Sharp LC-37GE1E wszystko o danym modelu

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Przecież teraz jak ktoś kupuje auto prosi o jazdę próbną. Sprawdza , jeździ , testuje.
A Kwota zadysponowana na Twój wybór jest relatywnie wysoka. Więc sprawdzaj ale sam - na prezentacji w domu.
 

hil

New member
Nie decydowalem sie na prezentacje bo na strone Sharpa przewazyly parametry, jest raczej bardziej przyszlosciowy. Gdyby w ostatnich miesiacach nie pojawily sie FULL HD napewno bym wzial JVC.

Chcialem sie tylko przekonac czy dobrze mysle, ze biorac pod uwage sygnal z N'ki (kanaly nie HD), DVD, itp.. wygralby JVC.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
hil napisał:
Jezeli jest ktos kto mial mozliwosc ich porownania np. na sygnale z N'ki, prosze o info.

akurat sąsiad ma JVC 40S70 i jak się dowiedział że kupiłem GE1E przybiegł szybko by Sharpa porównać ze swoim JVC /czytaj skrytykować/ gdyż wg niego JVC to najlepsza firma na świecie.
Co się okazało - oczy przecierał z wrażenia jak mu puściłem DVD po HDMI a następnie zwykły Polsat że nie wspomnę o satelicie.Po godzinie poleciał po swoją N-kę - zainstalował i jedyne co usłyszałem to to że "obraz jest taki sam jak u niego".
Także @hil - na pewno dobrze wybrałeś.

ps.jedyną wadą jaka jest dla mnie w tym GE1E to pilot - niestety trzeba strzelać prosto w odbiornik.
A kolor tytanowy jest dla mnie trafiony w 100% i ładniej się prezentuje w rzeczywistości niż na zdjęciach nie mówiąc już o lśniącym czarnym fortepianie XD1

pozd
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kb77 napisał:
Ja też mam ochote na Sharpa 37 xd 1 ale zastanawiam się nad Sony 40W2000 lub tez nad Philips-em 32 PF9731D ale jego cena powala mnie i nie bardzo mi sie uśmich wydać tyle kasy.
bardzo słusznie - co do Phila
nadomiast nie 37 XD1 tylko 37GE1 - chyba że MUSI być czarny
jeżeli musi to poczytaj tu
40W2000vs42XD1

kb77 napisał:
A może Samsung 40F71B????Sam nie mam juz pojęcia?
raczej wybieraj między tamtymi dwoma /Sharp vs Sony/
 

tomekfff

New member
jarwisz napisał:
ps.jedyną wadą jaka jest dla mnie w tym GE1E to pilot - niestety trzeba strzelać prosto w odbiornik.
A kolor tytanowy jest dla mnie trafiony w 100% i ładniej się prezentuje w rzeczywistości niż na zdjęciach nie mówiąc już o lśniącym czarnym fortepianie XD1

pozd

Co do pilota to masz racje, do bani. Rowniez jego stylistyka pozostawia duzo do zyczenia, jest malo intuicyjny. Ale wiadomo, do wszystkigo trzeba sie przyzwyczaic.
Jak dla mnie to jeden z najlepszych zakupow w moim zyciu. Obraz ze zwyklej dachowki - rewelacja. Po podlaczeniu Xboxa i pod kompa postaram sie wrzucic pare fotek. Swoja droga zaczynam sie zastanawiac, o czym pisali ci goscie z AV Forum. Jak do tej pory nie zauwazylem zadnej z rzeczy, o ktorych oni pisali. Jedyne co mi przychodzi do glowy to to, ze ktos z nich mial pech i trafil na jakis trefny egzemplarz.

