Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

sqallpl

New member
Kupiłem dzis 42' w ciemno. Widziałem go tylko w innym sklepie, przy slabym sygnale. Jak bedzie slaby obraz to sie zalamie, ale sam sobie bede winny... Jutro dam znac.
 

gidek666

New member
Dziś trochę pozmieniałem ustawienia swojego Sharpa (robione pod kablówkę z multimedii) i jestem zadowolony np. na Polsat Sport czerń jest czernią ; )

OPC wył
Podświetlenie +5
Kontrast +20
Jasność +10
Kolor +1
Barwa 0
Ostrość +1

Zaawansowane:
Temp. kolorów - średnia
100Hz - wł
Tryb filmu - standard
Aktywny kontrast - wł
DNR - niska

Zdjęcia (niestety aparat z kom jedynie 3mpx i w rzeczywistości to lepiej wygląda, bo tu są za bardzo wyblakłe kolory).

P080509_0007.jpg



P080509_0006.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mogę Ci podać że po kalibracji /zupełnie inne ustawienia niż Twoje/ obraz jest
Jeśli Twój sygnał nie odbiega od średniej jakości sygnału rynkowego - to w najgorszym przypadku będzie Cię czekać z tej stacji taka jakość
059_P1140790.JPG


Obraz jest wyrazisty , ostry
043_P1140604.JPG


nie wspominając o HD
006_P1140853.JPG
 

egon12

New member
kalibracja

Kiki - w jakim demku pioneera jest ta lokomotywa ? ciagle tego szukam i nie potrafie znalesc :)
 

sqallpl

New member
Aktualnie jestem bardzo zadowolony, sygnal z naziemnej cyfrowej a nawet analoga wyglada na prawde bardzo dobrze. 720 i 1080 tez super. Jest troche ustawien ale idzie to ogarnac.

Mam tylko jeden problem. Kiedy odtwarzam filmy HD z Xboxa 360, nie wazne czy z plyty czy z pendrive, wystepuja komplikacje z plynnoscia. Obraz momentami jest bardzo plynny, zeby za chwile na jasak sekunde zwolnic i widac wyraznie mniej klatek. Przy filmach z dvd, odtwarzanych z Xboxa306 tego nie zauwazylem jeszcze. Nie wiem czy to wina konsoli, czy cos nie gra pomiedzy nia na TV. Probowalem roznych ustawien i np w opcji FILM, obraz nie zacina sie, jednak jest o wiele mniej klatek. Natomiast w niektorych tak jak mowilem, moment plynnie, potem zmniejszenie ilosci klatek i znow plynnie.

Jezeli udalobymi sie ustawic tak, aby ciagle ilosc klatek byla wysoka, byloby super. Jesli ktos ma pomysl, jak to skonfigurowac, badz czego moze to byc wina, prosilbym o kilka slow.
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Kiki, ja nie wiem, jak Ty robiłeś tę kalibrację, ale skóra ludzka na pewno nie ma takiego koloru, jak Twoich fotkach z polsatu i polastu2.
W moim Panasonicu skóra jest cielista a nie niebieskawa...
 

atholbrose

New member
52" Dh77

hajoooo napisał:
niestety na stronach sharp.pl napisali ze w ofercie beda modele do 46. stad mozna chyba wnioskowac ze 52 nie bedzie dostepny... ciekawe czy ktos cos wie wiecej na ten temat !?! jestem juz zdecydowany na sharpa i gotow wydac 6.5tys /xl2E/ lub 5.5tys /46dh77e/ lub wiecej za ten 52dh jesli mialby sie pojawic. co do sony - nigdzie na stronach nie moge znalezc info o czasie reakcji matrycy. czy to prawda ze sony byl/jest mocny marketingowo ale ma slabe/starsze matryce?


Panowie,
Dzwoniłem do Sharpa oraz do ich działu sprzedaży. 52-ka będzie w sklepach, ale jeszcze dokładnie nie wiadomo kiedy.:confused: Puszczając news'a w lutym nie mieli pewności, czy Japonia dostarczy im 52-ki. Teraz już wiedzą, że tak, ale podobno Hamburg ma im dać dyspozycję, kiedy mogą wprowadzić ten model na rynek polski. Sam mam na niego chrapkę, więc będę się regularnie dowiadywał czy "ten czas to już". Na pewno puszczę info na forum.

Pozdro:eek:k:
 

VDR

New member
Kurde dałbym sobie rękę uciąć, że 52 cale widziałem w Nie dla idiotów w Radomiu. Choć teraz pewności nie mam czy przypdkiem to nie była seria XL2E.
Przy najbliższej okazji mogę sprawdzić.
 

