Sharp LC-37GE1E wszystko o danym modelu

jarwisz

New member
Bez reklam
tomekfff napisał:
Jak dla mnie 37GE1E to rewlacja. Nie wtracam sie w glupie dyskusje na temat "glosnosci wiatrakow" bo nie widze sensu i powodu. Ten problem nie istnierje :p Moze ludzie dostaja jakies trefne "sztuki", moj jest na 100% ok :hihi:

co prawda to prawda
chyba my mamy te dobre sztuki
ja też nie liczę ile jest czerni w czerni :D:D:D - ważne że czarny to czarny
ale pod katem 60-70 stopnii to mam jednak lekkie rozjaśnienie

pozd
 

login_me

New member
kolejny posiadacz G1E

:D
jarwisz napisał:
jeżeli już to jak nastawię na _DYNAMIKA i nie 3 m tylko 0,5-1m ale i wtedy trzeba chcieć usłyszeć.Przy 3m nic nie słychać - jedyne co wtedy słyszę to wiatraki od PC

pozd


Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy, ale zanim kupiłem sharpika czytałem Wasze posty. Jestem pod wrażeniem tego lcd a design wręcz powalający !:p
1. Na razie ogładam Cyfrę+ i obraz jest zbliżony do mojego starego Panasia CRT 32" (100Hz). Mam zamiar kupić nboxa i sądzę, że obraz będzie bajka. Przy okazji - jeśli ktoś ma taki zestaw, to proszę o opis wrażeń i opinię czy warto wejść w n-kę ?
2. Jest tylko jedno ale - wentylator ! Mój jest dość głośny. Oczywiście trudno tu opisać, co to znaczy głośny. Tym bardziej, że dla jednych słyszalny szum i leciutkie buczenie przy ustawieniu volume na 5-6 oznacza głośny a dla innych nie. Jak się "wyłączę" ,to jest ok, ale na dłuższą metę nie daje o sobie zapomnieć. Mam pytania (szczególnie do jarwisza, mystic oraz tomekfff): czy można z tym coś zrobić (może wezwać serwis) ? Czy Wasze egzemplarze są rzeczywiście cichsze (proszę o obiektywną opinię)?

pzdr
 

jarwisz

New member
Bez reklam
login_me napisał:
:D
Jest tylko jedno ale - wentylator ! Mój jest dość głośny.
Mam pytania (szczególnie do jarwisza, mystic oraz tomekfff): czy można z tym coś zrobić (może wezwać serwis) ?
Czy Wasze egzemplarze są rzeczywiście cichsze (proszę o obiektywną opinię)?

ad.1 - w ustawieniach wyłącz wszystkie bajery i ustaw na standard lub miękki - na dynamik wentylator zawsze pracuje głośniej
ad.2 - serwis Ci nic nie pomoże
ad.3 - byłem specjalnie w tym celu w El-domie i poprosiłem by ustawili na parametry takie jak ja mam w domu - niestety w sklepie pracował wentylator głośniej niż u mnie w domu.Czyli jest coś na rzeczy.

pozd
 

mystic

New member
login_me napisał:
Mam zamiar kupić nboxa i sądzę, że obraz będzie bajka. Przy okazji - jeśli ktoś ma taki zestaw, to proszę o opis wrażeń i opinię czy warto wejść w n-kę ?

Napiszę o swoich ustawieniach. Cyfra+ na dobrym tunerze np. DreamBox 7000 -s podłączonym dobrym kablem scart w trybie RGB, jest obraz lepszy niż takim samym kablem podłączony N-recorder. Ale i tak na tym TV dla sygnału SD to podłączenie sprawdza się lepiej niż kablem HDMI - ale zaznaczam, że to moje subiektywne odczucie w odniesieniu do kanałów SD. Natomiast programy HD to juz inna bajka i nie ma na razie porównania do kanałów cyfry, bo ta póki co nie nadaje HD. Jednak na HD ten TV pokazuje na co go stać - obraz rewelacja, i tylko po HDMI.

login_me napisał:
Jest tylko jedno ale - wentylator ! Mój jest dość głośny ..... czy można z tym coś zrobić (może wezwać serwis) ? Czy Wasze egzemplarze są rzeczywiście cichsze (proszę o obiektywną opinię)?

