Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

Alchemiq

New member
Przedwczoraj zamówiłem 46DH77E (wcześniej chciałem serię XL2E) a dzisiaj dopiero przebrnałem przez ten dłuuuugi wątek..
Przeraziłem się, jak czytałem o problemach z obrazem (gorące powietrze, brak ostrości, czy problem z czernią).
Sharp raczej zawsze słynął z najbardziej realistycznego odwzorowania koloru i włąśnie głębokiej czerni..

Pracuję w firmie, która jest dostawcą telewizji kablowej.. wszyscy, którzy mają takie właśnie problemy, jak opisywaliście otrzymują od nas dekoder telewizji cyfrowej, który połączony jest z TV kablem euro.
I tu tkwi problem - sygnał cyfrowy/HD zatrzymywany jest w dekoderze, bo dalej, to wędruje do TV jako analog...
Przeprowadzaliśmy testy i wystarczy zmienić kabel na HDMI, który przepuści 100% HD i wszystkie objawy zniknąły..

Za 2-3 dni będę posiadaczem mojego pierwszego Sharpa i opowiem o wrażeniach.
 

melon100

New member
Koko chyba myślisz że jestem naiwny i daję sobie wciskać kit przez sprzedawców ;) Wiem że chcą wypychać starsze modele ale czasami te starsze okazują się lepszymi od tych nowości .Co do braku mpeg-4 w XL8E to i tak nie jest mi potrzebny dekoder ,sygnał mam z kablowki . W DH 77 jest szybszy czas reakcji o 2ms ,ale czy miedzy 4 a 6ms widać jakąś róznicę ? Może ktoś to wychwyci ale prawdopodobnie będzie to tylko znowu jego odczucie inny powie że obraz jest taki sam :) A więc poza zbędnym dla mnie i mpeg-4 , portem USB i tymi 2ms w XL8E jest napewno lepszy dżwięk(DOLBY) i obraz (podświetlenie w 4 kolorach podstawowych RBG+) , w TV liczy się tylko obraz i dzwięk :) Więc nawet gdyby oba modele wyswietlały tak samo obraz SD to i tak wybór byłby na XL8E .Ale jak pisałem to są moje subiektywne odczucia co do wyswietlania sygnału SD .Tobie podobał się DH77 to go masz inny weżmie PIONEERA bo nie lubi kompromisów a ktoś inny kupi MANTE i będzie zadowolony :-D
Każdy kupuje co mu się bardziej spodoba ze wzgledu na obraz,dziwięk czy cenę.Dodam że w ofercie XL8E jest droższy od DH77 to tak trochę dziwne bo jeśli przyjąć że sprzedawcy chcą wypychać starsze modele z magazynów to zrobili by promocję a nie starali się sprzedawać nowe DH77 są poustawiane wszedzie a XL nie było na ekspozycji .
pozdrawiam
 

hajoooo

New member
LC-52DH77E - gdzie kupic ?

szukam LC-52DH77E /w sharp.pl pokazuja takowy/. niestety nie znajduje tego modelu w zadnym sklepie internetowym.

czy ktos z was wie o co tu chodzi?

dzieki!
 

hajoooo

New member
neo2neo3 napisał:
O to chodzi ze narazie jest:) tylko w ofercie wirtualnej

dzieki! pozostaje mi chyba jednak poczekac. juz chcialem kupic 52 xl2 E ale chyba powinienem zaczekac, co sadzicie? 52 xl2 E jest w sieci obecnie za ok. 6.500 natomiast w ten weekend w media markt widzialem za 7.999... :confused:
 