@ hil - 37GE1E mozesz brac smialo, naprawde mialem sporo obaw, szczegolnie o to, co powie moja druga polowa. Po podlaczeniu czekalem na jej komentarz bo do konca mowila, ze to za duzo pieniedzy jak za telewizor... No i kiedy uslyszalem, ze obraz jest "zaj*****ty" to sie uspokoilem. Nawet dzwiek sie jej spodobal ;)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
auto-update

witam
już parę razy zbierałem się z podaniem tej wiadomości ale jakoś mi umykała czytając nowe posty.
parę dni tema na angielskim forum przeczytałem iż GE1E "lubi" raz na jakiś czas robić auto-update kanałów DTV nawet wtedy gdy nie ma ani jednego wpisanego kanału DTV do swojej pamięci.
Jeżeli takowego DTV nie ma w pamięci może nastąpić zawieszenie pracy LCD i pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka sieciowego.
Co dziwniejsze wg.autora postu w Sharpie nic na ten temat nie wiedzą ale też nie zaprzeczają że takowy auto-update może być zapisany w sofcie i może wystąpić.

Czy u kogoś już coś takiego miało miejsce - u nas nie ma jeszcze DTV więc takowe zawieszenie LCD mogło się zdarzyć ???

pozd
 

jar.cin

New member
Witam,

W całej tej dyskusji nie pojawia się negatywna opinia na temat omawianego LC37GE1E, a jeśli zdarzą się jakieś wątpliwości użytkowników, to są one zawsze rozstrzygane bez szwanku dla omawianego LCD-ka Sharpa. Cóż, wszystko wskazuje na to, że model ten jest, jak na razie, zdecydowanym liderem na rynku LCD 37" bo mało tego, że jest Full HD, to jeszcze jest pozbawiony wad.

Czy oznacza to, że mogę w ciemno decydować się na zakup tego telewizorka?

Mam prośbę do jarwisza, który jest już posiadaczem tego cacka. Jaki pilot (chodzi mi o kształt) dołączony jest do tego modelu LCD. Czy jest instrukcja w języku polskim? Nie udało mi się nigddzie, na ofocjalnych stronach Sharp Polska, znaleźć informacji na temat GE1. Znalazłem jedynie zdjęcia, które robią wrażenie, ponieważ TV jest po prostu ładny.

Czy ten tv jest wart swojej ceny? A może trzeba poczekać na XD1 37"?

Pozdrawiam wzsystkich serdecznie,

Marcin.
 

ein

New member
jar.cin napisał:
Witam,

Czy ten tv jest wart swojej ceny? A może trzeba poczekać na XD1 37"?

Marcin.

Czy wart - u nas wszystko jest drozsze, ale akurat Sharpy kosztuja w miare przyzwoicie. Ja bym poczekal i zrobil porownanie obu paneli... XD1 wlasnie w wymiarze 37 jest (nie u nas, bo u nas to go wlasciwie jeszcze nie ma) bardzo chwalony - ma matryce najnowszej generacji (42" XD1 niestety inna slabsza sic!). Poczekac, porownac i kupic. Do mnie takoz przemawia ten tytan a nie odblaskowa czern (fuj) ale coz, najwazniejszy jest obraz.
 

jar.cin

New member
No właśnie, jak to jest? Faktycznie modelu 37" XD1 jeszcze oficjalnie nie ma na rynku polskim, a na allegro są już te TV oferowane z gwarancją od polskiego dystrybutora. Rozumiem, że na allegro są sprzęta ściągane prywatnymi torami z zachodu, ale są też te oferowane ponoć ze źródła oficjalnego, czyli Sharp Poland.

Poza tym ta rozpiętość cenowa, z czego to wynika? Są 37XD1 już za 6999, a sa też za 8999. Dla mnie to trochę nie jasna sprawa.

Pozdrawiam, Marcin.
 

tomekfff

New member
jar.cin napisał:
Witam,

W całej tej dyskusji nie pojawia się negatywna opinia na temat omawianego LC37GE1E, a jeśli zdarzą się jakieś wątpliwości użytkowników, to są one zawsze rozstrzygane bez szwanku dla omawianego LCD-ka Sharpa. Cóż, wszystko wskazuje na to, że model ten jest, jak na razie, zdecydowanym liderem na rynku LCD 37" bo mało tego, że jest Full HD, to jeszcze jest pozbawiony wad.

