Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

Warson

New member
Witam ściągnąłem sobie plik Uaktualniający soft TV z tąd:

Kod:
Ostatnia wersja dla DH77:
      Cytat:
                                                       [B]Ultima modifica:[/B] 20-10-2009
[B]Data inserimento:[/B] 20-10-2009
[B]Dimensione:[/B] 13788 kilobytes
[B]Note:[/B] VER E090918HDE1                                 
  
Stąd: ftp.sharp itp, ehh nie wiem czemu linka wkleić nie mgoe...
Nie ma znaczenia czy pobierasz z włoskiej strony Sharpa czy polskiej, po prostu Włosi bardziej dbają o klientów, a w Polsce, Niemczech i Austrii chyba o nas (użytkowników "starych" TV) zapomnieli :(
czy ktoś mi może krok po kroku napisać jak go zainstalować gdyż nie chciałbym sobie zepsuć nowo zakupionego TV :D
 

Warson

New member
Witam ściągnąłem sobie plik Uaktualniający soft TV z tąd:

Kod:
Ostatnia wersja dla DH77:
      Cytat:
                                                       [B]Ultima modifica:[/B] 20-10-2009
[B]Data inserimento:[/B] 20-10-2009
[B]Dimensione:[/B] 13788 kilobytes
[B]Note:[/B] VER E090918HDE1                                 
  
Stąd: ftp.sharp itp, ehh nie wiem czemu linka wkleić nie moge...
Nie ma znaczenia czy pobierasz z włoskiej strony Sharpa czy polskiej, po prostu Włosi bardziej dbają o klientów, a w Polsce, Niemczech i Austrii chyba o nas (użytkowników "starych" TV) zapomnieli :(
czy ktoś mi może krok po kroku napisać jak go zainstalować gdyż nie chciałbym sobie zepsuć nowo zakupionego TV :D
 

SławekSS

New member
Bez reklam
a po co chcesz wgrywać soft ze strony włoskiej? Co Ci to da? Czy wiesz dlaczego go nie ma na stronie polskiej Sharpa? Czy wiesz czym sie różni i jakie zawiera zmiany?
jesli mieszkasz we Włoszech i tam odbierasz tv, to rozumiem, ale jesli mieszkasz i odbierasz tv w Polsce, nie ma to najmniejszego znaczenia.

Jesli w danym kraju pojawia sie nowsza wersja softu, to dotyczy ona tylko i wyłacznie danego kraju. Rozwiązuje problem który wystepuje tylko i wyłacznie w danym kraju np. poprawia wyświetlanie jednej jedynej litery w teletxt która to litera znajduje sie w specyfikacji tylko tego kraju. np. gdyby litera "ą" miała ogonek w druga stronę to pojawiłby sie soft w Polsce a nigdzie indziej, bo litera "ą" wystepuje tylko w Polsce.

jesli dany soft nie pojawia sie wszędzie, to znaczy, ze dotyczy specyfikacji tylko i wyłacznie tego kraju, gdzie sie pojawia.
 

joohn

New member
gadulinho napisał:
Próbował ktoś reklamować tego Sharpa (42DH77) przez to klatkowanie ?
Skorzystałem z kalibracji, którą polecał kiki, ale dalej zjawisko to występuje. Rzadziej, ale występuje. Nie wiem jak ten telewizor mógł zostać pozytywnie oceniony w recenzji. Jestem załamany tym co widzę :(

Podłączyłem dodatkowo PS3 dzisiaj i zagrałem w fife. W 50 hz jest ok, ale to całe 100 hz to jakaś błazenada. Ludziki mają takie cienie, pozostaje taka poświata, nic fajnego.

A wyłączyłeś tryb filmu? Ja mam PS3 podłączone kablem HDMI, TV ten sam, w Fife co prawda nie grałem ale demo PES3 wygląda świetnie. 100hz mam włączone, ale nie widzę różnicy.
 

waco

New member
joohn napisał:
A wyłączyłeś tryb filmu? Ja mam PS3 podłączone kablem HDMI, TV ten sam, w Fife co prawda nie grałem ale demo PES3 wygląda świetnie. 100hz mam włączone, ale nie widzę różnicy.


WITAM JESTEM OD NIEDAWNA POSIADACZEM SHARPA 46' ,ZANIM GO KUPILEM POSIADALEM SAMSUNGA LE 32S 81B . OBRAZ NA SHARPIE JESLI CHODZI O PROGRAMY W HD (DEKODER HD UPC) JAK I ODTWARZAC BLU RAY -FILMY (PLAY 3) REWELACYJNY, GORZEJ WYPADAJA GRY NA TRYBIE GRA, W POROWNANIU DO SAMSUNGA TO TEN TRYB TO WIELKA POMYLKA , A MOZE POPROSTU NIE WIEM KTORY TRYB JEST NAJLEPSZY DO GIER I NA JAKICH USTAWIENIACH . Z POCZATKU GRALEM NA TRYBIE FILMU, JAK ZMIENIALEM GRE NP Z UNACHRTED 2 NA KILLZONE 2 TO OBRAZ WYDAWAL MI SIE MNIEJ OSTRY,ZMIENILEM NA DYNAMICZNY Z TYMI SAMYMI USTAWIENIAMI CO DYNAMICZNY USTALONY.
PROSZE O POMOC.ZAZNACZAM ZE KABLE MAM Z GORENJ POLKI I NIE SADZE ABY TO BYLO POWODEM ZLEGO OBRAZU
 
