Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

skylla1

Member
Bez reklam
Akurat aparaty to lepsze robi Canon czt Nikon :).
Panasonic jest poporstu skalibrowany. Właczasz i cieszysz się dobrym obrazem na jednym z fabrycznych trybów, a tego wszak chciałeś.
Do tego ponadprzeciętna niezawodność.
 

sqallpl

New member
Falarek napisał:
sqallpl@ spróbuj w: obraz->zaawansowane->tryb filmu masz tam trzy opcje do wyboru pozmieniaj może to coś pomoże

Właśnie o to mi chodzi. Kiedy ustawiam ta opcje na 'zaawansowane' obraz momentami jest super plynny a momentami ma mniej klatek. Kiedy zmiene opcje na inna, obraz ma ciagle taka sama liczbe klatek, czyli te mniejsza.

Nie wiem, moze po prostu to zalezy od sygnalu i czasem TV nie jest w stanie wyswietlic wszystkch scen z tak wysoka iloscia klatek?
 

sqallpl

New member
Z zielonym pikselem niestety sobie nie poradzilem. Nie pomoglo ani odtwarzanie specjalnych filmow z szybkimi zmianami kolorow. Tak samo masowanie i stukanie...

Mam jeszcze jedno pytanie. To moj pierwszy LCD, ktorego mam okazje dokladnie ogladac i testowac. Czy to normalne, ze kiedy wygasze wszystkie swiatla i panuje calkowita ciemnosc, ogladajac ciemne sceny (np w grach) widze takie dziwne podswietlone "pasy"? Szczegolnie daje sie to zauwazyc kiedy mam w grze ciemna scene i powoli przesuwam kat kamery. Pewnie topo prostu podswietlanie i bede sie musial przyzwyczaic. Oczywiscie z daleka tego nie widac ale lubie grac z bliska. Podobnie kiedy obraz jest calkiem ciemny, widze po bokach w rogach, wieksze punkty bardziej podswietlone niz pozostala czesc ekranu. Czy to normalne?
 

atholbrose

New member
Zgodnie z obietnicą informuję, że 52-ka jest już dostępna. Znalazłem trzy sklepy na ceneo, które go oferują i to podobno od ręki.
Pzdrw
 

sqallpl

New member
KUR** MAC.

Padniety piksel i nierowne podswietlanie jeszcze moglem zrozumiec ALE wczoraj telewizor nagle zaczal mrugac, po czym wylaczyl sie calkowicie. Teraz juz wogole nie dziala i swieca sie diody zielona/czerwona badz czerwona/czerowna/nic .

W sklepie oczywiscie nie chca go przyjac MIMO ze zakup byl dokonany 7 dni temu. Kazali samemu dzwonic do sharpa i oddawac na gwarancje.

Orientuje sie ktos w jaki sposob zmusic ich do przyjecia zwrotu? Szlag mnie trafia. Czlowiek daje tyle kase za glupi TV... jakby w sklepie mi go przynajmniej wymienili na nowy albo oddali pieniadze, to by bylo wszystko ok.
 

skit

New member
sharp 42dh77e

Witam nie dawno zakupiłem 42dh77e ale mam pewnie jak większość z was problem z ustawieniem obrazu na kablu, cyfry zadnej na razie nie posiadam. obraz jest a to za bardzo kontrastowy albo za szary tzn jak za mgłą. moze ktos zwas tez działa nim na aster i ma juz jakes gotowe ustawienia chetnie sprawdzę to u siebie. pozdro pomocy
 

SławekSS

New member
Bez reklam
sqallpl napisał:
Orientuje sie ktos w jaki sposob zmusic ich do przyjecia zwrotu? Szlag mnie trafia. Czlowiek daje tyle kase za glupi TV... jakby w sklepie mi go przynajmniej wymienili na nowy albo oddali pieniadze, to by bylo wszystko ok.
Jesli sklep normalny, nie internetowy, to możez tylko zrobić jak podaje sklep. Nie zmusisz ich do wymiany albo oddania kasy. Nie masz do tego prawa.
 

neo2neo3

New member
Nie przejmuj sie mi też zaczą migac i szlag go trafił nie wiem czemu ale poleciał az do Bydgoszczy do naprawy a serwis go zabrał z wrocka dziwne....

po takim czasie wymienic na nowy może ci tylko serwis sklep umywa już rece sa na prawie....niestety
 

Falarek

New member
skit napisał:
Witam nie dawno zakupiłem 42dh77e ale mam pewnie jak większość z was problem z ustawieniem obrazu na kablu, cyfry zadnej na razie nie posiadam. obraz jest a to za bardzo kontrastowy albo za szary tzn jak za mgłą. moze ktos zwas tez działa nim na aster i ma juz jakes gotowe ustawienia chetnie sprawdzę to u siebie. pozdro pomocy

Takie ustawienia parę strony temu podał jeden z użytkowników i mi osobiście odpowiadają.

podswietlenie +12
kontrast +26
jasnosc +6
kolor +10

Zaawansowane:
ODCIEN:
Y -3
reszta bez zmian

NASYCENIE:
R -9
Y +2
reszta bez zmian

temp kolorow - srednio niska
aktywny kontrast - wyl
 

sqallpl

New member
neo2neo3 napisał:
po takim czasie wymienic na nowy może ci tylko serwis sklep umywa już rece sa na prawie....niestety
Jezeli na serwisie uznaja ze to nie ja uszkodzilem telewizor, to od razu zamowia mi nowy model, zas stary sami wezma. Nawet nie musialem wolac kuriera, tylko zawiozlem pudlo do sklepu.