emivo

Member
Kiki jeżeli to nie problem to zdradź podstawowe parametry swojej kalibracji...testując DH77 nie wspomniałeś, ze obraz jest po kalibracji a nie przed...Profesjonalną kalibrację wykona tylko gość, który ma po pierwsze oprogramowanie odpowiednie i mu się godnie zapłaci.Byłbym wdzięczny za pomoc z Twojej strony...:)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Człowieku, telewizory kalibruje producent. Dzieki temu białe jest białe, a niebieskie niebieskie. Jeśli chcesz tę kalibrację poprawić, potrzeba urządzeń typu kolorymetr i na pewno każdy egzemalrz wymaga indywidualnych ustawień. inaczej znaczyłoby to, że Sharp wypuszcza wszystkie tv z przekłamaną np. zielenią... Wierzysz w to?
Poza tym każdy kanał nadaje inaczej, dvd inaczej, filmy są robione raz w ciepłych raz w zimnych kolorach, więc co kalibrować?
Po prostu ustaw sobie wg własnego gustu, a płyty testowe do sparwdzenia szarości, kontrastu, jasności i kolorów (na oko) są bez problemu dostępne w sieci za darmo.
 

stormaway

New member
Ale mnie zdołowaliscie. Byłem napalony na Sharpa 46DH77E i jutro chcialem go kupic. Zalogowalem sie jeszcze na tym forum aby rozwiac resztę wątpliwości. Niestety znowy jestem w kropce. Myslałem że minusem tego Sharpa jest tylko pilot i design (granatowa obudowa). Obraz miał byc super. Po przeczytaniu forum odnoszę wrażenie ze obraz tez jest do bani.

Doradźceii co kupić:

Chcę kupić 46-kę do 6000. Głównie do TV z cyfrowej kablówki.

Mam na mysli 3 modele:
SHARP 46DH77E
SAMSUNG 46 B 650
SONY W4710

5 lat gwarancji SONY robi wrażenie. Zwłaszcza przy słynnej awaryjności Samsungów.

Pomóżciei mi wybrać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację do domu , to sam się przekonasz że są jeszcze inne które znakomicie skalują obraz .
029_P1180673.JPG
 

wojtoo

New member
cos mi sie wydaje po przeczytaniu tych wszystkich postów ze ten telewizor jest gowno warty.A juz mialem go kupowac.Dzieki ci Boze ze istnieje google.
Tv powinien byc prosty w obsludze jak budowa cepa.kto bedzie kurde jezdzil i kolory kalibrowal?to nie sprzet do photoshopa.ma sie go wlaczyc ustawic predefiniowane ustawienie i cieszyc sie obrazem a nie zastanawiac co jeszcze mozna zmienic zeby bylo lepiej.Z tym "efektem powietrza" jest tak ze Tommy i Tynio po prostu zwrocili na to uwage i u kazdego kto ma ten model by pewnie to wskazali.Tak samo jak mechanik posiadajacy pewna wiedze jest w stanie stwierdzic usterke w aucie mimo ze wlascicielowi wydaje sie ze auto jest super.
Mialem kupowac sharpa ale chyba wybiore co innego albo poczekam jak sie plotki o tych usterkach zdementuja bo napis made in japan juz do niczego nie zobowiazuje
 

sqallpl

New member
Wytłumaczy mi ktos, dlaczego kiedy ogladam film, np. z naziemnej cyfrowej TVP, to kiedy wlaczy tryb filmu na "zaawansowane" momentami mam super plynnosc z regularnymi zacieciami i mniejsza iloscia klatek?

Niektore filmy chetnie ogladnalbym w takiej formie, bo czasem sceny wygladaja ciekawie, jednak nie moge sie uporac z tym, abym mial caly czas tak duzo klatek. Czy to nie osiagalne na takim sygnale, czy moze cos jest nie tak z TV?
 
Ostatnia edycja:

koko2

New member
Wojtoo, masz rację,fabrycznie powinien by pre definiowany tak aby zapewniał prawidłowy obraz, i jest ,problem w tym że najpierw w sklepie trwa zabawa z polepszaniem ,potem w domu u użytkownika i w konsekwencji jest tak jak jest,czyli do bani,warto zatem przywróci ustawienia fab.i ewentualnie dopiero w tedy coś poprawiać pod własne preferencje, rzecz oczywista należy uwzględni jakość sygnału.,wszakże to że inny tv u znajomego odbiera lepiej nie musi oznacza wprost że jego tv jest lepsze, wiele zależy od sygnału,zatem porównywać warto tylko w tedy gdy sygnał jest tej samej jakości, co do efektu gorącego powietrza,ktoś wcześniej na tym forum dość szczegółowo wyjaśnił że jest to spowodowane sposobem podłączenia sygnału z dekodera,występuje tylko przy eurozłączu,dekoder podłączony przez hdmi załatwia sprawę na cacy,najwyraźniej eurozłącze nie nadaje się do przesyłania sygnału cyfrowego,zatem nie jest to wina tv.
 

sqallpl

New member
Dzis jeszcze przykra niespodzianka w postaci swiecacego na zielono piksela. Dam znac czy udalo mi sie z nim uporac. Na wymiane chyba nie mam co liczyc?

Jeszcze raz prosze, jezlei ktos potrafi odpowiedziec na moje poprzednie pytanie, gdyby znalazl chwile i napisal pare slow bede wdzieczny.
 

Falarek

New member
sqallpl@ spróbuj w: obraz->zaawansowane->tryb filmu masz tam trzy opcje do wyboru pozmieniaj może to coś pomoże
 
Do góry