Mój również jest głośny, a problem póki co mam nie rozwiązany. Ponegocjuję trochę z serwisem, więc może będzie konieczna wymiana. Jeśli nie minęło Ci jeszcze 7 dni od dnia zakupu możesz, zażądać od sprzedawcy wymiany na inny egzemplarz.
 

login_me

New member
Mój również jest głośny, a problem póki co mam nie rozwiązany. Ponegocjuję trochę z serwisem, więc może będzie konieczna wymiana. Jeśli nie minęło Ci jeszcze 7 dni od dnia zakupu możesz, zażądać od sprzedawcy wymiany na inny egzemplarz.[/quote]

Niestety minęło już 14 dni. Poza tym kupiłem go w necie - dostawa z Wawy do Poznania.

Dzięki za odpowiedź.

p.s. Napisz proszę o swoich doświadczeniach z serwisem.
 

tomekfff

New member
No ja narazie sie nie wypowiem bo moj umarl :(
W zeszlym tygodniu zapytal czy chce zrobic upgrade software'u (Freeview- DTV). Zatwierdzilem no i zaczal pobierac... pol godziny i nic. Poszedlem po instrukcje i wg niej update trwa od pol godziny do godziny. Bylo dosyc pozno wiec poszedlem spac zostawiajac TV wlaczony. Po kilku godzinach wstalem a tu d***a. Tak samo jak bylo wczesniej, "aktualizuje oprogramowanie" - zero postepu... No to lekko sie podlamalem, nic nie dziala, operacji przerwac nie mozna. Jedyne co mi przyszlo do glowy to go wylaczyc z sieci. Noi i wylaczylem... Wlaczyl sie i dalej to samo, sprobowalem raz jeszcze - dalej to samo. No i ta juz zostalo tak juz na stale:cry: Oczywiscie noc nie przespana, rano telefon do sklepu z pytaniem co robic. No i wymieniaja :)
Tzn podobno przekazali informacje do Sharpa i Sharp na wlasna reke organizuje podmiane (do konca tego tygodnia). Wiem jedno, nic juz aktualizowal nie bede :hihi: A jak bedzie sie sprawowal nowy egzemplaz w porownaniu ze starym to opowiem juz po jego otrzymaniu
 

mystic

New member
Tzn. użytkujesz swojego GE1 w UK zapewne ? No proszę widać w Japan sobie wzięli do serca, zawiedzionych klientów i postanowili wypuścić nowe FW. Brawo. Mam nadzieję, że w Sharp Polska, panowie już mają nowe FW, bo właśnie pakuję swój TV do wysłania.
 

mystic

New member
tomekfff napisał:
Nie wydaje mi sie, zeby poprawial cokolwiek. To tylko i wylacznie upgrade softu do tunera Freeview, w ktory to Sharp jest wyposazony

A to faktycznie co innego. Żle Cię zrozumiałem, myślałem, że piszesz od TV.

Więc zmiana fw w tunerze dvb-t uwaliła Ci TV? Próbowałeś odpalić panel bez tunera?
 

mystic

New member
tomekfff napisał:
???? A jak to mozna zrobic?

Niestety nie da się :(. Sorki bo wprowadziłęm Cię w błąd, mam dzisiaj całkowite zaćmienie, pomyliłem DVB-T z DVB-C, stąd też myślałem, że jesteś w UK :confused:. Sorry jeszcze raz.

pozdrawiam serdecznie
 

tomekfff

New member
mystic napisał:
Niestety nie da się :(. Sorki bo wprowadziłęm Cię w błąd, mam dzisiaj całkowite zaćmienie, pomyliłem DVB-T z DVB-C, stąd też myślałem, że jesteś w UK :confused:. Sorry jeszcze raz.

pozdrawiam serdecznie
Ale ja jestem w UK :p Niewazne, do konca tygodnia mam miec nowy a ten niech jedzie do Sharpa
 

Cool69

New member
buczenie

witam
Odnośnie buczenia,brzęczenia,syczenia itp. w modelu Sharp GE1E nie jest na tyle uciążliwe,aby można było ten model przekreślic tzn. nie jest to wada fabryczna, czy cos takiego,nie jest to powód do zmartwień dla urzytkownika.Sam jestem posiadaczem 37 " tego modelu i umnie praca wentylatorów jest nie słyszalna(dysk twardy w komputerze pracuej glosniej,niz wiatraki w tym modelu LCD,niewspomnie juz nic o wiatrakach na procesorze kompie).
Moja opinia :
-TV bardzo dobrze sie sprawuje w połączeniu z komputerem na przejściówce HDMI/DVI oglądam filmy w rozdziałce 1920x 1080 przy 60Hz odswieżaniu.
-Cyfrowy DVB zewntętrzny(Cyfra +) jakośc w stopiu zadowalajacym(nie jest to w prawdzie Tv kineskkopowy)
-Odnośnie czerni,kolorów itp. dla mnie jest super w porównaniu z 19"LCD Samsung na matrycy TN
-kąty widzenia też są ok przy 80stopniach rozmazanie krawedzi ,i posrebrzanie ( szara czerń) matrycy
Czy warto wydac pieniadze na ten model,z swojej strony moge powiedziec ,że tak (ja nie żałuje i gdybym, miał kupic jeszcze jeden tV LCD napewno bylby to ten model )
Pozdrawiam
 
