Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

waco

New member
Seria Dh + Ps3 I Xbox360

WITAM , zamierzam kupic ten model a konkretnie 46' , odleglosc od tv to 3,5 m na 13m2 sciane gdzie nie bedzie wogole mebli, dlugo sie zastanawialem ile cali wziac ale boje sie ze 52 ' jak na poczatek bedzie za duzy:).Zrodlo to kablowka cyfrowa upc z dekoderem , zamierzam takze ogladac filmy na bluraku i podlaczyc go pod pc(przez jaki kabel najlepiej?) i jak juz wspomnialem do konsol a co najwazniejsze do ogladania sportu w hd.Wszyscy kogo nie zapytam wszyscy polecaja sharpy,samsungi sie psuja, bravie za drogie , panasonica lubuja sie wplazmach a konsola + plazma chyba nie da takich efektow wizualnych, philipsy maja za duoz elektroniki z tego co mowia mi w sklepach.Zostal mi model 46dh77, wczesniej myslalem na 46xl2e co tez wchodzi w gre.
Od jakiegos czasu sharp wszedl z promocja na zakupione modele dh46 ,iz zakupoujac ten model otrzyma sie 5 laetnia gwarancje i bluraka za free, czyzby te moele im nie schodzily, albo ludzie poprostu nie maja kasy na tak drogi sprzet dodam ze cena scyluje w granicach 4600 na allegro gdzie mozna otrzymac gwarancje 5 letnia . kolo 5200 w partner tv,saturm kolo 6000tys . w Media podobnie, ostatnio polecali mi leda samsunga ue40b6000 co do gier , ale stwierdzilem ze za maly jak na taka powierzchnie pokoju. Jak ktos ma stycznosc z konsola na tym modelu prosze o rade! :)
 

waco

New member
Pytanko??

Wiem , ze to glupie pytanie ale chodzi mi na jakiej wysokosci powinien wisiec tv 46', dodam ze wysokosc do sufitu to 2,40m, jakiej firmy kabel hdmi jest najlepszy(do odtwarzacza i konsol) dzieki za odpowiedz:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie za wysoko - bo oczy mrugając nawilżają powieki .
I musisz pamiętać koniecznie o uchwycie uchylnym .
 

van

New member
A ile wolnego miejsca musi być NAD TV 10,15 czy 20 cm ?
No i czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy można bezpiecznie postawić obok w odległości około 5,10 cm od lcd duże kolumny ?

Pozdrawiam
Van
 

waco

New member
Pierwsze Wrazenie !

Witam , Otrzymalem Dzisiaj To Wielkie Pudlo:)) Cena Na Allegro Smieszna Bo Bo Niecale 4.600 Gdzie W Innych Sklepach Np Saturn Trzeba Wybulic Za Niego 6400. Jak An Razie Podlaczylem Go Pod Sygnal Analogowy , Trzeba Przyznac Ze Ladny Za Okolo Miesiac Przetestuje Go Bardziej Juz Na Cyfrowym Dekoderze Bo Na Razie Jestem W Czasie Remontu:) Prosze O Pomoc Jakie Kable Hdmi Najlepiej Kupic.
 

Israfil

New member
Kirdan napisał:
Witam,

Na forum bywa wielu specjalistów więc zanim się zdecyduję na kupno chcę zadać kilka pytań :)


Po szóste - w teście na forum model ten dostał chyba dość niską ocenę (74/100 bodajże) pomimo tego że do wszystkich zdjęć zamieszczano bardzo pozytywne komentarze. Czy warto sugerować się bardzo tą oceną?

A jak wypadają inni? Np. Sonyw5500 ile miał punktów w teście?
 

van

New member
kiki napisał:
możesz spokojnie postawić kolumny.
A jak głęboka dziura?

