Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

wolkas

New member
koko2 napisał:
Wolkas,gdyby odwrócić twoją argumentacje że nie widzimy bądż nie chcemy widzieć owego klatkowania,można by przyjąć że przypadkowe i jednorazowe klatkowanie widzisz bo chcesz widzieć,czyli nadal jest to dalece subiektywne :hmm:i może świadczyć o nabytym uprzedzeniu do danego modelu.trudno przyjąć że odosobniona bo pojedyncza ocena jest obiektywna i miarodajna.

Bardzo bym chciał żeby to była tylko moja błędna opinia. Niestety kliku moich znajomych będąc u mnie powiedziało to samo a jeden znich razem ze mną jeździł po sklepach i stwierdził, że niestety w każdym egzemplarzu tego modelu tak jest:/ Uwierz mi, że wolałbym tego nie widzieć i mam nadzieje, że po pewnym czasie przyzwyczaję się i nie będzie to miało dla mnie żadnego znaczenia. Może gdyby nie fakt, że wcześniej u brata widziałem jak odbiera xl2 to bym się teraz tak nie czepiał tego klatkowania ale niestety jest jak jest.
 

koko2

New member
Wolkas,a ja i tak się z tobą nie zgodzę że w każdym egzemplarzu tak jest , ja też oglądam filmy tak z laptopa jak i z peceta,i ani ja ani inni domowi użytkownicy owego klatkowania nie zauważają w dh77 który używamy od marca,twoja argumentacja ze znajomymi mię nie przekonuje,przecież mogłeś ich zasugerować i w konsekwencji widzą to co chcesz żeby widzieli.to że jest różnica między dh77 a xl2 to oczywiste,z tego co pamiętam to ktoś na tym forum pisał o statycznym obrazie na tym drugim,więc nadal jest to tylko subiektywne odczucie,gdyby inni użytkownicy opisywali tego typu sytuacje to:hmm: może dało by się dojść do wniosku że jest jakaś seria wadliwych ,ale to wymagało by poruwnywania numeruw seryjnych.
 

wolkas

New member
koko2 napisał:
Wolkas,a ja i tak się z tobą nie zgodzę że w każdym egzemplarzu tak jest , ja też oglądam filmy tak z laptopa jak i z peceta,i ani ja ani inni domowi użytkownicy owego klatkowania nie zauważają w dh77 który używamy od marca,twoja argumentacja ze znajomymi mię nie przekonuje,przecież mogłeś ich zasugerować i w konsekwencji widzą to co chcesz żeby widzieli.to że jest różnica między dh77 a xl2 to oczywiste,z tego co pamiętam to ktoś na tym forum pisał o statycznym obrazie na tym drugim,więc nadal jest to tylko subiektywne odczucie,gdyby inni użytkownicy opisywali tego typu sytuacje to:hmm: może dało by się dojść do wniosku że jest jakaś seria wadliwych ,ale to wymagało by poruwnywania numeruw seryjnych.

Nie widziałem Twojego egzemplarza więc kłócić się nie będę że w każdym jest tak jak mówie. Może wcześniejsze modele były lepiej wykonane ale obecne wszystkie jakie widziałem mają takie objawy jak pisałem wcześniej. A sprawdź jeszcze na jakimś kanale informacyjnym gdzie napisy lecą na dole ekranu i zobacz czy są one idealnie wyraźne i ich przesuwanie odbywa się idealnie płynnie. Tego o czym ja pisze nie da się nie zauważyć więc jeśli u Ciebie będzie idealnie płynnie i wyraźnie to może po prostu wcześniejsze egzemplarze były lepiej zrobione.
 

rey023

New member
Czy po podlaczeniu komputera przez HDMI otrzymamy takze 100 Hz ?
W instrukcji pisze o 60Hz, ale to sie chyba tyczy tylko podlaczenia VGA, bo inaczej obejrzenie filmu Blu Ray po podlaczeniu przez komputer straciloby na plynnosci.
 

martinezkmicic

New member
Dylemat kupić czy nie

Witam wszystkich. Czytając ten cały wątek zastanawiam się czy ten typ telewizora ma jakieś wogóle zalety, ponieważ w większości piszecie tylko o wadach. Moje podstawowe pytanie czy wogóle warto kupować ten telewizor. I pytanie do kikiego co on osobiście sądzi o tej serii telewizorów sharpa, bo zauważyłem drastyczny spadek ceny ich ceny czy jest to spowodowane jakością tych lcd-ków. Spadek ceny o którym mówię to od marca o prawie tysia.
 

