Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

koko2

New member
kiki,sam zapętliłeś się w swoich argumentach,najlepszym dowodem jest argument ze stanami, dlaczego nie posłużyłeś się nap.krajami Eu. przecież tam są podobne jak u nas uwarunkowania ,stany to zupełnie inna bajka,co do marketingu to wyprzedaże promocje też są jego oczywistym elementem,i na koniec nie potrzebuję 42" a blu raya też mam za pół ceny.:hmm:
 

martinezkmicic

New member
Kiki jeśli chodzi o to co napisałeś w pełni się zgadzam, a już wymiana telewizora który jest w porządku na nowy ze względu na MPEG-a to poraszaka:) . Z tym blu to powaga czy taka promo jest wszędzie czy tylko u ciebie i który to blu znaczy heh rodzaj jaki.
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
koko2 napisał:
pav31,i co z tego że masz i nie zamierzasz hahaha,w tym kraju jest 38milionów osób oprócz ciebie ,racz łaskawie to zauważyć.:rolleyes:
...no a co mnie w moim domu, w którym mam kablówkę - obchodzi 38 mln. ludzi?
Wytłumacz mi PO CO MI dekoder MPEG-4 skoro nie zamierzam z niej rezygnować (kablówki) oraz dlaczego kupno TV z dekoderem MPEG-2 jest dla mnie krokiem w tył, bo tego nie potrafię zrozumieć....:???:

//EDIT
...za dekodowanie będzie przecież odpowiedzialny mój provider....
 
Ostatnia edycja:

malin1976

Member
Można wywalić płatną telewizję , olać ich kablówki , cyfry i odbierać ze zwykłej anteny za darmo . Filmy kupować a na mecze chodzić :) Myślę że to jedyny słuszny argument .
 

ziupo

New member
A może tu komuś chodzi o szpan? Wiesz, co innego powiedzieć przed kolegą: "Mam MP3", a co innego "Mam MP5", to tak dla przykładu.
Ja wiem, że są ludzie, którzy nie korzystali i nie będą korzystać z dekodera tylko samej anteny, a wtedy wygodniejsze jest posiadanie dekodera wbudowanego w TV niż zewnętrznego choćby ze względu na ten fakt, że do obsługi zewn. dekodera potrzeba osobnego pilota, czyli do pełnej obsługi TV wymagane będą 2 piloty, a nie jeden.
Np dla starszych osób jest to znaczna niedogodność.
 

koko2

New member
pav,a w którym miejscu twierdzę że ty też powinieneś mieć tuner ,a owe 38 mil.nie mieszka razem z tobą,czytając twojego posta mogę jedynie ci współczuć z pow twojej arogancji.:eek:k:
 

koko2

New member
martinez,z tym blu to poważnie ,w marcu do dh65 dawali sharpa za pół ceny ,ktoś kto kupował dh65 nie wziął,więc sprzedawca zaproponował mi kupno wraz dh77,trudno to nazwać promocją to raczej ślepy traf,gdyby nie atrakcyjna cena pewnie bym żałował.:)
 

pav3l

New member
Bez reklam
koko2 napisał:
pav,a w którym miejscu twierdzę że ty też powinieneś mieć tuner ,a owe 38 mil.nie mieszka razem z tobą,czytając twojego posta mogę jedynie ci współczuć z pow twojej arogancji.:eek:k:

Oj KOKO, to ja tobie współczuję.
Jak masz kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu, to moja rada jest taka - czytaj go kilka razy....Zacznij od analizowania swoich wypowiedzi. Potem przeczytaj co napisał Kiki. Daj sobie czas...
Kolego nic nie łapiesz. Pozdrawiam.
 

