Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

SławekSS

New member
Bez reklam
dziwne, bo mnie działa idealnie.
 

Attachments

  • sharp tv zrzut ekranu.jpg
    sharp tv zrzut ekranu.jpg
    407,5 KB · Wyś: 116
  • sharp tv hdready zrzut ekranu.jpg
    sharp tv hdready zrzut ekranu.jpg
    209,3 KB · Wyś: 90
Ostatnia edycja:

PedroAlwaro

New member
hej niedawno stalem sie posiadaczem 32dh77e i tak chcialbym wycisnac z niego w miare jak najlepszy nie zamglony obraz i tak mnie ciekawia wasze ustawienia szczegolnie pod telewizje satelitarna

Ja lece na nieco zmodyfikowanym standardzie, zopcji zaawansowanych mam wylaczony dnr
temperatura czy tam nasycenie kolorow na medium
aktywny kontrast mam wlaczony bo obraz wyglada z nim poprostu lepiej z wylaczonym jest jakby za mgla, probowalem dojsc do takigo efektu jak daje AK poprzez same ustawienia ale nie dalo rady - niestety -z wlaczonym czasem widac jak sie ten kontrast reguluje nawet podczas w miare jednolitej sceny i troche to wkurza..

film mode - przy niektorych kanalach z tego co zauwazylem poprawia plynnosc ale na niektorych potrafi wygenerowac artefakty, generalnie ustawilem na standard

a wy na jakich ustawieniach lecicie?
 

szymoszkowa

New member
Witam,

mam 46DH77 od kwietnia. Drażniły mnie dwa efekty: aureole gorącego powietrza wokół pewnej wielkości obiektów przesuwających się poziomo na pierwszym planie i pływające fragmenty twarzy w starych filmach czarno- białych. Spokojnie czekałem na reakcję Sharpa. Od kilku dni obserwuję obraz wypatrując tych efektów i nie widzę ich.

Upgreadowałem firmware z wersji E090109HD do E090511HD.
Nowy firmware datowany jest na 22 lipca br, więc nabywcy odpowiednio późniejsi mogą mieć go już na pokładzie.

Proszę Was o sprawdzenie i potwierdzenie lub zanegowanie powyższego.

Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:

gidek666

New member
Ściągnąłem ten firmware (niestety jedyny jaki znalazłem to coś takiego: LC32-42-46-52DH77E_SW_Software-Update-V109-USB_DE), ale nie mogę za nic go zainstalować, instrukcja jest po niemiecku no ale coś tam rozumiem, sformatowałem pendrive w systemie FAT, wgrałem te img na niego ale jak podłączam do TV to lipa, nic się nie dzieje. Odrazu się zapytam czy to nie przeszkadza, że wersja jest niemiecka ? (od razu uprzedzę, że nie mam zainstalowanego nowego fw, bo sprawdzałem w info)

Przy okazji powiem, że coraz bardziej jestem zadowolony z tego TV ; ) ostatnio sprawiłem telewizje cyfrową i National Geographic w HD wygląda obłędnie a dodatkowo nowy kabelek HDMI do Xboxa 360 rozwiązał sprawę z problemem smużenia ; ]
 

PedroAlwaro

New member
gidek666 napisał:
Ściągnąłem ten firmware (niestety jedyny jaki znalazłem to coś takiego: LC32-42-46-52DH77E_SW_Software-Update-V109-USB_DE), ale nie mogę za nic go zainstalować, instrukcja jest po niemiecku no ale coś tam rozumiem, sformatowałem pendrive w systemie FAT, wgrałem te img na niego ale jak podłączam do TV to lipa, nic się nie dzieje. Odrazu się zapytam czy to nie przeszkadza, że wersja jest niemiecka ? (od razu uprzedzę, że nie mam zainstalowanego nowego fw, bo sprawdzałem w info)

Przy okazji powiem, że coraz bardziej jestem zadowolony z tego TV ; ) ostatnio sprawiłem telewizje cyfrową i National Geographic w HD wygląda obłędnie a dodatkowo nowy kabelek HDMI do Xboxa 360 rozwiązał sprawę z problemem smużenia ; ]
Telewizor pokazuje ten firmware jako 090511 czy cos takiego i wersje sterownika "monitora" jako 1.01 tez sie na to nacialem.

Pendrive nie musi byc w systemie fat spokojnie moze byc w fat32. Nagrywasz na niego tylko sam wypakowany plik z firmwarem.
wlaczasz na jakis program, wyciagasz wtyczke z gniazdka, wkladasz pendrive, wciskasz przycisk power na boku obudowy i trzymasz go i w tym czasie podlaczasz tv do pradu i po chwili puszczasz przycisk. Po okolo 2 minutach powinien sie pokazac niebieski ekran z updatowanie chociaz moze zadzialac dopiero po ktoryms razie.
No i na koniec ten firmware jako tako nie jest niemiecki jedynie instrukcja instalacji jest po niemiecku...
 