koko2

New member
martinez,ze spadkiem rzędu 1000zeta to gruba przesada,ja za 32" zapłaciłem w marcu 2650, w tym samym sklepie obecnie 2500,zatem spadek o 6%,porównywalny do zmian kursu złotego,to że w sieciowych sklepach spadki są dużo większe wynika ze sztucznie zawyżonych cen dla wszelkich nowości w związku z wyprzedażami staroci,trzeba się było pozbyć tych nap,bez mpeg-4,cóż od września rusza pierwszy multipleks i niektóre modele będą nie sprzedawanelne,co do zalet, ma wszystko czego w tej klasie i za tę cenę możemy wymagać, marka uchodzi za nisko awaryjną.no cóż malkontenci na ogół są bardziej aktywni,zatem negatywnych ocen jest więcej,ja uważam że warto było ,jestem puki co zadowolony,nie widzę powodu żeby szukać dziury w całym.
 

wolkas

New member
koko2 napisał:
martinez,ze spadkiem rzędu 1000zeta to gruba przesada,ja za 32" zapłaciłem w marcu 2650, w tym samym sklepie obecnie 2500,zatem spadek o 6%,porównywalny do zmian kursu złotego,to że w sieciowych sklepach spadki są dużo większe wynika ze sztucznie zawyżonych cen dla wszelkich nowości w związku z wyprzedażami staroci,trzeba się było pozbyć tych nap,bez mpeg-4,cóż od września rusza pierwszy multipleks i niektóre modele będą nie sprzedawanelne,co do zalet, ma wszystko czego w tej klasie i za tę cenę możemy wymagać, marka uchodzi za nisko awaryjną.no cóż malkontenci na ogół są bardziej aktywni,zatem negatywnych ocen jest więcej,ja uważam że warto było ,jestem puki co zadowolony,nie widzę powodu żeby szukać dziury w całym.

A ja powiem tak: Jeśli produkt jest naprawde dobry to na ogół negatywnych opinii ma bardzo mało- przykład sharp seria xl2. Natomiast jeśli wiele osób zauważa w jakims konkretnym modelu przeróżne wady to coś w tym musi być. Może w serii dh77 były po prostu pewne serie wadliwe i mi się taka trafiła ale jak dla mnie dh77 poza kilkoma nowymi bajerami w stosunku do poprzednika i podobna ceną, ma o wiele gorszy odbiór. I tyle w temacie
 

martinezkmicic

New member
Koko przepraszam ale nie sprecyzowałem o jaki rozmiar mi chodzi. Mówiłem konretnie o spadającej cenie 42 cali tam olbrzymią różnicę widać nawet w samym agito.pl. Obserwuję cenę od połowy marca kiedy kosztował prawie 4700 a teraz normalnie ze zdziwieniem, a może nawet zadowoleniem patrzę jak cena tego lcd-ka zjechała na 3763 stan z dnia dzisiejszego.
 

koko2

New member
wolkas, pewnie z tymi negatywnymi opiniami zgodził bym się w tedy gdybym miał pewność że w każdym przypadku piszą je użytkownicy,odnośnie xl2 dobre opinie to zaczęły przeważać jak pojawił się następca,czyli w myśl zasady stare ale jare.zakładam że podobnie będzie z dh77.
martinez,nie odpowiedziałem ci w pełni na pop.pytanie,do zalet dh77 zaliczył bym 10bitowy panel,to jedyny lcd:hmm: w tym przedziale cenowym,do niedawna zastrzeżony dla wyższej pułki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Śmiem twierdzić że osoby które widziały te telewizory obok siebie i testowały je - to można policzyć (te osoby) ma palcach u ręki.
Osoby które miały je w domu obok siebie i kilka godzin sprawdzały dla swoich potrzeb - jeszcze mniej.
Wówczas łatwiej jest otrzymać odpowiedź - co warto i dlaczego ?
 

koko2

New member
kiki,zważywszy na ilość postów z twojej strony jak i na fakt że reklamujesz swoją działalność mam powód aby wątpić w twój obiektywizm,myślę że to tak zwane" skrzywienie zawodowe".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że masz prawo mieć swoje zdanie .
Ja mam dh 77 i nie widzę klatkowania.
Namawiasz jak widzę na wyposażenie MPEG 4 -jako obowiązkowe .
Możesz mi powiedzieć ilu ludziom będzie to potrzebne? Jakie modele wg Ciebie będą niesprzedawalne i dlaczego ?

Ale powiedz jak Ci się podobało na Pipi ?
 

wolkas

New member
Panowie ja już się chyba poddaje. Wczoraj zacząłem puszczać sobie filmy na laptopie i juz nic z tego nie rozumiem. Miałem wrażenie jakby każdy film klatkował a wcześniej w ogóle tego nie widziałem. Może macie racje z tym dh77 a ja po prostu chciałem osiągnąć ideał kupując dh77 a wiadomo, że ideałów nie ma a jedynie można do nich dążyć. Tak więc kończę swoją dyskusję na temat "klatkowania" bo może to mi najbardziej zależało żeby je zobaczyć:roll:
 