Dzięki za info.
To nie jest dziura tylko wnęka z wolnym miejscem około 35 cm po bokach - tu wcisnę kolumny. Nad TV jest półka w odległości max 20cm choć myślę że bardziej 15 będzie docelowo. Wszystko na wieszaku jakieś 15 cm od ściany.
Do tego nie zauważyłem aby się zbytnio TV nagrzewał.
Chyba będzie ok ?

Pozdrawiam
van
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
van - to spokojnie możesz wstawić.

=============================
waco-
jak długie kable ?

=========================
 

starcu

New member
Kupiłem TV 46' w Saturnie za 4700 (tydzień bez vat-u) i jak na razie po tygodniu jestem zachwycony, obraz rewelacja, dźwięk taki sobie, ale wiadomo z fabrycznych wbudowanych głośników nic super się nie wyciągnie. Filmy ze zwykłego DVD podłączonego najtańszym kablem SUPER! Ogólnie TV godny polecenia, żadnych wad itp.
 

waco

New member
Pytanko??

kiki napisał:
van - to spokojnie możesz wstawić.

=============================
waco-
jak długie kable ?

=========================

a wiec zamerzam podlaczyc ps3, xboxa 360, odtwarzacz dvd samsunga i ten dodatkowy blurak sharpa co daja z 5 letnia gwarancja a takze kompa(przez co najlepiej go podlaczyc) wiem ze troche za duzo ale cos bede musial odpinac, kable do okolo 100-120 cm max. Z GORY DZIEKI za odpowiedz KIki :)
 

musk

New member
dvbt+ pytanie do kikiego :)

Witam.

Jestem z legionowa.
Posiadam owy tv.
Jak któryś z kolegów pisał - problem z odebraniem dvbt.

czy do tego potrzebny jest mocny sygnał?
kupiłem małą antenę pokojową - niestety brak sygnału.

Dodam że kilka km dalej od nadajnika mój ojciec na działce odbiera bez problemu dvbt. tak wiec to nie jest chyba problem z zasięgiem.

Czy ktoś miał podobny problem? może go jakoś rozwiązał >?


tv posiadam od maja.
klatkowanie było u mnie zauważalne jedynie podczas transmisji sportowych
dokładnie tylko na powtórkach w zwolnionym tempie.

wyłączyłem którąś opcje - teraz nie ma mnie w domu to nie pamiętam
ale chyba chodziło o tryb filmu czy redukcję.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego telewizora.


pytanie do kilkiego:

ktoś inny z moich znajomych chcce kupić tv zastanawia sie na tym sharpem 52' albo na sony KDL-52Z5500 - czy warto dołożyć 3k ?

z góry dziękuje za odpowiedz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie warto. Tym bardziej że Sharp zdecydował się na specjalną cenę na kultowy model 52 HD1 . Teraz to naprawdę warto.
Bo model był zawsze rewelacyjny tylko poza zasięgiem cenowym użytkowników.
 

joohn

New member
Ja z kolei tak jak kiedyś obiecałem piszę kilka słów o moim 42DH77.

Długo się zastanawiałem nad wyborem, wchodziły w grę 40 sony (V5500) i 42 JVC, w końcu wybór padł na Sharpa.

