Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

ikasza

New member
mam sharpa 32DH77E, z tym, ze wystepuje problem z synchornizacja dzwieku z obrazme. wystepuje to zupelnie losow, raz zaraz po wlaczeniu tv, czasami po zmianie kanalu. ogolnie dziwiek jest zposniony o kilka sekund, automatyczne dosotosowanie zajmuje tez od kilku do kilkudziesieciu sekund, co jest bardzo uciazliwe. w sklepie powiedzieli mi, ze tak dzieje sie w odbiorze mpeg4 w co nie bardzo chce mi sie wierzyc. czy ktos z was moze mi cos powiedziec na ten temat?
 

Wru

New member
DVB-T - synchronizacja dzwieku

Tez zauwazylem to u siebie przy odbiorze DVB-T. DOkladnie tak jak napisales, raz jest lepiej raz gorzej.
Generalnie nie zastanawialem sie skad to sie bierze (czy wina tunera czy wina nadawcy), bo mocno sie rozczarowalem calym DVB-T - zarowno jesli chodzi o jakosc jak i sposob tego co jest przesylane (slaby material, tylko 576p, przesylanie materialu 16:9 w 4:3 albo na odwrot, przez co TV nie wykrywa poprawnie proporcji i trzeba zmieniac recznie kazdorazowo, brak EPG). Dlatego sobie na dzis DVB-T odpuszczam i zostaje przy cyfrowej z UPC. Jakosc taka sama, a nie potrzebuje ciagnac kabli do anteny w salonie...
 

egon12

New member
dvb-t

Witam!

Potwierdzam wystepowanie problemu z rozsynchronizowaniem audio-video takze w nowym FW E090511HD. Sprawa jest o tyle utrudniona, ze w Polsce nadal trwaja testy ... i nie do konca wiadomo, czy nie jest to wina nadawcy... ale ale ale u "innych" producentow efektu nie ma - patrz SONY - moze po prostu lepiej sobie radza z jakims niedociagnieciem nadawny, albo po prostu TV dobrze dziala :). Mozna by ta sprawe podniesc w Sharpie, ale czy polski oddzial da rade zglosic to "wyzej" ?

egon12
 

zbychu555

New member
W innym wątku pisałem już o tym. Ci z Sharpa napisali, że problem jest im znany i poinformowali fabrykę Sharpa i jak tylko rozwiążą problem to mnie poinformują. Na pytanie czy mogę oddać tv na gwarancję przez to, napisali, że nie ponieważ nie jest to ukryta wada tv, i że nadal trwają testy DVB-T... Więc należy czekać.
Wydaje mi się, że 1 października w Poznaniu kończą się testy i wchodzi oficjalnie, zobaczymy czy nadal będzie problem, jeśli tak to ludzie z Sharpa nie będą mogli powiedzieć, że to ciągle testy - jeśli się mylę poprawcie mnie co do tego terminu.
 

PedroAlwaro

New member
zbychu555 napisał:
A to będzie jakaś aktualizacja czy co (chodzi mi o ten problem)?
nowy soft v1.11 dostepny stad esupport.sharp.pl/html/software/index.php?StartRec=0&ListLimit=10&TemplateLang=pl&Lang=%&ProdLine=11&SortOrder=DESC&OrderBy=Title&OS=%&EMU=&SearchString=dh77
 

malin00

New member
A czy ktoś jest w stanie napisać, jaka lista zmian/poprawek została uwzględniona w tym updacie? Niestety nie mogę znaleźć żadnego info na stronie:/

pozdrawiam
 

zbychu555

New member
Listy poprawek nie jestem w stanie napisać, ale nie ma już tego błędu synchronizacji dźwięku z obrazem:D
Od razu po przełączeniu obraz zatrzymuje się na chwilkę i po tym jest OK. Teraz dzieje się to od razu:)
 

bejgus

New member
Witam

Ja też przymierzam się do kupna LCD i obecnie jestem na etapie następującym:

Sharp Aquos LC-32DH65E vs. Sharp Aquos LC-32DH77E.

I tu dylemat bo oprócz tego, że jeden jest w technologii 100 Hz, a drugi nie, jeden ma matrycę 4 ms, a drugi 6 ms i różnią się wielkością kontrastu dynamicznego, to wszystkie pozostałe parametry mają identyczne. Do tego
LC-32DH65E ma więcej złącz których i tak nie wykorzystam (jak to mawiał mój promotor - potrzebne jak w du.ie ząb).