koko2

New member
pav.to ty nie łapiesz,nie jest istotne to czy dla takich pojedynczych osób jak ty czy ja ten tuner jest potrzebny,istotne jest to że w wielu przypadkach będzie bardzo przydatny,piszą o tym inni,i na przykład ziupo zgrabnie to wyjaśnił z tymi dwoma pilotami,ale ty wszystko widzisz wyłącznie z własnej perspektywy,co do kikiego ,wydaje się że to zmienianie telewizorów z pow. braku owego mpeg-4 przez klientów jak pisze kiki,to tylko jego pobożne życzenie ,wszakże miał by klientów co nie miara,tyle tylko że wtedy nie miałby czasu na taką aktywność na tym forum,zatem zamiast sprzedawać sprzedawać sprzedawać usilnie się reklamuje,czy to się kupy trzyma hahaha.
 

ziupo

New member
koko2 źle zrozumiałeś tekst, który napisałem, czyli nie zrozumiałeś intencji autora. Wróć się do liceum [albo innego gimnazjum] i powtórz materiał z j.polskiego.
JA tlyko powiedziałem, że niektórym przeszkadza używanie dwóch pilotów, ale nigdzie nie wychwalam TV z dekoderem MPEG4 ani też nie namawiam do ich kupna. Są tak samo dobre w swej roli jak TV z dekoderem MPEG2 lub w ogóle bez dekodera.
A póki co, to w polskim DVB-T możecie zapomnieć o filmach w pełnym HD, ktore to dopiero pokazałoby róznice między TV z wbudowanym dekoderem MPEG4, a TV z dekoderem MPEG2 i kartą transkodującą lub zewn. dekoderem po HDMI. Jedyne co może polecieć w 1080p, to mecze w TVP HD :D
Tylko, że kto będzie chciał oglądać naszych partaczy w pełnym HD?
 

pav3l

New member
Bez reklam
@KOKO.
Po drugim twoim tekście jestem pewny, wcześniej tylko podejrzewałem. Chłopie masz kłopot ze zrozumieniem czytanego tekstu, albo coś innego cię gryzie....
 

koko2

New member
ziupo,przeczytaj cały wątek ,a szczególnie wypowiedz kikiego że wystarczy goły monitor żeby odbierać dtv,moje zdanie odnosiło się do tego typu poglądów i w takim kontekstowe przywołałem owe dwa piloty z twojej wypowiedzi,żałuje że tego raczyłeś nie zauważyć,co do mpeg-4 nadal uważam że mając do wyboru w porównywalnej cenie warto wybrać ten z mpeg-4,mpeg-4 staje się standardem co znakomicie zauważają producenci ,widać to po odświeżonych modelach gdzie jedyną różnica w specyfikacji jest właśnie mpeg-4.z hd masz rację,nad czym mogę ubolewać i mieć nadzieję że jak będą już wszystkie multipleksy to sytuacja się poprawi.i jeszcze raz powtórzę tak na wypadek gdybyś mój wpis opatrzenie zinterpretował[warto czytać cały wątek a nie wybiorczo] , nie ma żadnego racjonalnego powodu aby rezygnować przy zakupie nowego tv z owego mpeg-4 skoro ceny są porównywalne,po co uciekać przed czymś co przecież nie jest wadą .:hmm:
 

amadeo

New member
Po co kupować TV, który niedługo stanie się monitorem?
A jak kiedyś nie będę miał pieniędzy na kablówkę?
Poza tym, jest mnóstwo ludzi niezainteresowanych 50 programami w telewizorze.
Będą mogli zrezygnować z podstawowych pakietów w kablówce. Mają teraz, bo z domowej anteny ilość stacji jest mała a jakość odbioru kiepska.
 

