Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

T.Grzyb

New member
;(

Mój telewizor miał wypadek w wyniku którego została uszkodzona matryca. Moj model telewizora to lc-42dh77e/v i jestem ciekaw ile kosztuje nowa matryca i ile trzeba zapłacić za jej wymienienie? Czy jest to opłacalne?:???:
 

rudy

New member
To forum o sharpie DH77,to jakiś koszmarny horror.Tylu nie zadowolonych użytkowników nie ma żadne inne.Co z tego,że tv składany w Japonii,a komponenty made in PRC.Sharp dzisiaj to już nie to samo co rok temu.Dla mnie telewizor,który trzeba kalibrować pod różne filmy,gry itp. to porażka dla firmy.Pozdrawiam.
 

koko2

New member
pewnie masz rację ,najczęściej wypowiadają się nie zadowoleni,zadowoleni zapewne są w większości ale nie obecni na forum,ja zaliczam się do zadowolonych,a kupiłem dh77 na początku marca,nie wiem dla czego większość nie zadowolonych to klienci sklepów internetowych ,i coś w tym jest,ja kupiłem w małym nie sieciowym sklepie i jest o.k.:hmm:
 

darqman

Member
widziałem tego sharpa stał obok swojego brata dh65 na obydwu leciał ten sam materiał, demo jakaś laska na koniu "szalała":) he, na dh77 widać było opisywane wcześniej jakby wirujące gorące powietrze. Niby made in japan a tu taka porażka.
 

koko2

New member
nie mam zamiaru udowadniać że mój dh 77 to jakiś cud i miód,pewnie jest wiele innych marek i modeli które sprawują się równie dobrze a nawet lepiej,ja ze swej strony jedynie mogę powiedzieć że żaden z opisywanych na tym forum problemów mię nie dotyczy,kupiłem podłączyłem oglądam i jest ok. korzystam z osiedlowej kablówki, dtv atv +dvd+db,obraz w pełni zadowalający, żadnych efektów pompowania obrazu czy też g.powietrza,nie mniej jednak zauważam że jakość jest zmienna w zależności od jakiego nadawcy,jak i jakości materiału i wieku filmów.:hmm:
 

neo2neo3

New member
czytam i czytam a ja znowu dostałem nowy telewizor z serwisu 4 sharp w tym drugi dh77e narazie nie wynosze swojego 21 calowca kineskopowego bo jak ostatnio go wyniosłem to po 9 dniach znowu go musiałem taszczyć
u mnie podczas testowania dh77e nie wyskakiwał im zaden błąd i chłopaki nie mogli znalesc usterki dopiero po 30 minutowej rozmowie z technikiem i naswietleniu mu co jest nie tak(chcieli mi wysyłac juz telewizor do domu) doszli jednak do wniosku ze zaden komputer nie wykrywa im mojej usterki która jest bardzo dziwna i okazało się ze nie do naprawy no i wysłali mi drugi 46dh77e ...................ciekawe jak długo pochodzi
 

lexo

New member
Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Otóż oglądam od jakiegoś czasu w sklepach 46 calowe wersje, niestety zawsze na tym samym materiale sharpa (ta wspomniana kobieta na koniu, biały koń na czarnym tle, gimnastyczka i parę innych).
Zastanawia mnie czy da się bardziej podkolorować ten obraz bo wydaje się mało nasycony czy może podkręcanie ustawień niewiele zmieni charakter obrazu pokazywanego w sklepach na demo gdyż TV ma po prostu taką charakterystykę.
Samsung (b650) z kolei wydaje się zbyt kolorowy (jak dla mnie) ale gdybym wiedział, że muszę wybrać w ciemno jednego z nich to na wszelki wypadek wziąłbym samsunga.
Czym dłużej je oglądam tym bardziej przekonuję się do kolorów i kontrastów plazmy (sprawa była by prosta gdybym nie widział, że te LCD są płynniejsze).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
od dziś specjalna oferta na 46DH77 i 52DH 77.
Kupując telewizor otrzymujesz Blu raya Sharpa BD21 za 999 zł - gratis :D
 