Czy oznacza to, że mogę w ciemno decydować się na zakup tego telewizorka?

Mam prośbę do jarwisza, który jest już posiadaczem tego cacka. Jaki pilot (chodzi mi o kształt) dołączony jest do tego modelu LCD. Czy jest instrukcja w języku polskim? Nie udało mi się nigddzie, na ofocjalnych stronach Sharp Polska, znaleźć informacji na temat GE1. Znalazłem jedynie zdjęcia, które robią wrażenie, ponieważ TV jest po prostu ładny.

Czy ten tv jest wart swojej ceny? A może trzeba poczekać na XD1 37"?

Pozdrawiam wzsystkich serdecznie,

Marcin.

Nie pojawia sie bo ciezko cos negatywnego powiedziec :hihi:
A tak serio mialem duzo obiekcji co do ekranow LCD ale ten je calkowicie rozwial. Odpowiem za Jarwisza, bo tez juz go mam. Kupielm go tutaj w UK, instrukcja jest w 5 jezykach ale nie po polsku. Przypuszczam, ze jesli "dorwiesz" go w Polsce to i instrukcje tez dostaniesz po polsku. Menu ma opcje wyboru jezykow i jest tez Polski :D Wiec mozna sobie bez problemu poradzic. Wyglad TV jest naprawde ekstra, pilot tak jak napisalem lekko badziewiasty.
A oto fotki pilota, sorry za jakosc
http://i116.photobucket.com/albums/o20/tomekfff/100_1808.jpg
http://i116.photobucket.com/albums/o20/tomekfff/100_1806.jpg

Pozdorwienia
Tomek
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
jar.cin napisał:
W całej tej dyskusji nie pojawia się negatywna opinia na temat omawianego LC37GE1E, a jeśli zdarzą się jakieś wątpliwości użytkowników, to są one zawsze rozstrzygane bez szwanku dla omawianego LCD-ka Sharpa. Cóż, wszystko wskazuje na to, że model ten jest, jak na razie, zdecydowanym liderem na rynku LCD 37" bo mało tego, że jest Full HD, to jeszcze jest pozbawiony wad.

Czy oznacza to, że mogę w ciemno decydować się na zakup tego telewizorka?

mam go już miesiąc - zapłaciłem słono jako że jeden z pierwszych - nie żałuję ani złotówki .Dziś bym kupił go ponownie mimo iż wiem więcej o innych modelach.
Podłączałem do niego już chyba wszystko co można połączyć i wszystko działa pięknie /oprócz Xboxa 360 którego nie zamierzam na razie kupować/

a wady - na razie nie znalazłem - no chyba że stanęł by obok 5000EX ze swoją czernią - ale chyba i tak GE1E by wygrał /tu już cena wchodzi w rachubę/

jar.cin napisał:
Jaki pilot (chodzi mi o kształt) dołączony jest do tego modelu LCD. Czy jest instrukcja w języku polskim?
pilota juz widzisz
a instrukcja jest w języku polskim - nawet na 1 miejscu.
gwarancję też powinieneś mieć Sharp Polska

jar.cin napisał:
Czy ten tv jest wart swojej ceny? A może trzeba poczekać na XD1 37"?

widzę że jednak nie czytałeś wszystkich postów na temat GE1E i XD1E
jak byś przeczytał to byś wiedział że GE1E jest lepszy od XD1E- nie będę już tu przytaczał tych chyba 6 pozycji ale poszukaj poczytaj a je na pewno znajdziesz - jak się nie mylę w 2 tematach je wymieniałem a jednym z nich był np kontrast GE1E-1500:1 XD1E 1200:1 a kontrast to jedna z podstawowych cech dobrego LCD

pozd
 

ThYX

New member
jarwisz napisał:
widzę że jednak nie czytałeś wszystkich postów na temat GE1E i XD1E
jak byś przeczytał to byś wiedział że GE1E jest lepszy od XD1E- nie będę już tu przytaczał tych chyba 6 pozycji ale poszukaj poczytaj a je na pewno znajdziesz - jak się nie mylę w 2 tematach je wymieniałem a jednym z nich był np kontrast GE1E-1500:1 XD1E 1200:1 a kontrast to jedna z podstawowych cech dobrego LCD

pozd
http://www.sharp.fr/produits/televiseurs_lcd_16_9/lc37xd1e.html
http://www.sharp.fr/produits/televiseurs_lcd_16_9/lc37ge1e.html