koko2

New member
:hmm:Kiki,nie jest istotne ilu ludziom będzie mpeg-4 potrzebne ,niemniej kupowanie tv bez to zważywszy na to jaki standard nadawania będzie obowiązywał,jest krokiem w do tyłu.terminu nie sprzedawalne nie użyłem w znaczeniu absolutnym ,miałem na uwadze to że klienci będą preferować odbiorniki wyposażone w taki tuner,a to wymusi swoiste promocje jak na wiosnę z panasami bez jakiegokolwiek tunera dvb-t ,zważywszy na cenę poniżej 1000zeta pewnie poszły poniżej kosztów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ni wolno pisać takich rzeczy !!!
Przecież jeśli ktoś ma tuner cyfrowy czy platformy cyfrowej czy kablówki - to może mieć nawet goły monitor !!!!!!
I będzie oglądał wszystko bez problemu. Tak jest np w USA.
Dlatego telewizory są tańsze bo nie muszą mieć wbudowanych dodatkowych tunerów które już mają od nadawcy pragramów.
A nawet jeśli kupisz cztery tunery MPEG 4 - to korzystać będziesz zawsze tylko z jednego !!!!!
Więc nie mieszaj ludziom w głowach.
Bo płacą za coś czego w życiu nie wykorzystają.
A już nieodpowiedzialne jest pisanie że to cofanie się wstecz - tak nie można.
PIoneer KRP 600 ,ZX1 Sony, Hitachi UTMX 70 , JVC ZX 1 - poczytaj czy to jest cofanie się do tyłu - dla Ciebie lektura obowiązkowa !!!
 

pav3l

New member
Bez reklam
koko2 napisał:
:hmm:Kiki,nie jest istotne ilu ludziom będzie mpeg-4 potrzebne ,niemniej kupowanie tv bez to zważywszy na to jaki standard nadawania będzie obowiązywał,jest krokiem w do tyłu.terminu nie sprzedawalne nie użyłem w znaczeniu absolutnym ,miałem na uwadze to że klienci będą preferować odbiorniki wyposażone w taki tuner,a to wymusi swoiste promocje jak na wiosnę z panasami bez jakiegokolwiek tunera dvb-t ,zważywszy na cenę poniżej 1000zeta pewnie poszły poniżej kosztów.

Wytłumacz mi dlaczego krokiem do tyłu.
Mam kablówkę, nie mam zamiaru korzystać z TV naziemnej....;)
 

koko2

New member
kiki,wolno i należy pisać takie rzeczy,chyba nie zamierzasz udowadniać że wszyscy użytkownicy tv mają kablówki bądż tunery od operatorów,nawet w dużych miastach sporo jest takich bez,a co dopiero w małych mieścinach i wioskach.ponadto utrata wartości też ma znaczenie ,zatem łatwiej w razie co sprzedać "wszystko mający"jak golasa,skoro jest tak dobrze jak piszesz to dlaczego na wiosnę co najmniej trzy duże sieci wyzbywały się golasów za śmieszne pieniądze to raz,i dlaczego w ofertach sklepów gwałtownie przybywa tych z mpeg-4 a sukcesywnie znikają z ofert te bez.:hmm: na marginesie dodam że dla mnie puki co też jest zbędny. i to ty mieszasz w głowach zamiast wyjaśnić dla kogo:mrgreen: jest zbędny a dla kogo nie,a za stanami to i tak jesteśmy daleko daleko więc poco ten przykład.wydaje się na tym forum robisz za profesjonalistę,a to zobowiązuje.
 

koko2

New member
pav31,i co z tego że masz i nie zamierzasz hahaha,w tym kraju jest 38milionów osób oprócz ciebie ,racz łaskawie to zauważyć.:rolleyes:
 

martinezkmicic

New member
Panowie, panowie pochamujcie te swoje emocje bo chyba zapomnieliście co jest tu głównym tematem. Przy okazji tego MPEG-4 to moim zdaniem przydatne czy nie przydatne ale po pierwsze niedługo będzie to standardowe wyposażenie, a po drugie kiki słuchaj zawsze można z tego skorzystać ;) jak np. dekoder "jakiejś" platformy telewizyjnej padnie. Czyż nie mam trochę racji. Wracając już do samego telewizorka proszę o ostateczną odpowiedź zwłaszcza użytkowników czy warto ten model (42) kupować. Sam osobiście uważam że warto, ale potrzebuję ostatecznego potwierdzenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szkoda czasu i energii na tłumaczenia.
Ktoś kto ma kablówkę , platformę cyfrową nie potrzebuje MPEG4 i to wszystko.
Dlaczego zmieniają producenci - dlatego że marketing działa :D:D:D.
I klienci dają się nabrać i wymieniają telewizory które dopiero co kupili na nowe
dlatego ze nie ma u siebie MPEG 4 - chociaż nie potrzebuje.
Kupuje bo tak mówią inni że trzeba.

Za chwilę wejdą modele z DVB-s i też wszyscy będą zmieniali , chociaż mało kto będzie korzystał :D:D:D.
Kupujmy telewizor do potrzeb !!!

Oczywiście że warto kupić 42" - masz jeszcze blu ray za pół ceny !!!
 
Do góry