koko2

New member
Melon,z dźwiękiem obiektywnie masz rację,ale jest to ważne tylko dla tych którzy nie korzystają z zewnętrznych zestawów audio,co do matrycy 2 ms pewnie jest bez znaczenia, nowa powłoka anty refleksyjna o lepszej przejrzystości już nie,piszesz że dh77 wyeksponowane są wszędzie ,to fakt ale to norma ,sprzedawcy lubią być na topie, wszakże to nowość,to że starszy model nie był nachalnie wyeksponowany niczego nie dowodzi,gdyby był to nie jeden potencjalny klient doszedłby do wniosku że to prawie wyprzedaż zabytków,dyskretna sugestia że może jeszcze coś tam zostało w magazynie może być elementem działania na podświadomość,jeszcze mają ale to ostatnie sztuki ,za chwilę może być nie osiągalny,dlatego Twoje argumenty mię nie przekonują,co do SD u siebie oceniam to co widzę ,a oceniam bardzo dobrze,wyższa cena niczego nie dowodzi,zapewne zależy od kursu walut na dzień zawarcia umowy między dostawcą a siecią sprzedaży,ja mam inne doświadczenie ,w avansie zgoła odwrotnie, dh77 kilka stów droższy.
pozdro
 

melon100

New member
Koko trochę przesadzasz z tymi teoriami spiskowymi sprzedawców.Ja się nie upieram że model DH77 jest gorszy.Dla Ciebie jest lepszy niż inne i to jest zrozumiałe kupiłeś i będziesz go chwalił tak jak ja XL8 taka jest natura człowieka chwali swoje.He he ja się cieszę że mam ten zabytek - jak piszesz .
Naprawdę ładnie wyświetla ten zabytek wprowadzony do sprzedaży rok temu.

pozdrawiam
 

koko2

New member
Melon, żeby było było uczciwie ,pominąłem RGB+,i to jest chyba najistotniejsza różnica,co do owej spiskowej teorii,zapytaj tych co zajmują się nowoczesnym szkoleniem sprzedawców, zauważysz że klient ma zawsze usłyszeć to co chce usłyszeć, pod warunkiem że kupi to co mu chcą sprzedać, jedni tę sztukę opanowują lepiej inni gorzej ,zniecierpliwienie ze strony sprzedawcy to tylko niski poziom,o ile wiem to na takich szkoleniach zwracają uwagę by absolutnie nie okazywać zniecierpliwienia, zatem z tą spiskową teoriom przegiąłeś, piszesz że od roku sprzedawany,równie dobrze można zapytać rok czy aż rok,premiery dwa- trzy razy w roku .
pozdro.
 

RaFiB

New member
hajoooo napisał:
szukam LC-52DH77E /w sharp.pl pokazuja takowy/. niestety nie znajduje tego modelu w zadnym sklepie internetowym.

czy ktos z was wie o co tu chodzi?

dzieki!


Też czekam na model 52 calowy i zastanawiam się czy nie skusić się jednak na Sony 52W5500. Myslicie że jednak warto uzbroić się w cierpliwość?

pozdr
RaFi B
 

hajoooo

New member
RaFiB napisał:
Też czekam na model 52 calowy i zastanawiam się czy nie skusić się jednak na Sony 52W5500. Myslicie że jednak warto uzbroić się w cierpliwość?

pozdr
RaFi B

niestety na stronach sharp.pl napisali ze w ofercie beda modele do 46. stad mozna chyba wnioskowac ze 52 nie bedzie dostepny... ciekawe czy ktos cos wie wiecej na ten temat !?! jestem juz zdecydowany na sharpa i gotow wydac 6.5tys /xl2E/ lub 5.5tys /46dh77e/ lub wiecej za ten 52dh jesli mialby sie pojawic. co do sony - nigdzie na stronach nie moge znalezc info o czasie reakcji matrycy. czy to prawda ze sony byl/jest mocny marketingowo ale ma slabe/starsze matryce?
 

