Sharp LC 40" LE 924

wiljasz

New member
Czy ktoś wie co zrobić gdy strona internetowa jest gotowa wyświetlić filmik, ale domaga się instalacji flash playera.Chyba 924 nie zainstaluje, a boję się zawiesić internet w tym pudle wchodząc w instalację.
 

wiljasz

New member
Sprawdziłem pobór mocy w moim AQUOS LED QUATTRON LC-40LE924E. Okazuje się że przy ustawieniu "Użytkownik" po kalibracji ze strony http://www.hdtv.com.pl/forum/newreply.php?do=newreply&p=596193
mój TV pobiera średnio przy wyłączonym ECO 93 Waty.Przy włączonym ECO-Zaawansowanym tylko 66 Watów.
Muszę dodać: gdy wyłączam z pilota TV to pobiera aż 20 Watów - okazuje się że to moduł Aston do odbioru Cyfry Plus jest zasilany i świeci się w nim dioda (zielona). Gdy po dłuższym czasie dioda zgaśnie to TV pobiera tylko 0.1 Wata.
 

wiljasz

New member
Mam ten model AQUOS LED QUATTRON LC-40LE924E i mając Astona z kartą Cyfry Plus odkrywam co chwila jego niedociągnięcia mówiąc delikatnie. Bo za taką kasę to jest bubel.Oto nowo odkryte wady: Nie działa-WSS [Wide Screen Signaling], czyli automatyczna zmiana rozmiaru obrazu - trzeba ręcznie ustawiać. Rozjeżdża się wizja z fonią i to bardzo często-pomaga przełączenie na EPG i powrót do oglądanego programu. EPC dziąła bardzo wolno i często go nie ma. Brak przeglądarki do odtwarzania darmowych filmów np. z Oglądaj filmy. Jakie chcesz, kiedy chcesz. Za darmo czy VoD w Onet.pl Czy Wy macie podobnie?
 

angostura

New member
Do wiljasz

Do wiljasz
Mógłbyś opisać jak działa cyfra+ z astona. Przełączanie kanałów, czy są kanały które nie da się zdekodować. możliwość ułożenia swojej listy.
 

wiljasz

New member
Mając kartę Cyfry Plus w Astonie odbierasz pakiet wykupionych kanałów oraz wiele FTA-czyli niekodowane.Jest to wygodne bo obsługujesz wszystko jednym pilotem. Jeśli chodzi o ułożenie swojej listy to jest sprawa upierdliwa.Najpierw wbijasz wszystkie kanały i to alfabetycznie potem przeglądasz te 2000 kanałów i zapisujesz na kartce numer kanału który chcesz mieć na liście np. TVP 1 i zaczynasz przenosić zamieniając z tym na pierwszym miejscu listy.Nie ma funkcji wstaw pomiędzy kanałami,Zabierze Ci to pół dnia.Niestety jak będziesz chciał dodać jakiś nowy kanał z satelity wbijając jego parametry to ten super Sharp doda go, ale listę kanałów ustawi ponownie alfabetycznie- i znów pól dnia z głowy.Nie ma opcji zapisania swojej listy kanałów np na USB.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Wstawiam kilka zdjęć poglądowych z 924. Sygnał to cyfrowa kablówka z modułu CI + z odtwarzacza hd. Robione bez zatrzymywania programu i z ręki :)
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
I bez sygnału :) ciężko w ogóle cokolwiek zobaczyć gdzie się kończy a gdzie zaczyna tv ;)
 
Ostatnia edycja:

qqrydza

New member
Wstawiam kilka zdjęć poglądowych z 924. Sygnał to cyfrowa kablówka z modułu CI + z odtwarzacza hd. Robione bez zatrzymywania programu i z ręki :)

Wycisnąłeś widać z niego ostatnie soki;) jak widzę na 11 zdjęciu panią z takim makijażem to do tej pory się turlam po podłodze. Ustawienia na max, tak?:grin:
A te ostatnie z czarnym ekranem pewnie obrobiłeś w paint'cie ale "nas" i tak nie nabierzesz tanimi sztuczkami. :p

Hehe jak dziecko zupełnie. Zaczyna mi się udzielać:) to jest wysoce zaraźliwe.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Wycisnąłeś widać z niego ostatnie soki;) jak widzę na 11 zdjęciu panią z takim makijażem to do tej pory się turlam po podłodze. Ustawienia na max, tak?:grin:
A te ostatnie z czarnym ekranem pewnie obrobiłeś w paint'cie ale "nas" i tak nie nabierzesz tanimi sztuczkami. :p

Hehe jak dziecko zupełnie. Zaczyna mi się udzielać:) to jest wysoce zaraźliwe.


Hmm... nie wiem czy słyszałeś o takim powiedzeniu... Każdy sądzi według siebie :) i pewnie Ty tak byś zrobił... ale sorry nie przypisuj komuś swoich cech. A soki to wyciskaj ze swojej plazmy może jeszcze trochę pociągnie chociaż to wcale nie jest takie pewne :-D
 
Właśnie zasysam tą aktualizacje za pomocą wi-fi w Sharpie :)

Posiadacze Sharpa-a 40 LE 924E prośba o podanie Waszych ustawień/kalibracji obrazu do oglądania telewizji.
Gdyż cały czas oglądam na standardowym ustawieniu "tryb użytkownik"

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Z tego co kiedyś znalazłem na tym forum :)

TRYB AV: STANDARDOWY
OPC: WŁ
PODŚWIETLENIE: 0
KONTRAST: +30
JASNOŚĆ: -3
KOLOR: +4
BARWA: 0
OSTROŚĆ: +2

ZAAWANSOWANE
C.M.S - ODCIEŃ BEZ ZMIAN
C.M.S. - NASYCENIE
R: 0
Y: -10
G: -30
C: 0
B: 0
M: 0
C.M.S - WARTOŚĆ
R: 0
Y: -10
G: -10
C: 0
B: 0
M: 0
TEMPERATURA KOLORÓW: ŚREDNIA
R(NIS): +15
R(WYS): +15
RESZTA ZERO FINE MOTION ZAAWANSOWANE: STANDARTOWE
GAMMA: -1
TRYB FILMU: STANDARTOWY
AKTYWNY KONTRAST: WYŁ
DNR: WYŁ
MONOCHROMATYCZNE: WYŁ
ZAKRES OPC:
MAKS: +10
MIN: 0

USTAWIENIE FILM

PODŚWIETLENIE: +6
KONTRAST: +32
JASNOŚĆ: -7
KOLOR: -2
BARWA: 0
OSTROŚĆ: +4
C.M.S. NASYCENIE
R: +1
RESZTA: 0
C.M.S. WARTOŚĆ
R: -16
G: -5
B: +3
M: -1
RESZTA: 0
TEMPERATURA KOLORÓW: ŚREDNIA
WZMOCNIENIE R(NIS): +15
WZMOCNIENIE R(WYS): +15
RESZTA: 0
FINE MOTNION ZAAWANSOWANE: WYSOKIE
REGULACJA GAMA: -1
TRYB FILMU: WYŁ
AKTYWNY KONTRAST: WYŁ
DNR: WYŁ
MONOCHROMATYCZNY: WYŁ
 
Do góry