Ostatnia edycja:

zbychu555

New member
Warson, ściągnij sobie nowego softa z tej stronki:
esupport.sharp.pl/html/software/index.php?StartRec=0&ListLimit=10&TemplateLang=pl& Lang=%&ProdLine=11&SortOrder=DESC&OrderBy=Title&OS =%&EMU=&SearchString=dh77

Działa bez zarzutu :)
 

Flaszka

New member
Witam panowie posiadam sharp 46dh77e i mam pytanie, czy ta listwa/panel niebieski na dole to on jest jakoś podświetlany na niebiesko ? tak jak to jest w przypadku samsungów ? bo w opcjach tv nie mogę znaleźć. Jeżeli tak lub nie to proszę o odp.

Dziękuję
 

scoobydoo19911

New member
Witam

Stałem się śczęśliwym posiadaczem telewizora z tej serii w rozmiarze 42" i jestem mega zadowolony z obrazu i wogóle, ale interesuje mnie jedna zasadnicza rzecz czy ten tv można powiesić na ścianie za pomocą zwykłych uchwytów czy sa potrzebne do tego akcesoria sharpa. Wiecie co mnie zdziwiło że zwykłe dvd coprawda puszczone po kompomnencie z progressive scanem wygląda dużo lepiej niż na starym samsungu crt 32", może ten tv ma jakiegoś upscalera:hmm:?

Kupiony wczoraj w saturnie za 3099 (normalnie 3799) w poznaniu(nie wiem czy w innych miastach jest promocja oddawaniem starych tv za zniżki 100zł na każde 500zł ceny sprzętu) jak ktoś chce sie załapać na zniżki w saturnie to niech jedzie jeszcze dzisiaj bo to jest ostatni dzień
 
Ostatnia edycja:

basing

New member
Witam. Ostatnio była okazja i zakupiłem sobie 32dh77e ogólnie to jak dla mnie obraz zaspokaja moje potrzeby (sygnał z polsatu cyfrowego) Jeśli chodzi o nowy soft to dzwoniłem do serwisu z pytaniem jak sprawdzić która mam wersje no i stwierdzili nie nie ma takiej możliwości i przyjadą mi wgrać gratis więc z tym jest OK.
Ale mam dwa pytania:
Czy jest możliwość wyłączenia na stałe paska z reklamą który się pojawia po włączeniu telewizora i żeby go wyłączyć muszę nacisnąć END??
I drugie pytanie, jak to jest z z tymi trybami wyświetlania obrazu?? Mam swoje ustawienia "Użytkownika" ale co jakiś czas włącza mi się tryb "Dynamiczny ustalony"
 

pafcik

New member
Witam, mam prośbę czy ktos może mi pomóc, nie moge wyodrębnić właściwego pliku do upgrejdu softu w lc46dh77 ściagam ze strony sharpa )pl, eu, gb) a tam są tylko obrazy dysku których nie można nagrać, a powinien być plik w stylu xxxxxx.usb
 

SławekSS

New member
Bez reklam
to ja nie wiem co Ty robisz.

Sciagniety plik nazywa się
LC32-42-46-52DH77EC_SW_Software-Update-V110-USB_PL.zip

a po rozpakowaniu zawiera dwa pliki:
1. - LC32-42-46-52DH77EC_Software-Update_PL.pdf
2. - PRHAEU110.USB
 

waco

New member
Witam , moze to nie na temat softu, ale zalezy mi na waszej pomocy , jestem posiadaczem 46' i mam maly problem z obrazem na grach a konkretnie na playstation3
(dodam , ze wczesniej posiadalem samsunga 32 le 32s81b i na trybie gry obraz wydawal sie idealny)tutaj wlaczajac gre ustawiam odpowiedni tryb wraz z ustawieniami np na jednym trybie gra wyglada bardzo dobrze , zas inna gra na tym samym trybie dobrze, jak tryb preferujecie i jake ustawienia ?
 

kenezor30

New member
Witam
Dzis promocja w Media markt bez vatu :) model TV LCD SHARP LC-46DH77E
2950zl chyba sie skusze interesuje mnie czy ktos gral na tym konkretynym modelu na ps3 i czy niebylo efektu smuzenia?
 

Blazius

New member
Witam,

PYTANIE DO WŁAŚCICIELI DEKODERÓW CYFRY +.

Dołączam się do pytania "Chrobro". Mam Cyfrę idzie przez hdmi, i czy włącze 100 Hz czy nie, zawsze wyświetla mi się w opisie programu 1080i 50 Hz. Gdzieś czytałem, że po hdmi jest zawsze 50 Hz czy to prawda? Jeśli tak to co wrócić do Euro?? Trochę śmieszne

Pytanie nr. 2

Szarpusia podłączyłem chinchami z amplitunerem i mam lagi zarówno jak oglądam kablówke oraz cyfre +. Dzwięk sięopóźnia w stosunku do tego co jest na ekranie. czasami jest to niezauważalne czasami mocno bije w oczy zalezy od kanau itd. Jak na to zaradzić?

Pozdrawiam.

Tak ogólnie to TV jest wypasik.
 
Do góry