Moje pytanie brzmi, czy te 100 Hz i szybsza matryca za 500 zł więcej ma sens (chodzi o LC-32DH77E), czy sobie odpuścić.

Będę oglądał głównie DVD + TV (platforma Multimedia) więc jakość na 3+.
Może podepnę kompa, żeby pogiercować od czasu do czasu i to wszystko.
Pokój 4x3, odległość od telewizora ok 2,5 m. Pokój ma okna od pd-wschód.

Pozdowionka
 

mrowka19732007

New member
Aktualizacja

Witam

na podanej wcześniej stronie z aktualizacjami do TV są dokładnie dwie nowe wersje oprogramowania. Jedna 1.09 i 1.11. Proszę o informacje czy mozna wgrać od razu tę ostatnią czy też wpierw jedną a dopiero potem drugą. Czy kolejnośc ma znaczenie?
 

PedroAlwaro

New member
mrowka19732007 napisał:
Witam

na podanej wcześniej stronie z aktualizacjami do TV są dokładnie dwie nowe wersje oprogramowania. Jedna 1.09 i 1.11. Proszę o informacje czy mozna wgrać od razu tę ostatnią czy też wpierw jedną a dopiero potem drugą. Czy kolejnośc ma znaczenie?

Wgraj od razu 1.11.
 

adamek.ka

New member
Witam od pewnego czasu jestem posiadaczem modelu Sharpa 32DH77E, zauważyłem że na matrycy w rożnych miejscach pojawią się i zaraz znikają niebieski punkty (kropki). Czy ktoś miał podobne objawy z tym tv???
 

zbychu555

New member
Witam, od niedawna w DVB-T zacina się na chwilkę jakby obraz (nie wiem jak to nazwać), pokazałbym zdjęcia, ale nie mogę wklejać.

Robią się jakby takie wielkie piksele i obraz na chwile zatrzymuje się wtedy z tymi pikselami...

img39.imageshack.us/img39/4704/dsc01729b.jpg
img28.imageshack.us/img28/8625/dsc01730v.jpg
img405.imageshack.us/img405/6867/dsc01731a.jpg
img44.imageshack.us/img44/7392/dsc01732ci.jpg


Dobra jakoś linki (nielinki:cool: ) się wkleiły chyba, ostatnia fotka to poprawny obraz, tak dla porównania;)
 
Ostatnia edycja:

Israfil

New member
PedroAlwaro napisał:
Wgraj od razu 1.11.

Według daty to wersja 1.09 jest nowsza to czy na pewno lepiej jest wgrać wersję 1.11. Wersja 1,09 jest bardziej obszerna ponad 14MB większa.

LC-32/42/46/52DH77EC Software-Update - ver. 1.09-USB PL 36.92 MB 22.10.2009

Software Update for LC-32/42/46/52DH77EC, version 1.09-USB, Polish language

LC-32/42/46/52DH77E Software-Update - ver. 1.11-USB PL 22.13 MB 29.09.2009

Software Update for LC-32/42/46/52DH77E, version 1.11-USB, Polish language


Co zmieni wgranie do TV 46DH77E?
 

mrowka19732007

New member
Wersja oprogramowania

Witam,
proponuje zwrócić uwagę na oznaczenie modelu odbiornika TV ( z końcówką ....E bądź .....EC). W instrukcji zmiany oprogramowania, na pierwszej już stronie podano informację o tym, iż dla każdego z nich są różne wersje oprogramowania. Zatem podane powyżej wersje oprogramowania przeznaczone są dla dwóch różnych typów odbiorników.

Pozdrawiam.
 

kaczor.

New member
witam wszystkich
jestem niezbyt szczęśliwym użytkownikiem 42dh77e kupiony 13.03.09 może dlatego jest wadliwy :(

może macie lub mieliście podobne problemy ... tzn

1. "świerszczenie" z tyłu telewizora raz na jakiś czas jak popracuje parę godzin
2. jasne błyski całej matrycy sporadycznie
3.czasami telewizor przechodzi w stan uśpienia i nie można go włączyć pilotem ani przyciskiem - radzę sobie tak wył. wtyczkę trzymam któryś z przycisków z boku + przycisk on na i wtykam wtyczkę wtedy dioda zaczyna mrugać na pomarańczowo a tv rusza :|
4. czasami po włączeniu jest tylko fonia brak obrazu ale to występuje bardzo rzadko po wył. i wł. wraca do normy
softu nie aktualizowałem

podłączony mam do tv, polsat hd + xboxa i jakieś dvd samsunga wszystko na hdmi

dzięki za sugestie
kaczor.
 
Do góry