczości 1920x1080. Czy telewizor przyjmie ten sygnał - (FullHD) z peceta po kablu DVI-/-HDMI?
Moje pytanie wynika stąd, że mam kilka demówek 1920x1080 i nie wiem, czy ciągnąć kompa w tym celu przez pół miasta:).
Pozdrawiam
Paweł
 

MyKey

New member
pawelcio napisał:
Witam
Moi rodzice są w posiadaniu takiego telewizora (46x20e).
Dysponują wyłącznie sygnałem SD z kablówki UPC, który wprawdzie wygląda znacznie lepiej niż w sklepie, ale do doskonałości wiele mu brakuje. Jednak po wstępnej regulacji parametrów i po wyłączeniu DNR jest znośnie.
Podłączałem laptopa, ale pozwalał on tylko na jakąś dziką rozdzielczość 1280x768.
Karta graficzna w moim pececie (GF 7900GS) teoretycznie pozwala na ustawienie rozdzielczości 1920x1080. Czy telewizor przyjmie ten sygnał - (FullHD) z peceta po kablu DVI-/-HDMI?
Moje pytanie wynika stąd, że mam kilka demówek 1920x1080 i nie wiem, czy ciągnąć kompa w tym celu przez pół miasta:).
Pozdrawiam
Paweł
Ciągnij śmiało :) ale ostrzegam - je
 

MyKey

New member
Sorki wlk. ale w poprzednim poscie wcisnął mi sie skrót klawiszowy (laftAlt + s = wyślij) stąd taka goopia odpowiedz - chodziło mi o to że:
jeŚli lubisz grac i pograsz na 46'' to nie bedziesz chciał wrócic do poprzedniego rozmiaru
Podączenie PCta (radeonx1900xtx) było tak bezproblemowe jak tylko można sobie wyobrazic - podpiąłem kabel (dvi-hdmi) pod EXT6 włączyłem i... tyle :krol:
Naprawde polecam !!!
i PozdrawiaM
 

jagac

New member
jaceksobczak napisał:
37X20 ma być w końcu tygodnia , sklepy już dostały info of akturach z cenami

To pewna informacja? Poluję na niego dłuższy czas i z czasem zaczynam się innymi modelami interesować :confused: Np Toshiba. Czy to będzie 'japoniec'?
 
Do góry