Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

lexo

New member
Pytanie do posiadaczy DH77. Jak jest z tą czernią (kontrast czarnego na czarnym)? Widziałem tylko demo Sharpa i nie za dobrze do wygląda i dziś porównanie SD do Sonego w4000 na niekorzyść sharpa. Druga sprawa jak sprawuje się 100hz, porównywalnie do samsungów? Gdyby nie te dwie rzeczy to przez swój mały input lag już bym go zamawiał:???:
 

rey023

New member
Witam,

Wlasnie odebralem swojego Sharpa 46' :)
Podlaczylem do tv kompa i obraz jest niemozliwy, po prostu ekstra :)

Jednak nie moge uzyskac dzwieku z kompa na tv :( Podlaczylem od strony kompa minijackiem, natomiast do TV chinach Audio (czerwony i bialy).W menu wybralem dzwieka na EXT4 (RGB).

Co musze zmienic by uzyskac dzwiek z kompa na TV ?

pozdrawiam forumowiczow :) i dzieki za przyszle sugestie :)
 

777czapa

New member
Pobór mocy
Sharp LC-52DH77E - 252W
Samsung LE52B620 - 170W
Ktoś może wie dlaczego taka różnica.
Przecież 250W to plazmy tyle zużywają o przekątnej 50"
 

koko2

New member
czapa, z tym zużyciem energii jest tak jak z czasem reakcji matrycy ,sharp podaje pełny cykl od czarnego do czarnego inni częściowy,:hmm: czyli szary do szarego,to oczywiście wprowadza w błąd nie zorientowanych,to samo ze zużyciem,jedni podają szczytowe,inni wartość uśrednioną,po podpięciu miernika bywają zaskakujące wyniki,bywa że urządzenie o deklarowanej niższej wartości zużywa więcej od konkurencji.
 

wolkas

New member
"Klatkowanie obrazu"

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem sharpa lc-42 dh77e. Wszystko jest ok poza jedną małą rzeczą. A mianowicie po podłaczeniu laptopa pod telewizor pojawia się jakby klatkowanie obrazu, to znaczy przy scenach gdy obraz przesuwa sie na boki ruch nie jest płynny lecz widac klatkowanie. Na laptopie tego efektu nie ma. Ponadto również oglądając telewizję nawet kanały HD przy dynamicznym przesuwaniu się obrazu na boki zdecydowanie widać klatkowanie. Próbowałem wszystkich ustawień, 100hz właczałem i wyłączałem, brałem różne tryby i zawsze jest to samo. Niby obraz ładny czysty ale nie do końca płynny. Poszedłem do sklepu żeby zobaczyć inny egzemplarz mojego telewizora i było to samo:/ Czy u was sytuacja wygląda podobnie??
 

e2rd77

New member
Czy laptopa podłaczyłeś za pomoca HDMI?Czy kabel HDMI był tani?Jeżeli obydwie odpowiedzi są na tak to najprawdopodobniej kabel hdmi nie radzi sobie z przesłaniem tak dużej ilości materiału. Nie bez powodu za przyzwoity kabel HDMI trzeba zapłacić conajmniej 150 PLN.
 

wolkas

New member
za metrowy kabel HDMI dałem 130 PLN więc chyba nie tak mało. Ale jak już pisałem powyżej na zwykłej cyfrowej kablówce (aster city) zarówno na zwykłych kanałach jak i na kanałach HD obraz nie jest w pełni płynny. Nie mówie, że obraz cały czas skacze ale przy pewnych konkretnych scenach (głównie gdy kamera przesuwa się poziomo na boki obraz tak jakby sie lekko zamazuje i na pewno nie jest płynny -widać klatkowanie)
 

koko2

New member
wolkas,130 zeta to w przypadku kabla hdmi żadne pieniądze,wireworld island

5,2 w najlepszym przypadku 1,0 m. :hmm: niczym poniżej tego kabla nie warto sobie tyłka zawracać,w sklepach mnóstwo chińszczyzny,wygląda nie jednokrotnie super a g...warta.
 