koko2

New member
Lexo, miałem możliwość sprawdzenia dh77 na demo samsunga,kolory nasycone w sposób bardzo naturalny,jakość pierwsza klasa, mię bardziej odpowiada odwzorowanie kolorów sharpa,u samsunga nasycenie robi wrażenie na początku,po dłuższej chwili męczy.:hmm:
 

lexo

New member
koko2 napisał:
Lexo, miałem możliwość sprawdzenia dh77 na demo samsunga,kolory nasycone w sposób bardzo naturalny,jakość pierwsza klasa, mię bardziej odpowiada odwzorowanie kolorów sharpa,u samsunga nasycenie robi wrażenie na początku,po dłuższej chwili męczy.:hmm:

A jak jest z tym wyłączaniem AKTYWNEGO KONTRASTU? Czy to pomaga wyraźnie uzyskać lepszy kontrast czerni???

Pytanie zwłaszcza do użytkowników.
 

lexo

New member
Wyłączyłem ten aktywny kontrast wczoraj i trochę jaśniej się zrobiło, trochę więcej szczegółów czarnych ale niewielka ta różnica.
 

adas@

New member
Odświeżanie

Proszę o pomoc. Podłączyłem PC-ta pod LC-32dh77e. Mam dobrą rozdzielczość ale odświeżanie tylko 50 Hz. Obraz jest nie do oglądania. Nadmienie, że mam kartę GF x260. Da się coś z tym zrobić?
Pomocy!!!!!!!!!!
 

vienna1980

Member
Bez reklam
kiki napisał:
to jest suma wartości ustawień :
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html - korzystaj z kalibracji

Kiki polecił ci tę stronę,natomiast ja mogę ci polecić doskonałą płytę do perfekcyjnego ustawienia obrazu w telewizorze ,która była zamieszczona kiedyś w czasopiśmie Audio-Video,była ona zamieszczona razem z czasopismem,a wydała ją firma LG.Jest ona tak doskonała że po własnych ustawieniach obrazu,musiałem wszystkie parametry ustawiać na nowo, gdy skorzystałem z tej płyty, dzięki niej bardzo dobrze można ustawić czerń.
Proponuję zadzwonić do redakcji i spytać się czy posiadają jeszcze archiwalny numer z tą płytą,a jeśli nie to zwrócić się z prośbą ,czy nie wypuścili by jeszcze raz tej płyty.
 

cichutki55

New member
"mrowienie" matrycy :(

Witam mam małe pytanie na moim sprzęcie 46dh77e występują mrowienia w postaci losowego występowania na ułamki sekund co jakiś czas białe kropki :( (tak jakby pixele traciły aktualny kolor wyświetlania )dlatego tez pytam czy to jest normalne? tez tak macie ? i nie jest to wina nadawania bo zarówno na kanałach HD jak i z kompa również to występuje:( proszę o info pozdrawiam
 

cichutki55

New member
kiki napisał:
zgłosiłbym do serwisu.
Gdzie i kiedy kupiłeś telewizor - jaka gwarancja?

witam no właśnie z tym TV jest w ogóle numer został mi wymieniony przez centrum Sharpa z modelu 46X20E bo tamten nie byli w stanie naprawić teraz mam ten nowy model od 2 tygodni i od paru dni właśnie występuje taki problem, już nie mam siły ale pewnie bede musiał uderzyć znowu do serwisu skoro to nie jest problem ustawien bo już próbowałem na różne sposoby :( a ogólnie to jeszcze mie sklep nie wystawił faktury na niego bo wymiana nastąpiła droga handlową czyli przez sklep w którym kupowałem TV pierwotny a oni nie kwapia sie zabardzo z tą faktura:( heh już nie mam sił do całej tej sytuacji, powiedz KIKI czy można to jakoś inaczej załatwić nie wysyłając znowu TV do serwisu, czego to może być problem? z góry dziękuję.
 
Do góry