Te dwa modele mają ten sam kontrast 1200:1
 

jarwisz

New member
Bez reklam
niestety nie do końca masz rację
sam znalazłem parę stron z róznymi danymi ale to nie tylko ja wiem
przeczytaj cały ten topik a znajdziesz potwierdzenie

np.
nowy66 napisał:
To zalezy (niestety) jakie dane (i skąd) porównujesz. Różnice są (znowu : niestety) pomiędzy katalogami po niemiecku i po angielsku (źródło : katalogi z IFA)

nowy66 napisał:
W niemieckim : kontrast 1200 : 1500 na korzyść GE1E,Super View/Black TFT (w GE1 jest w XD1 brak) wygląd i wymiary

W angielskim : kontrast ten sam, inny system głośników, i to wszstko!

wiec róznice w "róznicach" są.

pzdr

ja też o tym wiem z katalogu IFa2006 i nawet gdzieś na forum wrzuciłem link do zdjęcia z katalogu IFa a tam już piszą prawdę - bo inaczej byłby skandal.

a propos jakbyś nie wiedział kto to @nowy66 - to osoba udzielająca się na tym i na innym podobnym forum która raczej wie co pisze

pozd
 

jar.cin

New member
Dzięki tomekfff za zdjęcia pilota, który nie jest taki zły moim zdaniem. Widziałem gorsze. Do pilota trzeba się przyzwyczaić, a ten wydaje mi się całkiem zgrabny, bynajmniej lepszy niż "skrobaczka" od nizszych modeli Sharpa.

Dzięki również jarwiszowi za opinię, na której bardzo mi zależało. Moje oczekiwania co do teleizora rosną i mam wielki dylemat, co kupić. Rozważałem LC37GA8E, LC37GD8E, tak więc, czy zauważę róznicę pomiedzy tymi modelami i GE1 ogladając np. zwykłą kablówkę? Czy funkcja truD rzeczywiście sprawdza się przy gorszym sygnale powodując jego znaczną poprawę bo wiem, że przy sygnale HDTV ta finkcja nie działa z oczywistego powodu - nie ma co poprawiać.

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin.
 

alvent

New member
jar.cin...truD działa...może nie jest to kosmiczna poprawa, ale jednak...jedynym minusem tego LCD jest praca wentylatora...ale to chyba każde tak mają...słychac go tylko jak jest całkowicie wyciszony...w każdym razie i ja polecam ten model....będziesz naprawdę zadowolony...
 

jar.cin

New member
Wydaje mi się, że różnica jest zasadnicza. GD1 nie jest modelem full HD, a co do pozostałych różnic, to musisz sobie poczytać materiały, które znajdziesz w necie, a wtedy wszystkiego się dowiesz.

Pozdrawiam, Marcin.
 

olpp

New member
Różnice

jak w temacie?


GD1 = 65', oddzielny odbiornik, brak min. HDMI i trud, kontrast 800:1, itd.
GE1 = 37', kontrast 1200:1, podświetlanie 4 kolorowe, inna matryca, itd.
Jak widać różnice są poważne.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
olpp napisał:
jak w temacie?GE1 = 37', kontrast 1200:1,

ile razy można poprawiać dane
kontrast 1500:1 - Sami nie wieci co macie,brak smużenia,RGB+ oraz wymienione wyżej w poście przez @olpp i doszło jeszcze obrotowy panel ok30' /nie wiedziałem że XD1 nie ma obracanego/

pozd
 
Do góry