van

New member
To to ja trochę wrócę z tematem ;) i się pochwalę .. od paru dniu wywalam oczy na mojego nowego LC52DH77EV :-D
I zacznę jak wielu na tym forum od narzekań ;)
- Przede wszystkim nie mogę odpalić DVB - nie znajduje mi żadnych kanałów, a czytałem że co niektórym udało się to bez podłączania jakiejkolwiek anteny. Mi niestety nawet przy podłączonym kawałku kabla antenowego nic mi nie znajduje, zapewne to przez słaby zasięg bo telefon w tym miejscu też kuleje .... więc potrzebuję rady. Nie wiem czy jakaś dodatkowa antena lub jakieś inne ustrojstwo może pomóc. Jednym słowem - help.
- Drugi minus to dźwięk - mAsAkrA - mój telefon lepiej gra ;)
I to tyle jak dla mnie minusów :krol:
A plusy....
Skalowanie, jakość zwykłego obrazu tv z kablowki, divxy dwu płytowe to jakiś obłęd, do tego poziom czerni (wiem głęboki granat powiedzą niektórzy z Was), kolory, wyświetlanie z pceta, wszystko to wprawiło mnie w osłupienie. Czekam na blueray`a i prawdziwe możliwości tego tv, bo
generalnie będąc pod prawie wielkim wrażeniem, piszę generalnie i prawie wielkim, po tylu przeczytanych negatywnych postach - malkontenctwo w stosunku do tego modelu jest jakby rzeczą naturalną ;)

Klatkowanie jest, ale mi to wygląda raczej na szarpanie ... i nie na obrazie HD który mam z upc i jest odpowiednio bufforowany (chyba bufforowany bo dokładnego mechanizmu nie znam). Jeśli coś takiego w ogóle się pojawia to na zwykłym sygnale sd, na divx ach rzadziej więc podejrzewam że jest to kwestia tylko i wyłącznie sygnału lub być może ustawień których moim zdaniem jest chyba trochę za dużo ;)

Kolejna sprawa to ... kolega od dłuższego czasu ma u siebie 46DH77 i mówi że jest duża różnica na plus w obrazie w modelu 52, możliwe to ?

Ostanie pytanie jest o warunki w jakich ten telewizor powinien pracować, czyli ilość wolnego miejsca na górną krawędzią (odprowadzenie ciepła), głośnik a raczej kolumny - mam spore fronty i pasuje mi aby je wstawić po bokach, tak jakieś 3 cm od tv. Nie wiem jak pole magnetyczne może wpłynąć jak nie na obraz to na elektronikę w środku i czy w ogóle może - więc tu też proszę o poradę.

Pozdrawiam
Van.
 
Ostatnia edycja:

szarymar

New member
lc 46dh77e

Witam wszystkich
zwykłem nie udzielać sie na zadnych forach , raczej czytam , ale...., no własnie .
Mam od 3 dni 46" w wykonaniu sharp-a, dh77e .
Metka na tylnej sciance tv stanowi ,że wykonano w Japan - no nie jestem przekonany ,a może to kryzys , ich podobno dotknął najbardziej .
Przechodząc do meritum- pytam bo może tylko mój model nie jest idealny
- matryca - nie jest umieszczona centralnie !!!!! w ramce , jest nieznacznie około 2-3 mm przesunieta w prawo . Sprawdzałem w sklepie jest podobnie .
- w srodku tv coś się przesuwa - podnosząc telewizor do góry (uwaga jest cięzki około 22 kg) i przechylając go w lewo bądź w prawo ( tak jak kierownicą samochodu -mniej więcej ) o kąt 30-45 stopni coś jakby na szynach się przesuwa .
Dzwoniłem do servisu sharp , -powiedzieli ,że to ? to tak ma być bo inaczej to pęknie...... .
-wielka stopa- na podstawie się buja jak na huśtawce, że aż strach.
Może ktos z Was ma podobne wnioski po bezposrenim obcowaniem z LCD sharp 46 hd77e .
A tak o tv z punktu widzenia zwykłego szarego człowieka, to w skrócie -jest ok.
Nie będe go chwalił bo jest niezły :D
Napisze tylko to co jest ciekawe i mnie wprowadziło w zdumienie
I tak :
1. gniazdo USB - jedna wielka tandeta , słaba jakość wyswietlanych zdjęc i jeszcze gorsza muzyka . - jest to jednak bez żadnego wpływu na postrzeganie ów LCD bo, podłączenie zwykły m kablem hdmi-dvi do kompa w rozdzielczości 1080p i..... kromka mi opadła . Zdjęcia jak przez szybę na żywo krystalicznie czyste (oczywiście wymaga to poprawnego ustawienia tv) tyle tylko, że w formacie 1;1 miały przekatną koło 2 m . Jestem w szoku do tej pory .(Lustrzanka 10mega pixeli )
Nierówne podswietlenie matrycy ale to podobno norma (do 25%)
mała róznica lekko jasnej z lewej strony.
Sygnał sd - ogólnie średnio , a i tak o niebo lepiej niż w innych porównywalnych modelach konkurencji.
Ponadto grzeje jak mały kaloryfer i bezczelnie błyszczacy plastik łapie kurz . Czasami zaskrzypi jak mu się z nienacka przyleje .
No cóż , ogółnie jak to za 5 tys. złoty to musze byc zadowolony i jestem .
:eek: Pozdrawiam
 

