Sharp LC-37GE1E wszystko o danym modelu

Buddy

New member
wyższość Sharp GE1E nad ...

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu śledzę posty na temat Lcd i wiele ciekawych informacji udało mi się tutaj znaleźć. Nurtuje mnie jednak jako laika jedna sprawa ... (mam nadzieję, że nie zabrzmi to dla Was, znawców tematu śmiesznie, a co nie daj boże ... ironicznie) ... mianowicie, co tak na prawdę wyróżnia i powoduje, że właśnie rzeczony GE1E jest warty wyboru w porównaniu z całą gamą pozostałych (Sony, Samsung, LG, Grundig, itp.), z tej samej kategorii FullHD. Zdaję sobie sprawę, że to wszystko jest wypadkową charakterystyki, wymagań i ceny produktu ... jednak może macie jako fachowcy argumenty dla takiego abnegata jak ja przemawiające w sposób prosty i obrazowy.
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
Buddy
 

jarwisz

New member
Bez reklam
na to pytanie może być jedna odpowiedz - PARAMETRY

postaw obok siebie wszystkie wymienione przez siebie sprzęty i się przekonaj

pozd
 

Buddy

New member
wyższość Sharp GE1E nad ...

Właśnie w tym rzecz ... jako wspomniany wcześniej laik nie jestem w stanie właściwie ocenić, które parametry mają zasadnicze znaczenie i w jaki sposób wpływają one na możliwe do zaobserwowania efekty wizualne. Nie znając tych wartości trudno byłoby mi ocenić (bez zgłębiania tej "tajemnej" wiedzy), które z nich są bardziej istotne, a które można traktować jako drugorzędne. W zasadzie, czytając posty wyrobiłem już sobie jakąś opinię, jednakże jest ona zbyt subiektywna i zapewne mało profesjonalna. Proszę więc o pomoc w podjęciu decyzji co do wyboru najlepszej możliwej opcji. Przyznam, że coraz poważniej rozważam możliwość kupna 42XD1E, lecz powstrzymują mnie krytyczne opinie co do buczenia wiatraków.
Serdecznie pozdrawiam
;)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
wg mnie powinieneś zwrócić uwagę na

1.czas reakcji matrycy
2.typ matrycy
3.100Hz czy 50/60Hz
....
4.kontrast
5.ogólnie - wspomagacze obrazu
6.ilość HDMI
7.Współpraca z Pc i N-ką
8.dżwięk

pozd
 

lol69

New member
Witam wszystkich serdecznie. Jestem kompletnym laikiem, ale uslyszalem wiele pozytywnych opinii na temat tego telewizorka. Mam tylko jedno pytanie ? Czy jest to telewizor (37GE1E) Full HD, czy HD Ready (tutaj tez jestem amatorem,wiec gdyby mi ktos naswietlil wszystko, to bylbym wdzieczny). Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A pofatygowałeś się żeby chociaż przeczytać 1 post tego tematu ?
 

lol69

New member
ar2 napisał:
A pofatygowałeś się żeby chociaż przeczytać 1 post tego tematu ?
ar2, tak, pofatygowalem sie. Tylko gubie sie w tych oznaczeniach technicznych. Bo na przyklad, czy tv z panelem full hd to to samo, co telewizor full hd ? Po prstu w tym się zamotałem. Wybacz, ale jest to dla mnie czarna magia, a naprawde chcialbym kupic dobry telewizor. Jeśli komuś napsułem krwi to najmocniej przepraszam.

Kiki, dziękuję. Czy jego "starość" jakoś wpływa na jakość obrazu ?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
lol69 napisał:
Czy jego "starość" jakoś wpływa na jakość obrazu ?
a niby jak ?
- po prostu są inne /nowsze/ rozwiązania technologiczne. Np scalak nie jest 5cm tylko 1cm :)
- po drodze też doszło 100Hz których GE1E nie ma

nie wiem czy jeszcze dostaniesz 37GE1E ale na pewno jest on dalej wart swojej ceny /zapewne bardzo konkurencyjnej/ .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że nie ma to żadnego wpływu na jakość .
Jedyna różnica to różnica płynności.
 

Jasio230682

New member
Ilość tunerów

Witam wszystkich
Czy ktoś jest w stanie odpoiedzieć mi na pytanie ile tunerów posiada ten telewizor? Czy mozliwe jest ustawienie funkcji PIP bez podłączenia zewnetrznego tunera do tego telewizora?
Dziekuje z gory za odpowiedz.
Pozdrawiam
 

wojteak

New member
Witam!
Po wielomiesięcznej bezproblemowej eksploatacji Sharpa GE1E zachciało mi się wypróbować go jako monitor do laptopa. Połączyłem go kablem VGA, ale niestety obraz na ekranie nie spełnił moich oczekiwań - miejscami pojawiały się jasnoniebieskie przebarwienia. Podłączyłem inny model laptopa - sytuacja była identyczna. Myślałem, że może problem jest w sygnale analogowym, więc zakupiłem stację dokującą z portem DVI (Dynadock), ale niestety po podłączeniu telewizora opcje rozdzielczości ograniczają mi się do 640X480, i dodatkowo pojawiają się również identyczne jak przez VGA jasnoniebieskie przebarwienia.
Czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami?
Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
problem leży po stronie sterowników etx
ja co prawda mam PC w polaczeniu z GE1E za pomocą kabla DVI ale zapewne też masz dołączoną do TV przejsciowkę.
a i rozdzialka 1920-1080 jest ok - z tym że obcina mi ok 1cm po brzegach
 

lol69

New member
Chciałem spytać znawców, czy możliwe jest odbieranie telewizji cyfrowej za pomocą zwykłej anteny ? Gdy przejdę w tym modelu do DTV i dam automatyczną instalację znajduje mi 7 kanałów + jeden radiowy. Nie mam jednak ani dźwięku, ani obrazu. Mogę za to skorzystać z funkcji EPG mogę przeczytać zarówno opis, jak i poznać godziny emisji poszczególnych programów. Będę wdzięczny za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie jest możliwe.
W jakiej okolicy mieszkasz ?
Czy jest już nadawany u Ciebie MPEG 4?
Jeśli tak to wystarczy jak okupisz sobie tuner cyfrowy do MPEG4 - mowa o nadawaniu programów z powietrza.( ok. 300 zł )
 
Do góry