Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

bubuchaha

New member
problem:/

witam wszystkich. przekopałem się przez cały temat i nikt nie ma tego problemu co ja. chodzi mi o podłączenie sharpa dh77e do laptopa przez HDMI.

rozdzielczość ustawiłem zgodnie z tabelką w instrukcji, 60Hz tez zresztą. dodam jeszcze ze do tv podłączałem już DVD przez HDMI i wszystko działało.

jeszcze jedno: tego laptopa podłączałem już do LCD Sony Bravia, ale tez do starej plazmy LG i obraz na tv pojawia się automatycznie.

dzwoniłem na hotline Sharpa i powiedziano mi ze to musi być coś z ustawieniami grafiki w kompie..
moja karta graficzna to: ati radeon hd3470.

czy jest możliwe, że dana karta graficzna nie jest w stanie "dogadać" się z danym telewizorem? ot tak po prostu?

jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem, proszę o wszelkie sugestie.. nie sądziłem, że akurat z tym mogę mieć problem:/

z góry dzięki.

pozdrawiam.
 

fursant

New member
pytanka?

panowie decyduje sie na kupno 42dh77E i:
1. czy to dobry - optymalny wybór za 3260 zł?
2. czy to jest następca , ?lepszy? xl2e?
3. co to jest rgb+
 

nowmat

New member
Witam

Możecie podać jakieś dobre ustawienia kontrastu, jasności itp.
nie umiem sam ustawić nie znam się ustawione mam na domyślnych i nie jest aż tak źle ale mogło by być lepiej:D
 

tom_cio

New member
fursant napisał:
panowie decyduje sie na kupno 42dh77E i:
1. czy to dobry - optymalny wybór za 3260 zł?
2. czy to jest następca , ?lepszy? xl2e?
3. co to jest rgb+

Dolaczam sie do pytania, poniewaz tez nad nim mysle,
jak wyglada ten sharp 42DH77E w porownaniu do 42XV635 ?
 

eskob

New member
niekmpatybilny sygnał audio

Posiadam telewizor 32dh77e polaczony z dekoderem hd vectry przez kabel hdmi. Gdy w dekoderze przestawie dzwiek z PCM na AC3 na niektorych kanalach np Discovery HD TVN HD nie mam dzwieku a telewizor wyswietla informacje odebrano niekmpatybilny sygnal audio. Czy to normalne ? czy cos nie tak jest z moim sprzetem ?
 

PedroAlwaro

New member
nowmat napisał:
Witam

Możecie podać jakieś dobre ustawienia kontrastu, jasności itp.
nie umiem sam ustawić nie znam się ustawione mam na domyślnych i nie jest aż tak źle ale mogło by być lepiej:D
ale to od zrodla tez zalezy...
podswietlenie 0
kontrast 32
jasnosc -2

tak mam z nboxem...
 

kaczor.

New member
a że tak zapytam jeszcze z innej beczki - kiedy wyświetla sie wam odświeżanie 100Hz bo mimo przełączenia w funkcjach obrazu nawet na kanałach hd pokazuje mi 50Hz :-x
 

zbychu555

New member
Przez HDMI może być tylko 50Hz, tak w instrukcji chyba przeczytałem, a rozumiem, że to HD to przez HDMI odbierasz, w innych wejściach nie pamiętam jak jest.
 

MichasR

New member
kiki - wiele osób narzeka że DH77 klatkuje. Ty twierdzisz że pomaga na to kalibracja i chyba masz rację bo w twoim teście nic takiego nie występuje.
Ta kalibracja to jakieś specjalne ustawienia które można nadać samemu? Jeśli tak to podaj je, niech się ludzie nie męczą :)
 

Luvczenko

New member
Sharp LC-37 D65E na panasonic tx p 42 u 10

mam okazje sprzedac swojego sharpa 37 d65e (10 miesiecznego) za 2000 pln i kupic w saturnie plazme panasonic tx p 42 u 10 (za 2400 pln)i mam pytanie czy warto bo cena plazmy jest kuszaca...
 

Luvczenko

New member
mam czas do niedzieli do namysłu ? ale emocje troszke opadły mi juz, i chyba odpusze ;) bo po głowie codzi mi 46 cali (sharp)od jakiegos czasu tylko narazie te wydatki grudniowe :) mnie miazdza
 

john93

New member
Luvczenko napisał:
mam czas do niedzieli do namysłu ? ale emocje troszke opadły mi juz, i chyba odpusze ;) bo po głowie codzi mi 46 cali (sharp)od jakiegos czasu tylko narazie te wydatki grudniowe :) mnie miazdza

witam wczoraj kupiłem wreszcie sharpa lc42dh77e 3300zł-saturn i narazie bawie się ustawieniami,obraz hd super ale sd już wiele gorzej masa ustawień ogólnie jestem zadowolony
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Próbował ktoś reklamować tego Sharpa (42DH77) przez to klatkowanie ?
Skorzystałem z kalibracji, którą polecał kiki, ale dalej zjawisko to występuje. Rzadziej, ale występuje. Nie wiem jak ten telewizor mógł zostać pozytywnie oceniony w recenzji. Jestem załamany tym co widzę :(

Podłączyłem dodatkowo PS3 dzisiaj i zagrałem w fife. W 50 hz jest ok, ale to całe 100 hz to jakaś błazenada. Ludziki mają takie cienie, pozostaje taka poświata, nic fajnego.
 

olcia0

New member
Ja też kupiłem ten tv(42CALE),u mnie jest taki problem,że dolna połowa matrycy na całej długości jest ciemniejsza od górnej,oddzielona wyrazną kreską przynajmniej widoczną dla mnie najbardziej na jasnych kolorach i sceanach.Napisałem maila do sharpa i czekam na reakcje z ich strony.Generalnie tv ok,tylko trzeba dobrze wyregulować,żeby obraz był zadowalajacy.
 

chrobro

New member
Witam,
kupiłem dzis 42DH77E za 3000zl, wszystko wyglada ladnie, jednak mam pytanie odnosnie 100Hz - podobny problem mial uzytkownik "Kaczor."
Mianowicie mam Cyfre+,dekoder hd - lacze ją z TV za pomoca kabla HDMI, obraz HD wyglada ladnie, jednak zmiana na 100Hz nic nie zmienia, poza tym w okienku z informacjami o wybranym porcie HDMI jest napisany model dekodera, rozdz 1080i oraz 50Hz

Czy to oznacza ze dekoder "blokuje" 100Hz telewizora? Troche czasu wpatrywalem sie w obraz 50Hz i 100Hz, roznic nie zauwazylem. Niektory pisza ze obraz na TVP1 jest "teatralny, śmieszny" - u mnie nic takiego nie ma
Jak mozna sprawdzic czy rzeczywiscie to 100Hz pracuje? Ktos z forumowiczów pisał o programie do testowania, prosze o porade
 
Do góry