mdragon

New member
Ja kupiłem tydzień temu 42 DH77 i jestem generalnie zadowolony. Nie wypowiadam się na temat obrazu przy grach, bo potrzebowałem go tylko do oglądania tv i filmów. TV idzie z CP z dekodera samsunga przez Euro, obraz poprawił się znacznie po kupnie porządnego kabla to samo dotyczy nagrywarki, po euro było kiepsko ale jak podłączyłem przez hdmi to obraz naprawdę jest dobry. Myślę że telewizor każdy sobie dostroi indywidualnie kwestia kalibracji i warunków w pomieszczeniu. Fakt iz np, zaproponowane dynamiczne ustawienia są nie do przyjęcia.
Odbiór SD jest taki sobie jak się stoi metr od telewizora i szczegóły walą po oczach ale u mnie oglądam z około 4 metrów i naprawdę jest dobrze i uważam że przy tym rozmiarze trzeba analizować jakość obrazu z takiej odległości. To trochę jak w kinie w pierwszym rzędzie kiepsko się ogląda nawet super film :mrgreen: Nie zauważyłem artefaktów czy smużenia np. na meczyku (wyłączony tryb film - jak ktoś radził na forum,)
Matryca nie świeci jak w samsungu B650 (który też miałem w planach), ale za dużo słońca w pokoju i nie potrzebowałem lustra, a sony jeszcze poza granicami moich możliwości.
Generalnie plusy to:
- jest cichy, nic nie szumi (co ma miejsce podobno w samsungach)
- odbiór SD jest dobry (jednak polecam zakupić dobrej jakości kable), TVP HD bardzo dobry z DVB
- obraz dla mnie jest ok
- przyjemny wygląd
- DVB odbiera i to nawet kanały które w analogu miałem bardzo kiepskie np. TVN. U mnie też występuje czasami opóźnienie między głosem a obrazem ale po ok. 20 sek synchronizuje. Myślę ze to raczej wina nadawcy.
Minusy:
- to napewno głośniki, dźwięk nie powala na kolana.

Generalnie dla mnie przeciętnego Kowalskiego telewizor jest dobry. Napewno są lepsze ale cenowo też dużo droższe.
Pozdrawiam
 

hajoooo

New member
hajoooo napisał:
jestem juz zdecydowany na sharpa i gotow wydac 6.5tys /xl2E/ lub 5.5tys /46dh77e/ lub wiecej za ten 52dh jesli mialby sie pojawic.

byla dobra oferta w mm - 6.146 za 52 xl2e. zdecydowalem sie. lepsze glosniki niz w 46 dh77e no i jednak ciut wiekszy. super obraz!!!
 

emivo

Member
32 Dh77e

Witam!
Kiki skorzystałem z twojej propozycji i od tygodnia jestem posiadaczem tego Sharpa.Powiem szczerze, że do wczoraj wydawało mi się iż obraz jest ok niemal z każdego źródła, niestety zobaczyłem obraz u kolegi na 2 letnim Philipsie lcd 32, modelu nie pamiętam lecz parametry są poniżej przeciętnej. Obraz ostrzejszy bez mgły, kolory bardziej nasycone (choć to rzecz gustu), twarze ludzi są tak wyrażne, ze widać zmarszczki, a żródłem jest dekoder z Vectry podłączony kablem scart.Ja mam dekoder z multimedii podłączony przez kabel hdmi,niestety nie ma rewelacji,pomijam program National geo. HD bo obraz jest miły dla oka, natomiast kablówka po kablu to koszmar!:???: mogę wysłać zdjęcia żebym nie był gołosłowny.Mam nadzieje że wina nie stoi po stronie tv tylko multimedii, ale jeżeli możecie doradzic ustawienia parametrów obrazu to będę wdzięczny.Nie skreślam tego Sharpa poniewaz podoba mi się pod wieloma względami,ale obraz gra tu najważniejszą rolę....Pozdrawiam
 

SławekSS

New member
Bez reklam
weź pod pachę swój TV i udaj sie do kolegii, albo poproś kolegę aby przybył do Ciebie ze swoim. Wtedy bedziesz miał porównanie
 

Alchemiq

New member
od 3 dni bawię się 46' DH77 na dekoderze HD podpiętym kablem HDMI ...
Nie mam zastrzeżeń! obraz żyleta !
Jedyne co, to trzeba trochę się natrudzić by dobrze go wystroić.. cały czas z tym walczę.
Jeśli chodzi o ustawienia standardowe/użytkownika/gra/PC/dynamiczny .... filmy i wszelkie programy najlepiej ogląda sie na ustawieniach PC z podkręconą jasnością i włączoną funkcją oszczędzania energi na poziomie średnim.

Inne ustawienia powodują, że obraz jest tak ostry i płytki, że film wydaje się być teatrem :)

Śmiało mogę stwierdzić, że na programach HD obraz jest takiej jakości, jak na filmach prezentacyjnych HD, puszczanych w sklepach.