Falarek

New member
Podłączałem mojego lapka po HDMI takim dość tanim kabelkiem i wszytko śmiga. To może być kwestia ustawień telewizora. Spróbuj w opcjach zaawansowanych zmienić ustawienia w opcji "Tryb Filmu".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to żadna sensacja.
Sharp 42DH 77 pobiera 53 W

Najpierw pobór energii:
Przy trybie oszczędzania pobiera jedynie 53 W
011_P1160015.JPG


Tu masz test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38305&page=2
 

wolkas

New member
Niestety ale fakty są takie, że klatkowanie w dh77e jest we wszystkich modelach. Jeździłem chyba po wszystkich sklepach w których tylko mieli ten telewizor i w każdym egzemplarzu ewidentnie było widać brak płynności. Jeśli wy drodzy koledzy uważacie, że tak nie jest to niestety ale jesteście w błędzie i albo naprawde tego nie widzicie albo po prostu nie chcecie widzieć. Dla porównania wziąłem model sharpa xl2 czyli teoretycznie poprzednik dh77e i w tym modelu obraz jest idealnie płynny natomiast w teoretycznie lepszym nowszym dh77e niestety ale obraz jest szarpany. Tak więc jeśli ktoś się zastanawia czy kupic starego ale poczciwego xl2 czy super nowośc dh77e to zdecydowanie poleciłbym starszy model. A funkcja 100 hz w dh77e to jest zwykła ściema-bez względu czy włączymy 100hz czy nie obraz jest dokładnie taki sam.
 

koko2

New member
volkas,klatkowanie w dh77 to tylko twoje subiektywne odczucie czy sprawdzony fakt,jeśli sprawdzony to jaką metodą,ja używam dh77 od marca ale nic takiego nie zauważam ani z db dvd ani z kablówki:hmm:.
 

gidek666

New member
Mi niestety klatkuje przy oglądaniu filmów z Laptopa po podłączeniu przez kabelek HDMI (jak podłączam przez Xboxa 360 też tym samym kabelkiem to widać ten sam problem) kabel testowałem na innym tv lcd a mianowicie jakimś LG to chodziło wszystko normalnie. Może Sharp DH77 gryzie się z jakimiś rodzajami kabli (czy to jest możliwe ? :p).
 

wolkas

New member
Powiem tak. Przesiadłem się z 32 calowego kineskopowego philipsa na 42 calowego dh77e. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to brak płynności ruchu na nowym telewizorze. Początkowo myślałem, że może po prostu na telewizorach lcd tak to być powinno. Jednak żeby rozwiać wszelkie wątpliwości postanowiłem porównać go do 46 calowego sharpa xl2 (teoretycznie poprzednika dh77e). I co się okazało: na xl2 obraz jest w pełni płynny, przesuwanie się kamery nie powoduje żadnego klatkowanie czy rozmywania tła, wszystko wygląda naprawde idealnie. Natomiast na moim dh77e jest dużo gorzej. Początkowo myślałem, że to może mój egzemplarz tak ma ale po objechaniu połowy miasta i obejrzeniu dh77e w wielu sklepach zrozumiałem, że niestety obraz w dh77e taki już jest a mianowicie mało płynny, żeby wręcz nie powiedzieć szarpany. Jeśli ktoś tego nie widzi to tylko na jego korzyść bo mnie osobiście bardzo to drażni i gdybym wiedział, że tak będzie to na pewno szukałbym strego xl2. A co do podłączenia laptopa kablem HDMI do telewizora to niestety film który był idealnie płynny na laptopie po przełączeniu na telewizor zaczyna klatkować. I na pewno nie jest to wina kabla HDMI bo na tym samym kablu u kolegi na zwykłym tanim lcd LG wszystko wygląda tak jak powinno.
 

koko2

New member
Wolkas,gdyby odwrócić twoją argumentacje że nie widzimy bądż nie chcemy widzieć owego klatkowania,można by przyjąć że przypadkowe i jednorazowe klatkowanie widzisz bo chcesz widzieć,czyli nadal jest to dalece subiektywne :hmm:i może świadczyć o nabytym uprzedzeniu do danego modelu.trudno przyjąć że odosobniona bo pojedyncza ocena jest obiektywna i miarodajna.
 
Do góry