Sharp LC 40" LE 924

cezary69

New member
Bez reklam
Nie ma za co :) trzeba się dzielić i wspierać :)

Mam jeszcze ustawienia do trybu Game

AV MODE - GAME or USER

PODŚWIETLENIE -10
KONTRAST +29
JASNOŚĆ -3 LUB -2
KOLOR +3
BARWA 0
OSTROŚĆ +2

ZAWANSOWANE
CMS - ODCIEŃ
R 0
Y 0
G 0
C +15
B -12
M +28
CMS - NASYCENIE
R +30
Y -12
G -4
C +30
B -21
M +21
CMS - WARTOŚĆ
R +21
Y 0
G +26
C +5
B +16
M +15

TEMPERATURA KOLORÓW - ŚREDNIA

R 0
G 0
B 0
R +1
G 0
B 0
AKTYWNY KONTRAST - WYŁ
GAMMA 0
DNR - OFF
ZAKRES OPC
MAX -3
MIN -5 LUB -1 Max
OPC - ON
 

lukasz83

New member
200hz

panowie a wiecie czy - a jeśli tak to gdzie zmienia się odświeżanie na 200 hz?

przy info o kanale pokazuje mi 1080i 50 hz

kanaly lecą z cyfrowego dekodera Multimedia po hdmi.

z góry dziękuję za pomoc.
 

cezary69

New member
Bez reklam
panowie a wiecie czy - a jeśli tak to gdzie zmienia się odświeżanie na 200 hz?

przy info o kanale pokazuje mi 1080i 50 hz

kanaly lecą z cyfrowego dekodera Multimedia po hdmi.

z góry dziękuję za pomoc.


Wszystko dobrze pokazuje :) bo 50Hz to system nadawania i pracy sieci, a te 200Hz to przerabianie przez tv. A to ustawienie znajdziesz w Regulacji Obrazu - Zaawansowane - Scanning Backlight 200/Fine Motion.
 

lukasz83

New member
panowie a poradźcie proszę jaki uchwyt na scienny zastosować do tego modelu? zależy mi na bliskiej odległosci do ściany (jaka powinna być minimalna przestrzeń między scianą a tv?)

widziałem ultraciennkie uchwyty na 22 mm od ściany ale nie wiem czy ot nie za mało.

tak sie zastanaiwma jeszcze nad opcją regulowaną góra dół

jakie byście uchwyty polecili?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Uchwyt jak uchwyt :) kupiłem za 50,- i wisi tak z 3cm od ściany. Jest tyle tego, że można coś wybrać dla siebie i nie musi kosztować niewiadomo ile :)
Z tymi bardzo płaskimi jest mały kłopot, że jak przyjdzie coś podłączyć to trzeba sie nagimnastykować albo mieć palce pianisty :D Wejścia są dość głęboko od krawędzi tv i jak tak blisko ściany wisi to trzeba kąbinować ;) A konkretnie to taki model mam ULTRAPŁASKI uchwyt wieszak dla TV 28 - 42 LCD LED (1622634254) - Aukcje internetowe Allegro
 

lukasz83

New member
dzięki @Cezaary69 za pomoc. właśnie widziałem że jest tego sporo ale nieocenione jest doświadczenie innych użytkowników.

powiedz mi czy z uchwytem jaki mi poleciłeś nie ma problemu z kablami? dajesz radę? czy wymaga to gimnastyki jak wspomniałeś?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Kabel antenowy trzeba było podłączyć przed powieszeniem tv bo inaczej nie da rady :/ to jeden minus, a poza tym za często nie podłączam innych rzeczy to co załączone działa w sumie jeden kabel hdmi od amplitunera :) a pod usb siedzi stale wifi więc większych problemów nie ma. Z ciekawości sprawdziłem czy da się coś włożyć w usb i da się :) choć z takimi malutkimi pendrivami może być ciężej.
 

lukasz83

New member
a jeszcze dopytam z ciekawosci - orientujesz się może w jakiej jaksci przesyłany jest sygnał jeśli zamiast dekodera kablówki mam kartę do tunera?
z dekodera idzie po hdmi a czy z taką jakością też jest z tunera? jak to jest?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co napisałeś... :) Sam mam kablówkę cyfrową przed moduł CI i jeśli są kanały nadawane w full hd to takie są :) Pytanie czy ten tuner, który masz odsługuje sygnał hd jeśli tak to i taki sygnał wypuści do tv bo inaczej sygnał będzie sd. Za mało danych podałeś co to za tuner i jak połączyłeś go z tv.
 

lukasz83

New member
mam dekoder cyfrowy z Multimedii - wiec zakłądam że sygnał HD obsługuje. a połaczyłme go z tv za pomocą HDMI.

możed trochę niezrozumiale napisałem. ale jak podłączymy dekoder po kablu Euro to jest róznica miedzy Euro a HDMI - jako ze HDMI to najwyższa jakość przesyłu obrazu, tak?
a jak idzie przez tuner?
nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi bo sam już nie wiem czynie zadaję idiotycznych pytań:D

muszę wpierw wypytać czy multimedia ma taki moduł.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Trochę to zamotane fakt :grin: ale sprawa jest prosta jeśli chodzi o przewody. Kabel euro nieobsługuje full hd po to zrobili hdmi :)
 

lukasz83

New member
ok teraz kolejny sprawa:) cezary69 czy Ty konfigurowałeś DLNA w tym tv? nigdzie nie moge znaleźć jakiegokolwiek manuala wiec probowałem własnymi siłami. ściągnąłem i zainstalowałem PS3 Media server: tam w ustawieniach nawigacji/udostępniania dodałem folder ze zdjeciami i muzyką.

w tv jak wchodzę w sieć domową i np muzykę to widzi moje wszystkie dyski oraz te foldery które udostępniłem (wszystko bezprzewodowo, nic na razie kablami nie podłączałem) ale jak wchodzę w dany folder czy to ze zdjeciami czy muzyką to jest tam pusto (mimo że na dysku komputerowym jest zawartość) i wyskakuje komunikat "brak dostępnych danych".

czy wiesz moze jak to powinienem właściwie skonfigurować??

będę bardzo wdzięczny.
 

cezary69

New member
Bez reklam
uuuu z tym to nic nie pomogę bo nie robiłem tego u siebie. Nie jest mi to potrzebne :) Pewnie tu na forum jest to opisane trzeba poszukać.
 

lukasz83

New member
kiki - i co udało Ci się może coś znaleźć?

u mnie na jednym lapku jest win 7 i przez WMP tv łączy się i dlna działa,
natomaist nie wiem czy na viście nie trzeba jakiejś dodatkowej konfiguracji?

swoją drogą to filmy przez dlna bez szału jakosciowo.
 

cezary69

New member
Bez reklam
A po co tak sie męczyć i kombinować :) nie lepiej kupić zewnętrzny dysk pod usb i z niego odtwarzać filmy albo inne rzeczy... Nie kosztują one już tak dużo, a ile za to wygody i człowiek spokojniejszy :D
 

lukasz83

New member
dysk jest dobrym rozwiązaniem, ale ma jedną podstawową wadę - moze ulec uszkodzeniu a wtedy cała zawartość na nim idzie w piz...u, raz tak miałem, przy podpinaniu dysku do lapka, spadł z niewielkiej wysokosci i niestety - uszkodzony, na gwarancji wymieniony na nowy ale dane utracone, na szczęscie były to tylko filmy.
oczywiscie zawsze można trzymać backup na lapku - jest to jakieś rozwiazanie.
 
Do góry