Wypunktuje może moje uwagi i wrażenia z użytkowania:
- KLATKOWANIE - albo jak inni pisali efekt "ciepła" czy cienie za szybko poruszającymi się obiektami. Wystarczy WYŁĄCZYĆ TRYB FILMU i klatkowanie znika! Nie wiem z czym niektórzy mieli taki wielki problem. W instrukcji jest napisane że tryb filmu 'wykrywa' film i zwiększa jakość wyświetlanych obrazów. Telewizor faktycznie wykrywa film, bo klatkowania nie widać np. w Windows przy szybkim poruszaniu okna, ale efekt jaki jest wszyscy wiemy. Po całkowitym wyłączeniu trybu filmu wszystko jest w porządku.
- POZIOM CZERNI - czerń jest naprawdę czarna (jak na LCD), ale na domyślnych ustawienia faktycznie za czarna. Na ciemnych scenach nie wiele widać. Ja rozwiązałem ten problem przez wybór trybu dynamicznego i lekkie zmniejszenie kontrastu, jasności i podświetlenia. Mnie zadowala taki obraz.
- 1080p z BLUE RAY (PS3) - obraz jest bajeczny, byłem naprawdę pod wrażeniem nasycenia kolorów, ogólnej dynamiki obrazu, ma się wrażenie jakby uczestniczyło się w Filmie a nie tylko oglądało TV
- 1080i z UPC HD - skalowany z 720p ale to nie przeszkadza. TVN HD wygląda również genialnie - szczerze mówiąc to byłem w szoku. Programy realizowane porządnie (np. taniec z gwiazdami, szymon majewski show) wyglądają obłędnie. Dopiero teraz widać pracę scenografów i oświetleniowców - prawdziwa przyjemność z oglądania.
- 1080p z PC (HDMI) - żadnych problemów z połączeniem, obraz pokazuje się nawet w biosie. Co do samego obrazu mam jednak troche zastrzeżeń, ale może wynika to z błędów w konfiguracji. Obraz nie jest idealnie ostry, tzn. nie jest dokładnie pixel to pixel tak jak na monitorze komputerowym. Nie przeszkadza to absolutnie w oglądaniu filmów, tak naprawdę jest to widoczne tylko na czcionce.
- WYJŚCIE OPTYCZNE Z TV - mam ampli bez hdmi, więc kupując TV myślałem że uda mi się podłączyć wszystkie urządzenia (w tym komputer) po HDMI i tv będzie mi puszczał dźwięk DD5.1 po kablu optycznym do ampli. Niestety tak nie jest - TV poprawnie puszcza dźwięk z każdego HDMI, ale tylko 2.0 stereo. Komputer mam w innej części pokoju połączony 15m kablem hdmi i specjalnie dobrałem kartę graficzną (radeon 4350) żeby była w stanie puszczać dźwięk 5.1 (ewentualnie 7.1) po hdmi. Niestety TV do ampli podaje już tylko 2.0. To samo jest z PS3 i z dekodera UPC.
- GŁOŚNIKI W TV - wiadomo że są beznadziejne, ale do oglądania programów wystarczają w zupełności, a reszta i tak idzie przez zestaw KD, więc uważam że głośniki w TV to kwestia marginalna.
- analog/mpeg4 - nie korzystam, więc ciężko mi się wypowiedzieć.

Generalnie jestem bardzo zadowolny z zakupu (chociaż przez to forum miałem ogromne wątpliwości ;) )

Rada dla wszystkich którzy rozważają ten model, ale się wahają:
BIERZCIE, BĘDZIECIE ZADOWOLENI!!!
 

XGwizdekX

New member
Chcę kupić LCD 32" i najbardziej jestem nastawiony na Sharpa, tylko problem w tym, że nie wiem jaki model kupić do kwoty 2000zł/2500zł.

Mile widziane:
- Full HD (chyba, że to mało opłacalne przy 32" i odległości 3m, dodam że chciałbym podłączyć pod TV komputer do pogrania)
- Duża ilość HDMI (niekoniecznie)
- MPEG4
- USB do oglądania zdjęć z aparatu (niekoniecznie)
- Dobre konwertowanie(?) telewizji cyfrowej
- Dobre wbudowane głośniki (niekoniecznie)
- Możliwość powieszenia na ścianie (konieczne!)

Proszę też o podanie kilku modeli TV.
Chyba to wszystko, jeśli mi się coś przypomni to napiszę.
 

XGwizdekX

New member
@UP
Nie chcę nic mówić, ale ta wyszukiwarka jest tandetna...
Ustawiam 32", HD Ready, a wyskakują mi 52", Full HD... Żal.

Można poprosić o konkretne modele, które są łatwo dostępne np. w MM, Saturnie (Poznań).
 
Do góry