R

rkoncki

Guest
Dla niektorych uzytkownikow mankamentem GE1E jest glosna praca wentylatorow. Czy Serwis Sharpa jest w stanie cos na to poradzic ??
Stawiam pytanie na forum bo proby kontaktu z serwisem poki co zakonczyly sie fiaskiem ...:( ... moze ktos wie ?

I pytanie przy okazji? czy model GD9E tez ma wentylatory ?
Chodzi o 37GD9E (nie ma literowki), ktory oprocz rozdzielczosci matrycy
wydaje sie bardzo podobnym modelem (wymiar, design, menu, 2HDMI itd).

pozdrawiam, rk
 
R

rkoncki

Guest
Dla niektorych uzytkownikow mankamentem GE1E jest glosna praca wentylatorow. Czy Serwis Sharpa jest w stanie cos na to poradzic ??
Stawiam pytanie na forum bo proby kontaktu z serwisem poki co zakonczyly sie fiaskiem ...:( ... moze ktos wie ?

I pytanie przy okazji? czy model GD9E tez ma wentylatory ?
Chodzi o 37GD9E (nie ma literowki), ktory oprocz rozdzielczosci matrycy
wydaje sie bardzo podobnym modelem (wymiar, design, menu, 2HDMI itd).

pozdrawiam, rk
 

jarwisz

New member
Bez reklam
rkoncki napisał:
Dla niektorych uzytkownikow mankamentem GE1E jest glosna praca wentylatorow. Czy Serwis Sharpa jest w stanie cos na to poradzic ??
nie - najwyżej jak się domyślam w menu serwisowym może przestawić prędkość na mniejszą /jeżeli może/ a to dlatego iż jak widzę u jednych ten LCD pracuje w miarę cicho :D a u innych nie.Stąd wniosek że muszą być możliwe różne ustawienia prędkości gdyż wentylator na pewno jest ten sam.

rkoncki napisał:
I pytanie przy okazji? czy model GD9E tez ma wentylatory ?
Chodzi o 37GD9E (nie ma literowki), ktory oprocz rozdzielczosci matrycy
wydaje sie bardzo podobnym modelem (wymiar, design, menu, 2HDMI itd).
prawdopodobnie nie ma gdyż ma inna matryce - o gorszych parametrach mniej podatną na nagrzanie a co za tym idzie nie ma potrzeby jej chłodzenia.

pozd
 

jarek2410

New member
Czy LC-37GE1E jest jeszcze produkowany?

Pytanie jak w tytule.
W serwisie Sharp'a uzyskałem informację że model 37GE1E został wycofany z produkcji :shock: . Prawda li to czy tylko niedoinformowanie serwisanta, bo zabrakło mi w jego głosie przekonania :niewiem:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jarek2410 napisał:
Pytanie jak w tytule.
W serwisie Sharp'a uzyskałem informację że model 37GE1E został wycofany z produkcji :shock: . Prawda li to czy tylko niedoinformowanie serwisanta, bo zabrakło mi w jego głosie przekonania :niewiem:

wg serwisantow tego lcd juz nie produkuja od 2 lat....:D a ja mam date produkcji 06.07.12

pozd
 

grushka

New member
witam:)

nowy66 napisał:
The PC resolution will be the standard resolution and not 1920 x 1080.

podlaczylem wlasnie kompa do tego sharpa przez zwykle zlacze vga (EXT 4 o ile dobrze pamietam pisze na panelu), od strony karty kraficznej jest oczywiscie przejsciowka dvi/dsub, ale niestety max rozdzielczosc jaka moge ustawic to 1360x768 :confused:

Jesli kupie kabelek dvi/hdmi bedzie dalo sie uzyskac rozdzielczosc 1080p? Czy w zwiazku z tym co pisze powyzej takiej rozdzielczosci nie uzyska sie podlaczajac komputer to tego lcd?
 
Do góry