Wada?
Nie odtwarza filmów z USB... przy tej klasie TV powinno być to w standardzie..
No i oczywiście dżwięk.. to jakiś koszmar! Wstyd dla tej marki.
 

chechen

New member
Witam zakupilem 46'' DH77E jakis tydzien temu.
Na razie ogladam sobie filmy z DVD i musze powiedziec, ze jestem mega zadowolony. Co prawda dzwiek moglbybyc lepszy, ale nie jest zle.
Obraz z DVD to zyleta. TV mam podlaczony do DVP5990/12 Philipsa przez HDMI. Nawet glupie divx'y wygladaja rewelacyjnie. Co do obrazu nie moge sie przyczepic do niczego.

Za tydzien podpinam sygnal telewizyjny i sie wypowiem jak to wyglada wtedy.

Na razie polecam.
 

Falarek

New member
Jestem świeżo po zakupie LC-42DH77E. 2 maja była promocja "ceny bez VAT" w sklepie "nie dla idiotów" i ten telewizorek można było kupić za 4000zł z groszami. Nie jest to obiektywna opinia bo to mój pierwszy TV LCD. Najbardziej obwaiłem się obrazu z anteny naziemnej ale tu jestem zaskoczony bo jest nieźle przynajmniej przy tym co widziałem na włączonych TV w sklepie. Obraz z tunera cyfrowego cyfry + bardzo dobry. DVD jest dobrze ale dopiero teraz widać że ten format doskonały nie jest chyba że to kwestia jakości gazetkowych płyt bo tylko takie posiadam. Matreiał HD puszczany przez HDMI z laptopa rewelka. Wogóle jak dla mnie duży plus że w zasadzie przesiadka ze starego 10 letniego Sony na tego Sharpa bezproblemowa. Poprzepinane kable odpalony TV i wszytko śmiga. Szkoda jedynie że brak mu funkcji PIP.
 
Ostatnia edycja:

karmel20

New member
Witam, 2 tygodnie temu kupilem sobie Sharpa DH77E 46 cali, zaplacilem 999.99 funtow, kupilem tez kabel HDMI za 70£ 1,5 metra - wiec bez lipy..
Podpiolem zestaw pod Xbox360 60GB z wyjsciem HDMI zakupilem go w grudniu, oczywiscie nie przerabialem konsoli...

a problem jest taki, jak ogladam film na DVD na trybie dynamicznym to sa przeskoki (oczywiscie plyty same oryginaly), tak samo na trybie standardowym, na filmie jakby mniejsze.. na trybie gry i pc - wszystko jest ok,
Jak odpalam gry, to na trybie dynamicznym w np PRO EVO 2009 na powtorkach mam jak by dwoch pilkarzy takie jak by zdublowanie zawodnika, to samo jest na replayach w FORZA2 jak by podwojne auto.. na trybie pc i gra OK
Podlaczylem na probe xboxa kablem ktory byl w zestawie component.. i ogladaja dvd , obraz jest jak by za szybki i mam takie "smugi goracego powietrza" przy ruchu kamery (tryb dynamiczny)

Przeczytalem caly temat o tej magicznej serii DH77E i juz mnie krew zalewa..
Na czym moj problem polega w tv ? napewno nie w xboxie bo to model z grudnia pozbawiony wszystkich wad..
Czekam na rade.. skad te przeskoki w filmach i dublowanie sie obrazu w grach ?!
 

neo2neo3

New member
No to długo sie nacieszyłem telewizorem (az 2 tygodnie) w poniedziałek go cyknełem pod faze a on mi mruga jasny ciemny tak jak by podswietlenie pulsowało i znowu serwis
mam dosyc tej marki
 

sirmario

New member
No to współczuję serdecznie... Ja ze swojego modelu jestem zadowolony po miesiącu musze przyznać że lekko kolory blakną podczas oglądania pod większym kątem, ale na szczęście zawsze oglądam na wprost. do głośników przyzwyczaiłem się ale... za te kase przy 46 calach powinny być lepsze. Ogólna ocena po miesiacu - jestem zadowolony - a to chyba najważniejsze:)
 
Do góry