Musialem tylko zlozyc im pismo ze domagam sie wymiany sprzetu na nowy.

Oczywiscie na poczatku wogole nie bylo tematu, mam sam dzownic na serwis i koniec. Trzeba bylo dopiero troche pocytowac ustawe o sprzedaży konsumenckiej i nie tylko.

Sklep to sieciowka Mix Electronics.

Pewnie wszystko zalezy od kierownika sklepu, natomiast daje tylko przyklad, ze czasem mozna cos wskorac.

Teraz mam tylko nadzieje, ze nowy model nie trafi mi sie znowu z bad pixelami i nierownym podswietlaniem.
 

stormaway

New member
46dh77e

Od tygodnia testuje moja 46ke. Kolory standardowe rzeczywiście sa do niczego. Podane wyzej nastawy dają dużo lepszy obraz. Wielkie dzięki

Raz po włączeniu miałem dziwnie podswietlony pionowy pas szerokości ok 5cm szczególnie widoczny na czarnym tle. Po restarcie telewizora wszystko jest ok. Wiecej się to nie zdarzyło. Minęło dopiero 6 dni od zakupu wiec mogę wymienic na nowy, ale trochę nie chce mi sie wszystiego pakować i wozić. Czekam czy to się powtórzy.
 

Alchemiq

New member
Użytkuję 46'kę od miesiąca na dekoderze HD i nie mam problemów z obrazem - jest żyleta, piękny kontrast i nasycenie.

.... Ale dźwięk doprowadza mnie do szału!!
Czy ktoś wie co zrobić, by dźwięk z reklam był na takim poziomie jak filmu?
Bawiłem się już ustawieniami jakości dźwięku, czy automatycznej korekty dźwięku w stosunku do tła... ale to nie działa!
Podczas oglądania filmu ustawiam jakiś poziom dźwięku, i ten sam poziom wręcz ryczy na reklamach...

pomocy!
 

sirmario

New member
Prawdą jest co napisał przedmówca. Niestety auto wyciszenie reklam nie działa. Co do głośników to zestaw ampli+ stereo monitory to minimum, które brzmi lepiej niż nie jeden plastikowy zestaw kina domowego oferowany obecnie na rynku. mija drugi miesiąc używania mojej 46 i zastanawiam sie czy sharp wyda kiedyś aktualizacje oprogramowania które "usprawniło by" działanie tego TV. Ogólnie jestem nadal zadowolony..
 

Falarek

New member
Może ta opcja działa tylko w zależności od źródła sygnału? Ja do mojego 42DH77 podłączyłem zwykłe głośniki od komputera 2.1 z subwooferem i gra o niebo lepiej. Po 3tyg użytkowania telewizora jestem nadal zadowolony. Różnica pomiędzy tunerem cyfrowym zwykłym a HD połączonym HDMI jest kolosalna. I jeszcze jedno najpierw miałem brać jakiś 37" potem podkusiło mnie na tego Sharpa 42" a po tych paru tygodniach myślę że mogłem wziąśc jeszcze większy:D
 

arcoss

Member
Posiadam ten model w wersji 46" od ok. tygodnia. Wcześniej posiłkowałem się dorobkiem tego forum i m.in. wybór jest taki a nie inny. Co prawda moje doświadczenia z LCD są niewielkie (od ok. 2 lat 32" Samsunga), ale powiem szczerze, że Sharp baaardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Sygnał z kabla Vectra, pełen pakiet łącznie z kanałami Premium i HD. Wszystko wyświetlane na najwyższym poziomie. Dziś wieczorem podepnę PS3 i "popcorna", ale rozczarowań nie przewiduję. Mogę szczerze polecić ten model wszystkim "zawahanym".
Mam pytanko" chodzi o kanał TVN HD - kilkakrotnie zaobserwowałem, że niektóre reklamy są wyświetlane na całym ekranie a niektóre w pomniejszony. Również wczorajszy seans "Władcy Pierścieni" odbył się w pomniejszonej wersji ( po bokach są widoczne czarne pasy ) Pomaga zmiana w opcjach obrazu "Powiększ", ale to chyba nie o to chodzi, skoro jeden materiał jest wyświetlany poprawnie a inny nie. To wina telewizora ( błędne skalowanie ) czy wina TVN HD ( bo tak nadaje )?
 
Do góry