Wru

New member
joohn napisał:
.......
- 1080p z PC (HDMI) - żadnych problemów z połączeniem, obraz pokazuje się nawet w biosie. Co do samego obrazu mam jednak troche zastrzeżeń, ale może wynika to z błędów w konfiguracji. Obraz nie jest idealnie ostry, tzn. nie jest dokładnie pixel to pixel tak jak na monitorze komputerowym. Nie przeszkadza to absolutnie w oglądaniu filmów, tak naprawdę jest to widoczne tylko na czcionce.
......

A zmieniles ustawienia skalowania obrazu przy podlaczeniu kompa?
Jak podlaczylem kompa (pod HDMI3 chyba) to domyslnie skalowanie obrazu bylo ustawione na "pelny" - i wtedy czcionka byla nieostra. Jak przestawilem na "pixel na pixel" to jest juz OK. No chyba ze masz ostrzejszy wzrok :p
 

mrowka19732007

New member
Wersja oprogramowania w TV DH77E

Proszę o informację gdzie można sprawdzićposiadaną wersję oprogramowania w odbiorniku Sharp DH77E?

Sprawdzałem w Menu, w informacjach o odbiorniku ale tam jest pusto.

Pozdrawiam,
Andrzej
 

joohn

New member
Wru napisał:
A zmieniles ustawienia skalowania obrazu przy podlaczeniu kompa?
Jak podlaczylem kompa (pod HDMI3 chyba) to domyslnie skalowanie obrazu bylo ustawione na "pelny" - i wtedy czcionka byla nieostra. Jak przestawilem na "pixel na pixel" to jest juz OK. No chyba ze masz ostrzejszy wzrok :p

Tak zmieniłem na PIXEL TO PIXEL, z tym że PC mam podłączone przez HDMI 1 - nie doczytałem nigdzie żeby to robiło różnicę. Może faktycznie czepiam się tej czcionki ;) Jutro spróbuje zrobić zdjęcie z bliska tego jak to wygląda.
Na szczęście podczas oglądania video nie jest to w żaden sposób widoczne, napisy są ostre jak brzytwa a obraz np. w Transformers 1080p po prostu powala, telewizor mnie zaskakuje z każdym nowym filmem ;)
 

Wru

New member
Chyba sie czepiasz :)
Teraz wlasnie odpisuje uzywajac TV jako monitora i wszystko jest ostre z 1m. Blizej sie nie zamierzam przygladac :p Uzywam ustawienia PC z trybow domyslnych TV.
Telewizorek mam od srody i jest GIT. A jeszcze nie bawilem sie nawet ustawieniami w celu "poprawienia" obrazu. Te "wady" to chyba sami experci wynajduja. Do "przecietnych ogladaczy" - telewizor jest wporzo i bedziecie zadowoleni!
Aha, ja juz zaczelem zbierac na kino domowe - bo dzwiek jest kiepski. W cienkich LCD'kach nie ma gdzie wcisnac porzadnego (wiekszego) glosnika...
 

Wru

New member
mrowka19732007 napisał:
Proszę o informację gdzie można sprawdzićposiadaną wersję oprogramowania w odbiorniku Sharp DH77E?

Sprawdzałem w Menu, w informacjach o odbiorniku ale tam jest pusto.

Pozdrawiam,
Andrzej

Mrowka, MENU->USTAWIENIA->IDENTYFIKACJA. Ale bedac w trybie ATV/DTV. Nie wiem dlaczego, ale przy PC po HDMI (3) tej opcji nie ma :wink:
 

mrowka19732007

New member
Dziękuję za pomoc, rzeczywiście nie przy każdej konfiguracji wersja oprogramowania jest pokazywana. Pytałem o to oficjalnie na stronach Sharp Polska, przed zakupem TV odpisywali chętnie, teraz juz niekoniecznie :). Widziałem stronę wcześniej instrukcję zmiany oprogramowania, jeśli dobrze zrozumiałem mam na początku wyłączyć TV z kontaktu podczas jego pracy?
 

PedroAlwaro

New member
mrowka19732007 napisał:
Dziękuję za pomoc, rzeczywiście nie przy każdej konfiguracji wersja oprogramowania jest pokazywana. Pytałem o to oficjalnie na stronach Sharp Polska, przed zakupem TV odpisywali chętnie, teraz juz niekoniecznie :). Widziałem stronę wcześniej instrukcję zmiany oprogramowania, jeśli dobrze zrozumiałem mam na początku wyłączyć TV z kontaktu podczas jego pracy?

Zgadza sie.
 
Do góry