szymonunion

New member
Pomoc w zakupie - czwartek 06.08.09 :)

Witam Drogich Kolegow,

tak sie zlozylo, ze padlo i na mnie - wreszcie pora wymienic Sony CRT 20". Sygnal Aster (dekoder zwykly, ale bedzie HD, swiatlowod dochodzi do piwnicy).

Mam wielki problem - juz bylem zdecydowany na Sharp'a LC46DH77 (5499PLN, bo kupuje w sklepie gdzie maja raty 30x0% - i tak taniej, bo normalna cena u nich to 6099PLN, heh) i bym dostal Bluray'a BDHP21SB.

Z drugiej strony - plazma Samsung PS50B650 - ktory ma wiecej opcji (usb 2.0, moge filmy odtwarzac itd itp, Internet@TV i takie tam inne).

Bylem dzis w sklepie dla idiotow i porownywalem (choc nie staly of coz obok siebie), na Samsungu cos w HD lecialo i na Sharpie tez - na obu obraz ladnie wygladal i nie mialem zastrzezen.

Podzial bedzie 50% TV (sygnal jw. napialem) i 50% DVD/Blu-Ray.
Amplituner Denon 1509.

Musze jutro sie zdecydowac, bo akurat tak wyszlo. Bardzo prosze o info co polecacie. W dzien rzadko bede ogladal, bo wtedy pracuje, no chyba, ze weekend.

Z gory serdecznie dziekuje i pzdr!
 

waco

New member
Jest Taniej:)

szymonunion napisał:
Witam Drogich Kolegow,

tak sie zlozylo, ze padlo i na mnie - wreszcie pora wymienic Sony CRT 20". Sygnal Aster (dekoder zwykly, ale bedzie HD, swiatlowod dochodzi do piwnicy).

Mam wielki problem - juz bylem zdecydowany na Sharp'a LC46DH77 (5499PLN, bo kupuje w sklepie gdzie maja raty 30x0% - i tak taniej, bo normalna cena u nich to 6099PLN, heh) i bym dostal Bluray'a BDHP21SB.

Z drugiej strony - plazma Samsung PS50B650 - ktory ma wiecej opcji (usb 2.0, moge filmy odtwarzac itd itp, Internet@TV i takie tam inne).

Bylem dzis w sklepie dla idiotow i porownywalem (choc nie staly of coz obok siebie), na Samsungu cos w HD lecialo i na Sharpie tez - na obu obraz ladnie wygladal i nie mialem zastrzezen.

Podzial bedzie 50% TV (sygnal jw. napialem) i 50% DVD/Blu-Ray.
Amplituner Denon 1509.

Musze jutro sie zdecydowac, bo akurat tak wyszlo. Bardzo prosze o info co polecacie. W dzien rzadko bede ogladal, bo wtedy pracuje, no chyba, ze weekend.

Z gory serdecznie dziekuje i pzdr!

POLECAM NA ALLEGRO ZA 4700
 
Do góry